Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

kiwinka
27. sep 2011

@tanija133 a kedy letite?

tanija133
27. sep 2011

@kiwinka este uvidim ako sa to vyvinie...ale asi 30 .9.

zmz
12. jan 2012

Ahoj holky, nebyli jste někdo v hotelu samira club? Jak se vám tam líbilo?

radka_h
14. jan 2012

@zmz Ahoj v Samira clubu jsme byli předloni. V areálu bylo čisto, jak na pokoji tak v restauraci a i pláž docela ušla. Pro děti tam bylo malé hřiště s houpačkama nafukovací hrad bazének,ale ten jsme nenavštěvovali ( bylo to díra do země s málo vody..) Tak jsme chodili do velkýho. Večer myslím že asi od 20 Hod. byla mini Disco s animátory. A pro větší děti přes den byl dětský klub s hlídáním. S jídlem už to bylo horší nám jakš takš s manželem chutnalo,ale synovi ani omylem. Je tam sice koutekj en s dětskym jídlem,ale totálně bez chuti. Doma je syn zvyklej na normální koření,aby se to dalo jíst,ale tam ani minimum koření, takže karbanátky byly jen osmažený maso... Tak jsme mu dávali jídlo od nás,ale o to takymoc nestál bylo to všechno na jedno brdo 😒 . A jestli jste zvyklý se jít po večeři projít mimo areál tak tam narazíte v dosahu nikde nic neni všechno je zavřený v okolí bordel. Žádná kavárna na kafe nebo na zmrzku. Jedině si vzít TAXI a ject do Hammamet jasmine. Tam už je život,ale v okolí Samiru ne. Loni jsme byli s rodinou v Bulharsku na Zlatých pískách a to bylo o něčem jinym super hotel výborný jídlo( chutnalo i synovi) Kavárny kolonády vláčky pro děti pout pro děti..... letos tam letíme opět,protože Tunis už ani náhodou. Toto je můj názor. Tak přeji štastnou ruku ve výběru letošní dovolené 🙂

zmz
15. jan 2012

Moc děkuji za info. Máme to právě už zaplacené. Ty procházky kolem mně budou asi chybět. 🙂 Ale hlavně že hotel je čistý, z toho jsem měla trochu strach

radka_h
15. jan 2012

@zmz Zajedte si s pak do ZOO je to od hotelu kousek asi 30-45 minut autem. Je tam fakt už vidět že jste v Africe🙂 jak máte starý dítě? Je ale zase fakt že tunisani milujou děti , tak se nezalekni že ho budou hladit a mlaskat na něj 🙂 Tohle už dělali na letišti a pokračovalo to celou dobu našeho pobytu v Tunisku. V jaký datum tam letíte? my tam byli v době Ramadánu..... 😒

zmz
16. jan 2012

Radko letíme 28.8. Máme dvě holčičky. V září jedné budou dva roky a druhé v říjnu 4 roky. Děkuji za informaci. S jakou ck jste letěli? My letíme s FIRO. My vloni byli v Turecku a taky tam milovali děti. Moc se mi tam líbilo,ale manžel chtěl větší exotiku 🙂

radka_h
16. jan 2012

@zmz V Turecku jsem byla pouze 6 hodin na letišti v Istanbulu, když jsme čekali na spoj do Bangkoku. A když jsem tam viděli ty turky jak si chlap vede svýho syna za ruku a ženská zabalená v prostěradlu tahla za sebou dalších 5 dětí (holky) a kufry a tašky na krku..... 🙂 Jestli chcete exotiku tak Thajsko to je naše srdeční záležitost s manželem 🙂 Letěli jsme s Blue Style. Nebo když budete chtít život tak sedněte na taxi a jedte do centra je to autem kousek a neni to extra drahý. jen mě u nich hodně štvalo to, když si se na tržnici jen okem podívala na něco už ti to vnucovali a dávali do tašky. Jen musíte pořád smlouvat na to je odborník manžel 🙂

