Dovolenka v Tunisku s 2 ročným bábom. Ako sa vydarila?

magistra
11. máj 2009

Čaute babenky, som rada, že môžem aj ja prispieť nejakým príspevkom k témam. Hlavne mám otázku na dovolenku v Tunisku. Ako sa Vám vydarila dovča s malým asi 2 ročným dieťaťom? Brali ste si aj potraviny pre malé, alebo ste používali stravu čisto z "jedálne".?

petrinka
28. aug 2010

@jenn 1172,5 pre dve osoby plus babo a komplexne poistenie. vas to vychadza ako?
inak ale je podozrive, ze maju tolko volnych terminov☹ vela inych hotelov je vybookovanych...

janka5861
28. aug 2010

@petrinka ja neviem, ked som bola za tou pani s ck ... tak mi hned povedal ,ze tabarka eee . tak neviem .ja k nej chodim uz 10 rokov vyberat dovolenky a to mi asi povedala preto, ze ma uz pozna. ale ten hotel inak vyzera cisto.

jenn
28. aug 2010

@petrinka a to je na kolko dni? .... nevychadza to dost? ... mne čo počitala na dospelu osobu to vychadza na 8 dni okolo 410 zo všetkym a na 11 dni o par drobnych viac len o tie dni navyše poistenie zakonne a cestovne .....

jenn
28. aug 2010

@janka5861 tabarka ee? 😨 no fajin tak už som uplne mimo ...už ani neviem ako sa volam 😅 .... a prečo eee nepovedala konkretne?

petrinka
28. aug 2010

@jenn uz sme uplne v kybli, co?
no aj toto je 410 na osobu na 10dni, ale ked este pripocitas letiskove poplatky a poistenie, tak sa to vysplha nad 1000

duracelko
28. aug 2010

ja som bola v Tabarke, club abou nawaz a bolo super bola som tam v roku 2007. boli tam ludia ktory tam boli aj 2x za leto. izby čisté, jedlo all inclusive fajnové, more super, animátory boli s hviezdičkami. teraz su super ceny, nie je to sice 5" hotel pre náročných ale ostatných uspokojí. daju sa tam zakupit aj rozne výlety tak sa nudit nebude. my tam chceme ist znova hlavne koli milému personálu, skvelých animátorov a výborne tam varili. bolo tam vela rodín s detičkami 🙂

jenn
28. aug 2010

@petrinka no to sme teda 😝 ...ale toto už bolo aj s tymi poplatkami 😉 ..... a teraz sa rozhodni čo a kam 😝 ☹

janka5861
28. aug 2010

@jenn povedal mi iba tolko, ze je to dost tak robene ,ze hotel a okolo nic a hotel a zas nic... no a ja potrebujem nieco ,kde sa vecer prejdem so synom , ked mi zaspi v kociku, aby som ho nemusela prehadzovat z taxi von a naopak a nech mam blizko more. mne osobne vyhovoval riadh palms v sousse , ze som sa vecer prechadzkou 20 minut dostala do centra , 5 minut velke nakupne centrum dalsie, v centre bola medina , pristav, premaval tam tuk - tuk co ta doviezol do port el kantoi /tusim tak sa to pise/ tam su kolotoce , rozne veci pre deti a cesta tam trvala asi 15 minut na tuk -tuku . deti mali z toho radost. ja nemozem byt niekde odkazana na taxi a cakat tam ...
si pamatam , ze napriklad v turecku bol problem sa dostat vecer z alanye do konakli /lebo dolmuse boli plne obsadene... tak asi preto mi to iba povedala. v egypte som bola zavreta v hotelovom komplexe a myslela som , ze tam skapem.

duracelko
28. aug 2010

od 4.9 do 15.9 to vyjde 2 dospelí, dieta 2 roky a viac so všetkým to vyjde 1097,40 eur.

