Išli by ste do Chorvátska autom bez klimatizácie?

zuzanaca
23. júl 2010

Poprosím o Váš názor, alebo skúsenosti, aké máte s cestou autom bez klimatizácie do chorvátska 🙂 . Áno, alebo nie? Ďakujem.

titkovamiriam
23. júl 2010

ano lebo by som isla v noci

chichaa
23. júl 2010

Záleží či je vonku 20 alebo 30 stupňov, minulý týždeň sme sa vrátili a keby nebolo klimatizácie tak by prišlo len auto plné vareného mäsa 😀 😀 a to sme išli v noci...

yanni
23. júl 2010

Ja pri 30stupnoch nejdem ani 2 km na nakup bez zapnutej klimy (samozrejme podla pocasie 😉 a nie to este
na daleku cestu. A clovek si nikdy nemoze byt isty, ze ked planuje cestovat v noci, ze ta cesta naozaj aj prebehne v noci. Staci nejaka poruchaalebo pocas jazdy zvracajuce dieta a co ja viem este co a cesta sa trebars pretiahne aj cez den. No istota je istota 😉 Aj ked podotykam, ja ju zbytocne nezapinam, kedze klima neposobi velmi priaznivo na zdravie. Ale zase pecenie vo vlastnej stave tiez nie je bohvie co. Takze vsetko s mierou. Ale bez klimy (aj ked nie zapnutej) ani na krok 😕

vlasa
23. júl 2010

urcite nie,hlavne s detmi,my sme boli v chorvatsku,nase auto nema klimu,tak sme si pozicali od svokra 😉 bez klimy by sme zahynuli,a aj vsetky veci v aute-lieky,jedlo ap...

alca85
23. júl 2010

určite nie, to by ste nevydržali....je to zaberák pre dospelého a nie to ešte pre dieťa 😖

mircalla
23. júl 2010

s dietatom? vylucene....

katrinka8
23. júl 2010

Asi skor nie, ale zavisi od veku deti a od toho, ako vseobecne znasaju teplo. Myslim, ze ak by sa slo v noci a prip. sa robili velmi caste prestavky s obrovskymi zasobami vody, mozno aj v spreji na osviezenie tvare a telicka, dalo by sa to zvladnut. Ved dakedy davno nebola klima a chodilo sa autami do Juhosky a aj s detmi... Ale s malickym babom by som nesla asi.

dilema
23. júl 2010

ja som rozmaznana, takze ja urcite nie 🙂 😉

cmulinko
23. júl 2010

a mas nebodaj na vyber? 😀 pravdepodobne asi nekupis nove auto s klimou ked ti vsetci poradia rozhodne neist nikam s autom bez klimatizacie. 😉

iinuska
23. júl 2010

ked sme mali auto bez klimy, tak som to neriesila, teraz mame klimu, a uz si to neviem ani predstavit bez nej

domenique
23. júl 2010

ja by som isla, radsej ist do Chorvatska bez klimy ako vobec neist. Chodievali sme tak a vydrzali sme

sharlotta
23. júl 2010

Nie. Mozno tak jednine v noci, podla toho odkial, teda ako dlho to bude trvat....Z juhu ano, v noci, zo severu asi nie.

brisilda
23. júl 2010

fiiiha ja bez klimi ani na krok neviem si predstavit ako sedim v rozhorucenom aute ja neto este male diata ale pokial vam horúcava nevadi tak v pohode alebo by som to riesila nocnou jazdou hadam sa pre jednu klimu nevzdate dovolenky 😀

parvitas
23. júl 2010

ak máš na výber, tak bez klímy radšej nie. aj keď ju nezapneš, nikdy nevieš, či sa ti podarí cestovať iba v noci, alebo v chladnom počasí. predsa len je to dlhšia cesta, ... na lieky a potraviny je cestovná chladnička (dá sa zapojiť aj do auta do elektriky, tak v tom by som problém nevidela).
my osobne máme auto s klimatízáciou a neviem si to vynachváliť. síce ju nezapíname príliš často, ale v tomto počasí je na nezaplatenie.

maruschka
23. júl 2010

vôbec nie..radšej by som neišla..My sme išli v noci a bolo zdržanie na cestách vďaka havárii, tak sme čakali tri hodiny v kolóne..Bola to hrôza a prišli sme až niekedy okolo 12,00 na obed..takže to horko sme vychytali tak, či tak... 😕 😕

Ak idete iba dospeláci, tak sa to dá vydržať, ale s drobcami si to neviem predstaviť.. 😉 😉 😉 😉 teraz sú tie teploty extrémne už aj u nás na Slovensku, takže ísť dajme tomu 8-12 hodín v aute bez klimatizácie musí byť obrovský zaberák...

