Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

zlatka10
29. apr 2011

@fabula my sme boli vlani na Djerbe, bola to superdovolenka, pred pár rokmi sme boli v Sousse a to bola hotová tragédia, za tých pár rokov sa veľa zmenilo k lepšiemu 🙂, kľudne by som šla aj tohto roku 🙂

kaulii
6. máj 2011

Ahojte chtěla jsem ze zeptat na dovolenou s 9 měsíčním dítětem jestli máte někdo zkušenosti nebo dovolenou o rok odložit? chtěla bych Djerbu děkuji za rady a tipy a zkušenosti 🙂

miska73
8. máj 2011

@kaulii ahojda, my byli vloni, malému bylo 10 měsíců. Vše zvládnul v pohodě a moc jsme si to užili 😵 😵 😵 . Jídlo jsem pro něho vezla sebou i vodu, ale některé maminky se nebáli dávat cca ročním dětem jejich jídlo i pití 😉 . Mrkni do mého prvního fotoblogu, mám tam pár fotek 🙂

kaulii
8. máj 2011

@miska73 prosím tě líbí se nam ten hotel caribbien world myslím že tam jste byli taky podle foteček jak se vám tam líbilo a jaké bylo jídlo bylo něco i pro děti a dětské židličky atd. a chcem letět zhruba ted koncem měsíce myslíš že tam nebude moc lidí to nemáme rádi 🙂 budu ráda ža všechny postřehy už ted mám docela obavy 🙂 díky díky

miska73
9. máj 2011

@kaulii líbilo se nám tam moc 😵 . Byli jsme tam koncem září a to bylo i akorát počasí. Podobně tam bude i teď. Nemá cenu tam jezdit přes léto (konec června, červenec i srpen), to je to tam natřískaný lidma k prasknutí...a horko. Jídlo nám chutnalo, bylo možné vybírat z místních jídel, ale i evropských (jasně, že tam není výběr salámů a vepřové maso, ale to nám nijak nechybělo 😉 ). Jídla bylo plno, ovoce míň, spíš zelenina, zákusků a dobrot taky plno 🙂 . Pokoje byly čisté, prostorné, dali nám na požádání dětskou postýlku a v jídelně byly i židličky pro děti.. Personál ochotný, uklízečka nás nechala za drobný úplatek v pokoji až do odjezdu na letiště, což bylo super!! Pláž je vhodná pro děti, je mělká a tak je tam i teploučká voda. Můžu ti poslat i další fotky. Jestli máš zájem písni mi do IP svou mejlovou adresu, pošlu ti víc 😉

mirka285
1. jún 2011

ahojte..bol niekto s 15 mesacnym dietatom v Tunise?ake mate skusenosti?chceli by sme ist v septembri do Mahdie...

smihla
4. jún 2011

@mirka285 ahoj,my sa chystáme v júly a máme 15 mesačného drobca,tiež neviem,ako to bude s jedením,trošku sa toho obávam,lebo je dosť citlivka,tak uvidíme

camelinka
4. jún 2011

ahoj, nahodou sem objevila vasi diskuzi, byli sme v tunisku pred 2 roky a nikdy uz bychom tam nejeli 😅 , vadila nam spina vsude, hotel celkem pekny, ale jen tak naoko, jinak bordel vsude 😠 , otravni lidi, proste cela ta jejich mentalita. jidlo taky nic moc, vsichni co sme tam byli sme meli strevni potize,lidi na plazi otravuji, na ulicich, vsude se vali odpadky atd. myslim ze jsou hezci zeme, za nas tedy rozhodne ne, a uz vubec ne s mrnouskem.

mirka285
4. jún 2011

@smihla tak dufam mi podas info ked sa vratite 😉 ja som v Tunise uz bola,treba ist jednoznacne do hoteloveho komplexu 4 a viac hviezdiciek,jedlo tam bolo vyborne a ze su otravni,tak to nevidim az tak dramaticky,treba sa pohybovat v hotelovom komplexe a clovek nevidi ani tu spinu ani ho neotravuju 😀 a vies uz kam konkretne sa chystate?my sme boli v Port el Kantaui,a jedine co sa mi tam nepacilo bola cistota mora,preto som si teraz vybrala Mahdiu,tam je more naozaj pekne,boli moji rodicia.akurat,ze si nepamatam ci tam boli aj rodinky s malymi detmi a ci im davali miestnu stravu alebo brali so sebou...

kiwinka
4. jún 2011

my sme boli s muzom v Tunisku viackrát, boli sme akoze spokojní, ale vobec sa mi to nezda dovolenka pre rodinu s detmi,,skor len pre pári...
Ludia tamojší su celkom dost otravní, ozaj vsade spina a bordel,, plaz, more tiez, tiez velke teplo-AFRIKA pre deti tiez velmi nie príjemné take horucavy+slnko, zaludocne potiaze sme nemali, ale skoro vsetci okolo nas ano 🙂
krajina ako taka- vylety su mozno fajn, ale tiez nie prisposobene rodinam s detmi- moj nazor.
Mna to tam uz veru netaha, ani lákavé nízke ceny ake su momentalne... 😀
Mozno este vybrat hotel novší, nový hotel a zdrziavat sa len v komplexe hotela.
Odporucam Tunisko - Sousse hotel Movenpick, je novučký, krásny, pekne ostat tam a dovolenkovat v komplexe.
ulice su dost hlučné plné tamojších ludi ktorí vedia pekne "zneprijemnovat" dovolenku europana.
Ale kazdy sa zariadi podla seba, tak stastny vyber!

