Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

janette1105
6. jún 2013

Ja som bola s malym ked nemal ani 5 mesiacov a druhy krat som bola ked mal tri roky ataz pred tyzdnom sme sa vratili z egypta. Bolis me raz v july a raz v septembri. Tiez nas kazdy odhovaral, ale myslim ze po jednej stranke to bola zavist 🙂
Pokial si vyberes dobry botel, nemixujes jedla hore dole, vyhybas sa moc korenistych jedal, beres probiotikaaspon 2 tyzden pred , pocas plus 2 tyzdne po dovolenke, tak nie je problem, a tak isto aj deti. Dalsej hlavnej veci coho sa vyhybat je lad, v ziadnom pripade si nedavat lad do vody ( hovoria ze lad robia z balenej vody, no nikdy nevies), plus ked je naozaj moc horuco, cele telo vo vnutri je tiez rozhorucene a das si nieco ladove, tak si to urobi s crievkami svoje....... A pit vela vela vela cbalenej vody, hlavne deti.mi sme boli v hoteli Vime lido, to bolo ako v rozpravke. Nedoporucam hote Safa a el bousten. Tieto hoteli nie su az take dobre, ale aj napriek tou maju vela recenzii. Ked budes vyberat hoteli tak skus pozerat v oblasti Mahdia, krasne plaze a hoteli tiez dobre. Ale vies ako sa hovori - 100 ludi 100 chuti 🙂

andybay1
10. júl 2013

Minulý piatok sme sa vrátili z dovolenky z Tuniska - Port El Kantaoui, hotel Riviera.
Dominik mal včera 2 roky; let aj pobyt zvládol v pohode, akurát sa už po hodine letu a potom každé ráno pýtal domov 🙂
Slaná morská voda mu veľmi "nepasovala" - má atopický ekzém, zrejme ho voda dosť vysušila, rany si rozškrabal a potom slaná voda urobila "svoje".... do mora už nechcel ísť ani za svet :( ...tak sme sa opaľovali pod slnečníkom, prípadne využívali bazén.
Hotel, pláž, strava, animácie - proste všetko nám vyhovovalo na 1000%. Upratovanie bolo v poriadku, každý deň nám menili osušky za čisté, plážové osušky sme mali za depozit, menili sme podľa potreby za čisté.
Ani ľad v nápojoch pre dospelých nám nespôsobil žiadne problémy 🙂, každý deň nám dopĺňali do chladničky balenú vodu, s ktorou sme si pre istotu umývali aj zuby. Pred večerou sa v átriu podávala cukrová vata, pri večeri bola zmrzlina, perfektné zákusky, torty. Ponuka ovocia nebola veľmi pestrá: biely a červený melón, nektárinky, ringloty,figy, jablká.
V niektorej recenzii na nete som čítala napr. negatívny postreh na tobogány - tieto sú tu prístupné "iba" 1,5 hod do obeda + 1,5 hod poobede, vôbec tam nebol " nátresk" záujemcov, my sme sa tam šmykli asi tak 5x za celý pobyt... veď sme prišli k moru... , ktoré bolo prvý deň trošku špinavé :( a studené, potom pohodička. Posledný deň sa vyskytli aj medúzy. Odporúčam na oblečenie aj niečo s dlhým rukávom, lebo keď tu slnko zájde za horizont a fúka vietor od mora, nie je veľmi teplo.
Nikomu nevnucujem svoj názor, ale pre mňa a moju rodinu to bola pefektná dovolenka 🙂!

penn
30. apr 2014

Tunisko, Tabarka, presne s 2 rocnym babom.
Radsej raz vidiet ako 100x pocut. Myslim, ze foto hovori za vsetko.

penn
30. apr 2014

V ziadnom pripade nie pred sezonou, ale az po sezone, ked uz ostane tepla voda. A my mame tiez ekzem, tiez nepomohlo, neviem mali tam hlavne broskyne, tie vraj nejsu vhodne pre histaminovu dietu. Co ja viem, dala som malej vsetko na ekzem co som mala daosin, fenistil, no konecna. Ale hlavne v Tabarke su vlny, vlny, vlny. Cierna vlajka x krat. Boli sme v juni 2013.

