Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

beruska2x
12. jan 2011

@miska73 😉 my uz mame naplanovany prvni tyden v cervenci - MM musi nahlasit dovcu uz ted v lednu a mamka taky dost brzo - letos pojede s nama jinak by se nikam nepodivala 🙂
doufam ze to ubude v poho, Turecko je taky ted takovy divny a nic jineho me moc nelaka.. treba to aspon trosku srazi ceny 😀

adinam
12. jan 2011

Vidím,že sem predsa niekto zablúdil...Ale žiadne tipy na dovolenku ☹

beruska2x
12. jan 2011

@adinam a co chces za tip?

beruska2x
12. jan 2011

@adinam http://tunisko.orbion.cz/hotely/ podivej se treba sem, ja si najdu hotel co se mi libi a pak tady koukam jake ma recenze 🙂

majkee.
12. jan 2011

v Mahdii jsme byli v říjnu🙂 Nádherná pláž s úplně bílým pískem kilometry dlouhá. Spousta mušliček, pozvolný vstup do moře, moře čisťoučké - pro dítě ideální. Nejluxusnější hotel v Mahdii je Mahdia Beach LTI (v nabídce má Exim). Je blíže centru, dá se tam jít i procházkou. My jsme byli Mahdia Palace Thalasso, taky luxusní pětíhvězdičkový hotel, ale je dále od centra, defacto se tam nedá kam jít, jenom být v hotelovém komplexu. Pokud se chcete i někam podívat, vybírala bych hotel blíže k centru. Kdyby tě zajímalo víc, tak napiš do IP🙂
@adinam

lalus
12. jan 2011

@beruska2x čo sa deje?už asi týždeň som nevidela,nepočula správy a nečítala noviny 😝 žena na materskej 😀 Ale začali sme zvažovať, žeby sme do Tunisu šli v júni(6ty mesiac 😉 ) na dovolenku....tak si to máme rozmyslieť, alebo...? 😨 Ešte sme tam neboli, celkom nás to láka.

beruska2x
12. jan 2011

@lalus my byli loni a super.. a chceme letos urco zase, ted tam jsou nejaky nepokoje, studenti stavkuji, nepokoje v ulicich ale snad se to uklidni 😉

koulina
12. jan 2011

Nazdárek koníkovky, tak já jsem byla v Tunisku celkem 3 X. Poprvé v Souse hotel Marhaba club, ten můžu jen doporučit opravdu luxus na 3***. Potom jsem byla v Monastiru, no tam to nebylo nic moc byl to hotel Palm Inn. Tento hotel jsem navštívila už se synkem tehdy měl 2 roky.Můžete kouknout i do albíčka mam tam fotečky. A nakonec jsem byla loni opět v Souse a byl to hotel Prima life karawan. Ten v celku taky ušel na 3***. Nemůžu si stěžovat. Tam jsem měla s sebou už oba syny. Jeden měl 3 roky a druhý 15 měsíců. Dovolenou jsme si suprově užili celá rodina. A letos se těšíme zas 😎 😎

lalus
12. jan 2011

@beruska2x som rada, že ste už boli aj s malým a ste spokojní....málokto mi odporúča ísť s dieťaťom 😝 My sme s mm už absolvovali Egypt a obaja sme hnačkovali 😖 ale sme dospelí, tak sme to zvládli, bolo to krátkodobé (2dni) a nejak extra nás to neobmedzilo. Myslím, že Tunis je v tomto mierne bezpečnejší.....ale teda povzbudila si ma. U nás konečné rozhodnutie či tam ideme padne niekedy v druhej polke februára (kvôli práci mm, financiám a pod.), tak potom prípadne budem pýtať nejaké referencie 😉

koulina
12. jan 2011

@lalus Já za sebe můžu Tunisko jen doporučit. Kloučkové si to suprově užívali, hlavně tu nádhernou dlouhou pláž s jemňoučkým písečkem.

beruska2x
13. jan 2011

@lalus hele my byli taky nadseny, Sima naprosto v poho , mel 2 roky a cely dny byl nalozenej ve vode 🙂 bud v bazenku nebo v mori, zadne strevni potize jsme nikdo nemeli a to jsme si na trhu kupovali ovoce, v hotelu jsme meli zmrzku...
jen jsme mu tyden pred i tam davala do UM probiotika...

jemu to hlavne ale silene pomohlo na atopickej exem. takze i proto ta radost 😉

miska73
13. jan 2011

@lalus my byli v září a malýmu bylo 10 měsíců a taky naprosto v pohodě. Mám taky pár fotek v albíčku 🙂
@beruska2x my to zase necháme na poslední chvíli a uvidíme jak to tam bude vypadat. Dnes ráno psali, že tam je v noci zákaz vycházení... ☹

beruska2x
13. jan 2011

@miska73 no my mame jen termin - a uvidime jak to bude, kdyz to pujde pojedem a kdyz ne tak sezenem neco jinyho.. stejne ten last koukame tak max 3 tydny pred a platime tak tyden predem.. to je casu dost..
treba bych koukla na Dzerbu, to by mohlo byt prece jen lepsi a nebo uplne neco jinyho - v nejhorsim i Bulharsko 🙂
aspon by mama zavzpominala na mladi 😀 kdyz uz s nama jede...

