Existujú skutočne pekné ostrovy v Grécku?

canama
12. jún 2013

Chceme ist k moru, vyslovene sa vykupat a oddychnut si, ziadne cestovanie, pojdeme so 16 mes. dcerkou. Aby sme nemuseli letiet daleko do exotiky, rozmysala som nad nejakym Greckym ostrovom, ale chcem aby bol maly, tichy, ubytko a strava velmi kvalitne a tiez plaz a more vyborne, proste kvalitna dovolenka, nie niekde medzi davy slovenskych a ceskych turistov. Viete odporucit nejaku destinaciu? Alebo to mam vzdat a hladat radsej last minute do Karibiku? Dakujem za tipy.

nitricka56
26. jan 2015

So 16 mesacnym babatkom by som urcite neriesila Karibik, ved uz len ta cesta je aj pre dospeleho zabijak, nie este pre take babo. My sme boli minuly rok pred sezonou s Fifom na Thassose, no parada!!! Nadherny zeleny ostrov, prijemna klima, piesocne plaze s pozvolnym vstupom-super pre deticky, tichucko, ziadny hluk, malo ludi, prijemni domaci, super strava. Aj let je tam kratky, len 1,5 hod. Idealne pre malych drobcov.

makromolekula
1. mar 2015

@usacek79 ty si grecka expertka🙂 odporucas Lefkadu s rocnym babom? dakzjem mooc

stanley02
9. jún 2015

Ostrov Thassos je nádherný. Má super pláže, kde sa dá vybrať podľa potrieb. Napríklad pláž Metalia je vhodná pre bláznenie sa vo vode, keďže tam nie je strmý pokles dna. Alebo pláž Rossogremos je zas odľahlejšia, ale zato poskytuje kľud. Vyskúšaj pozrieť destinácie na http://mstt.sk/destinacia/dovolenka-grecko-v-gr... možno nájdeš tú svoju.

scorpionflower1
11. jún 2015

makromolekula: No ja by som s dietatom na Lefkadu nesla, boli sme tam minuly rok, dovolenka sa nam strasne pacila, ale my sme dvaja. Pozicali sme si skuter a pochodili cely ostrov, na zapade su plaze, ktore naozaj stoja za to, ale musite mat auto alebo skuter pozicane (nie je to tam zrovna lacne), tam sa byva v jedinej destinacii Agios Nikitas, ale aj z tade treba chodit na plaz autom alebo busom. Ostatne mesta, kde su hoteli ako Nidri su na druhej strane ostrova, ale tam zas nie su pekne plaze a je tam vela ludi. My sme byvali pri Nidri v hoteli Red Tower, ale kazdy den sme chodili na druhu stranu ostrova. Tie plaze su nozaj neuveritelne, je to krasa, ale su aj tazko dostupne, su tam strasne strmaky a my sme sa aj vyklopili na jednom z nich zo skutra, chvalabohu som si len oskrela nohu. Ja by som ti asi s dietatom odporucila Santorini, aj ked som tam nebola, viem, ze kamoska tam bola s este mensim babom, ale Santorini je drahy, ma povesť najkrajšieho gréckeho ostrova. Tento rok sa chceme vratit do Grecka aj my, ale tiez neviem na ktory ostrov. Uvaha je Naxos, Samos, Skiathos, Karpathos, Thaossos. Pravdepodobne to dame cez cesku alebo rakusku cestovku. Cez slovenske sa tieto ostrovy tazsie zhanaju, ale na Lefkade sme boli cez Aaeolus a boli sme spokojni. A este upozornenie davajte si pri Grecku pozor na Firotour, netvrdim, ze su uplne zli, ale v Grecku som bola svedkom nahnevanych Slovakov, ktori tvrdili, ze cestovka im slubovala uplne nieco ine. Samozrejme, moze byt milion ludi, ktori boli spokojni.

mamusa007
11. jún 2015

s deťmi odporúčam Zakynthos - Tsilivi (dlhá pláž, pozvolný vstup do mora, príjemné letovisko)

espanola89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukroska
21. jún 2015

