Dovolenka v Taliansku - skúsenosti

divozienka26
22. jan 2016

Ahojte tento rok by sme chceli ísť do Talianska. Dajte Vaše konkrétne skúsenosti, miesto+hotel prípadne link, kam sa oplatí alebo neoplatí ísť. Nám stačí piesková pláž a pozvoľný vstup do mora (mame 2r dcérku) ale keď dáte tip kde sú animácie alebo tobogany isto potešíte aj viaceré mamičky.
Tak ak teda máte skúsenosti SEM S NIMI 🙂

sorciera24
22. jan 2016

@divozienka26 Lignano Sabbiadoro.... my chodime do apartmanov cez talianske agentury,a le su tam aj hotely...velka ponuka bude na stranke: www.lignano.it za super ceny......okrem krasnej pieskovej plaze (ideal pre deti, )....je v Lignane ZOO, aquapark, Gilliverlandia, Junior park, Gumkacsky park, Lunapark, da sa ist na muslickovy ostrov....no a krasna promenada , kopu herni a obchodikov, restauracii a popri plazach trampoiliny, preliezky.....my si nevieme vynachvalit a chodime len sem 😀 a je to blizko...z BA cca. 600km

anita26
9. mar 2016

@divozienka26 ahoj, my ideme tento rok tiez 1x do talianska, konkretne lignano, skus pozriet cez booking.com, maju celkom zaujimave storno podmienky, pre pripad, ze sa nieco zomelie, drobec ochorie.... Cestu budeme mat dlhu, ale snad to moje baby v pohode zvladnu, ideme az z pod tatier 😁

bublinka127
21. mar 2016

ahoj, my sme boli minuly rok v Lido di Jesolo...ideálne pre malé deti..piesočná pláž, hlboká je až dosť daleko od brehu, takže žiadny strach o deti...je tam aj aquapark...ubytovanie sme mali cez booking.com
bol to rodinny hotel 3 min. chodze od plaze..velka spokojnost...rańajky super, podavali aj obedy a večere ale tie sme nemali...stravovali sme sa cez deň sami..izba po rekonštrukcii...

http://www.hotelromajesolo.it/
https://www.booking.com/hotel/it/roma-lido-di-j...

Dlhočizná nákupná promenáda...dá sa nakúpiť od výmyslu sveta a hlavne na každom kroku veľa atrakcií a ihrísk pre deti...naozaj som bola veľmi prekvapená..do Benátok je to loďou asi hodina plavby....Slovákov sme tuším stretli len raz a pár Čechov, všetko ostatné cudzinci.
cesta trvala 7 hodin / asi 700 km/

luciakozmova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli_
12. apr 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahojte! Nemám síce tip na konkrétny hotel, ale práve o tom, kam ísť s deťmi na dovolenku do Talianska som napísala tento článok. Nájdete v ňom info aj nejaké tipy na výlety v 4 najnavštevovanejších letoviskách rodinami s deťmi - tak snáď niekomu pomôže: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/dovolenka-v-taliansku-autom-a-s-detmi/.

Ak by ste ale išli lietadlom, tak krajšie more je určite na juhu talianska, bud na sicílii, napr. oblasť san vito lo capo, v kalábrii je krásna napr. oblast Tropea, alebo na sardínii - tam sú pláže úplne rozprávkové, a tiež veľa z nich je s pozvoľným vstupom do mora, vhodné pre detičky.
Články z týchto dovoleniek som zasa spísala tu, tak dúfam, že poslúžia. 🙂
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/dovolenka-na-sicilii-ako-bolo-perfetto-cerstve-tipy-cast-prva/
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/dovolenka-v-kalabrii-2015-nase-zazitky-z-juzneho-talianska/
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/sardinia-perfektna-dovolenka-v-taliansku-na-vsetky-sposoby/

verus14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
piip
20. jan 2017

Ahojte, minulé leto sme boli v Bibione v hoteli Firenze, boli sme veľmi spokojní. Ja hľadám vždy trojhviezdičkové hotely, lebo štvorky sú už podľa mňa zbytočne predražené. Tento hotel mal bazén aj plnú penziu a to je to, čo hľadáme my, aby nebolo treba variť a aby k moru bola nejaká alternatíva. Ale treba počítať s tým, že bazény majú chladnejšiu vodu napríklad oproti Turecku. Čítam to ako častú sťažnosť v recenziách, ale žiaľ sme v Európe, teploty sa pohybujú skôr okolo 30 a nie 35 – 40 stupňov, takže tie bazény sa tak nevyhrejú. Hotel nebol priamo na pláži, prešli sme sa cca 200 m, čo pre nás nebol problém, a asi 50 m bola hneď hlavná večerná promenáda. Keďže hotel nebol priamo na nej, tak tam bolo ticho. Bol v centrálnej časti Bibione, blízko lunapark aj supermarket, ideálna poloha.