brmbo
10. júl 2014

Ahojte boli ste niektorá v tunis hotel SAFA?známi nás tam volajú-som čítala vseliake referencie na to?máme 5r dcéru a vždy sme vyberali dovolenky hlavne pre ňu.ďakujem za každý koment 🙂

mimika123
13. sep 2014

pre mna bola dovolenka v tunisku velmi dobra. more je krasne a vsetko je len o tom ci je clovek ochotny si zaplatit za dobry hotel alebo setri kazdy cent. my sme dali na odporucania v cestovke a isli sme do idealneho rodinneho hotela a skutocne tam bolo vela malych deti aj nejake polrocne. strava bola super, vodu sme dostavali balenu kazdy den na izbu a nikde nepodavali z vodovodu. nepocula som od nikoho ze by mal niekto problemy. takze jednoznacne odporucam len si treba vybrat dobry hotel a nie zgrlosit a potom tu ludi odradzat od Tuniska

mimika123
13. sep 2014

@brmbo preboha, len to nie. ved to je 3* hotel. urcite menej ako 4*+ ani nerozmyslaj

mimika123
13. sep 2014

@andybay1 my sme boli v tom istom hoteli toto leto a boli sme maximalne spokojny, urcite sa tam raz este vratime

brmbo
13. sep 2014

@mimika123 neboli sme tam nakoniec-vybrali sme si 5* v bulharsku na svetlom vlase-bolo fantasticky

katkaeli
8. mar 2015

Dobry vecer ...chcela by som sa opytat neboli ste nahodou v hotely Caribbean world Mahdia? ma 4* a all inclusive..Ideme tam v juli 2015 so 7rocnou a 23 mesacnou dcerou..este sme neleteli a malicka este nikdy nikde tak nebola ze by sme prespavali...chodili sme len max.do Madarska ale stale sme sa vecer vratili...mam s toho trochu nervy a preto by som si chcela do jula pozhanat vsetke dostupne info...ako aj napr. Ockovat?vziat so sebou dojcenecke jedlo,vodu, dojcenecke mlieko,oblecenie s dlhym rukavom no proste vsetke info by mi pomohli...😉 vopred Vam velmi pekne dakujem

adinam
11. mar 2015

@katkaeli,očkovanie do Tuniska nepotrebuješ žiadne,ak idete v júli ani oblečenie s dlhým rukávom/stačí nejaká tenká mikinka pre deti/,čo sa týka jedla-dojčenské mlieko určite áno,my sme nosili aj kravské sušené.Balenú vodu netreba,mala by byť na hoteli.Nosili sme aj výživky hipp.Máme cestovnú kanvicu,takže mlieko bolo hotové do 5minút po zobudení 😀 .Priamo v tomto hoteli sme neboli,ale 4* v Tunisku sú naše 3*.Boli sme kúsok od neho,podľa ostatných/čo tam boli/ neočakávaj žiadny luxus,aby si nebola sklamaná.Neviem cez akú cestovku idete,ak je to Kartago,tak cena zájazdu zodpovedá kvalite,ak idete cez Tiptravel/seneca,koala/,tak je určite premrštená.Pozri si recenzie od klientov z iných krajín/napr.holidaycheck,zoover,tripadvisor/ 😉

katkaeli
12. mar 2015

@adinam dakujem velmi pekne...kde zozeniem cestovnu kanvicu?a s akym malim dietatkom ste boli?mam s toho trochu stres...citala som uz veeela recenzie a su aj dobre aj zle vacsinou vsade pisu ze treba dat baksis do pasu hned pri ubytovani a potom je vsetko lepsie od ubytovania..az po upratovanie....asi to tak spravime...ideme cez kartago...first moment 1777 2 xdospely 1x 7rokov a 1x23mesiacov.....tak asi velmi luxusne to nebude....ale dufam ze ani nejaky zapadakov....a este sa chcem opytat boli ste aj na nejakom fakultativnom vylete?my by sme chceli ist do zoo-koli delfinom ale zase neviem ked je tam tak teplo s malickou neroztopi sa tam ked nebudeme pri vode?je tam velmi horuco myslim ta pocitova teplota?dakujem

adinam
12. mar 2015

@katkaeli,kanvicu sme kúpili normálne v obchode,je asi na 2,5dcl vody,nepamätám už koľko stála.Keď sme boli prvýkrát pri mori malý mal iba 16mesiacov,ale to bolo v Grécku.V Tunisku bol ako trojročný.Cenu máte super,ako som písala,nebude tam žiadny luxus,ale ak nie ste nároční,ani sklamanie.My sme boli trikrát v Tunisku,vždy v septembri,ale predpokladám v júli bude podobne,lebo tam je stabilné počasie od mája do konca septembra.Vtedy sme na výlete neboli,len tak sami v meste Mahdia.Ale od známych viem,že kupovali výlet do ZOO Safari Friguia+delfinárium.Že je to veľmi pekné,aj delfínárium je k tomu.Je to poldenný výlet.Netrúfam si odhadnúť,či by to maličká zvládla.Uvidíte,až na mieste,možno bude trošku pofukovať a bude príjemne.Inak ja som zažila väčšie teploty v Turecku,ako v Tunisku.Tunisko je krásne,ale veľmi chudobné-úžasné,teplé more a krásna pláž plná mušlí.Stačí troška tolerancie voči inej kultúre a dovolenka sa určite vydarí 🙂

