Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

miska73
25. jan 2011

@berynka lítám teda většinou s Čedokem, ale snad pokaždý nás na dovču dopravoval Travel Service a nikdy, fakt nikdy, jsme neměli žádný zpooždění, jednou se nám dokonce stalo, že jsme odletěli o 10 minut dřív, než byl plánovaný start 🙂 . Špatnou delegátku už jsem zažila taky... vloni v Tunisku a ta fakt stála za to 😖 , naštěstí jsme neřešili nic zásadního

miska73
25. jan 2011

@beruska2x zkus zavolat do cestovky, nám se podařilo takhle získat místo v pokoji navíc, které nebylo v katalogu možné. Zavolali do námi vybraného hotelu a tam s tím neměli problém 😉

berynka
25. jan 2011

asi je to o štěstí 😉 ... my teda měli zase skoro vždycky štěstí, že nám řekli, že v Řecku stávkujou dispečeři 😀 ... rok co rok 😎 .
Nejsem si jistá, jestli je to zrovna Exim. Ale ten má hodně stížnosti od klientů na zpožděné-zpožďované lety, takže majitel uvažuje o změně letecké společnosti. Ono u odletů nebývá problém, ale při návratech se vyplatí posouvat ty lety do nočních-ranních hodin, páč je to o hodně levnější.

miska73
25. jan 2011

s Eximem jsem byla pouze na Kosu a i tam jsme letěli i odlétali na čas 🙂 , jsem ráda , že jsme zatím měli vždy štěstí...s dětma to je pak na budku někde na letišti...obzvlášť v noci..

berynka
25. jan 2011

@beruska2x , já mám zase zkušenost, že je dobrý si stanovit nějaký obecný podmínky ubytování... vzdálenost od moře, počet hvězdiček, zázemí pro děti apod. A pak na místě řešit, co může být lepší nebo tak, jak je objednáno. V cestovkách a na webových stránkách všechno vypadá skvěle, ale realita nemusí být přesně to ono 😅 .
Třeba zrovna v Tunisku hodně záleží na těch hvězdičkách a vyplatí se třeba tisícovku nebo dvě, na osobu, za to připlatit. 😉

beruska2x
25. jan 2011

@berynka nejde o to , ale o kapacitu ubytovani.. neubytujou proste 3 dospely lidi a dite na 1 pokoji - pokud to nemaji primo v nabidce a nebo by musel 3 letej prcek platit jako dospelej a dali by nas na 2 pokoje.. 😝 proste to jinak objednat nejde...
jinak hranice co chci a co ne samozrejme stanoveny nam..

my taky teda leteli Travelem a super.. akorat delaji opacne ze nechaji deti s rodici nastoupit prvni a pak ostatni - deti nevydrzi sedet nez se vsichni nakyblujou a jeci.. kdyby to delali opacne - deti nechali pobyhat po odbavovacce a pak je na posledni chvili usadili tak je vse mnohem jednodussi ale jinak problem zadnej..

miska73
25. jan 2011

@beruska2x docela jsem koukala kolika lidem bez dětí vadí právě to, že mají ti s dětmi přednost a první je odbaví a nechají nastoupit do letadla... Jako kdyby tam ty místa neměli jistý 😀 ...setkala jsem se i s tím, že lidi co seděli za námi, když nastupovali, měli nechutnou připomínku ve smyslu...že to bude hrozný, když je před nima tak malej ,cituji, parchant 😝 ... pak z něj byli v šoku, jak byl hodnej a chtěli se bavit 😒 ... No na blbce se dá narazit všude... ☹

beruska2x
25. jan 2011

@miska73 jj taky tu zkusenost mame, naste MM ma bez 5 cm 2 metry a 105 kg tak kazdej drzi hubu radsi kdyz se otoci 😵

miska73
25. jan 2011

@beruska2x to chápu 😀

beruska2x
25. jan 2011

@miska73 jinak treba nemecky cestovky to delaji opacne - nejdriv lidi a pak deti 😉 aspon co jsem vetsinou slysela 😝

miska73
25. jan 2011

@beruska2x hmm...nevím zatím jsem neměla možnost zkusit 😕

berynka
25. jan 2011

@beruska2x , jo, to je pravda s tou předností nastupovaní 😉 . Nám to bylo celkem jedno, ale to si měla slyšet ty důchodce 😀 😀 😀 .
No, ale vzdyť u většiny zájezdů dítě 2+ už platí "normálně" a má pak nárok na lůžko a stravu. Nebo ne? 😅

beruska2x
25. jan 2011

@berynka to jo ale plati treba - podle hotelu 7 az 9 tisic ale platit za nej v 3 letech jako za dospeleho - kolem 14 - 20 tisic to je prece jen rozdil...