katarinajurikova
10. máj 2012

ahojte boli ste niektora v hotelu Pam In?ak ano ake mate dojmy? 😉 😎

tanija133
10. máj 2012

Ahoj baby ,poradte nejaky hotel, kde je vhodne ist s detickami...kde u njeake atrakcie pr ene, ihrisko, pekne more, dobra strava....nejaky baby friendly hotel v *Tunise.. 😉

zuzana32
11. máj 2012

@tanija133 - ahoj, my chodíme do tohto hotela:

https://www.youtube.com/watch?v=vxXXZyTctp0


boli sme tam prvý krát s 15 mesačnou dcérkou a od vtedy tam chodíme každý rok, ideme aj tento 😉

sipkovarose
11. máj 2012

holky byla jste některá v hotelu calimera yati beach nebo v hotelu Vincci helios beach 😎 jak tyto hotely hodnotíte??? děkuji za odpovědi 😎

tanija133
11. máj 2012

@zuzana32 som to nastudovala a celkom sa mi to paci....Chodite cez Kartago? Dakujem za tip....

zuzana32
28. máj 2012

@tanija133 - až teraz som našla otázku, áno chodíme cez kartágo 😵

fabula
29. máj 2012

@zuzana32 a vecer sa da ist niekde v okoli myslim na peso alebo taxikom ?

zuzana32
29. máj 2012

@fabula - zopár mladých sa večer vybralo taxíkom do Mahdie - centra.
Ale nám sa ani nikde nechcelo ísť, boli sme unavení zo slnka, tak sme len pozreli program v hotely, a 2 - 3 x sme šli do marketu blízko hotela.
Toto je jednoznačne dovolenka pre rodiny s deťmi, kto chce večer žiť do Tunisu a Egypta nech nechodí, na to je ako stvorené Bulharsko, Taliansko ...

fabula
29. máj 2012

@zuzana32 Ja som uz bola parkrat v tunise aj s dietatom a byvali sme tak ,ze sme chodili nakupovat aj s kocikom vecer ,ze drobec zaspinkal, ..len som chcela vediet , ci sa aj tu da poprechadzat v meste na peso z hotela .. tak potom toto nic pre nas , mna keby zavreli do komplexu tak toto eee ....

fabula
29. máj 2012

@zuzana32 ale hotel pekny ..preto som pisala

avenev
29. máj 2012

Ahojte, bol niekto v hoteli Nour palace v Mahdii? Ideme tam 7.juna s rocnou dcerou a za akukolvek info budem vdacna.

dakota14
20. jan 2013

Ahojte boli ste niekto v hoteli Thapsus v Mahdii

cukor
13. feb 2013

@dakota14 ...ahoj..ja som bola...

dakota14
13. feb 2013

@cukor ahoj tak daj info môžeš aj také obšírnejšie a v ktorom roku ste boli, aj keď tento rok sme zmenili nakoniec destináciu ideme na Mallorcu ale na budúci rok by sme radi do Tunisu tak aby sme mali dobré informácie kedže trvá kým tu niekto odpíše 😀 😀 😀

cukor
13. feb 2013

@dakota14 ....pokial sme nemali dcerku tak sme chodili prevazne do tuniska.boli sme tam 6x.oblast mahdia sa mi zdá taká najpokojnejsia a je tam najkrajší piesok.bola som aj v thapsuse .....taký priemerný hotel,ale úplne v pohode a potom sme boli v mahdia palace.....to bol výborný hotel,tam sme boli velmi spokojní.určite ked dcerka podrastie sa do tohto hotela vrátime.tam ti vlastne nič netreba,lebo vsetko más v hoteli.aj ked niekto nadáva na arabov ale ja na tunisko nedám dopustiť.chodíme tam hlavne kôli moru a to nás nikdy nesklamalo.teplé,čisté,piesok ako múka....hned by som sla.

