Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

beruska2x
25. aug 2010

@cukor diky kouknu na to 😉

beruska2x
25. aug 2010

@cukor myslis tyto? :
http://www.zajezdy.cz/136193/?zeme[]=235&destinace[]=23508&odjezdInterval[]=&doprava[]=&strava[]=&maxCena[]=&ssf_count=30&thru=s-rc&orderBy=price&stranaZajezdu=137561,152379,136193,152378,133773,147939,147940,137546,153373,147942&celkem=30&pozice=2

http://www.zajezdy.cz/133773/?zeme[]=235&destinace[]=23508&odjezdInterval[]=&doprava[]=&strava[]=&maxCena[]=&ssf_count=30&thru=s-rc&orderBy=price&stranaZajezdu=137561,152379,136193,152378,133773,147939,147940,137546,153373,147942&celkem=30&pozice=4

cukor
25. aug 2010

@beruska2x .....ano presne tieto....a v tom tapsuse je taka mini zoo.

beruska2x
25. aug 2010

@cukor teda ten Mahdia Palce vypada super ale neni to uz moc nacancany, zase aby na me blbe nekoukali ze prcek poleje ubrus.. vis jak to myslim... 😉 nemam zrovna klidne a sporadane dite..

petrinka
25. aug 2010

baby, ja som pozerala ten azur reisen, je lacnejsi ako mi chodia last minuty 🙂 problem je, ze tunisko ma skoru uplne plne, teda hlavne to, co by sa mi pacilo. nasla som tam v ponuke maroko, nemate niekto skusenost s marokom? viem, ze to sem asi nepatri 😒 , ale keby nahodou niekto ano, tak ocenim skusenosti... 🙂

lubica69
25. aug 2010

Ja môžem odporučiť Hammamet hotel EL Fell Je síce menší ale boli sme s dieťaťom a supeeer Tiež len 3 hviezdy ale boli sme milo prekvapený A boli sme cez Medina tours

miska73
26. aug 2010

my jsme byli jednou v hotelu pod kterým byla obrovská zahrada a jak ji zalívali tak se tam drželi komáři. Bylo to příšerný! Stačilo vylézt na balkon a byli jsme pojebaní úplně všude! Víckrát se nám to taky nestalo....ale náhoda je blbec..
A Smectu mám dojem jako jedno z mála můžou i malé děti mladší jednoho roku..
Ty hotely vypadají dobře 🙂 🙂

cukor
26. aug 2010

@petrinka ....skus karthago tours,ja som stále brala last minute od nich.na azur reizen pozor,počula a čítala som od nich vela negatívneho,naposledy práve o maroku,ze to bola katastrofa a nič nesedelo s tým čo i povedali v cest.kancelárii.

petrinka
26. aug 2010

@cukor dakujem za tip, pozriem!

petrinka
26. aug 2010

@miska73 hej, to ze sme mali oslavu vonku bolo super, lebo my mame dost maly domcek, takze keby sme boli len vnutri, mala by som klaustrofobiu🙂
a smecta je aj nas top favorit na dovolenke! moj muz ma pocit, ze smecta je na vsetko...🙂

miska73
26. aug 2010

@petrinka 😀 😀 😀

zevina
26. aug 2010

@petrinka s azur reisen jsme byli v Tunisu před 2 lety (Tabarka, je tam letiště, takže krátký transfer) a naprostá spokojenost, samozřejmě že za ty prachy člověk nemůže chtít zlaté kohoutky v koupelně, ale bylo čisto, jídlo dobré, včetně dětského bufetu s nekořeněným jídlem, animátoři se snažili, pláž hned u hotelu, komlex samozřejmě hlídaný, mimo centrum města, klídek... 🙂