janka5861
28. aug 2010

@petrinka ja si myslim ,ze tie ceny pojdu urcite dole . este viac ako teraz . kde pozeras prehlad LM ? ja dovolenka24.sk a potom pocasie.sk

duracelko
28. aug 2010

v týchto krajinách sa nedá tárať po večeroch s bábetkom v kočíku, je to už trocha iný svet ako europa. treba ist do grecka, chorvátska napríklad tam sa dá byt na promenádach, v baroch, do rána.

petrinka
28. aug 2010

@janka5861 ja to pozeram na azurreisen.sk

@duracelko super, ze nam poradi niekto, kto tam bol🙂 je ten hotel na samote, ze okolo nic?

janka5861
28. aug 2010

@duracelko, moj syn mal 18 mesiacov ked bol turecku a zaspinkal v pohode v kociku a aj sme sa vecer presli , posedeli vonku ,nakupili a vsetko bolo ok. ja v tom nevidim ziaden rozdiel . ked sa ma nieco stat , tak sa stane aj u nas len za cinziakom.

duracelko
28. aug 2010

tam su iní ludia,oko v tunisku a v egypte. moj manžel je chlap ale veru ako sa zvečerelo súril nás aby sme rýchlo išli na hotel. v turecku sme boli minulý rok tam sa dalo aj večer ale bol problém s dopravou lebo hotely su mimo mesta. ten hotel v tabarke, je na pláži kde je za sebou viac hotelov každý ma vlastnu pláž. je to sever tuniska nie je to este také zaludnené turistami ako na juhu tuniska. tabarku predáva na SK len CK azur reisen

janka5861
28. aug 2010

@petrinka ,ked si vyberies tabarku aspon mi napises ako tam skutocne bolo 😉 a mozno tam pojdem aj ja .
len ja sa fakt bojim ,ze to pocasie uz v tom obdobi nebude nic moc a nakoniec pojdem ved vies ,kde nikde 😉

janka5861
28. aug 2010

@duracelko moja teta tak nadavala na derbu a maroko... ze otras a hroza ludia, sama spina ,smrad ...

duracelko
28. aug 2010

to je taký národ. oni maju okolo mesta smetiská asi im to tak vyhovuje. treba si vybrat dobry hotel, a užit si more a slniečko. my sme mali na hoteli v tabarke milí personál, dokonca boli niektorý z ubytovaných pozvaní na tradičnú tunisku svadbu oni vas pohostia ako vlastnu rodinu. a strasne milujú deti, to je pre nich ako dar z nebies 🙂

petrinka
28. aug 2010

@janka5861 budem pokusny kralik, cooo😀
inak baby mna napadlo, ci v 3 hviezdickovom hotely budu mat detsku postielku!!!

jenn
28. aug 2010

@petrinka myslím že ano 😉 .... ja dam vediet v pondelok ako sme sa rozhodli ...ty si už na 100% rozhodnuta? ...

petrinka
28. aug 2010

@jenn no mna teraz mata ta postielka pre maleho. ako mam zistit, ci tam maju postielky? v 4 hviezdickovych by to mala byt samozrejmost...

jenn
28. aug 2010

@petrinka pozri 21:19 zevina dala foto a tam vidno aj postielku tak myslim že ano 😉

janulka29
28. aug 2010

Ahoj.My sme boli v Tabarke 2x.Raz v hoteli Itropika a 2.krát v hoteli Yadis.Bolo super.

petrinka
28. aug 2010

jaj som nalomena...
jenn a vy idete v pondelok do azur reisen to objednat?