limoncino
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pielka
20. jan 2017

Ahojte báby..premýšľali sme nad Toskánskom, boli ste tam niektorá s partnerom? Je to romantika ako to vyzerá na všetkých fotkách alebo to je len také prikreslené? Tak ma láka sedieť s vyloženými nohami v nejakom vintage domčeku v takom prostredí 🙂

mamicka1313
20. jan 2017

ahojte, aj ja som matka a pracujem v Nemecku v cestovke. Keby chcete, môžem Vám vyhľadať hotely, campingy alebo čo chcete podľa vašich predstáv. Napíšte mi či sever Talianska, ale nižšie, aké ubytko by to malo byť, strava, atrakcie, vzdialenosť od mora... a ja to nezaväzne pozriem do nášho systému a dám vám vedieť....
napíšte mi buď sem správu alebo cez našu stránku www.ullmann-reisen.cz

mamicka1313
20. jan 2017

vždy vyberám ubytovanie s najvyšším hodnotením a aby pasovalo do cenovej predstavy samozrejme 🙂
veľa slovákov a čechov už u nás nakúpilo, sme pravdepodobne lacnejší 🙂

maela
20. jan 2017

V Calabrii je viac pekných miest ,napríklad aj mestečko Diamante ,Praia a Mare, San Nicola Arcella - jedna z najkrajších pláži na svete sa tu nachádza ,inak z Viedne sa da letieť do Lamezia a odtiaľ to je na skok či do Tropea alebo Diamante ,na letisku sa da celkovo za výhodné ceny prenajať auto ,na vlaky by som sa v Taliansku velmi nespoliehala, ku nám to je od letiska 70km a to som musela aj prestupovať a samozrejme všetko meškalo,strávim tu každé leto aj s deťmi dva mesiaca ,paradies ,nepotrebujem dovolenku nikde inde ;) a turistov tu mame takmer žiadnych ,zato Scalea býva v septembri plna našich turistov ,ja som v Santa Mária del Cedro ,oblasť kde rastie Cedrus ;) odporúčam

raduz06
20. jan 2017

Lignano,Bibione...my jsem uz byli 2x v Lignanu,v te nejklidnejsi casti a bylo super,vybirali jsme tak i kvuli dostupnosti,od Bratislavy,dobre plaze,dobra vybavenost.V mladi js nechapala,proc jezdi vsichni Cesi sem a ted ,co uz mam deti,tak chapu.😉

divozienka26
autor
20. jan 2017

@raduz06 chodite do privatov ci skor hotel? Mas aj konkretny typ kam ist? diky ;)

raduz06
21. jan 2017

My jsme jeli jeste s jednou rodinkou a tim, ze mame spolu hodne deti, tak pro nas bylo dulezite, abychom meli "vybeh pro deti",kdyz dojdem z plaze, coz by pokoj v hotelu, nebo apartman nesplnovaly, pokud by nebyly na prizemi. Tak jsme si pronajali takovy baracek s vice mistnostma a varili si sami.Kousek jsme meli prodejnu s rybama, LIDL je v Lignanu take, takze vareni nebyl problem, venku jsme meli i gril.konkretne jsme meli treba toto https://www.ludor.sk/dovolenka-taliansko/lignan... prvni rok pres ten Ludor, dalsi rok jsme to sjednavali uz primo na miste od mistni kancelare. Hodne zalezi, co by vyhovovalo Vam, nekdo chce jezdit do hotelu kvuli servisu,nekomu staci takto, plaz jsme meli cca do 10ti minut pesky, cestou jsme se stavili vzdy na vybornou zmrzlinu. Nekdo tu spominal, ze se mu tam nelibili plaze...ano, ty jsou placene s destnikama- druhy rok jsme meli v cene i jedno lehatko, ale vzdy primo u vody misto je vzdy a male deti se stejne nechteji opalovat na pisku, ale hrat si primo u te vody, takze jsme byli u brehu.Tech domecku tam je dost, uplne poprvy jsme zvolili spatny vyber (domecek dost daleko a u hlavni silnice bez oploceni), tak jsme museli na miste menit, ale pak uz to bylo jen super. a v Lignano Riviera je klid, nejsou tam diskoteky, kluby atd, ty se nachazeji spise v Lignano Sabbiadoro. Ale myslim, ze Bibione nebo Lido de Jesolo bude to same.Tak preji hezkou dovolenou, pokud se rozhodnete 🙂

