Hotel v Egypte s plážou vhodný na šnorchlovanie

magica78
23. máj 2013

chcem Vás poprosiť o radu kde najdem v Egypte dobrý hotel ale priamo s morom kde sa da šnorchlovat a je tam krasny podmorsky zivot. hotel aby mal 5*.dakujem

zata2
28. máj 2013

@magica78 ahoj len nechod sem Sea Gull 4*. Ako hotel bol super aj sluzby ale ta plaz ma zabila more smrdelo par dni ako od nafty a nic na snorchlovanie‎.

moukuska
28. máj 2013

Hotely v Sharm El Sheiku

ela_79
28. máj 2013

@magica78 Ak pojdes do Makadi tak tam je more vsade krasne, rozdiel je len v hoteloch ... Tia ma podla mna obrovsky areal a presuny s detmi daju zabrat , bez deti ok ale s detmi by som vybrala nieco mensie - Prima Life Makadi, Sol Y Mar a podobne.

ela_79
28. máj 2013

@zata2 Hurghadu nebrat, ak za morom tak Makadi Bay je najsamsuper.

ena1903
28. máj 2013

My sme 2x boli v Madinat Makadi - take mini stredisko v Makadi Bay hned kusok od Tia Heights s asi 8 hotelmi, ktore vlastni ta ista siet a su poprepajane nadhernymi zahradami, takze ani nevies, kde konci jeden areal a zacina iny. Cele stredisko je na plazi s peknymi koralmi. Nas hotel Sol Y Mar Club mal sice len 4 hviezdicky, ale skvele hodnotenia a cenovo bol na urovni 5-hviezdickovych. Ja som pomerne narocna a bola som velmi spokojna, podotykam, ze sme boli 2x v tom istom hoteli. Izby sice jednoduchsie, ale ciste, strava velmi dobra, personal mily a hotel hned na plazi, kde sa dalo krasne snorchlovat. Klientela hlavne nemecka (stvalo ma, ze vsetky animacie su v nemcine), ale aj par Rusov a inych. Len keby si si tam vyberala, daj pozor, ktory hotel si vyberies, lebo su vo viacerych radoch a nie vsetky su naozaj blizko plaze. Inac este mi vyhovovalo, ze vsetky tie hotely su vo forme malych parizbovych budov stratenych v zeleni a nie take tie obrovske nablyskane monstra.

magica78
autor
28. máj 2013

@ena1903
@ela_79
@moukuska
@zata2 no mm by najradsej isiel niekde v EU / grecko,sardinia,kanare, ../ aj kvoli dychaniu je to lepsie ako v afrike a preto volim ze pojdeme do egypta tam kde sa nebude nudit a bude moct v priebehu dna snorchlovat. musim si ist zobrat katalogy a pokukat. skoda ze EU je dost drahe aj s AI :(

surviver
28. máj 2013

Taba,hotel Marriott,kludne nie turistami preplnene miesto a podmorsky svet krasny 😉

zuzzuli
28. máj 2013

@magica78 inak ak by si nechcela Afriku a chcete snorchlovat tak skus pozriet cyprus... dneska som akurat pozerala katalogy a tam bolo pri niektorych hoteloch aj snorchlovanie. urcite to nie je take krasne ako v egypte ale aspon nehrozi faraon 😀

magica78
autor
28. máj 2013

@zuzzuli ja nemam problem s afrikou ale mm neznasa tie animacne programi 😀 ale uz som ho spracovala ako spravna zena

billam
28. máj 2013

TIA je jeden velky humus!!! Tam ti rozhodne neodporúčam ist...a nesla by som tam ani zadarmo...horsiu dovolenku sme nezazili. Dalo sa tam sice snorchlovat, ale to bolo asi tak všetko....pláž je obklopena dvoma molami, kde "parkujú" lode...úroveň hotela max.2*...bordel, špina, smrad...99% Rusov - ale low class...bitka o stoly, jedlo - a to doslova...mne dokonca zobrali z taniera nakrajany melon!!!....cele zle!

