Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

marketa47
11. máj 2009

Ahoj magistro, taky se chystáme na dovolenou do Tuniska s 16-ti měsíční dcerou. Jídlo si radši vezmu svoje (to pro případ, že by tam nejedla), ale chtěla bych jí už dávat klasickou hotelovou stravu. Známá byla s 8 měsíčním klukem v Tunisku a říkala, že mu dávala hotelovou stravu a dobrý. Vezla si s sebou balenou vodu.

magistra
autor
11. máj 2009

Čau Markéti sopm , rada, že si sa ozvala. My tam ideme totiž po 2 krát. Boli sme s vtedy 4 ročnou dcérou a bolo úžasne, tak si to chceme zopakovať. Len mám obavy o malého ( 17 mesiacov). Možno asi zbytočne! Viem, že my sme na 5 deň pobytu, boli sme na 11 dní, všetci "sračkovali". Ale prebiehalo to bez nejakých bolestí brucha, a pomohli nám naše lieky, nemuseli sme su kupovať tie ich. A cdcérke to vyhovovalo, lebo mohla byť stále coca- cola, ktorá sťahuje stolicu, Takže bola nadšená!

matac
12. máj 2009

Ahojte, Tunis by som prirovnala ako LUNIK IX . Nieco otrasne ked ides mimo hotela myslim ze nasi romsky obcania sa nemusia hambit. NIKDY viac najhorsia dovolenka. Hotel le paradi**** nas velmi prekvapil nie hotel ale spinave apartmany v strede izby sprchovaci kut. super pre male deti.strava tiez casnik mal tu istu koselu od zaciatku az do konca. mali sme problamy viacery(5 rodin) a to ako upratuju je vazne sila. Niektory si priplatili za vyhlad na more , mali smolu pozerali si navzajom so susedmi do spalne(teda aj kupelne) Moja skusenost neodporucam ani nepriatelovi. Nam nepomohli lieky nase ani tie ich museli nam dat vsetkym tie ich specialne injekie a az na druhy den to zacinalo zaberat. Afrika NIKDY

klauduska
13. máj 2009

ja som bola vlani v Tunisku so sestrou a jej malym ani nie 3 rocnym syncekom.....hotel bol fajn,stravu sme nebrali ziadnu,no maly velky jedak nie je,takze ani v jedalni toho moc nespapal,ale vyber bol vzdy dost velky,takze sa dalo...vodu sme kupovali balenu v obchode a z tej aj sestra zarabala caj pre maleho,taky ten granulovany....
V obchode sme potom nakupili aj nejake "sutaminy" sladke,aj slane....

celkovo hodnotim dobre,zvladal to..... 😉

magistra
autor
14. máj 2009

Ahojte babenky, my sme boli na Djerbe v Prima Life Garden Park (teraz je to asi prima Life Djerba), 3 a pol hviezdiškový, bolo to pred 4 rokmi, ale izby čisté, jedlo výborné, animácie super,dieťa sa vyhralo a to najdôležitejšie bolo tam teplo!!!!!!! Dnes dovolenka v Európe Ti nezaručuje výborné počasie, ale Afrika áno! Preto tento výber. Už keď sme tam išli, vedeli sme, že to okolie mimo hotela je "úbohé". Ale nám ško o to , aby sme maximálne zrelaxovali, a z hotelového komplexu sme sa ani nepohli, a vôbe nám to nevadilo. Tých 11 dní ušlo ako voda a ani sme sa nenazdali a sedeli sme v lietadle, a ja so slzami v očiach, že sa to skončilo..................

jeny
15. máj 2009

v septembri 2008 sme boli v tunisku s 12 mesacnou dcerkou a bolo senzacne!!!!Napriek tomu ze moje okolie nobolo velmi nadsene ze ideme do afriky isli sme a nelutujeme prave naopak. Kedze mala od malicka nejedla kupovane prikrmy tak som ich ani nebrala, so sebou sme mali len sunar a par detskych presnidavok a piskot. Vlastne tam zacala jest normalnu stravu,bol fain vyber takze sa tam pekne napapala a pritom doma bola slaby jedak,no v tunise robia vela jedal na curry koreni a to jej velmi chutilo kedze dovtedy jedla doma same nesolene "gebuziny" tak sa mi tak krasne napapala ze som len zirala 😀 Mali sme hotel 3* a ziadne zaludocne problemy ani nic podobne,hotel aj plaz ciste,okolie mimo hotela nic moc ale to je samozrejmost v tychto krajinach. No nasa obrovska hoteloa zahrada nam uplne stacila,mali sme 3 bazeny aj tobogany aj detske ihrisko.......skrátka parada. O 3 tyzdne odchadzame do Turecka s dnes uz 20mesacnou dcerkou a nemame uz ziadne obavy po minulorocnych skusenostaich

magistra
autor
30. máj 2009

Čaute kočky, idem sa Vás opýtať, nebol niekto v hotely SAFA. v Hammamete? Budem rada ak sa niektorá ozvete a podelíte sa o zážitky z prostredia. Pekný deň všetkým na "koňovi".