adinam
13. jan 2011

Majkee,ďakujeeem 😉 .Presne tento hotel som pozerala,alebo El Mehdi.Trošku ma odrádza vzdialenosť od letiska 😒 .Ako dlho trval transfer?Mám dvojročné dieťa,či sa to dá zvládnuť-let+transfer.Inak-minulý rok sme už boli na Rodose,ale cestovali sme kratší čas,aj hotel bol bližšie.
Určite chceme byť bližšie k centru a niečo aj vidieť...
Beruška2x-prešla som mnoho stránok a recenzií.Recenzie píšu všetky vekové kategórie.Viem,že každý je inak náročný atď,ale myslím si,že Vy mamičky s malými deťmi,ktoré ste tam boli viete najlepšie posúdiť a poradiť 😉 .Tu na tejto téme je to o "rovnakej kategórii" cestovateľov.Preto som chcela nejaké tipy na hotely.
Dovolenku sme chceli objdenať vo first moment,ale radšej počkáme.Škoda,že sa tam dejú tieto veci ☹ ...
Boli sme už na Djerbe a Tunisko nás očarilo,fakt nádherné more,pláže,služby.Tak dúfajme,že sa to tam upokojí 😉

beruska2x
13. jan 2011

@adinam tak koukni na lety co jsou do Monastiru a ne do Tunisu, je to malinkate letiste, odbavena jsi v cukuletu 😉 vubec nic tam neresi a my jsme byli v hotelu Skanes El Hana asi za 10 minut jizdy busem... celkove je to tam bliz i do Mahdie, Sousse atd....

adinam
13. jan 2011

beruska2x,pozerám lety len do Monastiru,Mahdia je asi 50km,sa mi to zdá ďaleko...Uvidíme,v každom prípade ďakujem za rady.Aj Tebe koulina za príspevok do témy 😉

beruska2x
13. jan 2011

@adinam a jak stare mas ditko?? nas let tam skoro cely prospal , misto bombonu mel piti a dudlika a v buse pak sedel a koukal z okna, oni jak jsou z toho vyvaleni tak jsou i hodnejsi a da se to prezit 😀

miska73
13. jan 2011

@beruska2x no mrzelo by nás, kdyby tam nešlo jet...ale jak říkáš, vzali bychom Turecko, nebo něco jinýho 🙂 . Do Bulharska se mi moc nechce, ale třeba bych byla příjemně překvapená 😉

beruska2x
13. jan 2011

@miska73 me se do Buhlarska taky nechce, beru to jako uplne posledni moznost kam jet ale ani Turecko neni , co vim bezpecnostne zrovna ted ok ☹
i kdyz to bys nesmela jet nikam.. furt je nekde neco 😅

nikollette
13. jan 2011

Aj my sa chystáme tento rok do Tuniska 😵 😵 😵

miska73
13. jan 2011

@beruska2x no to je pravda... 🙂 , ale přece jen ten Tunis je i na kratší let. Mně to do Turecka přišlo dost dlouhý.... Prostě ať si to tam teď vyříkaj a do sezóny, ať je tam klid 🙂 🙂 😉

miska73
13. jan 2011

@nikollette a kam máte namířeno?

nikollette
13. jan 2011

@miska73 Mahdia, (kvôli najkrajším plážam) hotel ešte ni sme na 100% rozhodnutý. Ale do budúceho týždna uvidíme, a pôjdeme už aj zaplatiť zálohu 😉

miska73
13. jan 2011

@nikollette jéé to je prima, já už bych tak chtěla léto a moře... 😵 😵 . Tak pak dej vědět, co jste vybrali, my sice chceme jet do stejného hotelu jako vloni, ale třeba se necháme inspirovat někým z vás 🙂 🙂

nikollette
13. jan 2011

@miska73 No my až v auguste ideme... 🙂 Hlavne nech má hotel All Inclusive, ochotný personál a slušné izby. Nejaký extra luxus nepotrebujem, na izbu budeme chodiť aj tak iba spať 😅 😉

beruska2x
13. jan 2011

@miska73 asi tak 😉 😀

miska73
13. jan 2011

@nikollette moje řeč 😉 , nepotřebuju mít televizi a luxusní vybavení, chceme pěkný moře, zábavu a čisto. A taky preferujeme all inclusive 🙂

adinam
15. jan 2011

beruska2x-dva roky
To je sila,čo sa deje v Tunisku,včera večer som sledovala čt24-diskusiu,hovoril aj veľvyslanec ČR v Tunisku,vyzerá to tak,že na dovolenku môžme zabudnúť ☹ .Veď si totálne zničia celý štát ☹ .Je mi z toho smutno...

beruska2x
15. jan 2011

@adinam tomu moc neverim, sul a turismus je zivi... ja myslim ze to bude v poho.. do leta casu hafo.. naopak kdyz to bude jeste tak 2 mesice trvat tak pak pujdou ceny dolu a my na tom jen vydelame 😀
tam nejde o nejakou obcanskou valku lidi, jen o vymenu politiku.. 😉