Dovolenka v Poľsku. Boli ste niekto? Ako bolo?

bibula
13. jan 2009

myslim pobytovy,kupaci, nie len spoznavaci....
bol niekto? cez koho? kam?

tatolu
13. jan 2009

Bibulka, ešte som nevidela v cestovkách ponuky do Polska.
Ak vieš trochu po poľsky skús www.mazury.sk.
Myslím, že tam nie je problém ísť na blink. Všade by mali byť súkromné ubytovne - alebo domy. Však oni tam z toho žijú.

radka.m.
13. jan 2009

bibula-my jezdíme už pět let o velkých prázdninách s dětmi k moři do polska.vzhledem k tomu,že dcera má onkologické onemocnění a neměla by být na agresivním slunci,tak jezdíme do polska,to klima nám tam moc vyhovuje.nejsou tam taková parna,jako třeba na kanárech,ale i tak tam je teplo na koupání a strašně vlhký vzduch.hodně lidí nás od toho odrazovali,když jsme jeli poprvé,že tam je u moře zima,ale není to pravda.je tam akorát studenější moře,kolem 20-22stupnů.normálně na koupání,aspon není jak kafe.ubytování tam seženeš v pohodě,můžeš jet klidně na blink,ale dá se sehnat i po internetu.my jezdíme do ustronie morskie,poblíž kolobřehu.zkus se podívat na cestovku-limba

monkula
13. jan 2009

ahoj bibula...
my sme boli v Poľsku na dovolenke v lete 2007, boli sme v Mielne, tiež kúsok od Kolobrzegu. Boli sme na prelome mesiacov júl, august.. velý čas nám pršalo, chodili sme v pršiplášťoch.. z desiatich dní sme mali pekne asi 4 dni, aj to som do vody nevliezla, lebo nemala ani 20 stupňov... Si zober, že nám na pláž vyplával tuleň, pretože sa potreboval ohriať.. tak keDˇuž tam bola ziam tuleňovi 😝
už by ma tam nikt oendostal...
Ak budeš potrebovať pomôcť s preložením nejakých poľských stránok, kľudne ma oslov...
dám Ti lin na stránku o Mielne ,je tam aj ubytovanie aj web camera
www.mielno.pl

bibula
autor
13. jan 2009

mon uz len tulen by stal za navstevu nie? lezat vedla neho,no parada 😀

tak pokukam tie stranky, my tiez nemusime velke teplo a moj drahy len o polsku a dcera len o mori,esteze mne a ondrickovi je to fuk.
radka idete aj tento rok? ako cestujete? my by sme sli vlakom. 🙂

bibula
autor
13. jan 2009

no zatial som narazila na dve take co sa mi pozdavaju - http://74.125.43.100/translate_c?hl=sk&sl=pl&u=...

http://74.125.43.100/translate_c?hl=sk&sl=pl&u=...

ooo ake dlheeeee,snad to pojde🙂
ale myslim,ze fakt nie je treba si rezervovat,je ich tam dost,alebo radsej ano?

mikalove
13. jan 2009

bibula,vizerá to celkom dobre,radšej si rezervuj...

babatko88
13. jan 2009

poľsko? fuj, ako napísala monkula, mňa by tam tiež nikto nedostal, ani keby mi zaplatili neviem čo... kamoška bola tiež, z 8dní mali 2dni pekné, ale aj to nebolo bohviečo... stále sa len sťažovala, nič tam nekúpila, že len zbytočne vyhodila peniaze, nebolo by lepšie ísť niekam inam?

radka.m.
13. jan 2009

bibula-my jezdíme autem-je to asi kolem 600km,babatko-já jsem tam teda byla pokaždé spokojená,všechno je tam u moře daleko levnější,než u nás a sehnat se tam dá taky všechno.je to úplně stejné,jako jinde v přímořských letoviskách,akorát tam nejsou takové pařáka,zato ceny tam jsou fakt lidové,byli jsme i v bulharsku,řecku,španělsku,egyptě a v polsku se to cenově nedá srovnat ani náhodou. 😎 😎 😎

babatko88
13. jan 2009

radka, cenovo možno nie, nebola som tam, tak osobne neviem, ale iba čo som počula a videla na foto môžem skomentovať, inak fakt neviem, ale ja by som tam teda neišla ani za svet... čo to je za letnú dovolenku ked tam nie je hic?