mkr
2. jún 2009

ahoj, my byli vloni na Djerbě v hotelu Mariequenn, nějak tak se to píše, poměrně jsem byla spokojená, hotel krásný, každý den uklízeli, nový ručníky, strava výborná, malé bylo půl roku, tak byla jen kojená, jinak vodu balenou jsem měla s sebou, ale malá skoro nic nepila, voda tam není drahá, 8 měsíčnímu dítě bych jejich stravu asi nedavávala, ale záleží na každém, jak si to udělá, jezdili jsme tam dost na výlety, město nic moc, každý otravoval a to nemám ráda, takže jsem s malou radši moc z hotelu nevycházela, každý na ni měl tendenci šahat a to nemám ráda, u bazénu se jí stejně víc libilo 🙂, ještě ty jejich animátorský programy né každému to vyhovuje, pořád byla nahlas puštěná hudba, takže kdo má rád klid tak to není nic pro něj

papuellka
3. jún 2009

Ahojky, já byla v Tunisku celkem třikrát, Djerba, Mahdie a Zarzis, vždycky jsme měli štěstí, jak hotel, tak pláž, nejvíce se mi líbilo na Mahdii, krása, byla jsem max. spokojena, tenkrát jsme chytli na lástík 5* hotel za úplně super cenu, Ck ho mají i teď v nabídce, můžu doporučit...

nicolkarin
9. jún 2009

ahojte, suhlasim s matac. tunis = lunik 9. my sme mali 4apol hviezdickovy hotel, ale tam pravdepodobne upratovacky nezaskolili. ten hnus v kupelni a ten usmudlany koberec, som sa bala na nho stupit bosou nohou, aby som daco nechytila a to nie som ziadna citlivka. este ze sme vtedy nemali deti, lebo to by som si zaplatila sukromny let okamzite spat, takto som tam pockala na tu ich herku a trpla som aby sme uspesne pristali, a to lietanie zboznujem. ten neporiadok vsade na okolo a o plazi ani nehovorim, som chvilami myslela, ze sme na smetisku, pravdepodobne omylom, lebo ceska cestovka to prezentovala ako svoj snad najlepsi hotel, aky ma v ponuke. a lenivost personalu, to sa neda ani opisat. naozaj si nespominam na nic pozitivne, snad len moment, ked sme vystupili v BA na letisku. takze tunis uz nikdy viac.

dianocka
20. jún 2009

Ahoj,my sme boli minuly rok s 1a pol rocnou dcerkou v Tunisku,konkretne v Mahdii a bolo perfektne.Mala to zvladla absolutne bez problemov.Let bol uplne v pohode,ziadne zalahnutie v uskach,len uz ku koncu letu jej bolo trosku dlho a tak to zachranili haribo cukriky /ja som sice proti takymto sladkostiam alebo vtedy ma to velmi potesilo/.Mali sme all inclusive,co bolo super,takze ziadne jedlo som pre nu nebrala,lebo tam toho bolo viac ako sa dalo zjest,no a davala som jej pit vodu z uzavretych plastovych flias.S touto vodou som jej umyvala zubky aj tvaricku,aj som s nou umyvala flasky.Na prevarenie vody som mala so sebou rychlovarnu konvicu.Hotel ,bazeny a plaz boli krasne cistucke,takze fakt ziaden problem.Pre malu sme mali bazenik,do ktoreho sme jej rano naliali morsku vodu a tam sa skoro cely den clapkala.Hotel v ktorom sme boli ,bol aj bazenmi prisposobeny detickam.Takze doporucujem hotel Mahdia beach.Inak v Tunisku som bola trikrat a so sluzbami,cistotou a vobe c so vsetkym som bola velmi spokojna.

pegy
22. jún 2009

ahojte, my sme sa pred tyzdnom vratili z Djerby a bolo vynikajuco, cisto a dobra strava. Pokial netuzite byt kazdy den v inom meste a pozerat pamiatky, urcite doporucujem.