zuzana32
13. mar 2015

@katkaeli - ahoj, konkrétne v tomto hotely sme neboli ale do Tunisu chodíme už 8 rokov, ideme aj tento rok.
Prvý krát sme boli keď mala dcérka 15 mesiacov, a bolo super. Pri AI nepotrebuješ absolutne nič.
Ináč oproti tomuto hotelu je celkom pekný market, a pekná promenáda obchodíkov. Ceny potravín sú väčšinou také ako u nás, bez akcie. V pohode som kúpila deťom jogurt activia ak mali chuť.
My sme boli na pirátskej lodi, v Mahdii.
Hotel do ktorého idete je slabší, ale myslím si že kvalita mora to vyrovná. Mahdia má najkrajšie more a pláže. Toho roku sa chystáme do delfinária.

katkaeli
13. mar 2015

@adinam dakujem vam este raz velmi pekne...no ja dufam ze to bude ok...nejak to uz zvladneme....ak by bolo velmi teplo tak do tej zoo pojde len manzel so starsou dcerou a hotovo....no a ked uz pisete o tych musliach ...je dovolene z Tuniska dovazat musle? A tie ich zname bubny doniesli ste si? A este by som chcela poradit ohladom letu....davali ste malemu pri vzlete mliecko alebo cajik?viem ze dospelym odporucaju zuvacku ale co takemu drobcovi?my sme este neleteli stale sme chodili autom,karavanom a 1x sme boli autobusom- a to uz nikdy nikomu neodporucam....tak aj ja sa trochu bojim letiet...😉 ...citala som nejake diskusie a vsade pisali ze do Tuniska sa lieta vecer alebo v noci je to pravda? V cestovke mi este nevedeli povedat kedy je odlet vraj to aj oni budu vediet az najskor v maji....tak zatial asi tolko dakujem...

katkaeli
13. mar 2015

@zuzana32 jej a nejdete v juli s nami? Dakujem za info...na piratsku lod chcel ist aj manzel ale koli malej asi to nebude mozne...v roku 2012 sme boli v chorvatsku na takej lodi ale bolo to len na 3hodinky a tu v Mahdii sme citali ze je to pol alebo celodenny vylet a este aj s prehliadkou nejakych pamiatok a to by asi ani moju starsiu dceru nezaujalo...to nas odradza...aky bol ten vylet?a s akym starym dietatkom ste boli? Do ktoreho hotela chodite? Ani som si nevsimla lepsie -hladala som hlavne zabavu pre deti a nikde som tam nenasla lepsi s toboganmi alebo som ho mozno prehliadla....no ked je tam hned market tak to mi trochu odlahlo...ja som trochu vyberava v jedle..🙂 tak teraz uz tam od hladu neumriem...😀 este raz dakujem...

zuzana32
13. mar 2015

@katkaeli - no my sme boli 4 x v El mehdi - super pre deti, tobogány, veľká záhrada s preliezkami - super, super.
2 x sme boli v Thapsuse, to je hotel vedľa toho kde idete Vy, a 2 -hý x ideme do Nour palce, chodíme cez Kartago.
Na lodi sme boli keď mala dcérka 2 roky. Neboli sme cez cestovku, ale cez pracovníka hotela. Výlet bol doobeda. Po raňajkách prišiel pre nás autobus, odviezol nás do prístavu v Mahdii, kde už čakali lode. Na lodi sme dostali malé občerstvenie, pitie. Prešli sme sa po pobreží Mahdie, a šli späť, nebolo to dlhé také akurát.
Toho roku letíme 26.6 - 10.7. chodíme vždy na 15 dní. Minulý rok sme boli od 11.7

