Egypt v 2.polovici októbra

anickask1991
10. aug 2019
Ahojte 🙂, chystám sa do Hurghady v 2.polovici októbra. Mám z.toho trošku zmiešané pocity, nakoľko doteraz som dovolenkovala v júly/ auguste. Našla som diskusie o.pobytoch v septembri a decembri. Tie ,,decembrové" ma vystrašili zimou, o ktorej baby písali. Tak sa chcem ,spytat, či už ste niektorá bola v októbri. Či mi bude stačiť ,,letná garderóba", teda šaty, tričká na ramienka...a tak.
bociandy
10. aug 2019
Ahoj, my sme boli pred par rokmi v oktobri v Hurghade a bolo to super - sice sme boli zaciatkom oktobra, ale verim ze aj druha polovica bude teplo. Staci Ti urcite letna garderoba do kufra. Teda ja teda vzdy pre istotu chcem mat aj po 1 ks s dlhym rukavom, ale to vlastne obliekam do lietadla kvoli klime aby som nezamrzla, uplne som si s tym vystacila🙂 Plus este ak by ste chceli ist na nejaky fakultativny vylet, treba mysliet na to ze niekde sa vyzaduju dlhe nohavice (treba zobrat vzdusne, ziadne rifle) a zahalene ramena. Zelam peknu dovolenku🙂
stanka190
10. aug 2019
S manželom sme boli minulý rok v októbri na dovolenke v Egypte. Úplne super, málo ľudí ,málo detí. Bolo teplo cca cez deň 29-30 C more teplé ,ale večer to už bolo na dlhý rukáv ...o to lepšie sa v noci spalo.
mogaa
10. aug 2019
@anickask1991 do Egypta sa chodí apríl, máj alebo október, november....cez leto sú tam bežné 40-tky, veľa ľudí ak idú napr.pozrieť pyramídy kolabuje....pri mori sa dá vydržať ale ak chceš ísť na fakultatívne výlety tak určite nie v lete....
anickask1991
autor
10. aug 2019
Ďakujem za reakcie, baby. Zbalim si teda riflovku a tenisky ešte naviac, k ostatnemu obleceniu 🙂
martinocka255
10. aug 2019
@anickask1991 my sme boli v októbri v Hurghade na svadobnej ceste a neľutujem ☺️ určite príjemnejšie než v júli... aj tak bolo cez deň 36°C, more príjemné, večer o 18tej už tma 😀 a jasné že si zbaľ letné garderoby, ale pre istotu som tiež mala riflovku ☺️
anickask1991
autor
10. aug 2019
@martinocka255 A boli ste začiatkom alebo v tej druhej polovici mesiaca? 🙂
elementissa
10. aug 2019
No do Afriky ísť v lete je samovražda. Určite lepšie na jeseň. More je ešte teplé a nezomriete na uvarenie sa
martinocka255
11. aug 2019
@anickask1991 od 6.oktobra myslím
frangipani_cz
11. aug 2019
Takhle na podzim se jezdí víc na Nil na cruise plavby (ty zase nejsou dostupné v létě), protože na celodenní koupání na pobřeží už to není. Problém je, že ty vysoké teploty jsou jen pár hodin přes poledne. Okolo 16 hod. začne západ slunce a chládek, v 18 od. je tma a pokud fouká, tak i celkem zima - určitě svetr a bundu sebou. Blbé je, že večer potmě v letoviskách není do dělat...
Ale moře je teplé celoročně, takže na šnorchlování v neoprenu to je OK.
anickask1991
autor
11. aug 2019
Začínam mať blbý pocit, že som.sa dala kamoškou ukecat na dosť neskorý termín...
martinocka255
11. aug 2019
@anickask1991 ja by som neľutovala 🙂 cez deň je tam naozaj teplo a večery sú príjemné, je tam široká škála výletov, skvelá kuchyňa... Do akého hotela/resortu idete?
anickask1991
autor
11. aug 2019
@martinocka255 už 4.x do Grand Resort, v Hurghade, veľmi sa mi tam páči 🙂. No veď, ak by tam bolo od 18. do 25.10. také pocko, resp. teplota, akú ste mali vy od toho 6.10., bola by som rada, tých 36st by mi úplne stačilo 😉. Avšak obávam sa, že by ten takmer 2tyzdnovy rozdiel mohol byť výrazne citeľný
flavia1
11. aug 2019
@anickask1991 Ahoj, my sme boli, ale v prvej polovici oktobra. Vyhoda bola prijemne teploty cez den, ale nevyhoda velmi skoro tma a vecer som na programe sedela v teplej bunde, lebo u nas bola zima, takze som ju nastastie mala. Uz by som v tomto termine nesla.
martinocka255
12. aug 2019
@anickask1991 nooo v Grand resort sme boli aj my a perfektne boloooo, och!!! užite si dovolenku! 🙏😊
anickask1991
autor
13. aug 2019
@martinocka255 ďakujeme 🙂. Inak, podarilo sa mi to prebookovat o mesiac skôr 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli