Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

alila
9. júl 2009

Mimomu bola si tam? KEDY? NAPIS NIECO VIAC INFO.. dakujem

mimomu
10. júl 2009

alila,by sme boli vo vedlajsom hoteli.v soose su tie hoteli velmi podobne.
ked su 3-4hviezd.tak su take skromnejsie nez u nas.ale je tam velmi pekne a s deckami mozte ist po vyletoch.my sme boli v kartagu a chodili sme caasto do prist.mestecka port el kantaky.
urcite sa vam bude pacit 🙂 🙂 🙂

alila
16. júl 2009

ahojte.. tak zajtra rano uz ideme na letisko do sovivi.. urcite sa ozvem.. Vladka sa ma vratit... ked my odchadzame tak urcite vymenime zazitky.. ideme s detmi

wladka
17. júl 2009

alila, tak sa drz... 😉

no baby, moje dojmy: Hotel Soviva Resort (Sousse - Porto El Kantaqui)

hotel:
oki, zalezi na tom, kde ste ubytovani, v ktorych izbach (je to rezort, je to dost rozsiahle - hotel hlavna budova a ostatne vedlajsie budovy).. my sme dostali najprv otras izbu vo vedlajsich, ale ja s usmevom za recepcnou, a s 20 tuniskymi dinarmi (cca 10euro), ze ci by sme nemohli dostat lepsiu izbu.. ziaden problem, dostali sme uuuzasny apartmaaaan v hoteli.. tak maximalna spokojnost 😀 😵 ..bazeny, tobogan a smykala..tiez sa to vyuzilo naplno.. co sa tyka miesta, je dalej od hlavneho centra, ale my s malou sme nevladali behat, tak sme sa vacsinou zdrziavali v hoteli, kde bol program..

strava:
varili veeelmi dobre na to, ze sme boli tam.. strava viac europska - vyskytli sa aj tuniske typy.. na vyber bolo toho hojne.. zemiaky, ryza, cestoviny, hranolky, masko na stave, na prirodno, fasirky atd..4-5druhov maska, spagety, cestoviny s omackou, kuskus, rizoto..atd..bolo vela na vyber.. opakovalo sa to, tak my sme kazdy den volili nieco ine..a no problemo 😝 ..pilo sa, jedlo sa vela, ziadne obmedzenia.. malinka uuplne vsetko..a klop klop nic..samozrejme vraveli, ze tam nebyvaju zazivacie probemy ako v egypte, ale iba z toho, ze kazdy si nalozi z kazdeho, a ma riadny gulas na tanieri 😀 ..samozrejmostou zakusky.. 3druhy, zmrzka, a palacinky.. boli vyborne, ovocie a salatov tiez vela.. kokteily, pivo, napoje cely den..

animatori:
mladunki, ale vedeli zabavit.. program pestry, vodny aerobik, strecink, detske hry, tance, step aerobik..atd.. kazdy vecer program na podiu..menili to..bolot o fajn😉 ..dost rusne

plaz:
v norme.. nic extra, ani nic hrozne.. treba si uvedomit ze sme v Tunise, tak na tu ch uroven to je ciste 😀 ..ale more je perfektne, mala sa tam vyblaznila..

dobre su vylety Piratska lod, ZOO v Porto El Kantaqui, Jachtovy club atd..

vela anglicanov, rusov, poliakov a slovincov..

Celkovo: je to rusne miesto, super aj pre deti, pokial nehladate luxus a staci vam normalne, cisty hotel..odporucam.. 😉

emiliach
25. júl 2009

AHOJTE,
tiez sme boli s malym v Soviva Resorte a celkom sa dalo. bola som prvy krat v Tunise tak nemam s cim porovnavat. Ale ak by som sa mala este raz vratit do Tunisu tak asi zvolim inu destiinaciu. Na mna tam bolo velmi vela spiny (mimo resortu a na plazi), domorodci boli velmi pomali. A najviac ma to stvalo ked som stala smadna pri bare a oni mali cas 😉
Urcite nabuduce pojdem radsej opat do Turecka.
Hotel bol fajn (tyzden sa tam da vydrzat v pohode). S tym jedlom uplne suhlasim s wladkou,strava bola SUPER a aj animatori sa podla mna vyborne venovali hostom aj detom 🙂

