Hľadáme rodinku na spoločnú dovolenku do Chorvátska

zuzu1223
24. máj 2013

Je tu pomaly leto a my nemáme s kým ísť na dovolenku, preto aj touto cestou hľadáme rodinku s podobným osudom🙂)) Zatiaľ plánujeme Chorvátsko autom niekedy v júli na dva týždne určite piesková pláž hlavne kôli deťom 2 a9 rokov. Sme z Čadce.

krenkova
24. máj 2013

@zuzu1223 Ahoj Zuzu, ak pôjdete cez cestovku, tak v skupine zaručene budú aj rodinky s deťmi a ak idete sami autom, tak sa tiež nemusíte báť. Možno záleží od destinácie, ale my ked sme boli pr iZadare, tak väčšinou sa to tam hmírilo Slovákmi, či už na pláži, či už na penzióne a deti sa medzi sebou zoznámia hned v prvý deň 😉

sissy27
24. máj 2013

@zuzu1223 a to je problém ísť na rodinnú dovolenku bez cudzích ľudí? 😅 ja si zas neviem predstaviť ísť na dovolenku s niekým, koho nepoznám, keď po troch dňoch zistím, že mi nevyhovuje a ešte s ním budem ďalších x-dní zdieľať apartmán, pláž, voľný program, tak to ozaj škoda peňazí... a zoznámiť sa dá vždy aj na mieste dovolenky...

zuzu1223
autor
24. máj 2013

Plánujeme ísť autom a aj preto ak by sa náhodou niečo po ceste pritrafilo je lepšie ak idú aspoň dve autá!Už sme boli na dovolenke aj sami aj v apartmánoch no problém tu bol že sa deti nemali s kým hrať lebo nie vždy detičky z pláže bývali hneď vedľa.Minulý rok sme boli letecky na Kréte (sami) a tam nebol problém keďže to bol veľký hotelový komplex.A k tým cudzím ľuďom - určite by sme sa predtým stretli veď tiež by som nešla s niekým kto by mi nevyhovoval🙂))My už sme raz takto išli a bola to naša najlepšia dovolenka no škoda že tento rok teraz už naši veľmi dobrí kamaráti zo zdravotných dô. nemôžu ísť s nami:(((((

pragmaticka
24. máj 2013

nemate skym ist???? wouw, teda som hrozne prekvapena z toho co citam....to si uz ako rodina nemate co povedat, ze musite byt neustale obklopeni inymi ludmi??? Teda my chodime na dovolenku vylucne sami!!! Vzdy si tu hrozne vychutnavame a tesime sa z kazdej spolocnej chvile..neviem si ani predstavit tahat na dovolenku priatelov ci inych znamych..uz len ked planujeme spolocny vikend je to dost komplikovane..kazdy ma ine zaujmy, iny apetit, chce ist do inej restiky jest a pod...s partnerom sa v tomto vzdy 100% zladime..

sissy27
24. máj 2013

@zuzu1223 viem si predstaviť dovolenku so sestrou a jej rodinou alebo s ozaj dobrými kamošmi, kde sme zladení, máme si čo povedať, nemusíme si dávať pozor na jazyk ani na nič iné... ale s niekým, koho poznám pár dní, mesiac, by som dovolenku neplánovala...@pragmaticka to vystihla úplne najlepšie - to ste ako rodina tak strašne presýtení jeden druhého, tak strašne veľa času trávite cez rok spolu, že na dovolenke potrebujete cudzích ľudí? a deti sa nemali s kým hrať - tak sa vy dospelí trošku vráťte do detských čias a hrajte sa s nimi, to vás nenapadlo?
ja nehovorím, že na dovolenke nemôžu vzniknúť dobré priateľstvá, ale aby bola cieľom dovolenky zoznamka,lebo s rodinou je to o ničom, tak ja neviem...asi by som sa mala vrátiť na svoju planétu 😅

zuzu1223
autor
24. máj 2013

Ako rodina fungujeme výborne trávime spolu kopec voľného času!Pragmatička tak vy asi nemáte toľko príležitosti byť s rodinou a čo sa týka priateľov a známych tak potom máte buď vysoké nároky alebo nesprávnych priateľov keď máte také rozdielne názory my takéto problémy vôbec neriešime🙂))))Deťom sa venujeme maximálne a možno aj preto aby si užili viac detskej spoločnosti!Nikto tu predsa netvrdí že s rodinou je to o ničom, keby bolo SEDÍME DOMA!Ja hľadám niekoho kto má podobný problém ako my ak nemáte záujem prosím zdržte sa zbytočných komentov ďakujem.