zuzzuli
28. máj 2013

@magica78 tak to poznam, my sme mali pred dvomi rokmi to iste 😀 ja na egypt nedam dopustit a konecne som ho ukecala nech ideme aj spolu (predtym som bola viackrat bez neho) 🙂 ale myslim ze to bola jeho prva a zaroven aj posledna navsteva egyptu 😖 jedine co sa mu tam pacilo bolo more 🙂

ivanka.7
28. máj 2013

@magica78 Nam sa velmi pacilo v Marsa Alam, Port Ghalib Resort.
Nevyhoda plaze je ta, ze od izieb sa na nu chvilku kraca (komplex je priamo na plazi, ale je strasne velky 😀) a neda sa tam vstupit priamo do mora, nesmie sa to, zacinaju tam rychlo koraly. Je tam ale vybudovane dlhe molo, z ktoreho sa schadza do mora priamo nad velky koralovy utes, ktory je uzasny, este nezniceny turistami (aspon teda v roku 2010 bol krasny 🙂). Cize more nie je pre deti, len na take hranie sa na plazi a na prve metre v malej vodicke. A potom bazeny. Samotny komplex je uzasny, izby krasne, jedlo perfektne, minigolf, stolny tenis, sipky a podobne somarinky, bazeny sladke, slane, aj "leniva rieka" - bazen s pomalym prudom, kde sa da super vyvalovat na matracoch 😀 plus skvele fakultativne vylety, relativne dobre dostupny Asuan, Kom Ombo, Philae a dokonca aj Abu Simbel (dvojdnovy vylet). Vyborne pustne safari. Iste, zavisi to aj od delegata, my sme mali stastie na vyborneho.

Pridavam par foto (vsetky sme robili my, ziadna nie je katalogova). Prve su hotel a okolie, potom je tam to molo a potom su fotky pod vodou, co sme fotili pri snorchlovani:

moukuska
29. máj 2013

@magica78 tak skuste Sardiniu alebo Korziku su tam nadherne plaze, ale neviem ako je to so snorchlovanim.

magica78
autor
29. máj 2013

@moukuska na Sardinii sme boli je tam krasne ale ta mkde by som chcela ist a malo to aj AI to nenaskrabem ani keby neviem co :/ preto volim Egypt ,urcite teplo, plaz, AI a vcelku aby bol aj hotel OK.

moukuska
29. máj 2013

@magica78 tak cenovo je najvyhodnejsi Egypt, to je pravda 🙂

magica78
autor
29. máj 2013

@billam
@zuzzuli
@ivanka.7 uz to pomalicky selektujem a asi to bude marsa alam 🙂 a kukala som na ten hilton a ten vyzera OK a je novy...

magica78
autor
29. máj 2013

@moukuska no ved prave ja som chcela ist za sesterkou na krk ked tam bude ona na dofci lebo ju to z prace stalo 6000 CZK a pozerala som ze mna polopenzia 500€ ,no tak som si to hned rozmyslela ze nieco pridam a mam AI a letecky a urcite budem mat aj teplo.

mery333
29. máj 2013

My sme boli v Tabe - a úplne úúúúžas. Bola to časť TABA HIGHTS, štyri hotely na 5 kilometrov dlhej pláži (Hotel Intercontinental, Mariott, Sofitel, Hyatt Regency). Žiadne také ako sme boli v Hurghade, hotelová pláž 300 metrov, potom vysoký plot a dovidenia. Hotely mali svoje móla, a mohol si sa vybrať kdekoľvek. Pláž absolútne prázdna, zašli sme si kúsok od bazénov a hlasnej hudby a božský pokoj. Nikde nikoho. More absolútne úžasné, plávať s korytnačkami, vidieť raje, perutínov - máme zážitok na celý život. Do tejto časti chodili aj výletové lode, kto si zaplatil šnorchlovanie. My sme nemuseli, mali sme rovno na pláži. 🙂 Okrem toho sme boli na výlete pri Mŕtvom mori, kde sme sa aj kúpali. Potom v Jeruzaleme, Betleheme. Kto chcel výlet dal sa aj do Petry, kde sa natáčal Indiana Jones. 🙂

A boli sme v hoteli SOFITEL - akože čo sme teda pochodili miesta v Egypte, tak jednoznačne toto - aj čo sa týka služieb, celkového vybavenia, možnosti pre nás zaujímavých výletov. Spomeniem, len jednu vec, čo ja na týchto araboch vôbec nemusím a to je upratovanie izieb a všeobecne upratovačov. Všade inde sme ich mali na očiach, len aby čosi dostali a tu vôbec. Správali sa absolútne neviditeľne. A ešte jedna vec - žiadny rusi!!!!

