Dovolenka v Thajsku

dasaaa
8. jan 2014

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Chystáme sa s mm na dovolenku individuálne, bez cestovky. Vyberam medzi Koh Phangan alebo Koh Samui vraj sa to tam teraz v poslednej dobe dosť mení a už to nie je čo kedysi. Príspevky na nete sú skoro všetky staršieho dáta tak zháňam dáke aktuálnejšie info. Vie niekto poradiť, ktorý ostrov vybrať ak chceme nie veľmi preľudnené miesto a ubytovanie na pláži za slušnú cenu? Koh Samui údajne dosť zdražel a prerástol rezortami???? Kedy kupovať letenku? Niekto radí pol roka dopredu, niekto dva mesiace.....chceli by sme priamy let cez Eva air.....letel niekto s nimi? Máte niekto skúsenosti s indi-vindi cestou? Budem vďačná za každú radu 😉

mijama29
28. jún 2018

@tenerifka 😀 poradila mi jedna pani zavolat na centralu TUI .. takze 90% je ta odletova dan uz v cene letenky. A ak by aj nebola vraj to nepytaju od kazdeho, ze nevie podla coho to je, ze odniekoho ano a odniekoho vobec.. asi ako sa im kto paci..takto mi povedala..ale na 90% je to v letenke. A co sa tyka ubytovacej taxy , ze to maju ko ekolpgicky poplatok a vraj ano, niektore rezorty to pytaju a hlavne ti, co maju mensie deti to platia za dieta navyse ..asi aj kvoli plienkam a pod....

mijama29
28. jún 2018

@tenerifka takze uz som o nieco mudrejsia a aj kludnejsia a uz nech som aspon na letisku 😂😂 dakujem ti moc.. a napis este potom skusenost s druheho rezortu 🙂

martina642
28. jún 2018

@mijama29 sú hlasím s
@tenerifka prvý krát sme šli s Qatar, tiež sme nič neplatili.. tak isto CK nemci..nie sú to len dáke všeobecné info ? no ved koniec koncov uvidíte 🙂

tenerifka
28. jún 2018

@mijama29 plati sa taxa za male babo do 2 rokov, ktore je ubytovane zadarmo s rodicmi v izbe bez naroku na lozko
Klud a nohy v teple a uzi si to

mijama29
28. jún 2018

@tenerifka 🙂 oki tak vsak uz uvidime..hlavne, nech si uzijeme 🙂 .. a vy tiez este uzivajte 😉

tenerifka
29. jún 2018

@mijama29 dakujem

tenerifka
1. júl 2018

@mijama29 no ako si uzivate dovolenku? My sme na atole Baa a naozaj mame prenadherne, aj rezort aj more su super

tenerifka
1. júl 2018

My takto

mijama29
1. júl 2018

@tenerifka super 😍😍 .. dakujeme za poradenie.. je tu ozaj nadherne. Mate tam tiez krasne

mijama29
1. júl 2018

@tenerifka chcela som pridat foto, ale mam len v manzelovom tel. Tak zajtra poslem ajja.. ale inak sme spokojni, az na cestovku, predaju zajazd a ine nic nevedia. Uz budeme riesit do buducna sami

salfusco
2. júl 2018

@mijama29 najlepsie...pre mna su cestovka vzdy vyhodene prachy.Odkedy som išiel naposledy s cestovkou a po reklamacii ubytovania...fotku nebudem.davat,server by ju nezniesol 4* hotel v turecku,reklamaciu neuznali napriek spisaniu 15 ludi s delegatom,tak odvtedy si to riesim vsetko sam.A podotykam,bola to znama cestovka.A k tomu v dnesnej dobe to je ovela jednoduchsie ako kedysi

tenerifka
2. júl 2018

@salfusco ono velmi zalezi na destinacii a type ubytovania.Ak ides do nejakeho apartmanu ci 2*hotela, je fajn Airbnb ci Booking.Ale ak chodis do hotelov 4*+ tak ako my, najvyhodnejsie ceny maju nemecki touroperatori.Velakrat som to porovnavala a vzdy bolo to.iste vyhodnejsie cez tie DE agentury.Samozrejme letenky, poistenie a transfer si riesime sami,delegata nepotrebujeme, aj ked niekde nas otravuju delegati z tych DE agentur s meetingom na recepcii, na ktory nikdy nejdeme. Portaly ako Trivago a spol.takisto statocne ignorujem, su ovela drahsi.Na hotely v Spain pouzivam stranku Destinia, ale zalezi, na september som.objednala hotel v Madride zasa cez Nemcov

mijama29
2. júl 2018

@tenerifka my takto

mijama29
2. júl 2018
tenerifka
2. júl 2018

@mijama29 ale nam je, ze?😁

mijama29
2. júl 2018

@tenerifka 😁 to veru ano, doslova ako v raji

tenerifka
3. júl 2018

@mijama29 mne je najviac smiesne, ako vsetci strasia v tomto obdobi s monzunmi, to uz davno neplati

tenerifka
3. júl 2018

My obedujeme...a v dialke krdel delfinov, nevidia sa ale uz na fotke

mijama29
3. júl 2018

@tenerifka a hlavne si myslim, ze s tym strasia, aby sa im predavala europa 😊

mijama29
3. júl 2018

@tenerifka nadhera.. tu vobec som nezazrela

tenerifka
3. júl 2018

My sme na okraji atolonu, preto sa tu objavuju

tenerifka
6. júl 2018

@mijama29 tak sme doma, 2 tyzdne bolo tak akurat.Ziadny poplatok sme pri odlete neplatili a ani sme nevypisovali ziadny formular.Qatar meskal 1 a pol hodiny, sice nam dali vouchery na jedlo, ale let do Madridu z Doha sme chytli tak-tak
Ty si este uzivaj ten nadherny raj

mijama29
6. júl 2018

@tenerifka my sme len na 8 cistych dni..takze uz sa to krati...bali sme sa s malou na prvy krat ist na dlhsie..reku vyskusame..ale aj nam staci..aj ked bude sa tazko odchadzat..dnes zamraceme a male prehanky, ale to nic nebolo.. no zajtra hlasia skaredo tak uvidime... uff no hadam nam nebude meskat.

salfusco
6. júl 2018

Mne meskal let z bangkoku a do viedne som priletel 4 a pol hodinu po ocakavanom prilete.Letenky ma vysli 430,kompenzacia za meskanie letu bola 600 eur,co mi poslali do mesiaca

tenerifka
7. júl 2018

@salfusco U nas to bude podobne, uz som poslala reklamaciu do spolocnosti+do asociacie pre spotrebitelov tu v Spain, mame narok na 600eur na osobu

tenerifka
7. júl 2018

@salfusco nam to zmenili pri ceste tam, kvoli 2h.meskaniu prveho letu sme nestihli pripoj a do ciela sme prileteli o 5 hodin neskor