berynka
25. jan 2011

My volíme taktiku být včas na odbavení a snažíme se vyjednat konkrétní místa... případně usmlouvat bussines, pokud je 😀 .
Zrovna na té loňské dovolené byla dobrá polovina lidí s dítětem a více, takže jsem i litovala ty romantické párečky a starší osoby 😉

beruska2x
25. jan 2011

ja se teda letiste a letu bala vic, bylo to celkem poho...

berynka
25. jan 2011

@beruska2x , jo, to je jasný 😉 . Ten náš zájezd měl zase jen, že dítě platí pouze letištní poplatky a to bylo vše. Na pokoji byla manželská postel + jedno samostatné lůžko. Takže rodiče s dítětem by se pohodlně vyspali na tom větším a třetí dospělí by tam mohl být taky.

miska73
25. jan 2011

no jo no, ale 2 hodiny se dají vydržet, ti mladí bývají tolerantnější. Když jsme letěli vloni do Tunisu, bylo tam taky plno malých prcků, vřískal jen jeden...ale věřím, že pro některé to bohatě stačilo 😅

miska73
25. jan 2011

o to právě jde...ať zavolají do hotelu a zjistí jestli vám tam jednu dospělou osobu neuloží... My měli už kolikrát volné jedno lůžko 😉

beruska2x
25. jan 2011

@berynka to jsme tak meli loni, platili jsme za malyho jen 1200 a meli jsme velky manzelsky luzko + pristylku aniz by jsme ji platili.. ono o nas nejde, my by jsme se vyspali v poho ale ono to proste nejde u nic administrativne.. proste nam to neobjena cestovka, protoze to hotel nema v kapacite, musi ubytovavat jak to maji... 😅

beruska2x
25. jan 2011

@miska73 nejde, resim to cely den.. 😖 jeste mam asi 2 vybrany tak uvidim zitra.. pak mam taky vybrany neco v Turecku tak uvidime..

miska73
25. jan 2011

@beruska2x to je situace... 😠 , určitě něco najdete 😉 , dej vědět 🙂 , držím palce 😉

miska73
25. jan 2011

@beruska2x a pak aby už bylo honem léto, viď 😵 😵

beruska2x
25. jan 2011

@miska73 to mame za to ze chceme vzit babinu sebou 😀

beruska2x
25. jan 2011

@miska73 hela jak to budu mit zaplaceny a zajisteny tak uz skoro leto mam 😀 koupit krem a plavky a muzu letet kdykoliv 😵

miska73
25. jan 2011

@beruska2x 😀 😀

berynka
25. jan 2011

@beruska2x , tak určitě je možnost nějak se domluvit s cestovkou, co je ochotná zařídit, uvést to do podrobností zájezdu, ubytování a pak na místě udělat čóro, ale je to risk, no 😒 .
Turecko jsme měli taky jako jednu z možností, ale nakonec jsem to zavrhla, že většinou to letiště, kam přistávají mezinárodní lety, je hodně daleko od těch letovisek ☹ a to jsme s malou absolvovat nechtěli.

beruska2x
25. jan 2011

@berynka tak to neriskuju, jedu na dovolenou, chci mit pohodu, klid a poradne ubytko a ne se tam dohadovat.... to mi za to nestoji...
to radsi vyberu i neco jinyho i kdyz teda 😔 me to sakra bude mrzet.. ale vse ma neco, koneckoncu nejedeme nikam naposled 😵

berynka
25. jan 2011

@beruska2x , určitě víš, jak jsou tyhle "jižní národy" laxní 😅 (prosim ať to nikdo nevnímá jako rasismus 😕 😉 ). A dopředu není jisté vůbec nic 😎 .
No, já zase uvažuju o Egyptu, obecně i podle referencí je ubytování a služby tak o třídu výš než právě třeba v Tunisku, ale to je na jinou diskuzi 😉 .

beruska2x
25. jan 2011

@berynka nj ale ja laxni nejsem a nebudu trnout ted 3 mesice jak to pak dopadne.. oni at jsi jsou ale ja chci mit sluzby a ubytko co mam zaplacene a ne se s nima pak dohadovat a stat s prckem nekde pred hotelem.. to ani nahodou..
me se do Egypta moc nechce, ale MM uz na nej koukal tak uvidime.. 🙂
ono neco bude 😉

niki2
25. jan 2011

@berynka , kde jsi prisla na to, ze presun odletu do nocnich nebo brzkych rannich hodin je levnejsi?