alila
29. júl 2009

Ahojte VLADKA aj Milka... (Vlada je suseda z jednej ulice, no obisli sme sa s terminom dovolenky v TUnise, Milka... spoznali sme sa na dovolenke... deti si sadli, ze Milus??)... my sme boli spokojny,. Este dodatok.. more bolo spinave.. ale ako zazrakom tak 3 dni pred koncom dovolenky bolo celkom ciste... a ostatne vsetko oka.. starsie izby, strava super, animoatori super...Tunis je oka.. pre mna osobne/vypekala som sa cele dni na slnku 🙂) že Miluš?)
Vladi: ja uz makam v praci od rana do vecera 🙂)) ozvem sa s tym tetovanim :-O

emiliach
2. aug 2009

ahoj Ala ano deti si sadli, Samko obcas spomina Damianka aj Kiku 🙂 ked budeme mat niekedy cestu okolo Nitry alebo vy cez Zilinu, sadneme si na kavicku a zmrzlinovy pohar a pokecame ako v Tunise. 😀

amadora
9. aug 2009

Ahojte, boli ste niekto v Tunise v Nabeul, v hoteli Prince? My sme tam boli na svadobnej ceste a bolo tam perfektne 🙂

zoja
9. aug 2009

bol niekto v h. Paradis Palace hammamet cez satur?

magistra
autor
10. aug 2009

Ahoj Amadora, chcem sa Ťa opýtať, dávala si niečo malému do ušiek, keď ste išli vzlietnuť? Budem rada, ak mi poradíš, alebo aj iné babenky, ktoré máte skúsenosti!

zoja
10. aug 2009

magistra my sme leteli minulý rok na Ibizu a maly mal rok a zvladol super , nič som mu do ušiek nedavala, hlavne nech niečo dudle, tie deti to zvladaju lepsie ako my dospelí 😉

amadora
19. aug 2009

Magistra my sme ešte vtedy nemali malého takže ti neporadím. Ale odporúčajú dudlík alebo ak ho kojíš tak mu dať prsko vtedy cuckať 🙂

magistra
autor
20. aug 2009

Vďaka za odpovede babenky, malého už nekojím, dávam mu normálne mliečko.. Takže mu dám žuvať žuvačku, že aj to odporúčajú. A ak ste mali normálne mlieko na izbe ako ste ho uskladňovali, mali ste chladničku na izbe, alebo ste ho chladili iným spôsobom? Poteším sa skorej odpovedi, lebo už v utorok letíme.
🙂 😉 😵

amadora
21. aug 2009

Magistra a to ti malý žuvačku nespapá 😕 Lebo pozerám že je dosť maličký ešte. Radšej by som mu dala mliečko z fľaše alebo dudel alebo prípadne dáke chrumky žuvať. A ešte vraj letušky dávajú umelohmotné poháriky s mokrou teplou vreckovkou vnútri ktoré sa prikladajú na ušká, tak by som ich skúsila poprosiť 😉

magistra
autor
21. aug 2009

Zdravím Amadora, dudel nemáme vôbec, a žuvačku spapá, ale to mi nevadí,pretože to praktizujeme len týždeň v rámci "nácviku" a určite mu to neuškodí (keďže sú určené pred deti). 😉 O tých pohárikoch som počula, len neviem, keď mu ich priložím k ušiam, či mi ich bude chcieť mať, lebo ten neznesie ani čistenie uší. Asi budeme mať pripravené v pohotovosti to mliečko. 🙂

wladka
21. aug 2009

magistra, my sme na zuvacka dlllllho..ale ak mozes, kup mu gumenne cukriky alebo tie karamelky, tie sa zuvaju tazsie, a neublizia ako zuvky 😉 ..ja som mala cely sacok kupeny, aj zuvacky.. po ruke, pre pripad.. 😉

nasa mala uuuplne v pohodicke zvladla let.. nemaj obavy.. 😉 to eln my dospeli sme taki.. mali si to ani neuvedomuju..

stastnu dovcu.. a kam idete?

magistra
autor
22. aug 2009

Wladka ideme do Hamammetu hotel SAFA blízko je hne´d Medina. Sú to síce len 3 hviezdičky, ale keď sme boli pred 4 rokmi na Djerbe v Prima Life Garden park (teraz len Prima Life Djerba),tak bolo úžasne, a
bol to hotel 3 hviez.plus, 😉 tak uvidíme, či sa nejak služby zmenili. Keď prídeme z dovči, hneď píšem,preháňam,nadávam a pod.

