Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

beruska2x
24. sep 2010

@miska73 ahojky, no a co hotel, povidej a nejaky fotky ukazes? 😉

miska73
24. sep 2010

žádné zažívací problémy jsme v Tunisku neměli ani dříve, ani nyní a ochutnali jsme tam toho hodně, ale pouze v hotelu... Jedni lidé, tam krmili ročního syna tuniskou stravou a byl v pohodě. Já jsem měla pro syna jídlo od nás a dávala jsem mu jejich pečivo a ovoce 🙂 . A s tou Smectou i Endiaronem bych to neviděla tak skepticky, ale je lepší se vybavit, než mít zkaženou dovču.. 😉

miska73
24. sep 2010

@beruska2x hotel pěknej, je to v karibským stylu, rozlehlej komplex. Pokoj jsme měli velikej, bylo tam čisto a fakt se nám to hodně líbilo. Personál v pohodě, výborný jídlo... Lehátek u bazénu i u moře dost, ani nebyly obsazené, ale v létě je to asi horší....teď už v části komplexu lidi nebyli.. Ten akvapark je takovej chudej, ale pro menší děti rozhodně stačí, mají v areálu i obchod, kde seženeš i jídlo pro mimina atd.. Pláž dlouhá, pozvolnej vstup do moře, voda čistá, jen jeden den byly větší vlny a přinesly binec, ale druhý den to už bylo OK, pláž ukízejí 🙂 Animace pro děti mají stejný jako jinde v Tunisku, ale dětem se to líbilo a mají tam pěknej miniklub... Jediný co nám vadilo byli turisti z Ruska(samozřejmě ne všichni)...to je no comment!!! Ale za to v hotelu nemůžou ☹

miska73
24. sep 2010

@beruska2x fotky dám d svýho albíčka až budu mít čas, tak potom mrkni 😉

beruska2x
24. sep 2010

@miska73 moc diky za info 😵 na fotky pak urco kouknu.. no usaci byli i s nama v hotelu dost.. 😝 😀 no jo no...
co se da delat... 😉

petrinka
27. sep 2010

@miska73 ahoj,
tak sme docestovali🙂
strava bola super! mali sme polpenziu a tiez sme nahodili setriaci rezim, lebo mame na krku dve hypoteky, takze sme sa napraskali rano, o tretej prichadzala kriza, ale som si hovorila, ze sak do siestej nejako vydrzim...🙂 raz, na komci dovolenky sme isli na obed do snack baru a uz som mala tak zblbnuty zaludok, ze vecer som ani hladna nebola.
hotel bol krasny, teda tie spolocne priestory a udrziavana zahrada, bazen... more bolo cistucke a aj plaz.
jedine sme mali problem s izbou, tunisanmi a pocasim.
izba
jasne, ze nam dali taku dole, presli sme smradlavou chodbou a tam nasa izba🙂 tu chodbu som neriesila a ani polohu izby, vadil mi neporiadol, co tam bol. myslim vlasy po zemi, bordel pod postelou... asi keby sme tam boli len sami dvaja s muzom, tak to neriesil, ale kedze adam stale chodi po styroch a pacickami dvoha vsetko zo zeme, vratane chumacov vlasov... 😝 muz aj chcel, ze pojde na recepciu, nech nam vymenia izbu, ale sme si hovorili, ze nemame nikde istotu, ze ta bude cistejsia. tak ze dame upratovacke sprepitne, nech to uprace poriadne.
dali sme sprepitne, ale zazrak sa nekonal...
tunisania
neviem, ci to bolo hotelom, alebo uz celkovo sa tunisania zmenili. za vsetko cakali sprepitne a to priam astronomicke. pozerali na nas zvrchu, akoze mozme byt radi, ze nas vobec obsluzia... mozno to bude aj tym, ze hotel bol plny nemeckych dochodcov a ti im pchali eura ako najati a tunisania sa im potom pchali do...
pocasie
cakala som, ze bude teplejsie 😒 niekedy poobede uz velmi na kupanie nebolo, jeden dva dni bolo zamracene a prsalo...
takze mame take zmiesane pocity. najviac nas asi stvaali ti tunisania... pamatala som si ich ovela milsich a priatelskych... a bonus je, ze mi zmizol zlaty prsten 😠

inak cestovanie s malym dietatom je super, prdo prespal oba lety, takze uplne dopohody. tym, ze prostredie bolo pre neho nove, tak aj sa sam prehral, idealne dovolenkove dieta.