piip
21. jan 2017

@mamicka1313 ahoj, mohla by si mi prosim pozriet caorle? chcela by som *** hotel s bazenom a polpenzia alebo plna penzia. Hotel nemusi byt priamo pri plazi, len by som bola rada niekde v okoli historickeho centra, aby sme tam vecer mohli zajst peso. 2 dospeli a 4-rocne dieta. dakujem

sasuja
11. júl 2017

Ahojte dievčence, mám otázočku 🙂 Treba do Talianska adaptér? Na notebook, žehlička na vlasy a pod. ? 🙂

masinka
11. júl 2017

@sasuja ahoj, my chodime do Bibione, byvali sme uz vo viacerych apartmanoch a adapter sme zatial nikde nepotrebovali.

zuzcka
20. júl 2017

Ahojte,Chceme ist tento rok do Talianska Lignano Sabbiadoro.viete mi poradit ako sa zhruba pohybuje cena za ubytovanie?Co je este dobra cena?dakujem

raduz06
20. júl 2017

My byli v Lignanu pred dvema rokama, baracek pro dve rodiny s vybehem okolo a grilem(6 dospelych 5 deti) na 10 dni a platili jsme kolem 1400 Eur...ale v cervnu.Co je jeste dobra cena?To zalezi opravdu asi jen na vas....Byli jsme pres jejich cestovku, co je primo v Lignanu, tusim, ze to vyslo levneji, nez pres cestovku u nas doma. www.etgroup.info Je zamerena primo na Liganno a Bibione

zuzcka
21. júl 2017

@raduz06 Dakujem pekne za info.

jarkaza
6. aug 2017

@sasuja nie netreba

palesandra
22. feb 2018

poradte nejaky domcek do 100m od plaze , najlepsie okolo Lignana, ale v podstate je to asi jedno..len nech bude pekne prostredie pre deti, mozno nie tak preludnene...resp odporucte kde ste boli

anita26
2. mar 2018

@palesandra ahoj, skus intras lignano, este bude mozno nieco volne, dobre apartmany su rychlo vypredane, hlavne tie pri plazi - t.j. jedna - max. 2 ulice od pobrezia. Ludi je vsade vela, klud tu teda nenajdes, napriek tomu v mori nie je hlava na hlave, vstup je pozvolny, more plytke.

lenkuliak
7. feb 2019

Prosím vás nemáte skúsenosť, ak chceme ísť 3 dospelí a 5 detí, pričom 3 deti budú mať vlastnú postieľku, tak je nutné ich zadávať v objednávke? Pretože oni podľa osôb automaticky rátajú, že je nutné väčšie apartmány, pričom by nám stačil 5 lôžkový a ak chcem objednať menší, tak to nechce pustiť, lebo sme nad limit..snád rozumiete, čo myslím a budem rada, ak poradíte, kto s tým máte skúsenosti..Ďakujem 🙂

divozienka26
autor
8. feb 2019

@lenkuliak zalezi ako kde treba sa pozriet v podmienkach pretoze niekde uctuju dieta uz od 3r ci spi s vami alebo mu roztahuju pristelku alebo mate postielku niekde uctuju iba za postielky....

lenkuliak
8. feb 2019

@divozienka26 dakujem..len nie všade majú taký popis..asi potom už len konkrétne zisťovať ich podmienky s ck

raduz06
8. feb 2019

my jsme byli 2x v lignano Riviera...v domecku a tam teda je celkem klid, zadne diskoteky, bujary nocni zivot je blize centru...pres den jsme meli v blizkosti zmrzlinu a to nasim detem stacilo.K mori jsme to meli cca 10 minut pesky, bylo to v pohode