radka.m.
13. jan 2009

bibula-tyhle vilky jsou na kraji letoviska,kousek dál od moře,ale zase je tam fakt klid.jinak i v plné sezoně tam na okraji ubytování v soukromých vilkách seženete.

bibula
autor
13. jan 2009

samozrejme ze tie ubytka nie su ako nejake v grecku,alebo kde,ale oni su ina mantalita a zase aj "navstevnikov" maju menej.
a povedzme si na co sa hrame? su nam blizsi ako ine krajiny. /myslim najpodobnejsi/

a to pocasie vyhovuje aj mne viac a urcite aj mensim detom ako spary a potom ,ze su deti citlive,maju upla,dokonca popaleniny,oslabenu imunitu a podobne.na com mi je dovolenka ,z ktorej sa budem dalsi tyzden liecit?

v kazdom pripade to bude "putovna" dovolenka tento rok 😀 tak planujem uz vcul.

mikalove
13. jan 2009

vyskušaš a potom nam povieš 😉

radka.m.
13. jan 2009

nám to s dětma taky vyhovuje-nemusíme ráno spěchat na pláž,aby jsme vůbec měli fleka,nemusím se nikde cpát do fronty,dětem můžu koupit co chtějí,a na co mají chut,prostě se nemusím ohlížet na peníze.i děti se každý rok moc těšímanželovi to taky vyhovuje,protože nemá rád tropická vedra.jo,a když je třeba pod mrakem a nechceš se jít koupat,tak výlety tam vyjdou taky za hubičku.

bibula
autor
13. jan 2009

jasne,opacime a uvidime. 😉

monkula
13. jan 2009

bibula, moja malá mala v Poľsku zo slniečka ekzém, a to bola nahrubo natretá a v IT 08 nemala ani bodku... 🙂
a to ubytovanie... no, nás vyšlo pravdupovediac ubytovanie rovnako v Poľsku aj v IT, s tým rozdielom, že v PL sme mali jednu izbu s kúpeľňou a v IT 2 poschodový domček s dvomi spálňami, veľkou kuchyňou, balkónom a dvomi terasami... 😎
jediné pozitívum bolo to, že som sa konečne po 9 rokoch spoznala s Jarinovou rodinou, babkou, strýkami, tetami a sesternicami a bratrancami...

bibula
autor
13. jan 2009

mon ja mam v IT sesternicu,ale ani ma nenapadlo tam ist na dovcolenku...neviem preco nejak mi taliansko nevoni...
no v kazdom pripade sa "musim" prisposobit.mozno zajdeme aj do nemecka,alebo ruska,podla toho na ktorej strane "prischneme" 😅
muco kukal moje vyberi,zda sa mu to daleko,tak este prekonzultujeme nieco blizsie a asi to bude potom skor rusko-tam by som chcela -jaj-uvidime co a ako,mozno z toho nic nebude nakoniec 🙂

rainee
23. apr 2012

ahojte, my ideme sice na dovcu na oravu, ale rada by som odtial skocila aj na nejaky vylet do polska, vobec to tam nepoznam tak ak mate tipy na zaujimave miesta v pohranici (max do tej hodiny cesty od cadce) tak budem rada.

