Egypt - dovolenka s 22 mesačnou dcérkou

mo215
30. aug 2018

Ahojte.mam otazocku,tí ktorí ste boli na dovolenke v egypte...chystame sa s manzelom a 22 mesacnou dcerkou koncom septembra do egypta,mam z toho trosku obavy ake to tam bude koli tej vode ,klime a tzv.faraonovej pomste.ako ste to mali vy??poprosim komentovat len tych,ktory boli s malymi detmi.vi uz pozitivne alebo negativne.popripade odporucit nejaky super hotel v Hurgade ,pretoze len tam to teraz vseptembri leti dakujeeem.

elysiacik
30. aug 2018

Ak jej nebudeš dávať vodu, ktorá tam tečie z kohútika tak by to malo byť okay. Ale napríklad ani ovocie odtiaľ by si jej nemala dávať lebo ho v tej vode umývajú. Takže keď tak niečo čo sa dá ošúpať zo šupky a tak zjesť 🙂

mo215
autor
30. aug 2018

@elysiacik dakujem za radu.a co sa tyka stravy???neviem ci ste boli ale nasa uz papa vsetko tak ci je ta strava aj pre nu alebo radsej nakupit doma krabickove a ohrievat jej to?alebo??

svetlana35
30. aug 2018

@mo215 ono tie hnacky vznikaju vtedy ked pijete studene napoje...telo je rozhorucene a na to si das nieco chladene..aspon takto nam to vysvetlovali domaci. My sme boli v egypte 5x a nikdy sme pomstu nemali

inulienka11
30. aug 2018

@mo215 ahoj.My sme sa vratili pred troma.tyzdnami, nepili sme nic studene, ani ich vodu,ziadnu zeleninu a ovocie a všerkých nás chytila faraonova pomsta.Muz skoncil na antibiotikách a 5-ročný tiez u doktorky.

mo215
autor
30. aug 2018

Dakujem baby za odpovede tak som na vazkach ci ist alebo nie....

timilv
30. aug 2018

My s manželom Egypt milujeme. Boli sme viackrát a len raz sme skončili na infúziách. Vtedy ale skončili asi 2/3 hotela lebo boli strašné horúčavy a fakt sa ľudia nekontrolovali a pili veľa studených nápojov. Delegátka bola na pokraji kolabsu, 3 či 4 dni a noci nespala, lebo jej nonstop zvonil telefón a pribúdali ľudia s problémami.
Ak máte vybratý hotel, určite čítajte veľa recenzií aj na tripadvisore, ale nie od Rusov, Ukrajincov a domácich. Nám sa podľa našich skúseností najviac osvedčili recenzie Nemcov, Angličanov,... Keď idete s tak malým dieťaťom, určite si na tom dajte záležať. Sú veľmi dobré, ale aj veľmi zlé hotely a fotky cestovky sú veľakrát z čias keď sa hotelu darilo, ale v súčasnosti to môže byť úplne inak (ale to už asi viete...). My sme mali zatiaľ vždy dobrý výber, jedlo super a čistota tiež. ale napríklad čo sme boli pred cca 3 rokmi v jednom hoteli v Hurghade, tak tam bolo úplne skvele a tento rok majú samé sťažnosti. Je to tam naozaj veľmi premenlivé. Na Facebooku je skupina o Egypte, kde by Ti vedeli poradiť ;) ak chceš, napíšem Ti jej názov do správy

moodry_konik
30. aug 2018

Ja Egypt milujem.. Bola som 7x.. Nemusite sa nicoho obavat.. Teraz som tehotna tak si musim dat prestavku, ale hned ako sa male postavi na svoje nohy balim opat kufre :D Ak vyberiete kvalitny hotel a budete si davat pozor aby ste nekombinovali vsetko mozne tak by to malo byt ok..

tanapeta
30. aug 2018

@mo215 my sme prišli včera z Hurghady a všetko v poriadku. Pili sme všetko, dokonca aj s ľadom, jedli všetko ovocie aj zeleninu a nič.

mo215
autor
31. aug 2018

Vraj je liek antinal.naozaj pomaha??a davali ste to niekto aj detom?(22mesacnemu)??? Dakujem za odpovede.

tanapeta
31. aug 2018

@mo215 antinal hej, dáva sa preventívne. Deťom sa nedáva. Iba sirup

lenqua_12325
15. sep 2018

Egypt je krásny, ale ak už s dieťaťom... tak mu aspoň zobrať jedlo z domu čo sa da. A tá voda ako písali baby vyššie. A dávať pozor no, Egyptu čo sa tyka hygieny by som sa ja bála najviac.