Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

adadadosko
6. jún 2011

@dianocka
Ahoj ,chcela by som sa opýtať či si vodu prevárala s flaše alebo s vodovodu.V cestovke mi povedali ,že môžem s vodovodu ale no ja neviem.

smihla
6. jún 2011

@zuzana32 ahoj,no my ideme 19.7.malý bude mať 16 mesiacov .Trošku sa bojím letu s ním,lebo nikde nevie vydržať a ideme do hotela Mahdia Beach.Odlet z KE🙂

zevina
6. jún 2011

@adadadosko vody z vodovodu (třeba i převařené) bych se pro dítě každopádně bála 😕 ta balená nestojí zase tolik, aby se nedala koupit, my jsme v rámci all-inclusive každý večer fasovali s sebou na pokoj 1 balení 1,5l vody 😉
vodovodní se moc nedopručuje ani na čištění zubů...

cukor
6. jún 2011

@adadadosko ...z vodovodu v ziadnom prípade.....vsade tam predávajú balené vody.
@smihla ...mahdia dobrý výber len neviem ,či je vhodné íst s takým malým dietatom.a este v júli...keby aspon september.ja som bola v tunise 6x a s dietatom do 5 rokov sa k moru urcite nechystám.videla som totiz rôzne prípady čo sa môze stat.

mirka285
6. jún 2011

@cukor ak sa ma stat ,stane sa a ci si tam alebo tam..

mirka285
6. jún 2011

@smihla mam kamosku ktora do LTI Mahdia Beach chodi uz tri roky posebe a je velmi spokojna,jedine co jej vadi,ze nie je klimatizovana jedalen 😉

cukor
6. jún 2011

@mirka285 ....no nebrala by som to takto lahkovážne...jasné ,aj tu sa môze vseličo stat ale videla som dieta,čo malo črevné problémy.....ty si dáš tabletku ale malé dieta ak sa ti dehydruje tak mozes íst tak akurát s ním do nemocnice.a nie je to sranda.ale to je uz na zodpovednosti kazdého rodiča.ale ak by malé deti vedeli rozprávat,tak sa vám na nejaké more z vysoka.........bazénik im uplne stačí.mam dojem ,ze rodičia sa asi potrebujú chválit kde boli a na deti vôbec neberú ohlad.

zuzana32
6. jún 2011

@smihla - tak moja malá ako 15 mesačná zvládla cestu úplne super, celý čas sedela na okienku a pozerala a trochu aj pospala.

@cukor - myslím že tu vôbec nejde o chválenie! ale o to že nielen dospelému ale aj deťom more a morský vzduch veľmi prospieva.
My chodíme s deťmi od 15 mesiacov k moru, a klop-klop musím povedať že celý rok nie sú ani choré, sem tam bežné nachladnutie. Chodili sme prv do Bulharska, ale tam sa tá kvalita s Tunisom nedá porovnať 😉

mirka285
6. jún 2011

@cukor nedramatizuj,tato tema je tu nato,aby sme si vymenili skusenosti a rady co sa tyka konkretnej destinacie a nie malovali certa na stenu....ked budem takto negativne nato pozerat,urcite tu hnacku dostaneme 😠 treba mysliet pozitivne 🙂

cukor
6. jún 2011

@mirka285
@zuzana32
......nedramatizujem....nazor si môzem napísat....

kiwinka
6. jún 2011

@zuzana32 tak ja neviem ci hladate dovolenku v last minutoch ? tam su smiesne ceny veru 🙂
alebo vo first momentoch aj tam su smiesne 🙂
ja uz si z toho robim srandu... nech si idu vsetci kam chcu a hotovo... to je moj nazor, kazdy sa zariadi inak.
myslim ze su aj krajsie krajiny ako Tunisko to je vse.

kiwinka
6. jún 2011

@zuzana32 no a teraz kukam link, ktory si pisala, ze tam chodis,, tak ANO to je teprve smiesna cena pre mna.
JA by som do Tuniska ani ZADARMO necestovala, ale OPAKUJEM, je to moj nazor nic viac.
nemam chut sa hadat.

zuzana32
6. jún 2011

@kiwinka - no pri troch deťoch by som určite last minute nehľadala, a veru že kupujeme firt moment a tiež to nie je až tak lacné. Pri jednom dieťati je to super, keďže je väčšinou všade pri dvoch dospelých zadarmo.

zuzana32
6. jún 2011

@kiwinka - tak vieš pre východniara je aj 2800 € dosť!!!

kiwinka
6. jún 2011

@zuzana32 nemusis utocit , OK?
ja mam 26r., babo mam 1ročne a ci uz s nim a ci uz bez neho, chodime na morske dovolenky 2krat v lete . takze mne je ceeelkom jedno ci e to FIRST ci je to LAST...neporovnavaj sa so mnou ci mam 1 ci ty mas 3 deti,,,to neni o tom. a vobec, ja sa nechcem hadat,ukoncime to a neriesme sa tu my dve. that s all!