marianka79
23. júl 2010

no ja nie plánujem kúpit auto aby som mohla chodit na dovolenky a najhlavnejšou podmiekou je klíma ideme autobusom práve dnes a klíma je to najprvšie o čo som sa zaujímala tak aj ked ideme v noci určite si ju pustím ked bude plný autobus ludí a vzduch by bol vydýchaný čiže BEZ KLÍMY DO CROATIE ------NNIIEE 😉

bubelko
23. júl 2010

@zuzanaca my sme chodili s rodicmi do chorvatska autom bez klimy a dalo sa to. chodili sme na noc a nasi sa prestriedali a urobili si aj nad ranom vacsiu prestavku. isli sme takto az dole na makarsku 😉 a ak idete len niekde hore na istriu, tak to nie je tak daleko a v noci sa to da zvladnut cele, takze by ste sa dennej horucave mohli vyhnut. a ked pojdete cez den, tak hlavne robit caste prestavky a vela pit. 🙂

filipal
23. júl 2010

sranda, ja by som uz tiez nebrala auto bez klimy.
ale viete, ze este pred par rokmi, klimatizacia v aute nebola vobec samozrejmost.
nasi s nami v detstve chodievali do Juhosky, o klimatizacii sa ani nechyrovalo!

marianca
23. júl 2010

určite nie, v žiadnom prípade, jediné čo si môžeš privolať je prehriatie, vracanie, hnačkovanie, takže nie

kamilecka
23. júl 2010

My sa chystame na dovolenku a nemame auto s klimou ...ja nevidim ziadny problem v tomto ... chystame sa na noc.

Inak bola som asi 4x busom do Grecka a autobus mal aj klimu .... lenze ta klima v horucave vobec nestihala cize aj tak ti co sedeli tak viac vzadu tak sa im klimy neuslo vobec.

Ved ludia v minulosti ako cestovali na dovolenky .... a prezili to ..nieje to niejaky extrem podla mna, treba robit prestavky a ist na noc. A pisu ti tu ludia ze by nesli na dovenku s klimou...len by som chcela vidiet ci pri malom dietati by ju aj zapli,alebo mali zapnutu v kuse. Ved to ani zdrave nieje.

srdcko81
23. júl 2010

Ja urcite nie ani na noc.Moze sa stat nejaká nehoda zostanes v kolone a konecná stoj dve hodky kdesy v kolone bez klimy.nehrozí a noci su este stale horuce-mozno by som sla ale v septembri.Treba ratat s kazdou variantou.Aj ked si ju nepustis naplno.Minulý vikend sme sli na moravu a poviem Vám des.Klima automaticka a aj tak sa nedalo vydrzat a bolo mi blbo lebo akurat na mna svietilo slnko ☹

mamutka
23. júl 2010

s detmi nikdy.....ked je vonku nad 30 stupnov, tak sa to ani na Slovensku neda vydrzat na cestach, deti maju slabsiu termoregulaciu ako dospeli, takze trpia viac!
klimu treba pri malom dietati zapinat slabsie a vzdy na chvilu, aby bolo vaute znesitelne, nie kosa a prievan, takze to si kazdy sudny clovek usttrazi.
treba pocitat s vecami ake spomina srdcko, to ze volakedy sa cestovalo bez klimy nezavazi, volakedy neboli take preplnene cesty ako dnes, dnes mas ovela vacsie riziko kolizii. a volakedy deti spali na zadnom sedadle natiahnute, lahsie to zvladli, ked sa mohli valat ako chceli. dnes mas dieta v autosedacke dopotene, nemoze sa za jazdy stahovat tricko a blbnut.
ved teraz mas aj tu take teploty ako tam 😀 a dvojrocny ma na haku ci sa rochni pri mori, alebo v detskom bazene v Sturove 😉

anelehka
23. júl 2010

da sa to,my sme boli minuly rok v Chorvatsku,klimu mame,ale krpec bol malinky tak sme to moc neprehanali s tou klimou... 🙂

maartinkaa
23. júl 2010

boze, ved volakedy klima v autach nebola a prezili sme to.....aj teraz sme boli v chorvatsku bez klimy aj ked ju v aute mame, len sme ju za dvojicky nepustali a to sme isli cez den 😉 😉 😉

murinka
23. júl 2010

nie nie nie

emanka
23. júl 2010

nikdy

zuzka1.
23. júl 2010

my sme prave na Gradaci, isli sme v noci a aj tak klima bezala. Takze urcite nie, dospeli by sme este mozno nejak prezili, ale maly urcit enie.

minitrouble
23. júl 2010

urcite nie ..jedna vec je deti a druha vec je aj sofer ktory ked nema klimu tak je ovela viac unaveny a otapeny
radsej by som na dovolenku nesla a tie peniaze dolozila a kupila auto s klimou 😝 😎

jasminet
23. júl 2010

my sme kedysi s rodicmi ako decka chodili do bulharska starou embeckou na letne dovolenky, o klime sa nam ani nesnivalo a vsetci sme to bez uhony prezili. a ta cesta trvala dlhsie ako 24 hodin.

teraz sme boli s malou v chorvatsku, isli sme cez den, pieklo a kvoli malej sme ju takmer vobec nepouzili.

jankapiknova
23. júl 2010

po pravde ja asi nie, je pravda že kedysi nebola klima ale kedysi bolo všetko inač ako už spominala @mamutka.
a najlepšie je ked idu aspon 2 auta,že ked sa niečo stane,nech je po ruke niekto kto pomože alebo aspon to dieta zoberie... 😉