jenn
28. aug 2010

ahojte..... práve mam hlavu ako globus..... mala som vybraty egypt ale pani v cestovke mi dala chrobaka do hlavy s tunisom konkretne tabarka hotel- abou nawas montazah ..... vraj je tam krasna piesočnata plaž aj vstup do mora je piesočnaty...odporučila mi to vzhladom na to že mam dve male deti ...že sa tam mnohi radi vracaju že je tam krasne aj čo sa tyka animacie su tam rodičia nadmieru spokojní deti maju o zabavu postarane .... len čoho sa obavam ccheme ist začiatok až polka septembra že ako to tam bude s počasim ...u nas je otrasne ... bude tam tiež chladnejšie pršať či bude pekne? bude sa dat kupat? 😒 ..egypt by bol z tohoto hladiska asi lepšie riešenie ale aj drahšie .... 😖 ach jaj no neviem už fakt neviem

miska73
28. aug 2010

@jenn sezóna v Tunisku trvá do konce října. Já bych se toho nebála, bude tam teplo 🙂

petrinka
28. aug 2010

@jenn ahoj, suhlasim s @miska73, pocasia by som sa vobes nebala! ja som bola v tunisku aj na prelome sept/okt a bolo fajn.

zevina
28. aug 2010

@jenn přesně tam jsme byli 🙂 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zevina/album... jedině co jsem slyšela stížnost, tak od klietů, kteří měli ubytování s malými dětmi v poschodí, u areálu divadla, večer tam probíhaly animační programy, takže tam bylo rušno 😒 my jsme měli bezbariérové, v zadní klidné části komplexu, pohodička 😉
fungoval tam dětský klub, po večeři minidisco, malé hřišťátko, pro děti opravdu ráj, syn měl tehdy 2 roky, tak jsme těhto služeb moc nevyužili, ale rádi se vrátíme, až i ta naše mladší trošku odroste, protože děti si to opravdu užívaly 🙂
bazén velký, pláž pěkná, akorát moře bylo často rozbouřené, bývalala vyvěšená černá vlajka

jídlo dobré, bufet pestrý, co nám trochu chybělo, tak zmrzlina, ale vzhledm k tomu, že je to stejně trochu riskantní potravina v takovém prostředí, přežili jsme to i bez ní 😉
jako plus bych viděla, každý večer se na noc fasovala láhev pitné vody na pokoj 🙂

a do města to bylo taxíkem za pár denárů

janka5861
28. aug 2010

Aky hotel by ste odporucili v Tunise dievcata ?
Uz dva tyzden prechadzam katalogy a net a stale neviem .
ja som bola iba sousse a bolo celkom dobre .len ja by som potrebovala hotel blizko more ,blizko centrum bez presunu taxikom . co sa mi paci je plne ......... ☹ dakujem za kazdu radu

petrinka
28. aug 2010

@janka5861 sme na tom podobne, aj ja stale len spekulujem...☹
pre nas je este velmi dolezita cistota, kedze ideme s rocnym synom... ja som si aj pozerala ten hotel v tabarke, co odporucali @jenn v cestovke, ale ja sa bojim tych 3 hviezdiciek...☹ nie je to na tunisko malo? cenovo to vychadza super (pozerala som to v azur reisen)

jenn
28. aug 2010

dakujem babulky za odpoved no aj tak mam stale pochybnosti čo sa tyka toho počaisa 😒 ved tu je už zima pomaly 😝 teda daleko to už od nej nema, zima je 😅 😖 a to ked je vyvesena ta vlajka sa kupat nemože? ... to je troška od veci ved tam človek ide hlavne kvôli tomu moru

janka5861
28. aug 2010

@petrinka ja som si tiez pozerala hotel s 3* , ale potom ked som si preluskala recenzie , tak ma to hned odradilo. ja som bola v sousse v 4* a neviem , tiez by som menej ako 4* nebrala. i ked vela mamin tu pise , ze 3* su lepsie ako 4*. no mam znamu milu pani v cestovke a tam asi pojdem , posadim sa tam... a tak ako vzdy nieco najdeme . ked mi poradi tak je to super.

jenn
28. aug 2010

@petrinka mna ta pani z cestovky presviedčala že nikde inde by mi do tuniska do 3 hviezdičiek neodporučila že tento hotel je naozaj super radi sa tam ludia vracaju čo čitam aj v recenziách ..... a hlavne tam je vraj ta piesočnata plaž a vstup do mora že pre deti ako stvorene aj pre nas čo sa tyka odychu 🙂 ... a vy by ste kedy chceli ist? ...tiež zvažujete tunisko a egypt?