mirka285
4. jún 2011

@kiwinka tak ono je to tak,ze nech si kdekolvek s malym dietatom,tak na vylety to nie je,skor na zdrziavanie sa v tych hotelovych komplexoch..a oni maju tie 5 hviezdickove naozaj na urovni...my ideme az v polke septembra a Chorvatsko mi vtedy pekne pocasie nezaruci ☹ ,tak ja preto uvazujem nad Tunisom..by mi pomohol nazor niekoho kto tam bol s dietatom,mna zaujima hlavne ako sa stravovali,pripadne odporucenie nejakeho kvalitneho hotela..napr.vsetci teraz ospevuju Grecko,a mne sa teda v Tunise pacilo viac ako v Grecku,greci si nevazia turistou a maju laxny pristup 😝 tak ale kazdemu vyhovuje nieco iny,vela zalezi aj co od dovolenky ocakavame 🙂

zuzana32
4. jún 2011

@mirka285
my chodíme do toho hotela:
http://www.kartago.sk/zajazdy/tunisko-pevnina/e...
ideme tam už 4 krát, dcérka mala 15 mesiacov keď sme tam boli prvý krát. Ja som ju ešte kojila a v pohode tam papala, ráno croasant, mliečko, obed polievka zemiaky, ryža mäsko, v pohode sa dalo vybrať, a nič jej nebolo.
Toho roku tam ideme opäť od 15.7. - 29.7.

mirka285
4. jún 2011

@zuzana32 dakujem velmi pekne 🙂 presne nieco taketo som chcela pocut 😉

mirka285
4. jún 2011

@zuzana32 Zuzi este mi povedz,maju v Tunise k dispozicii aj detske postielky?moja dcera nevie spat na velkej posteli ☹ a ten vas hotelik vyzera velmi fajn

zuzana32
4. jún 2011

@mirka285 - veru v Mahdi je najčistejšie more, je také krásne ako na obrázku v katalógu. Dokonca pred 2 rokmi bola kamarátka v takom termíne ako my, len ona bola v Hamamete a mali tam špinavé more a medúzy. Ja som v mahdii ešte špinavé more nevidela 😉 .
Boli sme raz aj v hoteli Thapsus, tiež o.k. - je tam dokonca aj menšia ZOO, len chlapcom tam chýbali tobogány, tak preto sa radi vraciame do el mehdi.
Áno majú tam aj detské postieľky, a sú super veľké, dcérka v nej spala ešte minulý rok.

mirka285
4. jún 2011

@zuzana32 super,krasne fotky,takze som rozhodnuta 🙂 bala som sa len o tu postielku,ci budu,ale vidim,ze vsetko tam je ako si predstavujem..a more v Mahdii verim,ze bude nadherne 😉

zuzana32
4. jún 2011

@mirka285 - tak držím palce, nech vyberiete dobre, lebo čo ja viem tak ten hotel je dosť vypredaný. My sme už kupovali dovolenku 23.12.2010 a aj tak nebol voľný termín ktorý sme prv chceli. Ale možno z Bratislavy ešte niečo voľné bude, my ideme z KE, možno sa tam uvidíme.

mirka285
4. jún 2011

@zuzana32 Zuzi my ideme az v septembri,tak vtedy snad bude volne..aj Tebe a celej rodine peknu dovolenku a este raz dakujem za info 😉

kiwinka
4. jún 2011

@mirka285 mne staci uz len to, ze v Tunise su moslimovia,,, spravy v mediach mi celkom stacili ...

mirka285
4. jún 2011

@kiwinka tak ja sa takto nato nepozeram 🙂 a aku destinaciu by si mi odporucila v druhej polovici septembra?

kiwinka
4. jún 2011

@mirka285 no ja sa nato pozeram prave tak ...nepokoje,,, strelba na ulici a podobne, dakujem, nestoji mi to za smiesnu cenu zajazdu, to radsej nepocestujem nikam..ale ako som pisala vyssie, kazdy rozhodne sam za seba a tak to ma byt. takze pohoda.

kiwinka
4. jún 2011

@mirka285 a v druhej plovici septembra by som Ti odporucila kanarske ostrovy 😉

mirka285
4. jún 2011

@kiwinka nebud taka dramaticka 😉 a inak ja na cenu absolutne nepozeram..jednoducho hladam dovolenku,kde sa kratko leti a bude tam teplucko aj v druhej polovici septembra a vysiel mi z toho Tunis..

mirka285
4. jún 2011

@kiwinka na Kanaroch je zima aj v lete,nieto este v septembri 😖 posledne tri roky sme na Slovensku mali 30 stupnove horucavy a Kanare hlasili 22 ☹

kiwinka
4. jún 2011

@mirka285 ale ved jasnee, urcite budete mat peknu dovolenku,,, ja ta neodradzam ani nic podobne , neber to v zlom 😉

kiwinka
4. jún 2011

@mirka285 a s tou zumbou sa pridavam k Tebe 🙂

mirka285
4. jún 2011

@kiwinka co si,jasne,ze neberiem 🙂 ale ked ja uz nad tou dovolenkou dumam dva tyzdne a vylucovacou metodou mi aj tak vyde ten Tunis 😀 ale mozno je to aj tym,ze mne sa tam pacilo 🙂

kiwinka
4. jún 2011

@mirka285 tak vyberte a peknu dovču prajem. pri mori je fasaaa 🙂 !

zuzana32
6. jún 2011

@kiwinka - neviem čo je smiešna cena za dovolenku, lebo čo ja pozerám a chodím tam na dovolenku tak ma to stojí v tom istom hotely každý rok viacej 😉