Išli by ste na dovolenku s malým bábom?

peha
27. máj 2007

Zakladam tuto temu, hoci som nasla mozno podobne - tuto by som rada ako specificku, nakolko sa blizi leto a horucavy su uz tu - nech si maminy vymenia skusenosti a rady...

A hned kladiem otazku - sli by ste na dovcu s malym babom (2,5- 3 mes.)?
Beriem do uvahy, ze ideme do rovnakeho podnebia - k moru - do chorvatska, berieme pitnu vodu, ktoru pije, ideme pokial tam nie su total horucavy a davy turistov. ideme na tiche miesto do boroviceveho lesa, blizko k brehu. cestu rozdelime na 2 dni, aby sme neboli dlho v aute, budeme robit prestavky a kocikovat sa, aby sa narovnal chrbatik.
jasnacka, ze nie na slnko, vonku rano a poobede podvecer, ked uz nie je teplo. proste vypnut, zmenit prostredie a hlavne si oddychnut, a ja odist od kvitnucej alergennej kveteny na slovensku.
rada si precitam vase nazory.

tinni
27. máj 2007

peha, my sa tiez chystame, ale LIETADLOM. Tu cestu by si mala pekne vytrpela, keby sme sli autom...

peha
autor
27. máj 2007

uf - lenze my jej berieme pitnu vodu - lebo prikrmujeme nutrilonom - a zratala som potrebujeme 15 ks 1,5 l flias vody, cize neviem, ci by sme s tym presli v liedadle okrem kociara a inej batoziny. a v lietadle je zase klima a neviem ako si babo vyrovnava vnutrousny tlak pri vzlete a pristavani, to som brala do uvahy, na to ma upozornila jedna pediatricka.

sue
27. máj 2007

Peha, myslím, že to Elinka zvládne... pokiaľ dodržíte všetky pauzy tak je to OK... skôr cesta zničí vás ako ju... a na tú klímu pozor ! Aj v aute aj v hoteli...

tinni
27. máj 2007

aha, tak to je problem s tou vodou. Ja mam jednu vyhodu, ze sa mi mliecko pekne udrzalo a stale plne kojim. O tom tlaku som uz pocula aj ja, ale poznam vela babatiek, ktore leteli a ziadnemu sa nic nestalo...

peha
autor
27. máj 2007

v apartmane ju vypneme aj v aute - mame klimu tak, ze len normalny pocet stupnov a da sa vypnut fukanie, takze na malu vobec netaha a nie je v aute kosa, ale dychatelne.

tiez si myslim, zeskor ja budem znicena z cesty ako ona 😀

totiz my s nou cestujeme od 4 tt, aj skor - stale na vylety a tak. takze na to je zvyknuta. a pritom sa snazime dodrziavat rezim, kedy spinkame, kedy papame a sme hore. a vecer uz nech je vzdy v postielke a nie hocikade po byte alebo tak. este pred spanim ju zvykne muz pokocikovat a potom dobre haja.

tinni
27. máj 2007

peha, aj my s malou dost cestujeme, ale do Chorvatska sa priznam, ze autom by som si netrufla 😝

peha
autor
27. máj 2007

ved to rozdelime na dva dni. to je po 5 hodin cesty. rano vyrazime - pojdeme 1,5 - 2 hodky, zastavime, pokocikujeme, napapame, pohrame sa, a pojdeme dalej. a takto... chapes ... akoze sice pojdeme 2 dni, ale nevadi.
asi ako pise sue - skor ja budem usedena a mala ani nebude vediet a uz bude dychat chorvatsky luft. a inak - tam sa jej musi pacit - ideme presne na miesto, kde sme ju vyrobili !!! 😵

sue
27. máj 2007

Peha, moja sesternica má teraz už 8 ročnú dcéru - jej sestra, teda druhá sesternica žije v Lido di JeSolo pri Benátkach, od nich je to 10,5 hodiny normálnej cesty... sesterka s malou a druhá sesterka so synom sa od 6týždňov pravidelne stretávajú... klop klop klop, nikdy nebol žiadny problém... až na to, že hovoria, že s deckami sa najlepšie chodilo keď boli novorodeniatka 😀

peha
autor
27. máj 2007

😀 😀 😀

peha
autor
28. máj 2007

tak sme sa rozhodli, ze ideme, manzel to rezervoval a poradili sme sa s ludmi aj so zdravotnou sestrou, takze balime kufre a piatok hajde dober dan.