Ojoj a kolko priam ako z rozpravky...urcite sa oplati vidiet aj Santorini,Mykonos,Skiahatos a je ich vela...ak su love 😀

vrbovcjanka
22. jún 2015

Ahojte baby jagy, ja Vam z celeeho srdiecka odporucam dovolenku na ostrove Karpathos! Samozrejme, kazdi ma inu predstavu o idealnej dovolenke... ta nasa sa urcite vyplnila 🙂 Nechceli sme obrovske rezorty, neviem ake sluzby, dolezite bolo aby tam boli krasne udrziavane plaze s cistou vodou, pokoj, malo ludi, ciste ubytovanie a dobre jedlo... A toto vsetko sme na karpathose mali 🙂 Byvali sme v stredisku Arkasa, v hoteliku Arkesia (kupovali sme s Aeolusom), ubytko bolo pekne, ciste, s bazenom, strava vyborna, varili sice slovensky kuchari, ale robili aj klasicke grecke specialitky, no a tie plaze... nadhera proste. 10 minut kludnym tempickom od hotela bola najblizsia plaz, piesocnata, uuuplne nadherna, no na tomto malom ostrovceku ich je nadhernych velmi vela. Pozicali sme si auto, za 2 dni pojazdili sme takmer cely ostrov, aj krasne dedinky vo vnutrozemi, jeden den sme boli na fakultativnom vylete lodou na jedny z najkrajsich plazi na ostrove (tie sme pri vylete autom schvalne vynechali a uzili si ine 🙂). Boli sme v prvej polovici septembra, pocasie uplne ukazkove, stale teplo a slnecno, kade-tade sme si odtrhali sladucke figy, granatove jablka alebo opuncie 🙂 🙂 V arkesii sme nasli i jeden maly utulny bar, kam sa chodili bavit asi vsetci mladi z celeho okolia, ak by niekomu chybalo vzruso 🙂 No pecka jednoducho! Pridavam i zopar foteciek 🙂

celasapremenim
28. jún 2015

lefkada je uzasna, chodime tam uz dlhsie, tiez samos je prekrasny ostrov
a odporucam aj skiathos, skopelos, karpathos, kefaloniu, naxos ....su to prekrasne ostrovy a stoja za navstevu
do grecka jedine bez ck, najlepsie na cely pobyt auto, prejst si riadne cely ostrov a pokochat sa

co sa tyka slovenskych ck, je to jeden hnus, asi tolko, v zivote nikdy neuvidia nase ani euro🙂

savory
30. jún 2015

Korfu dnes - kľud , pohoda, žiadni utečenci

tanapeta
30. jún 2015

ostrov Chrissi.. síce neobývaný, ale nádhera. Ako výlet z Kréty sa určite oplatí

momoqui
23. júl 2016

@ canama ahoj boli ste niekde v tom greckj?

avenir
23. júl 2016

Thassos...moja srdcovka...je to maly,kludny ostrov, ale najdes tam vsetko co potrebujes. Ked si poziciate auto na par dni urcite ho prejdete cely :D. Ma niekolko prekrasnych plazi. Cokolvek si uz vyberiete mimcu to bude jedno 😎 , jemu budete stacit vy. 🙂

satanka1
7. aug 2016

@bianka1234 ahoj..viem,ze stara tema..ale chcem sa spytat ako bolo vtedy na tej dovolenke na Zakyntose?ideme do toho isteho rezortu..do hotela Zante Imperial beach. Boli ste spokojni?dik

rrybka
26. jan 2017

@satanka1 chcem sa opytat aj my tam planujeme s drobcom ist ze ake ste mali skuswnosti so Zakytnhosom.dakujem.

