Dovolenka v Taliansku Gargano

sashenocka007
9. jan 2016

Zdravím, chceli by sme ísť s naším dvojročným synom na dovolenku do talianska autom. Veľmi sa nam páči oblasť Gargano. Zaujala nás ponuka pobytu v campe v stane taka dobrodružná dovolenka 🙂 ale zas sa aj bojím ako tam s malým budeme fungovať. Zaujímajú ma vaše skúsenosti poprípade tipy aj na nejaké iné ubytovanie v tejto oblasti 🙂

katrinka8
9. jan 2016

Ahoj, my sme boli na Gargane v kempe pri mestečku Vieste. Volalo sa to La Giara. Je to už ale cca 15 rokov dozadu, možno aj viac, takže určite sa to aj zmenilo odvtedy. Ale nebývali sme v stanoch, ale v karavanoch, a to bolo celkom v pohode. Boli to vlastne karavany určené na spanie, dnu boli len postele. Karavany boli postavené vedľa seba v uličkách, na betóne a bolo to celé zastrešené, čiže keď pršalo, nevadilo to vôbec. Jednotlivé karavany boli oddelené plotom, čiže si nevidela ku susedom. Pred každým bol taký "dvorček", kde bol stôl so stoličkami a sporák na varenie a myslím, že aj sušiak na prádlo. Sprchy a WC boli spoločné v kempe a na tú dobu to bolo čisté a udržiavané. Pláž bola cez cestu, ale tam vtedy chodilo ozaj málo áut, bol to asi ešte nie moc objavený kraj - teraz neviem, ako to je. Ale pláž si pamätám ako naozaj nádhernú, čistučká voda ako z vodovodu, teplá.
Blízko Vieste (to je najbližšie mestečko, dalo sa tam ísť aj peši po pláži aj miestnym busom) sa dalo ísť na výlet do morských jaskýň, to bol super zážitok. Ale to asi nie je pre 2-ročné dieťa, neviem, či by vydržalo v člnku (náš by vydržal, ale neviem, či aj iné deti). Je to tam morská prírodná rezervácia, preto tam je také čisté more Aspoň vtedy to platilo.
A kemp mal vtedy takú rodinnú atmosféru, boli tam aj animátori (talianski, doteraz si ich pamätám - aj mená - 2 baby a 2 chalani), zo Slovákov sme tam boli len ja s kamoškou a jej maminou, a 1 rodina s 1 dieťaťom a ich kamoška s dieťaťom. Inak samí Nemci a pár Talianov. Užili sme si tam nenormálnu zábavu aj vďaka jazykovej bariére 😀 Doteraz mám geniálne spomienky a smejem sa vždy, keď počujem Gargano 😀 Inak, vďaka za pripomenutie 😀 😀 😀