petrinka
28. aug 2010

@janka5861 tiez som mala taky nazor, ale na tento hotel su dobre referencie, tak ako pise @jenn.
no my by sme chceli asi najradsej do tuniska, vyjde to lacnejsie ako egypt a podla mna je to dost podobne. Jenn, vy kedy chcete ist? My tak v polovici septembra...

janka5861
28. aug 2010

@ja chcem ist koniec septembra ,zaciatok oktobra.... tunis alebo turecko. zalezi od pocasia. ale teraz som pozeral pocasie a tunis 36 a turecko ma zimsie 35 ... ale to je teplota v letoviskach .

veruska007
28. aug 2010

Ahojte,

my taky premyslime nad Tuniskem. Mame 17 mesicniho chlapecka. Puvodne jsme dovcu odlozili, protoze letnich horkach jsem cestovat nechtela a pak uz by me mozna do letadla nevzali kvuli tehotenstvi... bohuzel, o miminko jsme prisli, a tak premyslime, ze bychom do Tuniska jeli.

Mate nekdo zkusenost s Tuniskem v rijnu? Cekam, az mi skonci sestinedeli a dam se trochu do kupy.

Jinak my byli v Tunisku bez ditka dvakrat a super.
Poprve v roce 2006 v Mahdii, hotel Topkapi Beach, pp, super! Mensi letovisko, krasne, skveli lidi.
Podruhe v roce 2008 v Hammametu, hotel Nesrine, all inclusive. Vetsi hotel, ale skvele zarizeny pro deti, jidelni zidlicky, rano teple mleko, k zapujceni postylky, hlidani deti. Trochu jsme po tom pokukovali, protoze uz jsme cekali naseho broucka. Jinak velke letovisko, s mimcem bych asi mimo hotel necestovala.
Celkove jsem z Tuniska nadsena, mimo hotel teda spis spina, ale co, je to Afrika. Teple more, slunicko, ...
O jidlo se nebojim, vodu koupime balenou za par korun, francouzsku bagetu maji v pekarne na kazdym rohu, v nejhrosim vezmu presnidavku, piskoty, sunar, kasi a ohrivacku na lahve, kdyby neco chytnul. S sebou smectu, golfky, plavky a muzem frcet... teda, jestli tam bude jeste v rijnu teplo a levne LM...
Rozdil mezi 3* a 4* jsem nijak nepoznala, akorat ubylo Cechu a pribylo Nemcu, komfort stejny. V pohode, cisto.
Platili jsme vzdy na LM kol. 10000/os. vc. poplatku.

janka5861
28. aug 2010

@petrinka a ako sa vola ten hotel presen, nejdem hladat do predu 😉 .

jenn
28. aug 2010

@petrinka ved to vyjde to lacnejšie ...... čo mi ta pani pozerala tak 8 alebo 9 september ak by sme teda išli a a to na 8 alebo 11 dni...tak ak sa predsa len rozhodnem pre tabarku tak takto by sme cestovali 🙂 ....

petrinka
28. aug 2010

@janka5861 http://www.azurreizen.sk/destinacia/3/?stredisk...

@veruska007 to mi je luto...☹
co sa tyka pocasia, ja by som sa nebala, ja som bola v tunisku na prelome sept/okt. a bolo super.
idem kuknut ten baby friendly hotel, co si opisovala.

petrinka
28. aug 2010

@jenn mohli by ste ist 15 a ked aj my sa pren rozhodneme, tak pojdeme spolu🙂

veruska007
28. aug 2010

Ten Nesrine maji v nabidkach hodne, ruzne LM cca 10 - 13 tis. vc. poplatku. Ale my asi pojedeme do Mahdie, mame v nedalekem meste zname, z Tuniska.

jenn
28. aug 2010

@petrinka 🙂 a 15 to ako vychadza cenovo? .... alebo pojdete vy skor a pojdeme spolu 😀 popripade si tam na vas počkame ak by teda 😀 😀 😀