hradnapani
24. máj 2013

@zuzu1223 ja na to nevidim nic zle.

zeny, ved si nedomyslajte somariny. Su proste aj spolocenski ludia, ktori to maju takto radi, jednoducho to zoberte na vedomie a nekritizujte zbytocne. Ved neohrozuje zivot dietata... Ak im nesadnu ti novi ludia, tak budu mat mozno pokazenu dovolenku, ale to je ich vec. Je to 50:50...

andiekens
24. máj 2013

my sme tiez chceli ist minuly rok na dovolenku sami, ale nakoniec sme sa zrazili na plazi so slovakmi z nasho hotela a celu dovolenku sme travili spolu. je vacsia sanca, ze na plazi sa zrazite s niekym s kym si budete rozumiem ako dohodnut sa s niekym na slovensku a nakoniec si nesadnete.. na plazi mozete ist dalsi den niekam inam a najst si novych znamych 😀

zuzu1223
autor
24. máj 2013

@hradnapani Ďakujem

lujza123
24. máj 2013

Boze zeny ake viete byt protivne. Tak ked nemate povahu, chut a radi dovolenkujete sami tak temu preskocte...niesme vsetci cez kopirak aby sme mali rovnake zaujmy, myslim ze @zuzu1223 uz jasne napisala v nazve ze hlada rodinku co by sa k nim pripojila , nepyta sa na vas nazor ci by ste tak isli tak naco jej odpovedate....a este takym povyseneckym stylom pisane, milion otaznikov...

Nahodou to celkom chapem, tiez mame kopu znamych a radi by sme s nimi sli, lenze napriklad nemozme si zobrat dovcu v lete az v septembri...alebo niektory deti nemaju a vtedy si tu dovcu predstavuju predsa len inak ako ty co deti maju.....mimochodom tiez radsej chodime s ludmi..decka sa zabavia ani o nich nevieme, postrazime si deti navzajom ked spia a mozme sa poprechadzat po plazi len vo 2, ked niekto nechce ist do restiky tak nejde a pod.

emakiki
24. máj 2013

ked s nimi na tu dovolenku ist nechcete, nekomentujte...myslim, ze nitkto tu nie je zvedavy na vase nazory... MALO BY SA TU RIADIT HESLOM: Nemam zaujem(alebo podobne skusenosti), nekomentujem... niektore sa fakt vtierate, kde netreba... 😝

mimkao
24. máj 2013

@zuzu1223 aj my chodievame na dovolenky s priateľmi aj toho roku ideme ja sa veľmi teším, je to super. Deti sa spolu vyhrajú a my vyrozprávame a máme spoločne krásne zážitky.
S cudzími by som možno veľmi nešla, ale možno raz samu seba v tomto prekvapím... 🤐 😀

kankam
24. máj 2013

@zuzu1223 sa mi to fakt ako nápad páči 😉 ja som tiež riešila túto dilemu, našťastie máme priateľov ktorí môžu a chcú ísť s nami a jedno dieťa majú vo veku mojej dcéry. Inak ťa úplne chápem, boli sme na dovolenke sami viac krát a keď sme nezohnali partiu k našej dcére, tak to bolo o ničom, lebo je veľmi spoločenská a mnohokrát jej my už nestačíme, chce detskú spoločnosť.
Držím palce, aby ste našli dobrú partiu a dovolenka sa vydarila ... 🙂 🙂 🙂