magistra
autor
23. jún 2009

Ďakujem za všetky dotazy babenky, no sto ľudí, sto chutí, všetko asi záleží od nátury, od toho čo od dovolenky očakávate, ako si ju predtsavujete a ako ju chcete stráviť. My sme boli pred 4 rokmi na Djerbe v Prima Life Garden a úplne nám stačilo, že sa len vyvyľujeme na pláži, dcéra sa hrá v bazéne a je maximálne spokojná. Nechodili sme na žiadne výlety, zájazdy, ljednoducho sme relaxovali ako sa len dá! My sme proste také typy, že takto si tú dovolenku predstavujeme,len oddychovať, venovať sa naplno malej a tento rok to bude o jedného navyše. Ideme aj s 2 roč. synom. Trošku mám obavy, lebo recenzie na Safu nie sú najpozitívnejšie, ale dúfam, že to bude o.k.

janette1105
23. jún 2009

ak ides do 2 alebo 3 hviezdickoveho hotela, tak si radsej zober svoju stravu, ak ides do 3 plus, tak si mzslim ze by to malo byt okaz, sice my sme boli v 5 plus hviezdickovom a aj tak sme sa vsetcia priotravili. Ja by som to neriskovala. Ale ved sama uvidis ci je maso prepecene a pod.... Vyhybaj sa salatom, ovocim, mayoneze a cervenemu nedopecenemu masu. Ak sa smiem spytat do akeho hotela idete.? Ja som bola v par hoteloch, mozno by som vedela poradit.

jankaw
23. jún 2009

Ja som bola pred 2 rokmi v Hammamete, hotel Prima Life Imperial Park, bol 4 * a nemozem povedat vobec nic zle, personal bol mily, bolo tam vela rodin s detmi a personal ich stale obsakakoval, bolo vidiet ze sa staraju. Najskor sme si chceli objednat trezor na cennosti ale nakoniec sme si neobjednali a na izbe sme si nechali volne pohodeny fotak, mobili a nic nam nezmizlo... Aj okolie bolo pekne, sme tam peso pobehali cele okolie. Jedine co mi tam vadilo boli ty otravny domorodci, ale s tym treba ratat. Som sa bala ci nebudem mat aj nejake "traviace" problemy ale vsetko v pohode a to som tam ochutnala snad zo vsetkeho co bolo v ponuke 🙂) aj zuby som si umyvala vodou z umyvadla, nie mineralkou... A najlepsie boli ich zakusky a torty, na to som sa tesila cely den kedy uz bude vecera 🙂

janette1105
23. jún 2009

my sme boli v prima life safa v hammamete uz nikdy v zivote, a nikdy s malym dietatom, mali sme hnacky, vytahy nefungovali lebo setrili na elektrike, tak potom nas premietnili do hotel lido = tam doporucujem vsetkym = krasa krasa krasa. super pre malicke deti ci babatka, ja tom tam bola s malym a nemal este ani 5 mesiacov.

magistra
autor
24. jún 2009

Janette, ak sa smiem opýtať, kedy ste boli v tej Safe?

babatko88
24. jún 2009

neodporúčam ísť s deťmi do tunisu, teda vlastne to neodporúčam nikomu, my sme sa dali prehovoriť 2x, vždy iné miesto, ale teda nič moc, celkovo sa mi tam vôbec nepáčilo a tešili sme sa všetci domov

miriamka
24. jún 2009

Ahojte,
tak my sme boli v Tunise 2 krat,raz Sousse a raz Tabarka,a musim povedat ze oba razy super,a zvazujeme ze tento rok pojdeme opat na Tabarku uz aj s malym,lebo to bol podla mna hotel vhodny pre deti.
Inac sme ani raz nemali zaludocne problemy,vody sme pili len balene

niki2
25. jún 2009

Kazdemu se libi neco jineho, proste to zkus a uvidite.
Pro mne je Tunis srdecni zalezitost, netusim proc, nebyla to moje prvni destinace a po svete jsem se docela podivala. Byli jsme tam i 2x s ditetem a nevahala bych a jela bych znovu.
Kdysi jsem delala v cestovce, ktera mela hlavni produkt Tunis. Tech hotelu jsem projela opravdu hodne. Nejvetsi rozdily jsou samozrejme ve stravovani, vetsinou mnozstvi vyberu narusta s poctem hvezdicek. Ale bohuzel ani to neni zarukou. Ale jen opravdu jednou se mi stalo, ze jsem nebyla s jidlem spokojena. Jinak mas vzdy oddelene prilohy, takze se da vzdy neco najit. Holt nas maly jedl celou dobu spagety nebo hranolky. Taky to prezil bez ujmy. Ja mam naopak tuniskou kuchyni rada, manzel taky, takze my jsme si dopravali.
Je to arabska zeme, takze samozrejme tam funguji trochu jina pravidla nez treba ve Svycarsku, Nemecku nebo Skandinavii, ale vsichni byli vzdy usluzni a jelikoz tam vetsinou pracuji mistni a prace si vazi, neni problem nechat cennosti na pokoji.
Pro deti je to vetsinou raj, nikoho neobtezuji pobihajici deti v restauraci, vsude jsou detske zidlicky, hristatka, animace pro deti.
S prujmy jsem za celou dobu mela problem jen 1x a jenom jeden den, nic hrozneho.
Jo a jeste pocitejte s tim, ze hotelovy areal je vetsinou krasny, ale okoli uz tak upravene neni. Tak to proste je.

