Hľadáme parťákov na Silvestra

samika
30. nov 2017

Maminky, ktoré ste samé s deťmi, hlavne s tými staršími. Ako trávite Silvester ??? Môj malý má 9 rokov a už minulý rok sme nevedeli čo na Silvestra. Ale nejako sme to prežili a hneď 1.1. sme šli lyžovať. Známych, ktorých máme sú kompletné rodiny, ktoré trávia Silvester v kruhu svojich blízkych... a nám sa tento rok naskytol presne ten istý problém.
Nenájdu sa nejaké maminy, ktoré sú na tom podobne ? Možno by sme sa vedeli dať dokopy a niečo vymyslieť, aby aj nám aj deťom bolo veselšie.

eeffka
30. nov 2017

Keby si napisala ze Vianoce, ale Silvester? mas velkeho chlapca chodte na namestie, chodte sa prejst spravte si pekny vecer, pozvi sa ku celym rodinam isto ta nevyhodia a je po probleme. Podla mna to nejak prezivas. Ja by som Silvester v pohode aj doma na gauci s chlebickom v ruke stravila

samika
autor
30. nov 2017

ver, že aj ja. Papuče, deka a som úplne v pohode.😎 Ale môj synátor to už týždeň rieši😖On je veľmi spoločenský.

ibrunova
30. nov 2017

S cudzími ľuďmi? hmm..

samika
autor
30. nov 2017
eeffka
30. nov 2017

@samika tak pozvi nejakeho jeho kamosa k vam na party, idealne takeho co rodicia chcu ist na ples resp maju viacero deti a jedno by ozeleli 😀

0silvia0
30. nov 2017

@samika veď máš dospelé deti, nemôžu "mladého" oni zobrať aspoň na chvíľu niekam? Môj syn v tomto veku chodil s kamošmi už sám po vonku, samozrejme zábava primeraná veku, ale nikdy som deťom animátora robiť nemusela, vždy si všetko zorganizovali sami s kamarátmi, takže mi je táto situácia veľmi cudzia...

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
30. nov 2017

@nyusika napísala som primerane veku, čiže nie o polnoci a nie niekde na námestie do mesta, ty si si asi hneď predstavila Silvester o polnoci v meste 😨 Nikde v mojom príspevku neposielam 9-ročné deti behať o polnoci po vonku...
My sme na dedine, takže syn pobehal k jednemu kamošovi, zjedli nejaké jednohubky, u nás vypili detské šampanské, zjedli koláče, išli k inému kamošovi a tak sa motala detská partička. Nejaké ohňostroje sme vybúchali o desiatej a išlo sa spať. Určite sa 9-ročný neflákal o polnoci kade tade 😉 Môj syn je veľmi družný a vždy si sám zabezpečoval kamošov ... Chcela som len napísať, že v tomto veku chlapec by si mohol zorganizovať Silvestra keď sa chce zabávať aj sám, opakujem, nikde nepíšem že o polnoci.

0silvia0
30. nov 2017

@nyusika a ešte k tým ohňostrojom, neboj sa, bolo to pod dozorom dospelého 😉
Silvester nie je len polnoc, chlapec sa môže zabávať aj v priebehu dňa...

janinah
30. nov 2017

Mám 12r. syna a na silvestra ho držím doma,ani keby 10 dospelých bolo okolo neho,tak nikam nepôjde,robím s úrazmi,viem prečo som taká prísna.....
vysvetli mu,že silvester je deň ako každý iný,len je posledný v roku,ešte sa nasilvestruje toľko,že až,v jeho veku nech kuká doma na telku alebo si zavolá kamoša-domov,nie sa niekam motať po zotmení.

samika
autor
4. dec 2017

@eeffka
@0silvia0
@janinah
@nyusika
Žienky ďakujem Vám za vaše reakcie. Pravda je, že ak chce syn Silvester nech si ho zorganizuje sám. Už sa aj dohadoval so spolužiakom ....a ja sa im tak maximálne postarám o občerstvenie a večer možno zbehneme na námestie.😉
Mňa to len trápilo, kôli tomu, že jeho otec nemá o neho žiaden záujem a že sme vlastne stále sami. Dcéra už s nami nebýva, má už svoju rodinu a druhý syn je viac v práci ako doma. A tento najmenší to je stále len, čo budeme robiť, kam pôjdeme ....? Niekedy mi už z toho šibe😖

0silvia0
4. dec 2017

@samika tak super že nakoniec našiel spolužiaka, predsa mama neurobí tak dobre parťáčku na Silvestra ako kamoš 🙂