dakota14
13. feb 2013

máš najväčšiu pravdu človek tam nejde kvôli okoliu ale pre more veď koľkokrát z hotela ani päty nevytiahneš teraz sme to zmenili možno len kvôli strachu čo sa tam zase robí vedľa v Alžírsku a tak ale všade sa môže čosi stať aj keď sme len doma ale dúfam že na budúci rok nám Tunis výjde aj keby sa dačo dialo Mahdia palace sme tiež pozerali tak možno si vyberieme ten je to síce ešte veľmi veľmi ďaleko ale to tak rýchlo zbehne, teším sa hlavne na ten piesok a more že je tam také krásne ešte som na takom krásnom mieste nebola väčšinou chodíme len do Talianska najkrajšie more som zatiaľ videla v Grécku síce aj v Taliansku sú nádherné miesta ale to už si musí človek aj viac priplatiť no tak zatiaľ ďakujem na budúci rok keď budem potrebovať info aktuálne tak sa do témy vrátim ďakujem zatiaľ za ochotu odpísať 🙂

adinam
14. feb 2013

@cukor,máš pravdu,Mahdia Palace je super hotel,s nádhernou plážou a jemnučkým pieskom.Keď sme vyberali dovolenku prečítala som si tu tému o dovolenke v Tunisku,kde si aj Ty prispela svojimi skúsenosťami.Ani ja nedám dopustiť na túto destináciu,fakt to chce len trochu tolerancie a rešpektu voči iným kultúram 😉 /ale o tom som už písala v inej téme/.
Boli sme už aj na Djerbe a prežili sme dve krásne dovolenky. 🙂

olik2009
25. feb 2013

Ahoj bol niekto v hoteli-Thalassa sousse-budem rada za každý príspevok-ďakujem 🙂

zanna28
26. máj 2013

@zuzana32 Ahoj 🙂, my sa toto leto chystáme presne tiež do toho hotela 🙂, v podstate je to naša prvá dovolenka pri mori s deťmi, tak zisťujem všelijaké možné infošky a našla so túto tému 😀....
Ak by si súhlasila, troška ťa budem "otravovať" otázočkami na ten pobyt a všetko čo je sním spojené 😅 , celkovo je to pre nás všetko nové, nakoľko pri mori sme boli s mm ked sme ešte nemali decká a letecky ani nehovorím, ako to tvoje deti zvládali ked boli menšie? Tiež ideme cez kartago, boli ste s ich službami spokojní? A ako to je s tými povestnými črevnými problémami? Čo by si mi odporúčala? Vopred ti ďakujem za tvoje odpovede 🙂.

palomka
27. máj 2013

ja som bola v Tunisku 2x. 1x v Sousse ako tehotna a normalne som si zuby umyvala ich vodou tecucou. nic mi nebolo. dokonca ma strasne bolel zub, teda nerv a kazdu pol hodinu som si usta vyplachovala tecucou vodou. nemali sme ziadne problemy crevne a dokonca anio manzel co je taky citlivy na stravu 🙂
2x sme boli v Monastire uz aj s dcerou a mala 16m a mlieko sme jej robili z vody ktoru sme mali v minibare. prevarili sme ju akurat v nasej rychlovarnej. tiez sme nemali ziadne cr.problemy a to ma dcera alergiu na BKM 🙂
v pripade potreby si treba zobrat cierne uhlie alebo hylak alebo nieco, lebo nahoda je blbec. ale uz v autobuse cestou do hotela nas delegatka upozornila, ze nam nase lieky aj tak nepomozu a treba na recepcii poprosit aby nam niekto zbehol do lekarne, popripade dat taxikarovi peniaze a ten ich kupi a donesie 😉

zanna28
28. máj 2013

Žienky, a ako zvládali cestu vaše ratolesti? Dajte nejaké dobré rady 🙂 o staršiu nemám strach ale mladšia je dosť neposedná, tak dúfam, že sa z nej všetci v lietadle nezbláznia 😀

bambi10
6. jún 2013

@janette1105 ahoj, prosim ta, v akom termine si bola s malym v Tunise? pisala si, ze nemal ani 5 mesiacov... my sa chystane zaciatkom augusa (mala bude mat 5 mesiacov), ale vsetci nas odhovaraju....