adinam
14. mar 2015

@katkaeli to nie je pravda,že sa do Tuniska lieta večer a v noci.My sme leteli aj ráno o 9hod,potom o poldruhej poobede a naposledy podvečer o šiestej...Inak na stránke Kartago si môžeš sama pozrieť odlety.Ešte je skoro,ale bude to tam.Hore v menu si pozrieš "zákaznícka sekcia"-klikneš "online overenie",tam si zadáš čislo svojej zmluvy,bude tam aj odlet,aj prílet domov. 😉 A na koľko dní idete?Lietania sa nemusíš báť,to úplne iné cestovanie,ako trmácať sa autobusom x hodín,ešte aj s deťmi 😒

katkaeli
14. mar 2015

Dakujem vam....zuzana32 aha ten hotel som pozerala nieco mi tam nesedelo...ale uz neviem teraz ze co....no uvidime podla tych recenzii a aj vasich rad uz som pripravena necakam luxus aby som nebola sklamana...ale jednoznacne nejaky baksis aby sme dostali nejaku lepsiu izbu...😉 o tom vylete este porozmyslame....a ano to mi vravela v kartagu ze sa objednavaju na mieste u delegata nie teraz cez cestovku....
Adinam...dakujem pozerala som do tej sekcii a je tam nas let ale pri casoch su nuly.... No priebezne to budem kontrolovat...my letime na 12dni 3.7.-14.7.
A k tomu letu ....co ste davali detom zuvat aby ich neboleli uska? A este Tie musle a bubny ste si doniesli?a v lekarni mi poradili ze si mame kupit nejake probiotika ktore sa beru pred pocas a chvilku po dovolenke a ze zarucene nebudu ziadne zazivacie problemy...brali ste ich?ja sa obavam ze ked sa budu deti santit v bazene ...urcite sa napiju tej vody....ci?alebo si len namyslam....co myslite?

adinam
15. mar 2015

@katkaeli,mušlí sme si doniesli kopu,zakázané to nie je,ak by áno delegát CK Vás na všetko upozorní na schôdzke.Bubny nemáme,ale zato vodných fajok a tabaku dosť 😀 .My si nosíme slané tyčinky,pri vzlete býva malý pohode,skôr pri pristávaní bolia uši aj mňa.V lietadle pri pristávaní rozdávajú aj cukríky 😉 .Probiotiká sme neužívali,iba si nosíme so sebou/nutrolin/.My sme zatiaľ nemali žiadne problémy.ALE-snažím sa vždy dávať pozor na malého,čo mu dám zjesť.Nič,čo je moc ochutené,žiadne ovocie,ktoré sa nedá ošúpať,ak áno,tak ešte umyjem balenou vodou.Zuby zásadne umývame len balenou vodou,zmrzlinu len balenú...atď.Nerozmýšľaj dopredu,čo sa môže stať,lebo budeš v strese a dovolenku si ani neužiješ 😉

katustek
27. mar 2015

@zuzana32 Dobry den, vidim tu, ze ste boli v hoteli El Mehdi, ako ste boli spokojny ? My letime v juny na Mahdiu do tohoto hotela tiez cez kartago... Citala som rozne recenzie o ubytovani v bungalovoch a nie v hlavnej casti hotela je to pravda? A vraj nepomoze ani ked sa da baksis do pasu, toto by ma asi najviec zaujimalo... Nepotrpime si na nejaky extra luxus len sa bojim, ze budeme sklamany...dakujem 🙂

zuzana32
14. apr 2015

@katustek - písala som Vám IP?
lebo mi to nejako blbne a teraz neviem či áno alebo nie?

katustek
14. apr 2015

@zuzana32 nie nič mi neprišlo ☹

trinity333
20. máj 2015

@adinam ahoj môžem sa opýtať v ktorom hoteli ste boli vy? pretože tiež špekulujem tu carribean alebo ked píšeš, že žiadny luxus, tak asi idem hladať niečo viac.

nikaj
21. máj 2015

Ja som mala tiež vybratý carabien world kvôli deťom ale lepšie ceny pre dve deti dával len LTÍ. Aj v cestovky mi povedali že tento je lepšia voľba.

nikaj
21. máj 2015

@adinam pozerala som tiež odlet zadavam číslo zmluvy a píše,že neexistuje.

adinam
21. máj 2015

@nikaj,no neviem prečo ti to nefunguje.My letíme v auguste do Turecka a lety máme už napísané...

nikaj
22. máj 2015

@adinam píše zlé rezervacne číslo zadava sa tam číslo objednávky (zmluvy) nie?

adinam
22. máj 2015

@nikaj,mne to funguje,objednávali ste priamo v CK,alebo cez sprostedkovateľa?A kedy letíte?