Egypt, začiatok decembra. Oplatí sa tam ísť?

tilly
11. nov 2010

oplati sa? alebo kam by sa oplatilo ist koncom novembra zaciatkom decembra? do tepla, ale zas nie moc daleko s deckami...

mmv
16. nov 2010

My letíme koncem listopadu, začátkem prosince se vracíme. Moře by mělo být ještě teplé. A letíme s roční dcerkou do Makadi Bay, tak doufám, že bude vše OK.

booboovs
11. dec 2010

To: mmv
Muzu se zeptat, jaka byla dovolena v EG s tak malým dítětem? Jak to snášela malá, co jste celé dny dělali. Já právě Eg a Tunis zavrhla, protože všichni říkali, že do těchto krajů s min. tříletým dítětem. Děkuji.

jarunka111
11. dec 2010

Prepáčte, že sa vám sem zapletiem, ale moja skúsenosť s Egyptom je taká, že UŽ NIKDY VIAC!!!!!!! 😖 😖 Ale poznám aj takých, čo tam boli aj 4krát alebo aj takých, čo boli s deťmi a mali sa (podľa nich) super 😉 čo je pre mňa nepochopiteľné 😀 , ale každému sa páči iné. Ešteže je z čoho vyberať 😉

yasmine123
12. dec 2010

@jarunka111 Pises ze nikdy viac ale nepises preco???

lucka1987
12. dec 2010

muzova teta (ma 68 rokov) chodi pravidelne kazdy rok v koncom novembra zaciatkom decembra do Egypta. Velmi si to pochvaluje.. teploty su tam prijatelne, este stale do 30°. no pod 24 nejdu vraj... a more je tiez stale teple. je to re tych, ktory neznasaju horucavy...ale maju radi more.. ona tam skor chodi za kulturou.

kamoska bola v lete all inclusive, cez kartago a nadava ako pohan. leteli v akejsi papierovej krabici, let mal niekolkohodinove mesknia, hotel nebo vobec taky ako si predstavovali, a id delegat hovoril polskoceskorusky... ale po slovensky nerozuel ani slovo. dali za to na os. 700 e . a tiez vravi ze nikdy viac....ze tam boli hrozne sluzby a tak... ale to asi zavisi aj od hotela

jarunka111
12. dec 2010

@yasmine123 no lebo by som nerada nejako negatívne pôsobila na druhých 😒 ale teda: tráviace ťažkosti od vrchu až dole 😀 bolo to z jedla, takže potom som už skoro nič nejedla, ani predtým mi to nechutilo a ako sa hovorí "iný kraj-iný mrav" tak to tiež nebolo to pravé pre mňa 😒 v mori medúze 😖 a to je tak u mňa-buď zvieratká alebo ja 😀......

zuzpolka
12. jan 2011

ahojte 🙂
Ja patrím medzi tých, ktorí si Egypt oblubili 😅 Boli sme tam 6 krát a môžem povedať, že vždy bolo dobre 🙂
Boli sme tam aj s malou ked mala 15 mesiacov,,,všetko bolo super,,,žiadne problémy.... 😵
Vždy sme boli v oktobri a bolo okolo 35 stupnov....takže v decembri je tam určite velmi príjemne 😵 😉

wladka
15. jan 2011

@booboovs
my sme boli v tunise s malou, ked mala 3roky.. Bolo fantasticky..az na to,ze sme prijali ich kulturu a vonu, snazili sme sa to nevidiet, a nevonat.. vedeli sme kam ideme, tak sme necakali za hotelom 100% cistotu...aj ked v hoteli bola.. Strava normalne, bali sme sa spociatku, ale potom ked sme videli ako sa idu nemci zadrhnut, tak sme sa aj my isli zadrhnut jedlom 😀 😀 . A viaceri delegati nam v tunise vysvetlovali, ze ta voda u nich je dobra, vyhovujuca.. ale v egypte ma ine mikrobiologicke zlozenie, ktore nam europanom nesedia.. preto ten povestny faraon 😅

eximka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
booboovs
24. jan 2011

@wladka Dekuji za odpoved, ale zrovna ted bych Tunis na cas vynechala 😀 Rozhodli jsme se pro Bulharsko. Je tam pisek, malemu bude v te dobre 14 mesicu, tak snad se mu to bude libit. Letadla do ČR litaji kazdy den, kdyby se neco stalo, ale verim, ze to bude krasna a pohodova dovolena. V Egypte jsem byla 2x a uz po prvni navsteve mi doslova ucaroval. Urcite se tam vratim, ale az budou prckovi min. 3, spise 4, roky.

makreluska
24. jan 2011

My jsem v Egyptě zkolabovali,můj muž tam dostal i strašnou křeč do celého těla,byl celý zkroucený.Já měla šílený strach,vypadalo to jak paralýza.A ten Egyptan lékař na klinice,kde mluví údajně česky a slovensky mluvil jen rusky trochu a já taky trochu tak domluva žádná.Pořád mužovi říkal relax,relax....a to bylo vše.Dostali jsme pak kapačky,já tam hrůzou omdlela.Stát se tam to samé mému dítěti,tak fakt nevím! Bylo tam plno lidí s malým děckem,ale já bych tam s ním nikdy nejela,protože jste tam bezmocní.Nemusí se nic stát,ale může a to bych neriskovala.S větším děckem ano,když dokáže komunikovat a popsat,co ho trápí.
Chci se tam vrátit navzdory zkušenosti,mě se Egypt líbí historicky a neprocestovali jsem všechno.

makreluska
24. jan 2011

A na Bulharsko jsem slyšela samou chválu a myslím si,že moře pro malé děti ideální,já tam byla taky jako dítě.Akorát nás na pláži kousaly berušky(