celasapremenim
26. jan 2017

@rrybka na zakynthose sa snad vyhnite laganasu, s malym dietatom, tam je hlava na hlave a vrestiaci anglani, dobre je tam byvat niekde tsilivi, kalamaki, alebo uplne na vasilikose
je to taky turisticky ostrov, akoze s dietatom ok, ak niekto nie je nejak moc aktivny, daju sa tam urobit celkom pekne vylety, ale lod s navagio plazou vam s malym neodporucam, ci vylet k modrym jaskyniam .....zatial

zuzana030
17. sep 2017

@usacek79 ahoj, prosím ťa vieš mi odporučiť miesto v grécku, kde nie je moc rozbúrené more, chceme kludné more bez vln, pozvolný vstup, tento rok už asi nestíhame tak na jar objednám niečo, aby sme stíhali, a kedy je ideálne teplé more? ďakujem🙂

usacek79
2. okt 2017

@zuzana030 Ahoj, uzasne su v tomto Korfu a letovisko Moraitika a letovisko Sarti na Chalkidiki. Piesok v mori, siroke plaze, dlllho plytke, ziadne vlny 🙂 More je fakt prijemne zvacsa az v druhej polovici juna, teda nad 23- 24°C, ale to tazko povedat, ak je horuci maj, moze byt teple aj skor.

petrag25
28. dec 2017

Baby ako to je v grecku s pavukmi? Nemavali ste nezelane navstevy? :D ja by som to neprezila

celasapremenim
29. dec 2017

@petrag25 nie, v pohode a to na skopelose ma hmyz raj....bolo tam viac os a tak, ale oni su ine ako na slovensku, oni potrebuju iba kusok masa na stranu a mas pokoj ...na apartmanoch sme nemali nic, ani komare...ale komare tam vraj tiez byvaju, tak treba ist zaciatkom jula este :D konkretne sem.....na inych ostrovoch tiez v poho

petrag25
29. dec 2017

@celasapremenim ja som pozerala na booking tie krasne zelene ostrovy s vyhladom do celeho sveta a potom mi trklo ze super ze vyhlad a zelen ale az dojde nejaka navsteva nezelana :D tak od vcera googlim ako to tam je a nic som sa nedozvedala dokopy

celasapremenim
31. dec 2017

@petrag25 jazdíme každý rok na 15 dní na ostrovy, nezaoberajú sa hovadinami, skor si naštudujte lokality, aby si sa nedostala na nejaký preflaknuty ostrov, plný britov, či rumunov...to je horšie ako vidieť pavučina 😂

adrianazs
31. dec 2017

Ahoj telendos robí to aeolus cestovka boli sme tam pred 4 rokmi malý tichý ostrov popozeraj neviem ci ešte to robí aeolus ale mi sme boli veľmi spokojný ja som tam veľmi chcela ísť a koly tichu ( oddýchnuť od hluku a ľudí) a vrátila som sa naozaj oddýchnuta odporúčam ( ostatné ako kos, zakynthos, santoryni, Kréta, Rodos,korfu......mame prechodné Grécko tak sú už rusnejsie hlavne Rodos) telendos ma očaril koly tichu a nie je preplnený ale celkovo Grécko sa mi páči pekný vyber

evulienkaslx
9. jan 2018

Ahojte, rada by som sa poradila s babami, ktore boli na dovolenke v Grecku a Turecku, ktory hotel by poradili. Chodili sme doteraz do Turecka do Lary, kvalitne hotely, tak sme trocha narocni. Chceli by sme ale vyskusat Grecko. Aky hotel je kvalitny, dobra strava, plaz, ubytko, blizsie k letisku? Rozmyslame nad Creta Maris, Lindoss Princess, Lyttos Beach. Pripadne ake su vase tipy? Vdaka

petruska1212
9. jan 2018

Baby rozmýšľam nad letnou dovolenkou minuly rok sme boli v Sarti -chalkidiki autom, chcela som letecky len manzel ma odhovárali že je predražená letenka a že prenájom autá tiež vela stoji. Kam by sa este dalo ist autom?

janka279
9. jan 2018

@evulienkaslx My sme boli cez leto na Rodose v hoteli Atrium Thalasso prestige. Boli sme ohureni hotelom. Krasny hotel, citili sme sa tam velmi dobre a aj na tripadvisore maju tusim 5 hviezdiciek. Akurat je to v takej kludnejsej casti ostrova.

akinoma
19. jan 2019

@salome_82 dobry den mohli by ste aj mne poslat nazov cestovky cez ktoru ste isli..Dakujem pekne. akinoma.akinoma@gmail.com