terina25
24. máj 2013

Tak tento isty problem mame aj my.tiez sme chceli ist do chorvatska autom ale sami sa neodvazime,kedze auto je uz starsie ,sami s autom sme este v chorvatsku neboli-takze ani trasu nepozname.tiez sme chceli ist s nejakymi priatelmi ale bohuzial nemali sme s kym...takze sme zvolili dovolenku na slovensku.prave aj kvoli tomu,ze sme sa bali resp.ja sa bojim ist sama.nie preto zeby som nechcela byt sama s manzelom a detmi ale hlavne kvoli autu a tej cesty. 😒

zuzu1223
autor
24. máj 2013

@terina25 No veď práve pri aute nikdy nevieš! My už sme boli v chorvátsku viac krát autom, takže cestu poznáme no raz sme išli sami a v noci v Maďarsku sme dostali defekt tak to bolo take komické!My tiež nemáme najnovšie auto no ešte by to zvládlo- myslím 😅

obcansr
27. máj 2013

@zuzu1223 no ja by som išla aj sama na dovolenku , prečo nie ved maš deti , a tie sa vybláznia vo vode určite my sme boli s malým a žiadne ine dieta pri nás nebolo, vzali sme traktory , lopatku , vedro a to mal čo robit, ani sa mu von nechcelo, a boli tam aj slováci s 2 malými tak sa s nimi hral, hodne ludí chodi aj samo na dovolenky a človek sa tam skadeným zoznámi

asdasdasd
2. jún 2013

zuzu1223 mame ten isty problem.chceme ist do chorvatska autom,ale nemame s kym.a autom sme este neboli,radi by sme isli s niekym kto uz cestu absolvoval autom.zatial sme boli vzdy autobusom.mohli by sme sa aj dohodnut.pochadzame od zlatych moraviec.

sharlotta
2. jún 2013

@zuzu1223 skoda, ze si nenapisala skor...ja som pred tyzdnom zrusila dovolenku, koli tomu, ze nam nasi znami odriekli...kamarat nedostal dovolenku ☹ My sme boli tiez par krat sami a ja aj mm sme dost spolocenski, tak sme sa aj trosku nudili. Doma sme skoro vkuse spolu, chpodime na vylety, ale na dovolenke by som si chcela oddychnut, nie stale len zabavat dceru. Keby sa mala s kym hrat, my s kym pokecat 😉 No toho roku asi uz nikam nepojdeme.

fasterka
3. jún 2013

My mame podobny problem.. chceme ist, ale nemame s kym. Sorry baby, ktore komentujete, ze stacia vam vase deti na to, aby bola dovolenka o oddychu. je to omyl.. dospely clovek, teda vlastne rodic, nikdy nie je potacujuci pre dieta.. Deti potrebuju rovesnikov na to, aby sa aj ony vyhrali vo svojom style. Moje deti sa zahraju aj navzajom, ale tak sa hraju nonstop, 365dni v roku. Preco aj im nesprijemnit 2 tyzdne pri mori inak, ako s nami. My mame 3 a pol r. dceru a 2r. syna.. tak ak by niekto bol na tom podobne a chysta sa na dovolenku zac. augusta, potesime sa.
A pre tie zeny, ktore maju na to nazor, ze " SAMI" na dovolenku.. spytam sa, preco chodite s vasimi detmi do spolocnosti inych deti? dets. ihriska, kruzky a pod. Ved sa s nimi hrajte doma!!!

ladislavszabo
4. jún 2013

@zuzu1223 Ahoj...no my mame dvoch chalanov 2 a 6,5 rocnych...na dovlenku chceme ist, termin a miesto zatial nemame vybrate (stale sa snazime inspirovt) na najvhodnejsiu destinaciu...na pieskove plaze som pocul ze je najlepsi LOPAR. Ak mate nejaky navrh dajte vediet. 🙂