miska73
28. sep 2010

@petrinka ahoj, tak tě vítám zpátky na koníkovi 😉
jak to tak čtu, tak jste byli mírně zklamaní ☹ , my měli teda fakt štěstí a to jak na ubytování, bylo tak čisto, tak na personál a počasí 🙂 . Možná to bylo tím, že tam byli i Rusové a Poláci a z těch tam zrovna nikdo nadšený nebyl.. Měli z Čechů radost a snažili se s nimi i hodně přátelit. Slováci v tomhle hotelu nebyli vůbec...
uklízečce jsme nechali peníze až poslední den, když jsme měli ve 12 odevzdat klíče a letěli jsme až ve 22 hodin, tak nás nechala v pokoji až do 15 hodin 🙂 .
V celém areálu bylo čisto a hezky, měli tam krásně upravenou zeleň, všude palmy, kytky, trávu... 😵
A strava, ta neměla chybu. Bylo plno jídla a celý den, jenom ovoce bylo málo...a dokonce ještě nechali otevřený plážový bar, který jinak už v tuhle dobu nefunguje. Říkali jsme s mužem, že se sem ještě někdy vrátíme 😵

A letadlo a cesta s Adamem, taky úplně v pohodě, tak jsme rádi, protože rádi cestujeme a bylo by blbý, kdyby byl prcek proti 😉

beruska2x
28. sep 2010

je pravda ze kvalita ulidu asi odpovida ve vetsine hotelu spropitbemu pokojske 😀 jedni znami nam rikali ze uklid nic moc i se jiz "ztratili" treba chipsy a tak.. nam nikdy nic a to jsme tam meli susenky, ovoce ale i mobily ale taky jsme davali dygo kazdy druhy den a jeste na konci pobytu jsme jim tam nechala sadu pastelek, balik haribo medu.. a oni nic 😝 🙂

petrinka
28. sep 2010

@miska73 zahrada a jedlo boli aj u nas super, na to nemam krive slovo...
@beruska2x my sma nechali sprepitne 9E a naozaj na kvalite to vidiet nebolo. upratala tak isto ako ked sme uz potom nedali nic... neviem, mne sa to zda ako sprepitne za den dost nie? kolko ste davali vy?

miska73
28. sep 2010

@petrinka hmm...tak to je síla my ji nechali poslední den 5 dinárů a stačilo jí to a jinak jsme taky nic neschovávali a nic se neztratilo...a úklid měla na jedničku 🙂
Ale nevím jak jsou nadšeni z eur. Tam co jsme byli my, tak se jich Tunisani snažili zbavit a vraceli nám je místo dinárů. Zřejmě pak mají problém je někde vyměnit...asi potřebují doklad o tom, že měnili jejich měnu na euro, nebo nevím...docela jsme o tom přemýšleli..

miska73
28. sep 2010

a co nám říkala delegátka, tak obvyklá suma na spropitné atd. je 1 dinár...

beruska2x
29. sep 2010

@petrinka eura jsme nemeli, jeli jsme s dolarama, maji lepsi kurz k dinaru, s vymenou je to tam opravu "prisne" musis mit na vse schovane doklady i na pripadnou vymenu zpet.. takze jak pise @miska73 , treba jim eura jsou k nicemu 😨
kazdopadne jsme nechavali dinar - hned jak jsme prijeli, kazdy druhy den a pak na koci pobytujsme tam nechali jvechny ty drobne co nam zustaly, to bylo asi vic nez dinar ale moc taky ne 😉

petrinka
29. sep 2010

@miska73
@beruska2x mozno mate pravdu s tymi eurami, to ma nenapadlo... 😒 mne sa zda, ze aj nemci obcas nechavali eura... no v kazdom pripade si ich z toho stolika zobrala...

veruska007
29. sep 2010

Ahojte, holky. Myslite, ze bude v Tunisku pekne pocasi jeste ted v rijnu? V srpnu jsme prisli v 5. mesici o miminko, tak jsem cekala, nez mi skonci sestinedeli a dam se trochu dokupy. A ted jsme si rikali, ze bychom konecne vyrazili. Bude tam ale jeste pekne? Budeme mit s sebou 1,5 leteho chlapecka.

petrinka
29. sep 2010

@veruska007 ahoj, ja by som asi radsej skusila egypt alebo turecko, tam este hlasili vyssie teploty. v tunisku, ked sme odchadzali tak bolo okolo 26°C... no a ked pofukovalo, tak na pocit to bolo chladnejsie. neviem, ci by to nebolo pre maleho chladno☹
v kazdom pripade drzim palce!

miska73
29. sep 2010

@veruska007 taky bych už teď spíš brala Turecko, Egypt, nebo Krétu. Tam je ještě vedro, ale Tunis už bude teď chladný a deštivý.... Nebo ještě mrkni na Djerbu jak je tam: http://czech.wunderground.com/global/stations/6...