jenn
28. aug 2010

@petrinka v pondelok idem ale či toto zajednam neviem ...stale sa rozhodujem a rozhodujem a pletiem a pletiem 😝 ...neviem fakt ..... uvidime čo nove sa objavi do pondelka aka ponuka 🙂

zevina
28. aug 2010

-holky, takže ano, postýlka není problém - je třeba ji nahlásit v ck
-hotel je mimo centrum města, taxíky jezdily okolo velmi často a opravdu levné, ale nebyl problém procházkou s kočárkem dojít cca za 15-20min (ale přes den po rozpálené cestě nic moc)
-rozhodně není na samotě, kolem jsou další hotelové komplexy
-noční procházku po městě jsme zkusili jednou, mezi obchůdky ještě v pohodě, ale v parku a na hřišťátku jsme se necítili, bylo tam plno tradičních muslimských rodin, zahalené ženy, prostě jsme tam nepatřili
-hosté v hotelu byli převážně češi, slováci a částečně bohatí alžířané, jinak prý tam jezdí ještě francouzi, italové
-černá vlajka, to se koupat mohlo, ale vlny byly fakt velké, plavat se moc nedalo a pokud se někdo odvážil dál, plavčík se mohl upískat

takže to je tak v kostce, co jsem tu prolítla a snad na nic nezapomněla 😉

petrinka
29. aug 2010

@zevina dakujem, ze si napisala svoje postrehy! inak pozerala som vase fotky a vyteralo to fajn! a maly sa tiez tvaril spokojne🙂
este ak by si mala cas, napis prosim ake tam boli izby, cistota a tak, lebo som nasla recenzie a tam sa niektori stazovali, ze nebolo to nic moc-stare a hygiena tiez nebola az taka vysoka...
predsa len moj adam este nechodi ale lozi po styroch, tak ta cistota je pre mna dolezita...

miska73
29. aug 2010

jejej holky, vy jste to tady rozjely 🙂 , koukám, že jsme jediní, kdo má vybráno... 🙂 . Vrátíte se některá do 15.9.? Jsem zvědavá na postřehy 😵

@petrinka já na ty recenze dám jen tak částečně.. Byla jsem v hotelech, které se někomu líbily moc a někdo by tam už nikdy nejel a byli jsme moc spokojeni.. A byly i tříhvězdičkové (v Tunisku). Ale teď jedeme s nejmenším synem a tak jsme vzali radši čtyřhvězdičkový.. 😉

Někdo psal o Turecku...tam se mi moc líbilo a jela bych radši tam, ale cesta je ještě delší a to se mi s malým moc nechce... Myslím, že stačí ty dvě hodiny...máme takovýho neposedu 🙂 .

petrinka
29. aug 2010

@miska73 ja som nakoniec rezervovala ten hotel club abou nawas... este mi neprisla odpoved.
aj my sme povodne pozerali len 4 hviezdickove, ale tento ma dostal cenou... Snad to bude fajn a keby nie, tak hadam nejako vydrzime... ja sa spolieham na to, ze dame nejake sprepitne na recepcii, aby nam dali peknu izbu a este upratovacke, nech nam dobre poupratuje🙂 a stale nas to vyjde lacnejsie ako 4hviezdicky.
ja som velmi zvedava ako budes spokojna ty, urcite sa potom ozvi! Napisem potom aj nase skusenosti, asi sa vratime tak narovnako🙂

miska73
30. aug 2010

@petrinka tak super! Hlavně aby jsme si dovolenou užili 🙂 a jak říkáš, kdyžtak zkusíme nějakej bakšiš a snad to pomůže 🙂 . Na ten tvůj hotel jsem taky koukala a líbil se mi 🙂 . A vychází téměř za stejnou cenu jako ten náš. Až se vrátíme, tak si napíšeme. Ať víme kam jet příště 😉
Jen nevím co vzít malému na zabavení do letadla... Doma si nejradši hraje s autíčky, míčky...ale to si v letadle moc neumím představit ☹ . Ještě má rád zvukové hračky, ale to by jsme rušili ostatníí pasažéry...tak nevím... Máte někdo dobrý tip?

beruska2x
30. aug 2010

@miska73 doufej ze to prospi, auticko vzit klidne muzes, knizku nebo jestli ti funguje mobil i bez SIMky tak pohadku stahnout... 😉