dodo39
30. dec 2012

je tam super .boli sme pri mori a nieje tam hlava na hlave. ludia su supe,jedlo vyborne ceni ako u nas,ale vino sa neda .pit.je to krasna krajina .ubytovani sme boli v kempe ,izba masprcu.wc a aj televizor.da sa tam aj varit. jemožnostsa aj stravovat.tento rok ideme zase2013 v lete.AK MATE ZAUJEM- KONTAKTUJE NAS tel0908716203 manzelka0908765998.alebo jozef.pongra@chello.sk..... 😎 je to z bratislavi oklo1000 km.stoji to zato .ideme autom .je to navas P.F 2013

dodo39
30. dec 2012

je tam super .boli sme pri mori a nieje tam hlava na hlave. ludia su supe,jedlo vyborne ceni ako u nas,ale vino sa neda .pit.je to krasna krajina .ubytovani sme boli v kempe ,izba masprcu.wc a aj televizor.da sa tam aj varit. jemožnostsa aj stravovat.tento rok ideme zase2013 v lete.AK MATE ZAUJEM- KONTAKTUJE NAS tel0908716203 manzelka0908765998.alebo jozef.pongra@chello.sk..... 😎 je to z bratislavi oklo1000 km.stoji to zato .ideme autom .je to navas P.F 2013

vivusika
30. dec 2012

my sa chystáme cez leto sem http://www.google.sk/search?q=swinoujscie&hl=sk... chodia tam naši známy už roky a veľmi si to pochvaľujú 🙂

elfik0
2. feb 2013

@vivusika je tam super,este je v miedzyzdrojach,kolobrzegu,pobierowie fajn 🙂

najjulinka
25. feb 2013

my sme tiež boli.... čo mam v albume foto pri mori, tak to je v polsku... 2x sme absolvovali s deťmi more v polsku..

slavka3666
3. jún 2014

Ahojte....chcela by som sa opytat...chceli by sme ist s priatelom na dovolenku k moru do polska...Nevie nam niekto poradit nejake ubytovanie:???Asi zle hladam ale na internete nic nemozem najst...A su vase skusenosti s polskom dobre??Oplati sa k moru ist??

beatrisss1
9. jún 2014

@vivusika nejaky link na ubytka v tejto oblasti mate?dik

martinkastevanakova
11. jún 2014

Da sa ist do polska aj z dietatom rok a pol? Oplati sa to nieje to moc daleko mate skusenosti? Dakujem

karkulka1
12. jún 2014

@vivusika
a boli ste tam nakoniec? Kde ste byvali?
Swinouscje je moj velky sen a odtial urobit par vyletov do Nemecka. Zrejme buduci rok.
Ubytko som len tak zbezne pozerala aj na www.booking.com, ale zdalo sa mi relativne o cosi drahsie.
Buduci rok budem ubytko zhanat uz v januari.

nikuliak
12. jún 2014

@slavka3666
Ahoj, ja som bola v Krakove a v Malopoľsku, ale bolo fajn 🙂. Pri mori sme v Poľsku neboli, ale niekedy by som chcela ísť. Inak je Poľsko pekná krajina, relatívne lacná, ale angličtina nie je samozrejmosťou (hlavne v menších mestách). Na ubytko odporúčam booking.com. 🙂

bleee
3. júl 2014

ahojte, ja pridávam typy na výlety s deťmi, či kratšie dovolenky do Poľska.
Keď je horúco, treba vyskúšať Czornstynskie jazero v Niedzici, len 4km na poľskými hranicami pri Červenom kláštore. Odporúčam sa ale vyhnúť víkendom. Jazero sa posledné 2 roky stalo dosť populárne aj u poliakov, napriek tomu sa oplatí, je tam nádherne.
Minulý víkend sme boli v Muszyne, hotel Klimek - v hoteli majú menší akvapark s toboganom, okolie Muszyny (časť Zlockie) je krásne, ako stvorené na prechádzky s deťmi, kopec detských parkov, blízko je kúpeľné mestečko Krynica, takisto nádherné
Zakopane je kategória sama o sebe, treba si vychutnať atmosféru mestečka. Majú tam aj aquapark, menší ale o dosť lacnejší ako v Poprade a deťom stačí. Dá sa ísť aj v zime, majú tam aj menšie lyžiarske strediská vhodné pre deti a mierne pokročilých, výstroj požičajú za super ceny.
Keby ste mali niekto ešte nejaké typy, radi vyskúšame osobne, Poľsko je naša obľúbená destinácia 🙂