zuzana581
9. mar 2009

Ahojte. Oprašujem starú tému. V máji sa nám narodí syn a koncom augusta by sme chceli ísť do Talianska do Lignana na dovolenku. Autom. Chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti a postrehy s takými malými (cca 3 mesačnými) bábätkami na dovolenkách, pri ceste autom atď. Je tu viac tých tém ohladom toho a niektoré som aj prečítala, ale zaujímalo by ma zrovna to Taliansko a cesta autom. Ďakujem.

fifinna
9. mar 2009

zuzi, aj my sa chystame do talinska ale s väcsim babom. Cez aku cestovku idete ? Inak v taliansku sme uz boli, ak by si chcela nieco ine poradit.

zuzana581
9. mar 2009

My ideme priamo tak, že si cez internet rezervujem mobildom v kempe a zaplatím cez internet a ideme. Vybrala som Camp Sabbiadorro v Lignane. Velmi sa mi to páči, tak tento rok skúsime toto a uvidíme ako bude. S malou som nikam necestovala, tak mám trošku obavy z toho, že malý bude mať len tri mesiace, ale väčšinou maminy píšu, že to je v pohode, tak dúfam, že bude. Vy ste boli kde v taliansku a aký bol malý starý?

fifinna
10. mar 2009

zuzi, my sme boli v Taliansku v Bibione, Lido di Jesolo , Caorle a Eraclea ale vsetko bez maleho ( 1,5 rocny ). Teraz ideme snim prvy krat, zatial sme neni rozhodnuty kde, ale asi do Jesola. Neviem, ako ti mala cez den spava, ale mne maly ako trojmesacny skoro cely den prespal, takze keby ideme v tej dobe, tak by to nebol problem. My teraz pôjdeme na noc, cesta trva tak okolo osem hodin, tak to môj maly prespi, len si neviem predstavit ako to zvladne v autosedacke, ked v noci cestuje po celej posteli.

natsa
25. mar 2009

nemáte niektorá skúsenosti z Krétou?Kolko trvá let a ako ste to riešili zo stravov z 10mes Bábätkom?

eimiky
26. mar 2009

Zuzana581, my ideme tiež do Ligana, chceme ísť koncom júna, to bude mať malý skoro 9 mesiacov.Ideme tam kvôli tomu, že je to pomerne blízko, autom je to tak 6 hodiek.Pozerala som to na navigácii a je to presne 451 km, celkom sa to dá.Manžel to tam pozná, bol tam veľa krát.Ty budeš mať ale malinké mimi, no uvidíš ako bude spinkávať v tom období, lebo môj cez deň, práve v období, keď mal 3 mesiace nespával skoro nič,tak pol hodky maximálne, ale časom sa to napravilo.Každé dieťa je iné a podľa mňa to zvládne v pohode.

sue
26. mar 2009

Natsa, my ideme na Krétu teraz na začiatku júna... čo máte vybraté vy?

