Dovolenka v Rumunsku

jaibaja
20. máj 2018

Ahojte.Prosím,má niekto skúsenosť s dovolenkou v Rumunsku? Kde a aké ubytovanie, ako sa tam dá stravovať (aj s celiatikom) a ako sa tam dostať😉?Je lepšie vybrať niečo s penziou alebo bez nej. Potešilo by nás ubytovanie, kde by bol aj bazén. Prosím o aktuálne informácie,nie desaťročie staré 😁.Vopred vrúcne ďakujem

maja2233
20. máj 2018

Podla mna ubytko mozete rezervovat kludne cez booking. Ako sa tam dostat? Zalezi kam chcete ist. Napr.do Temesvaru jazdu Regiojet z BA alebo da sa aj vlakom z NZ ale najlepsie je urcite autom. To ze mate celiatika urcite specifikovat vopred. Ak sa chystate k moru tak ti by som skor odporucila Bulharsko je to lacnejsie a komplexnejsie sluzby. Ale aj napriek tomu Rumunsko je top destinacia ma objavovanie oddych a vsetko s tym spojene 🙂

jaibaja
autor
21. máj 2018

@maja2233 Dakujem krasne

melody5
21. máj 2018

V Mamaii/Constanta/ sme boli na jednodnový výlet koncom apríla, práve otvárali sezónu. AJ sme sa okúpali, hoci voda teda teplá veľmi nebola. Ale prekvapilo ma ako dobre to tam bolo vybavené a ako sa snažia veci obnoviť a vybudovať. Za mňa to tam bolo porovnateľné s nejakým iným letoviskom napr. v Taliansku. Hotely boli síce aj staršie, ale snažia sa ich udržiavať.

maja2233
21. máj 2018

Ak by ste s niecim potrebovala poradit kludne napiste ovladam aj rumuncinu tak nie je problem. Ak by ste chceli nejaku poznavacku a sli by ste autom urcite neobidite mesto Sighisoara,Sibiu a v Bukuresti je tiez co vidiet. Ano Mamaia je super ale pocas sezony to tam fakt zije tak ak by ste planovali ist aj s detickami tak volte nieco kludnejsie napr. 2 Mai. A ak budete mat cas Dunajska delta je nieco co stoji za to tam ist 😉

zuzuzv
11. aug 2019

@maja2233 dobrý deň, môžem Vám napísať ss?

maja2233
11. aug 2019

@zuzuzv jasne 🙂

esek
11. mar 2024

Bol som v mamaia v Rumunsko v roku 2022 bolo tam super, čistota krásny hotel more aj pláž udržiavaný strava výborná, lacne sa dá nakupovať proste nezabudnuteľné zážitky. Odporúčam. S pozdravom Esek Zoltán.