Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

veronikazm
23. júl 2010

Ahojte, nechystáte sa niekto na dovolenku do Tuniska?
Alebo nájde sa niekto kto už bol?
My sa chystáme do hotela LES PRINCES MAHDIA a chcela by som vediet nejaké info z prvej ruky..

berynka
23. júl 2010

Ahoj, tak my máme za sebou dovču v Tunisku s tříletou dcerou. Byli jsme přesně na Djerbe a můžu říct, že to splnilo moje očekávání a podmínky, které jsme si při výběru dovolené stanovili 😉.
Určitě si myslim, že je důležité se řídit podle hvězdiček hotelu. My byli v trojhvězdě, nebyl to žádný super-luxus, ale všechno bylo čisté, personál ochotný a s ničím se neobjevil žádný problém. Náš hotel byl hlavně s vlastní pláží, takže k moři pár metrů a lehátka vč. slunečníků zadara.
Měli jsme all inclusive a můžu říct, že jsme navíc vlastně neutratili ani "korunu". Dcera jedla normálně, co bylo v nabídce... nepálivé maso, bramborová kaše, hranolky, těstoviny, sladké pečivo apod. Jediný, kdo nad jídlem frfňal, byl manžel, páč nemá rád žádnou "exotiku" a evropských jídel tam bylo poskrovnu 😝 .
A co se týká vyhlášených průjmů, tak my dopadly, dá se říct, přesně naopak 😀 . Já si třetí den musela dát k snídani meloun a dcera s kakáním neměla problém od té doby, co baštila jejich zmrzlinu a jogurt 😉.
Moře bylo dost teplé a pláže písečné, takže pro děti vyloženě ráj. Taky jsme dost navštěvovali hotelový bazén, měli tam jeden extra pro děti.
Animační programy jsme moc nevyužili. Byl tam dětský klub, mini zoologická zahrada (tam jsme byli každý večer tak dvě hodiny), docela velké hřiště a večerní diskotéky pro děti.
Jinak si myslim, že je docela důležité hned při ubytování říct, kde chcete bydlet... třeba někde poblíž těch společenských prostor je do noci hluk, takže uvažovat, aby to vyhovovalo dětem.

veronikazm
23. júl 2010

berynka dakujem pekne za info..aj my sa chystáme s 3 ročným synom. náš hotel má tiež len 3 hviezdy, ale je to dobrá cena, tak neni o čom. dúfam že budem mať podobné zážitky ako ty a budem spokoná 🙂
my ideme až 2.9....dufam že slniečko bude ešte páliť 😉

berynka
23. júl 2010

@veronikazm tak je jasný, že i u nás byla jedním z kritérií cena 😉, u těch dětí 2+ se pak dovolená už docela prodraží. My taky měli štěstí, že jsme za malou platili jen poplatky na letišti. S počasím si, myslim, nemusíš dělat starosti a září je zase dobré v tom, že už ta největší vlna dovolenkářů bude pryč. To byl taky náš důvod, proč jsme byli v červnu...

veronikazm
23. júl 2010

A cez akú cestovku ste išli ak smiem vedieť? a koko vás to stálo cca? napíš mi to do IP ked chceš...díky moc
tento náš hotel, aj cestovka ponúkaju len polpenziu, a ja by som chcela all inclusive..napísala som aj do cestovky či sa nedá za príplatok, ale zatial sa neozvali...tak uvidím, no to mi dosť prekáža...
počula som že kupovať si tam nápoje je dosť drahé 😠

miska73
30. júl 2010

ahoj holky, taky se chystáme v září do Tuniska. Už jsme tam byli 3x, ale letos poletíme s prckem, tak doufám, že to zvládneme.. Chceme jet do Caribbean World Borj Cedria. Nebyl jste tam náhodou někdo? 🙂

miska73
30. júl 2010

@veronikazm nejedete do Le prince v Nabeulu?

petrinka
31. júl 2010

ahojte, aj my sa chystame do tuniska, ale az v polovici septembra. termin uz mame, ale dovolenku nie 🙂 ja sa spolieham, ze najdem nejaky dobry last minute... ale ked uz ste boli v nejakom hoteli a boli ste spokojni, dajte mi prosim tip, co mam asi pozerat...

miska73
3. aug 2010

@petrinka taky chceme kupovat zájezd až na last minut..
V Tunisu jsem byla v hotelu Le Prince. Byli jsme tam třikrát a vždy byli moc spokojeni. Četla jsem recenze a ty nebyly nic moc, o to větší radost nám dovolená udělala... 🙂 Chce to se poptat, aby člověk nebyl zklamanej. Dovolená v Tunisu nevychází moc draho (teda aspoň u nás) a tak je třeba pořádně vybírat.. 🙂

petrinka
3. aug 2010

@miska73 kde pozeravas recenzie? aj tento rok chcete ist do tuniska? mas uz nieco vybrate?
My sme tiez uz boli v tunisku, tri roky dozadu. byvali sme v trojhviezdickovom hotely. Bol to taky priemer, ale vtedy mi to az tak nevadilo, ale teraz, ked pojdeme s rocnym synom, tak uz mam vacsie naroky aj na hygienu, aj na prostredie aj na uroven a vzdialenost plaze 😒

miska73
3. aug 2010

Právě, taky chci něco lepšího, abych měla jistotu. Pojedeme taky v září a Adamovi bude 10 měsíců. Máme vybraný Caribbean World Borj Cedria. Recenze čtu na invia.cz , nebo orbion.cz. Někdy je třeba brát recenze s rezervou. Někdo je nespokojený všude, ale většinou se dozvím co potřebuju.. 🙂 . Mrkni na ten náš hotel, mně se docela líbí 🙂

miska73
3. aug 2010

@petrinka a ve kterém hotelu jsi v Tunisku byla?