adulik23
26. mar 2009

natsa - na kretu sa leti + - 2 hodiny, uz sa presne nepamatam.
stravu si nemusite brat, staci na prvy den, kym sa zorientujete a potom si mozte vsetko kupit tam. my sme boli v uplne malickom mestecku a v kazdych potravinach mali detske jedlo v poharikoch. akurat nikde som nevidela hipp (u nas s ami zda najviac pouzivana), ale vsade bolo nestle. masove, zeleninove aj ovocne. fakt sa da vybrat. a v niektorych obchodoch mali aj pampersky. inak boli vsade plienky nejaka domaca znacka, tak to som radsej nebrala.
vsetko to tam stoji trochu viac ako u nas, ale je ovela pohodlnejsie kupit to namieste, ako vsetko brat z domu, lebo take male deti este nemaju letenku, tym padom ani narok na batozinu a kufre budete mat aj bez jedla dost tazke. my sme brali len oblubene piskoty a susienky. vodu som mu davala ich balenu. specialne dojcenske vody nepoznaju - pytala som sa vo viacerych obchodoch.

sjuzocka
4. máj 2009

rozmyslam ze by sme sli s malym na dovolenku do talianska, bude mat vtedy 10 mesiacov - myslite ze je to velmi trufale? isli by sme autom.... nemam predstavu ake to je dovolenkovat s malym babom, tak skor nez sa rozhodnem - tie co mate s tym uz skusenost, prosim, napiste co si o tom myslite... ako vlastne deti zvladaju cestu autom? keby sme za den presli tak 500 km... alebo ist proti noci? ale ako sa riesi spanok babätka v aute - ved autosedacky nie su prave najpohodlnejsie... do vanicky uz sa mi nezmesti..mame romer king

eimiky
5. máj 2009

Sjuzocka aj my ideme do Talianska a malý bude mať 8 a pol mesiaca.My pôjdeme nejak v polke noci, aby sme tam ráno boli.Našli sme si také ubytko, kde sa dá hneď ráno ubytovať, lebo veľa je takých čo ťa ubytujú až poobede.

martinake
11. máj 2009

ahojte, prosím napíste svoju skúenosti z dovolenky s babätkom. nasa mala ma teraz pol roka a chceli by sme s nou absolvovat dovolenku v chorvátsku koncom júna-bude mat 7 a pol mesiaca. Dá sa to zvládnut. Na co si dat pozor? Ist radsej v noci ked by mala spať alebo cez den? Plánujeme ísť autom. Po prípade poradte letovisko a konkrétne ubytovanie vhodné a hlavne pohodlné pre bábätká. vdaka.

dadex
12. máj 2009

To by aj mna zaujimalo. Chceme ist v auguste do Chorvatska. Maly bude mat 10 mesiacov.

lilineli
27. júl 2009

Baby prosim vas poradte.... Tie co idete s detickymi do Chorvatska - alebo ste boli, ako znasaju taku dlhu cestu autom? Ako ste to riešili? Nase má 10 mes. a obávam sa tej cesty (cca 9 hod)...

jankapiknova
27. júl 2009

my sme sa tiez strojili pri more, maly ma 9 mesiacov ale nakoniec sme vybrali dovolenku na SR pre tento rok a na dalsi rok hadam uz pojdeme aj dalej. Boli sme za slobodna na francuzkej riviere a bolo tam neskutocne tak hadam sa nam podari sa tam vratit aj s nasim štuplom malym.

lilineli
27. júl 2009

no ja tiez rozmyslam, ze cuvnem a ostaneme radsej doma, ale cela rodina sa na to tak teší... Len ta dlha cesta...

jankapiknova
27. júl 2009

nas to moc nelakalo lebo sme robili v zahranici a nacestovali sme sa habadej. A maleho strasne bavi voda kupalisko, tak ideme kde su termalne kupaliska a tobogany (nech sa aj my vysantime 😀 ) a myslim ze bude spokojny.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

peha my sme cestovali na Slovensko s malym z Holandska ked mal necele styri mesiace. bolo to v pohode, maly vela prespal v aute. urcite by som isla aj ja na dovolenku s takym malym babom.

jankapiknova
27. júl 2009

ja si myslim ze zalezi aj na dietati,ci sa rad vozi v aute a obsedi v sedacke, ak sa mu tam lubi a lubi aj pospat v aute tak preco nie?