ladislavszabo
4. jún 2013

A co sa tyka nazorov na dovolenku...niektorí si chcú počas dovolenky "oddychnut" od všetkých, nechcu sa prisposobovat a preto chcu byt SAMI (ale ruku na srdce, to chcu skor dospeli ako deti🙂...ini zas hladaju moznost zoznamit sa s niekym novym, vytvorit pre decka podmienky zazit nove dobrodruzstva s novými kamaratmi, ktorým budú aj rozumieť a ti nechcu byt sami...ale, co clovek to iny nazor

horana
4. jún 2013

fasterka: ono je to o ocakavaniach, ziadne nie je lepsie nez druhe uz z principu.
Nahodou to mam presne naopak ako ty, ale to vobec nevadi.
Podla mna cesta do Chorvatska je vzdy plna slovakov a cechov, minuly rok na kazdom odpocivadle kde sme zastali sme hned podla reci poznali krajonov, pristavili sa a pokecali, posedeli pri kavcike, decka sa ponahanali. Dokonca pred mytnicou, tunelom...aj nas si takto nasli krajania podla SPZ a prihovorili sa, spytali sa daco ohladne poplatkov, poradili sme. Ak by sme vsak museli aj po ceste s predom dohodnutou rodinou drzat krok je viac umorne, mame vyskusane, kazdy ma mierne iny styl jazdy a teda sa musi prisposobovat, neist svojim stylom jazdy co vycerpava. Byt "spolu na ceste" len preto "keby daco" je podla mna dovod ktory neprevysi prakticky nevyhody. O tomto fenomene ktory je vseobecne znamy sa da docitat na servroch o autocestach na dlhsie vzdialenosti Grecko apod. je to normalna vec. Je tam jasne povedane od skusenejsich ze niekomu to aj sadne, ale malokomu - urcite je to mensina ludi.
Dalej na dovolenke. Zalezi ako je kto druzny. My mame uz skusenost aj s (detnymi) priatelmi aj sami na dovce a vravim po skusenostiach ze radsej sami. Nie ze by bolo vyslovene zle s niekym, deti sa vyhraju, ale rovnako sa vyhrali aj s nahodnymi miestnymi detmi. Napr. v Novalji na plazi si syn "nasiel" min.rok 2 ceskych chlapcov v jeho veku, perfektne si rozumeli. Este si teraz pisu. Ale ocenili sme ze sa nemusime viazat ze sa nas neustale niekto nepyta kam ideme, ze mozme byt aj sami ako rodina, nakolko takeho casu kde su vsetci clenovia cele dni spolu je za cely rok malo. Aj cez bezne vikendy na SK skor cloveka napadne co doma porobit, na dovci je to tym ze je to ine miesto cas len pre nas. My sa bezne cez vikendy na SK stretavame s priatelmi a ich rodinami, chodime spolu opakat, na vylety, navstevy, toho si uzijeme za rok dost, ale cez dovlenku mame tu vzacnu prilezitost byt sami, nam sa to jednoducho osvedcilo viac. Lebo na dovlenke s priatelmi aj ked je to vzdy o porovnavani programov, rezimov, je v tom nutnost sa nezriedka spolocensky prisposobit, co je aj vramci samotnej rodiny v inom prostredi tazsie nieto este s inou rodinou hladat prieniky. To si treba zazit skratka ako komu sadne, my sme si zazili uz viackrat tak aj tak, preto viem porovnavat.

fasterka
7. jún 2013

@ horana
sorry, ja nehladam rodinku, ktora mi pomoze zdolat cestu, takze k tomu sa nevyjadrujem, hoci ako bezdetni sme vzdy chodili min 2auta..
Ja, ak by sa dakto nasiel, hladam spolocnost, podotykam nezavaznu spolocnost, pre moje deti. Ja si viem predstavit dovolenku aj uplne sama, teda ako rodinka osamote, len by som sa potesila, keby si moje deti vymenia tie svojoje detske skusenosti a znalosti so svojimi rovesnikmi. Nech je aj pre nich ta dovolenka o inom,..nech si domov prinesu detske zazitky, nielen " dospelacke". Zasadne vsak nehladam spolocnost pre seba!! Mne postaci moja rodina ...