dianocka
25. jún 2009

Presne tak niki2.Ja som bola 3krat v Tunisku,z toho raz na Djerbe a takisto by som tam mohla chodit v pohode aj kazdy rok.A tiez som tam bola s 1apol rocnou dcerkou.Je sice pravda,ze to boli vzdy 4 a 5* hotely a tie boli fakt super po kazdej stranke.No a okolie?To predsa patri k tejto krajine a ma to svoje caro.

miriamka
28. jún 2009

Baby,a ako s detickami...davali ste ich ockovat proti zltacke?Co ste im pobalili na dovcu?

zevina
29. jún 2009

miriamka,
my jsme byli loni (taky Tabarka 😉 ) s naším tehdy téměř dvouletým, na svačinky jsem mu vzala frutapury a nějaké sušenky, osvědčilo se, i když to byl all inclusive, ty odolední svačinky se mi pro prcka nezdály zrovna ideální (ale možná je to dané jen mými poměrně přísnými měřítky, co se týká batolecí stravy) a ve městě jsem občas kupovala jogurt (osvědčená aktivia, i když nejdražší z celého chlaďáku, pořád levnější než u nás doma 😅 )
jinak ostatní jídlo v pohodě, vždycky bylo k dispozici nějaké baby menu (2-3 druhy nesoleného, nekořeněného jídla) a dalo se doplnit z široké nabídky příloh, zeleniny atd (i když opravdu malému dítěti bych raději vzala skleničky z domu)

doporučuju vzít dostatečné množství čajů, chtěli jsme dokoupit, ale nepochodili jsme ani v lékárně ani v supermarketě, přitom jsem si myslela že nějaký granulovaný nebude problém... vodu jsem používala balenou tak jak pro nás, nebo z automatů v hotelu, umělého mlíka měli tuším dost druhů, ale nějak jsem to nesledovala, protože jsem kojila, tak nebylo třeba

ke konci pobytu jsme museli dokoupit i plínky, ale byly to takové příšery tvrdé, objemné, že jsme tam skoro celý balík nechali a ani se je nesnažili přibalit domů, byly hrozné, fakt nouzovka 😝

očkovat navíc jsem nedávala, pro jistotu jsem měla sbaleno hafo léků, hlavně smectu, ale nebylo potřeba

magistra
autor
2. júl 2009

Kočky poraďte v takej jednoduchej veci,a to čo zobrať 2 roč. chlapcovi na hranie k moru, zahrá sa s hocičím, ale ide mi o to, aby som toho nebrala plný kufor. veď to poznáte, " ešte toto sa mu zíde,a možno aj toto " a nakoniec zistíte, že máte plný kufor zbytočných hračiek.!

niki2
2. júl 2009

Urcite bude potrebovat kyblik, lopatku a konvicku 😀 Potom par malych auticek. Knizku. A mozna par kostek na staveni.
Myslim, ze na pokoji stejne moc nebudete, takze spis min 😉

janette1105
5. júl 2009

ahoj, sorry ze tak neskoro odpovedam, ale boli sme v safe v hammamete, a zostali sme tam len par dni a potom nas prelozili do LIDO hotel, co bolo ako v rozpravke. Ak budes potrebovat viac info tak posli odkaz na IP,

wladka
6. júl 2009

my letime do sousse, soviva resort.. 😉 ked sa vratime, dam vediet.. dnes sme zaplatili, a v noci ideme 😀

mimomu
6. júl 2009

wladka my sm boli vo vdlajsom hoteli pred 2 rokmi.

alila
8. júl 2009

ahojte baby.. my ideme 17teho do sovivi.. citam tie recenzie.. a nic moc.. tak sa obavam.. idem s dvomi detmi... viete mi niektora napisat ako tam je??? Vlada si tu???? alebo si uzivas uz TUnis.. odpadnem.. si moja suseda a neviem ze si tam:...

mimomu
9. júl 2009

hotel soviva-ak moc necakas,tak je to ok.ale plaz nadherna,cistucna,aj more teple s pozvolnym vstupom....supr pre deti 🙂 krasnu dovolenku 🙂 a nezabudnite si vziat nieco na zaludok aj pre deti 😉