amadora
22. aug 2009

My sme boli tiež v 3 hviezdičkovom a boli sme veľmi spokojní 🙂

zoja
28. aug 2009

vrátili sme sa z paradis palace hammamet cez satur - 4+hv. - v skutočnosti by som dala za ubytovanie maximalne 3, obdivujem vas , že idete s malými deťmi do nižších hviezdičiek 😕 , teraz je tam ramadan - a poviem , že služby sa rapídne zhoršili , boli spomalenejší, lenivejší a hlavne to bolo cítiť na plážach - samé konské a ťavie výkaly , moj celkový dojem tunis už nikdy viac ☹

amadora
29. aug 2009

Zoja my sme tam boli tiež cez ramadán, prvý deň som myslela "preboha kam sme sa to zatrapali, chcem ísť domov" 😅 Ale potom sme tam stretli jednu Češku a tá nám vysvetlila že je ramadán a ako to tam vtedy chodí a keď sme o tom vedeli a prispôsobili sa tomu tak to bolo super a nič nám nechýbalo. U nás bývala ráno pláž od rias, ale potom prišiel traktor a pohrabal to s radlicou, takže sa nemôžem sťažovať 🙂 Ale tak každý má iné nároky, tak ťažko všeobecne hodnotiť 🙂

magistra
autor
8. sep 2009

Zdravím Vás dámy, tak konečne doma. Môj prvý dojem z hotela, asi taký, že som peplakala jeden celý deň, a vadila sa s mužom,"že kde nás to dostal". Ale potom som to nejak predýchala bolo všetko v pohode, proste som sa musela prispôsobiť situácii, ktorá nastala. jednou vetou, bol to hotel, ktorý skutočne zodpovčedal 3 hviezdičkám, a musím len potvrdiť, že ak sa chce človek skutočne zabaviť, mať postarané o deti a cítiť sa v bezpečí, tak voliť hotel od 3 plus nahor. Ubytovanie priemerné, jedlo vcelku chutné, animácie a večerné programy slabé! Okradli nás tam o 30 Dt., ale ja som to našťastie videla, tak ten "plavčík", dostal okamžitú výpoveď". Prišli sme o krásny uterák, ja o plážové šľapky,a to by bolo asi tak všetko.l Ale na Tunis som nezanevrela, išla by som tam znova, ale určite do hotela vyššej kategórie. A na záver, malý synátor bol úplne úžasný, nemal s ničím problém, ani s letom, ani s jedlom a to teplo mu vôbec nevadilo. More bolo perfektné a vyskúšala som si aj let padákom za člnom spolu s inštruktorom a musím len doporučiť, je to neskutočný zážitok. Tak toť vsjo odo mňa!!

tictactoe
7. apr 2010

chcela by som sa opytat, ak ste si niekto kupovali letenky do tunisu, cez ktoru spolocnost to bolo? pripadne ak to bolo aj cez cestovku vratane celej dovolenky, ake spolocnosti tam lietaju? potrebujem zohnat letenky na maj a lufthansa je neuveritelne predrazena 😠

adinam
7. apr 2010

tictactoe,my sme leteli cez tuniskú spoločnosť Kartágo,ale to bola zaplatená dovolenka 😉

tictactoe
8. apr 2010

diky, skusim to pozret, ja by som potrebovala len letenky. zatial som zohnala len cez british airways z londyna, no chcela by som nieco blizsie. a boli ste niekto aj v tunise alebo iba v ostatnych primorskych letoviskach?predpokladam ze ani viza nikto z vas nemusel vybavovat, vsak?

eji
13. apr 2010

vyskusaj cez rakusko...odtial sa lieta skvele
alebo ked byvas na slovensku, tak pockaj, kym zacnu ponukat slovenske cestovky a kup si len cisto letenku..oni potrebuju zaplnit miesta v lietadle a tebe to pomoze

tictactoe
13. apr 2010

eji diky, rakusko som uz skusala, priame lety nie su a charterove su strasne drahe. zatial to najlepsie vychadza cez british airways alebo tunis air z londyna. na cestovky cakat nemozem, priatel tam ma business trip na cely maj, takze to musim do vtedy stihnut. stale este vybavujem viza a ak sa to nepodari tak zial nepojdeme nikde.

lauraa
13. apr 2010

ahoj, nasa znama lieta na djerbu cez rakusku cestovku za nejakych 400 € (podla sezony)tam aj spat ... mozem ti poslat cislo na kancelariu vo Viedni cez ip

tictactoe
13. apr 2010

dakujem pekne laura, cislo sa vzdy zide, tak mi ho prosim ta posli, budem rada. a leti to z viedne? uvidim este ci nam vobec daju tie viza lebo na ambasade si davaju velmi na cas a ten ich flegmaticky pristup ma vytaca!

lauraa
14. apr 2010

IP poslane 😉

tictactoe
14. apr 2010

diky moc, kuk ip 🙂