fasterka
7. jún 2013

@ horana
sorry, ja nehladam rodinku, ktora mi pomoze zdolat cestu, takze k tomu sa nevyjadrujem, hoci ako bezdetni sme vzdy chodili min 2auta..
Ja, ak by sa dakto nasiel, hladam spolocnost, podotykam nezavaznu spolocnost, pre moje deti. Ja si viem predstavit dovolenku aj uplne sama, teda ako rodinka osamote, len by som sa potesila, keby si moje deti vymenia tie svojoje detske skusenosti a znalosti so svojimi rovesnikmi. Nech je aj pre nich ta dovolenka o inom,..nech si domov prinesu detske zazitky, nielen " dospelacke". Zasadne vsak nehladam spolocnost pre seba!! Mne postaci moja rodina ...

nataliasarron
20. júl 2013

Dovolenka v chorvátsku na ostrove VIR od piatku 26.7.2013 v apartmáne.

http://villa-maria-barisic.blogspot.sk/2010/04/...

Ubytovanie pre 4 osoby 😉 hľadáme parťákov - 2 osoby vlastným odvozom prípade 1 osoba s nami v aute 😉 Nemáte niekto záujem? 🙂 🙂

fasterka
1. feb 2014

Napisem len par riadkov k tejto teme z vlastnej skusenosti...min. leto sme hladali niekoho na spolocnu dovolenku, kvoli detom, aby sa s nami nenudili. Ale!!!..... Nastastie sme v tom mali smolu a nenasli sme nikoho, tak sme sa vydali na dovolenku sami. SUPER!!!! Uz nikdy viac nechcem dovolenku travit inak ako osve, t.j. len moja rodina. Bolo to fakt skvele, nezabudnutelne a hrozne sme si to uzili. Dokonca sme tam stretli od nas 2 rodinky a mozem povedat, stacilo pol dna spolocne straveneho na plazi a pri odchode z plaze som bohu dakovala, ze dovolenkujeme sami. Tymto som chcela len opomenut vlastnu skusenost. Odteraz len a len sami!! Ani by ste neverili, ako to aj nas dospelych zblizilo 🙂 tesim sa z toho.

ela007
1. feb 2014

@zuzu1223 ak hladate pieskovu plaz v chorvatsku, odporucam Nin pri Zadare...uzasne pre male deticky, pozvolny vstup, nahananie krabov, kopec rodin s detmi 🙂 super, skuste...nam sa min. rok moc pacilo, chystame sa aj toto leto 🙂

fanka33
1. feb 2014

ahojky my ideme tiez do chorvatska ale prve dva augustove tyzdne, uz mame aj zabezpecene ubytko na ostrove Pag, mam dve deti 9 a 4 rocne. Kludne sa mozte pridat.

zizaka
3. mar 2014

Ahojte , inak zaujímavý nápad, my máme veľa známych , len je pravda, že skôr s mladšími detičkami , takže starší syn sa trooošilinku nudí, taký parťák približne v jeho veku by nebol od veci :D Máme 2 chlapcov: 2,5 roku a 7. Takže ak má dakto záujem budeme radi, inak mohli by sme sa spojiť viacerí a ísť aj dakam na chatu na SR , taký letný tábor aj s rodičmi ! Staršie decká by mohli vonku s tatinami aj pred chatou pod stanom prespať ! A stačil by aj predĺžený víkend na také mini zoznámenie, a potom by som si vedela aj dovču dáku dlhšiu predstaviť :D Len ma tu neukamenujte , že čo ma to napadlo ! ☹

jojo022
5. mar 2014

Sme rodinka z TN s 13- ročným synom, ktorý sa už s nami na dovolenke nudí, to je jasné. Nájde sa rodinka s podobným problémom, máme namierené už tradične do Chorvátska v mesiaci júl 2014. Miesto určené zatiaľ nemáme, v podstate nám je to jedno, chodíme vlastným autom, do apartmánu bližšie k pláži. Kto sa ozve ? Jozef s Evkou a Filipom.