Išli by ste na dovolenku s malým bábom?

peha
27. máj 2007

Zakladam tuto temu, hoci som nasla mozno podobne - tuto by som rada ako specificku, nakolko sa blizi leto a horucavy su uz tu - nech si maminy vymenia skusenosti a rady...

A hned kladiem otazku - sli by ste na dovcu s malym babom (2,5- 3 mes.)?
Beriem do uvahy, ze ideme do rovnakeho podnebia - k moru - do chorvatska, berieme pitnu vodu, ktoru pije, ideme pokial tam nie su total horucavy a davy turistov. ideme na tiche miesto do boroviceveho lesa, blizko k brehu. cestu rozdelime na 2 dni, aby sme neboli dlho v aute, budeme robit prestavky a kocikovat sa, aby sa narovnal chrbatik.
jasnacka, ze nie na slnko, vonku rano a poobede podvecer, ked uz nie je teplo. proste vypnut, zmenit prostredie a hlavne si oddychnut, a ja odist od kvitnucej alergennej kveteny na slovensku.
rada si precitam vase nazory.

avenev
13. feb 2011

@kiwinka Ahoj to ma zaujalo, ja som si myslela ze k moru pojdeme az ked bude mat tak 3 roky, neviem preco niekde som to pocula, ze skor sa to neodporuca. Zaujimalo by ma ako ste ro riesili so slnkom,o kolkej ste chodili na plaz a ci ste to vnimali ako dolovenku, ked ste sa museli starat o babatko. Dakujem za rady

duracelko
13. feb 2011

@avenev my sme boli s biankou pri mori v Turecku ked mala 1rok a necelé 3 mesiace ... zvládala dobre všetko cestu lietadlom aj tie horúčavy, najviac sa jej páčil hotelový detský bazén. mora sa bála... určite netreba čakať do 3 rokov... chodia aj s menšími detičkami na dovolenku lietadlom, autom... 🙂

gabika7706
13. feb 2011

@avenev my sme boli minuly rok v Turecku, starsia mala 4 roky, mladsi 6,5 mes, baaajecna dovolenka, let, pobyt, vsetko. A ano, vnimala som to ako dovolenku, kedze som nemusela varit, upratovat, zehlit, prat...Starost o babetko, neviem, co pod tym pojmom myslis, pretoze cim mensie, tym menej starosti 😉 , ako @kiwinka pise, naje sa, pospi si, pohra sa, vykupe sa, naje sa, pospi si...a tak dookola. Na plaz alebo k bazenu sme chodili od rana do cca 11 -11.30j, potom az popoludni po 15.30, medzitym obed a spanok na izbe.

duracelko
13. feb 2011

@iinuska aj naše sa narodí v máji, ale sa bojíme ist este na dovolenku do chorvátska ked bude mat malý len 3 mesiace... ja sa hlavne bojim aby sa nestala nejaká havária cestou ... to kojenie je super, vtedy berieš dieťa, plienky a nemáš žiadne starosti s papanim do 6mesiacov 🙂 ubytovanie ste si ako našli cez cestovku alebo net?

abbey1
13. feb 2011

@ichbinich My sme s dcérou takto pochodili a chodíme i teraz,napr Paríž,Londý a podobné metropoly.Jasne,že sme program prispôsobovali dcérke.Keď bola väčšia kombinovali sme aktivity zaujímavé pre nás i pre ňu.A je to super,zaujímajú ju múzeá,hrady a podobne.určite pokračujte vo svojich záujmoch.Dieťa z toho môže len získať.U nás sa to osvedčilo.Teraz pribudla ďalšia slečna a tešíme sa na cestovanie s ňou.

avenev
13. feb 2011

@duracelko Aj nase sa narodi koncom maja, a tiez mam obavy ist napr. do Chorvatska. Ked sme tam boli s muzom min. rok tak na cestach boli hrozne zapchy a nehody. A ked sa nebodaj nieco stane, ochorie hladat nemocnicu no ja neviem...Koncom augusta bude mat 3 mesiace, asi sa nasjkor poradim s lekarom.

iinuska
13. feb 2011

@duracelko no, ale na to nemozes mysliet. Havaria sa moze stat hocikde. Nad takym ani nerozmyslaj 😉 Ubytko uz mame zabezpecene aj na tento rok, my totiz chodime na to iste miesto uz niekolko rokov. Uz sme tam ako doma. Cez cestovku by som nesla, tam vela preplatis. Lepsie je si hladat cez net. Moznosti je strasne vela. 🙂

duracelko
13. feb 2011

@avenev ja si myslím že ked bude bábo v poriadku, je už len na vás či pôjdete na dovolenku k moru tento rok alebo nie. my asi nie, ale vyberieme sa ako minulý rok po slovensku (boli sme týžden v Pieštanoch-kupeloch, týžden vo velkom Mederi v penzione s bazenom, a nakoniec v demanovskej doline v nizkych tatrách) a manžel si pochvaloval ako dobre som vybrala.. takže asi aj tento rok niečo nájdem pre deti, a až na ten budúci sa vyberieme k moru 🙂

duracelko
13. feb 2011

@iinuska tak potom super nech vam to vyjde aj tento rok s tou dovolenkou 🙂

kiwinka
13. feb 2011

@avenev v prvom rade krem s vysokym faktorom, bugynka, slnecne okuliare, najdes tieň a babo spalo mala 5 mesiacov, prijemne pofukovalo, ona v tieni v bugynke papala, pila, spinkala...uzasna bola. k moru sme n aplaz chodili, vylucne na plaz, ziaden abzen tam bol hluk... n aplaz okolo desiatej do obeda , na izbu na chladok torsku, prekremovat, na obed v tieni a zase na izbu trosku , znova prekremovat, stale sme jej davali pit, aj mliecka viac zjedla, asi tekutin viac potrebovala a znova na plaz okolo tretej uz kludne aj dve hodky sme tam boli,,ona stale v tieni v bugynke spinkala a tak... na plazi na lehatku sme prebalovali, aj mliecko papali... bolo to uzasne a o mnoho lahsie ako doma!!! 🙂
ja len odporucam!!!
ani sme nevedeli, ze ju mame, nebol problem ! a vecer krasne vzdy hajala v bugynke na prechadzke, proste NO problem! doma s nou do teraz bojujeme s nocnym zaspanim,,,, takze sa uz tesim na letnu dovolenku aka bude uzasna, i ked si myslim, ze to uz nebude celkom dovolenka kedze karolínka bude mat skoro rok a pol! a to uz bude daco! 🙂

iinuska
13. feb 2011

@duracelko dakujem, akurat dnes sme sa o tom bavili 🙂 . Aj Vam nech vyjde aspon tu na slovensku 😉 Ved aj tu je pekne

etuska
13. aug 2011

kočky-boli ste niektora v Portugalsku,alebo Spanielsku s babom?
hladam nejake "baby friendly" oblasti a hlavne tichsie miestecka 😵