petrinka
3. aug 2010

@miska73 my sme boli vtedy v hotely Saadia, boli tam mili animatori, ale izba nebola bohvieco. idem pozriet ten vas hotel...

petrinka
3. aug 2010

@miska73 pozerala som ten hotel, vyzera celkom dobre. plaz je priamo pri hotely? nasa slovemska cestovka ho asi neponuka... kolko vas to vyjde na osobu?

miska73
3. aug 2010

@petrinka najeď si na invia.cz a zadej do vyhledávače last minute tenhle hotel a tam je cena i odkaz na mapu kde se hotel nachází. Je to zatím asi za 16000 kč a dítě do 2 let myslím za 1000kč. Přes tenhle server můžeš poslat nezávaznou objednávku, vyplň formulář a oni se ti ozvou do 24 hodin a domluvíte se. Pokud by sis to rozmyslela, nebo si vybrala něco jiného, tak to můžeš do 3 dnů zršit bez jakéhokoli poplatku.
Počítám, že ještě zlevní, ale ne letošní sezónu nemají moc zájezdů na last min... 😉
Jdu mrknout na ten hotel kde jsi byla ty 😉

miska73
3. aug 2010

@petrinka taky pěknej hotel, invia ho taky nabízí. Našla jem ho tam 🙂

llllucka
4. aug 2010

Miška:pěkný hotel.Mě holky na orbionu doporučili pro malé děti tenhle,tak mrkněte.Prý je tam pro děti ideální páž a i hotel je dobrej.
http://www.etravel.cz/hotel-mahdia-beach
recenze: http://tunisko.orbion.cz/hotely/mahdia-beach/

Holky,nebojíte se jet s mrňouskama právě do Tunisu?Mě od toho všic¨hni v okolí zrazují,ale co čtu diskuse a recenze,tak dobrý.

mirka907
4. aug 2010

ahojte....koncom augusta rozmyslame, ze skocime s malou este niekde k moru....uz sme boli v Taliansku autom, to zvladla uplne super, takze vysoke teploty jej nejako problem nerobili ale predsa Tunis je nieco ine....myslite si ze je vhodne ist tam s rocnym babom a ak ano a su tu nejake mamicky, ktore tam boli, aky hotel by ste odporucili? vdaka

miska73
4. aug 2010

@mirka907 takový horka co byly letos i u nás děti zvládly taky, tak bych v tom neviděla až takový problém. Byla jsem v Tunisu vždy v srpnu, ale daleko větší horko než tam bylo třeba v Turecku a taky tam byli s malými dětmi... Byli jsme letos už v Chorvatsku autem a teplo tam bylo taky pořádný, ale v tom mořským vzduchu se to tak nějak snese.... V našich podmínkách mi to přijde horší.... 🙂
@llllucka jdu mrknout na ten tvůj hotel.... 😉

miska73
4. aug 2010

@llllucka hmmm....taky moc pěkný!! 😵

janka5861
4. aug 2010

Ahojte mam otazku ,bol niekto na dovolenke v Tunise v oktobri ?

petrinka
4. aug 2010

@janka5861 my sme boli v tunise na prelome septembra a oktobra. super pocasie, teple more a malo turistov. a ceny zajazdov samozrejme nizsie, takze aj teraz tak planujeme ist...

petrinka
4. aug 2010

@llllucka ten hotel vyzera super, a este su tam aj nejake last minute 🙂

janka5861
4. aug 2010

@petrinka, ja som povodne chcela turecko /ale ze udajne tunis je teplejsi / ale potom , ze radsej tunis..... kvoli teplotepredsa ine podnebie trosku . egypt kvoli hnackam moc ani nie ..... tak dik a kde ste boli ? ja som bola sousse ale v septembri a celkom fajn i ked turecko milujem

petrinka
4. aug 2010

@janka5861 my sme boli v monastire. teraz by som rada isla na nejake ine miesto, mozno djerba alebo tak. nemate niekto skusenosti ake je to inde? nechcem velmi chodit na to iste miesto, skor vidiet nieco ine...

miska73
7. aug 2010

tak my jsme objednali ten Caribbean World Borj Cedria. Snížili na něm cenu asi o 4 tisíce na osobu! Tak jsme se rozhodli, že už to objednáme 😵 😵

petrinka
13. aug 2010

@miska73 Krasnu dovolenku prajem!

miska73
14. aug 2010

@petrinka děkujeme 🙂 až se vrátíme tak napíšu jaký to bylo a jak jsme to zvládli s Adámkem 🙂 . Letíme 16.9. 🙂

kacamar
15. aug 2010

ahoj, my byli v tunisu ted 23.-31.7. a uplne v pohode. mela jsem z toho strach, hlavne z nemocí. dceri je 2,5 roku a ja byla ve 23.tydnu a naprosto v poradku. zadny průjem, ani jiny komplikace a vedro jsme snaseli lip nez v cechach. je tam uplne jiny klima a kdyz se clovek nalozi do vody, tak je to OK. priste uz bych se nebala a doufam, ze brzy vyrazime zas nekam na dovcu 😉
joo a taky jsem se bala letadla, aby mala nevyvadela a byla uplne nadsena. jeste ted o tom vypravi kudy chodi, jak letela letadlem vysoko 😀

petrinka
15. aug 2010

@miska73 my by sme chceli tiez letiet nejak tak ako vy. musim sa ist kuknut, ci ten vas hotel nie je este volny a mozno sa tam stretneme! 🙂