A určitě někam vyražte, ať zrelaxuješ a přijdeš na jiné myšlenky 😉

veruska007
29. sep 2010

Diky za rady, kouknu. A v Turecku je jeste pekne? To by me docela lakalo.

miska73
29. sep 2010

@veruska007 jo v Turecku je pěkně. My byli v Alanyi hotel Merlin beach a tam to bylo teda super! 😉

tin007
29. sep 2010

Ahojte, my sme sa vcera vratili z Tunisu, boli sme v hoteli Eden club, Monastir, Skanes. Napriek tomu, ze bol hotel iba 3 hv. tak bol naozaj skvely, nadherne upravene zahrady, super plaz, vlastny aquapark (niekolko toboganov pre dospelych, smykacky - 4 ci viac pre deti do bazena, normalny bazen na plavanie, detsky bazenik s 2 mini smykackami vedla a dva kryte bazeny), vlastna plaz, travicka, skvele jedlo (maly jedol vsetko, nic sme mu extra nekupovali). Nechapala som, ze preco maju iba 3 hv., izby boli mensie, ale funkcne, stacili na prespanie a cas na prezlecenie cez den. Boli tam francuzi, nemci, par rusov (ale dost sa krotili, boli skoro vsetci s detmi) a potom iba par slovakov, cechov, poliakov... more bolo teple (niekedy az prilis), obcas ciste, obcas zakalene pieskom, ale nie spinave, plaze cistili od rias ihned, ako ich more naplavilo, lezadiel bolo dost vsade.

Do hotela by som sa kludne vratila kedykolvek, ale nie s ck, od ktorej sme zajazd kupili. zrusili nam spiatocnu let do ba a miesto toho sme leteli do prahy, odkial nas do ba odviezli mikrobusom! a cele to prezentovali tak, ze mozeme byt radi, ze sa tak nadstandardne o nas staraju, lebo to nemusia... vrazidla by som. vsak ich caka pekna reklamcia (lebo tu, ktoru som im dala na letisku ignorovali a nechceli podpisat) a nahrada skody. chuda moje male, vcera sme sa trmacali od 6 rana do pol siedmej vecer, z toho 4 a pol. hod. v buse 😠

petrinka
30. sep 2010

@tin007 tak to by ma asi slak trafil, keby nam takto skomplikuju spiatocnu cestu!!!
urob reklamu cestovke a napis s kym ste boli!
Ten hotel pohladam na nete a kuknem sa🙂

tin007
30. sep 2010

@petrinka boli sme s ck Best Choice
zjavne to nebola najlepsia volba 😠

petrinka
30. sep 2010

@tin007 no to by som nepovedala☹☹☹
myslela som, ze ide o nejaku malinku neznamu cestovku...

miska73
30. sep 2010

@tin007 hmm to je síla 😝 .... Jediná klika je, že jste si užili tak krásně pobyt 🙂

majus10
3. nov 2010

chceli by sme ísť do Tuniska v septembri, máme vybratý hotel Vincci Nozha Beach Enfidha, Hammamet, poznáte to niekto? bude tam teplo v septembri?

miska73
3. nov 2010

@majus10 my byli letos v září taky v Tunisku a bylo tam krásně a vedro!!! Dřív jsme tam jezdili v srpnu a to bylo takové horko, že se přes poledne nedalo ani vylézt ven. Ten hotel neznám.., ale byli jsme před pár lety v Nabeulu, což je kousek od Hammametu...a líbilo se nám tam a v Hammametu jsme byli v akvaparku 🙂

majus10
3. nov 2010

@miska73 díky, takže dalo sa kúpať ešte v mori s deťmi, že? tak už len hotel keby niekto poznal..... 😕

miska73
3. nov 2010

@majus10 moře mělo asi 26 stupňů 😵 😵 , zkus mrknout na recenze 😉

adinam
5. jan 2011

Ahojte.Trošku obnovím túto tému.
Chceli by sme ísť na dovolenku do Tunisu.Zaujalo nás letovisko Mahdia-možete dať nejaké tipy na dobré hotely,vhodné pre rodiny s deťmi?Poteší ma každý príspevok.

beruska2x
12. jan 2011

teda holky sledujete co se ted v Tunisu deje? my uz se na dovcu tesime tak snad se to tam uklidni 😖 😲

miska73
12. jan 2011

@beruska2x to jsou věci, co 😲 , my teda pokud pojedeme, tak zase až v září...tak snad se to uklidní 😉 . My máme na červen zase naplánovaný Chorvatsko 🙂