kiwinka
6. jún 2011

@zuzana32 teraz vazne,,, ja sa nehadam, kaslime na to.
peknu dovolenku vam prajem, sorry ak som sa ta dotkla.
pa.

zuzana32
6. jún 2011

@kiwinka - veď jasne, táto téma bola založená, že dovolenka v Tunise, tak ja som len dala svoj postreh 😉

mirka285
6. jún 2011

@cukor
@kiwinka
@zuzana32 baby co to co to?toto je tema o dovolenke v Tunisku tak neviem preco sa tu riesi ci je niektora ina destinacia krajsia alebo lepsia..kazdy nech si ide kam chce,ale v tejto teme sa bavme o Tunise a rozoberat tu cenu dovolenky je podla mna trapne ☹ my ideme len s malou a nevybrali sme si Tunis podla ceny,ja ani nepozeram dokonca cennik,ale vybrali sme si Tunis preto,lebo je tam teplo aj v septembri,kratko sa tam leti a pacilo sa nam tam...
@zuzana32 Zuzi a samozrejme,ze pri troch detoch je dovolenka mnohonasobne drahsia,nedaj sa znechutit 😉

kiwinka
7. jún 2011

to mozes ist rovno na balaton 🙂 ...

kiwinka
7. jún 2011

a neberte ma tak vazne, ja zartujem vzdy a stale! 😉 😉 😉 a nenechajte sa znechutit 😝 😝 😝

smihla
7. jún 2011

@zuzana32no tak to je super,že to deťúrence tak zvládli.Ja dúfam,že aj náš malý to bude zvl.v pohode,len sa bojím tých hnačiek,no v cestovke nám povedali,že najhorší je Egypt.Tak uvidíme🙂Už sa veľmi teším,potrebujem konečne zmenu🙂

smihla
7. jún 2011

@mirka285 jaj,tak to by mohla byť,len je to trošku starší hotel,možno preto.Dúfam,že aj my budeme spokojní a nebude nás tam bolieť bruško🙂

smihla
7. jún 2011

@cukor no uvidíme,ideme tam aj s mojou mamkou,no proste celá rodina a iný termín nám nevyhovoval,pretože viacerí pracujú a nevedeli by sme to skombinovať.4ítala som rôzne diskusie,pýtala sa v cestovke,či je dobré ísť s tykým malým drobcom,ja si myslím,že to bude o.k.Každý rok,čo sme boli,tak leteli na dovču ešte menšie detičky.

harper
7. jún 2011

@cukor ako nevidim dovod sirit paniku. my sme boli pred dvomi rokmi v tunisi (riadh palms, sousse) aj vtedy trojrocnou slecnou. vodu sme pouzivali len balenu, predavaju ju tam na kazdom kroku. na zaciatku sme preventivne kupili tam v lekarni kvapky na crevne problemy pre deti, ale ani sme ich nepouzili. dodnes ich mam doma tak ak by mal niekto zaujem o nazov. a ja som bola v tunisi tiez uz asi 6krat a nestrelta som sa tam z nikym,kto by mal nejake velke problemy.

cukor
7. jún 2011

@harper .ja nešírim paniku ale proste so 16 mesačným dietatom by som urcite k moru nesla .a nejde len o tunis.dieta z toho nič nemá.ale je to môj názor.

mirka285
7. jún 2011

@cukor ty fakt nevies ake ma blahodarne ucinky more na cloveka???trosku pogoogli 😉

cukor
7. jún 2011

@mirka285 ...ty si pogoogli.....keby tvoje decko vedelo rozprávat asi by ti povedalo svoje......

luckahr
7. jún 2011

no tak tohle mi neda neprispet.
@cukor nezlob se na me, ale to je nazor jak par stoleti zpatky a nebo jses teda hodne prehnane uzkostliva 😝 . Hele, deti nemusej umet ani mluvit, abys na nich poznala, jestli jsou spokojeny a nebo naopak vubec, takze ted si radsi sedni, kdyz nasemu malymu bylo 5,5 mesicu, byli jsme v srpnu v Recku, jeste se znamyma, ktery maj stejne staryho chlapecka. Muzu te ujistit, ze kluci byli naprosto spokojeny miminka 😀 . Tak ty sed doma na zadku a Vam holky preju krasnou dovcu s prckama 🙂 .
@mirka285 jestli muzu, ja bych Ti spis doporucila Turecko, teplo bude a sluzby lepsi, ja jsem z nej nadsena 😉 .

cukor
7. jún 2011

@luckahr 🙂

kaja73
7. jún 2011

@cukor my sme boli sice len v chorvatsku, to mal maly 6m a potom 8m-boli sme 2 krat minuly rok.Bol stastny ako blcha a ekzem sa mu nasledne vytratil.O vplyve na imunitu ani nehovorim-dovtedy bol každe 3 t chory. 😉