Kto by mal záujem, pridám v ďalšom príspevku aj foto. 🙂

jaaty
29. máj 2013

@magica78 máme vyskúšaný serenity makadi heights ale čo sa týka šnorchlovania a koralov tak jednoznačne TABA- boli sme v hoteli Sofitel - odporúčam 😵

magica78
autor
29. máj 2013

@mery333 no ten indian jones to by bolo vhodne lakadlo pre mm 😀

billam
29. máj 2013

@mery333 Taba je krásna, ale uz druhy rok sa tam nelieta zo SR kvoli nepokojom. /ale myslím, že Čechom je to jedno/

mery333
29. máj 2013

@billam neviem teda, odkiaľ máš túto info, no ja som si teraz pre zaujímavosť našla, že sa tam normálne zo SR lieta 🙂 😉

billam
29. máj 2013

@mery333 minuly rok sme tam chceli ist a v ck nám povedali, že všetky zájazdy na Tabu Slovensko stiahlo...jedine Češi ju predavaju.....a to co si našla bolo zo slovenskej ck?

mery333
29. máj 2013

áno, teraz som to pozerala ... našla som si väčšiu cestovnú agentúru, zadala Egypt - Taba, odlet BA a od 7.6. mi našlo xy ponúk 🙂
@billam

mirip
29. máj 2013

@billam pochybujem že sa zo Slovenska nelieta, my sme boli v Egypte na dovolenke síce v Hurghade ale tobolo v roku 2005, a bolo to tiež v tom čase nepokojné tam, dokonca pred našou dovolenkou v pondelok výbuchy a atentáty a v piatok ten týždeň sme leteli a problémy neboli ate to bol prutal obdobie, lebo v tom čase sa zrútili dve lietadlá skončilo to katastrofou a tretie čo sme sa dozvedeli v čase našej dovolenky núdzovo muselo pristáť na stredozemnom mori, v Egypte aj napriek nepokojm strážia turistov, čo si pamatám tak džípy s vojakmi a samopalmi boli vtedy na každom kroku a aj pri vhcode do hotela sme mali dve hladky a vchádzali sme dnu len cez tú kabínku detektor kovov, len raz si muž nedal mobil vtedy z vrecka von a zapípalo to to ste mali vidieť ako nabehli 3ja a kontrola tvárou k stene,nohy od seba a od hlavy po paty prehliadka....

Egypt bola naša svadobná cesta a aj keď urazím milovníkov dovoleniek v Egypte, bola to naša prvá a posledná dovolenka v Egypte nikdy viac v mori plno chobtníc a ropy /lebé neďaleko pobrežia havarovala loď s robou čo prevážala/ no aj napriek tomu nikdy viac, európa je len európa a teraz s deťmi len a len Bulharsko, strava pestrá, rozmanitá, denný aj večerný život úplne iný ako v egyptekde bola stravahnusná a jednotvárna, bez liekov / ktoré nám poradia jedna mužova kolekgiňa ktorá tam má rodinu/ nevyžiješ lebo skončíš so suvenírm faranonom a sedíš na hajzli takmer nonstop/ takže ďakujem jeden raz a stačilo nám. S deťmi už jedine Európa

mery333
29. máj 2013

@mirip My sme boli párkrát v Egypte len ako bezdetní a aj to iba kvôli potápaniu. Tiež mám na dovolenke radšej zeleň naokolo. A s malými deťmi súhlasím s Tebou, jedine Európa. 🙂

billam
29. máj 2013

@mery333
@mirip ja len pisem, co nám vtedy hovorili v cestovke...chceli sme ist tam, lebo Taba je oveľa krajšia ako Hurghada...ale napokon sme skončili v Tia...a to som povedala, že som v Egypte naposledy....teraz letime na Kretu a v auguste na Sardiniu....

slivka233
29. máj 2013

@magica78 my sme boli v Egypte v r,2011 ak by moj maly nemal iba 9 mesiacov ideme tam ale bolo velmi horuco tak pockame , ideme v january do mexika ...ale na rok urcite opat rovnake miesto v egypte.
Uzasny hotel vrelo odporucam, 5 stars, sukromna plaz a na snorchlovanie skvely ... hotel vhodny aj pre deti a hned pred hotelom soho square ( namestie velke krasne, len pre obyvatelov hotelov ) velmi bezpecne proste uzasne. je to sharm el sheikh hotel island view ... co som pozerala aspon z UK je uplne vybookovany, ale aj vedlajsi hotel je skvely Concorde
kuk plaz.... na obrazkoch to az tak nevyzera ale tak je to hotovy raj
ak by si velmi chcela poslem ti link na youtube mam 15min. video z dovolenky.
nevieme sa dockat ist tam opat,

slivka233
29. máj 2013

@magica78 inak na soho square sa o nudu bat nemusis program restiky, klzisko,tavy, ladovy bar, sisa, tance obchody, old marker, program do rana do 4 a len par krokov od hotela ... skus googlit