Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Išli by ste na dovolenku za takýchto okolností?

2. aug 2020

Ahojte,píšem sem aby som si prečítala názory aj iných ľudí. Ide o to, že ma moja mama pozvala na dovolenku,išla by ona, jej dlhoročný priateľ, a jeho kamarát, čo je odo mňa starší o tri roky, s tým, že on by to celé financoval. Išlo by sa autom, náklady na benzín by si rozdelili on a mamin priateľ. Ten kamarát maminho priateľa dobre zarába, on ich zavolal na dovolenku s tým, že keď chcú, nech zoberú aj svoje deti a že samozrejme že on to celé uhradí. No ja som na vážkach či ísť, kebyže to je len mama s priateľom, tak mi to nevadí, ale mám doma manžela, jeho nezavolali, ani by sme si to nemohli dovoliť kebyže si to aj on financuje, a proste celkovo, on by kvôli práci ani nemohol ísť. Je mi to blbé aj preto žeby som šla bez manžela, aj preto, že by tam mal byť nejaký muž skoro v mojom veku a ešte by to aj financoval. Išli by ste ? Ďakujem.

montemotherone
3. aug 2020

Neviem aký máte s manželom vzťah, ale ja to málo volneho casu čo mám míňam na manžela a deti. Bez manžela si viem predstaviť tak babský víkend. Ale dovolenku nie...
Á myslím že aj tvojmu mužovi to vadí 😉

autor
3. aug 2020

@montemotherone my sme s manzelom spolu 24 hodin denne,dovolenka by trvala 5 dni aj s cestou

mila23
3. aug 2020

chapem, ak studujes, tak to je ine a hlavne ak vam to tak vyhovuje - to je hlavne 😉

autor
3. aug 2020

@mila23 ano, a vlastne som este zabudla dodat, ze ak sa mu dari, tak za ten den zarobi tolko ako ja za mesiac na brigade...len dan za to je ze robi kazdy den.a ja vdaka tomu mozem byt doma a nepracovat,preto mi to nie je fer voci nemu

soldi
3. aug 2020

anonym 🙂

mala som to podobne, kym sme deti nemali. ja som studovala. on zarabal, pracoval, zivil ma. a mne sa naskytla prilezitost ist na tyzden do Monaka ku znamej. vsetko som mala zaplatene. tak som sla. absolutne som nerozmyslala nad tym, ze by som nesla. partner je na to, aby ste sa navzajom podporovali a nie obmedzovali 🙂

a aj ked sme mali deti, tak som takto sla asi 4 krat bez neho na tyzden niekam len s detmi a s kamoskou a jej muzom a detmi. pre niekoho mozno blbe, ale ja som na toto sebecka. zijem svoj zivot pre seba a nie pre partnera.
keby on chcel takto niekam ist, tak mu to milerada doprajem 🙂 ale moj je tiez taky domased a workoholik 🙂

autor
3. aug 2020

@soldi jeej dakujem za nazor, necakala som ze tu bude niekto s podobnou skusenostou 🙂 dam tvoj nazor precitat muzovi :D

dskjhfdlkdjhl
3. aug 2020

Mozno som nechapava, ale na jednej strane pises "ak by tyzden nerobil tak skoro nic nezarobi" a potom zase, ze "za ten den zarobi tolko ako ja za mesiac na brigade". Nejako si neviem predstavit, ze na jednej strane dokazete vyzit dvaja z jeho jedneho platu, pritom, ak by tyzden nerobil, tak skoro nic nezarobi. Mozno sa mylim, ale nejako mi to nesedi.

autor
3. aug 2020

@dskjhfdlkdjhl lebo ma dni ked sa mu dari a take ked nie, moze zarobit aj 300 za den, a potom tyzden nic. ale nebudem tu preistotu pisat jeho profesiu :D

magduska2
3. aug 2020

No presne ako píšeš..mne by sa to nepáčilo keby mi toto manžel povedal,ze ide s mamou a nejakou ženou v jeho veku,bezomna..Je to dost zvláštne..určite, že manžel ťa miluje a keďže ti nemoze dovolenku dopriat,rad by ti vyhovel,že šak choď.Otazne je ako to cíti naozaj..keďže už ti to povedal v opačnom prevedení,je zjavné že možno čaká ,že si to uvedomis sama.Kdovie čo by bolo potom, po návrate. Nieje to štandardná situácia a preto ja by som nešla.

autor
3. aug 2020

@magduska2 neviem ci si citala aj dalsie komentare, situacia sa zmenila, isla by som len ja s rodicmi

dskjhfdlkdjhl
3. aug 2020

No, radsej ani tu profesiu nechcem vediet😀Nakoniec, mne je to uplne jedno.

autor
3. aug 2020
dianaana
3. aug 2020

Ked tak pekne zaraba, tak preco nemoze ist aj on?
A ked teda pojdes len ty s mamou, tak si to musis aj platit, a na to peniaze mas??

magduska2
3. aug 2020

Nie nečitala ,len hore prispevok 😉
Samozrejme ,aj tak rozhodnúť sa musíš sama..ty a manžel 😉
Pekny den

montemotherone
3. aug 2020

Tak sa to nejako celé zamotalo. Najskôr mal ísť chlapík, ktorý to celé zatiahne. Teraz už len ty, mama a jej partner. Kto to teda zatiahne?... Potom- ty "si môžeš dovoliť byť doma", lebo partner dobre zarobí, ale nemôžete si dovoliť ísť na dovolenku spolu. Som zmätená 🙃

autor
3. aug 2020

@dianaana nezaraba pekne, no ako kedy, uz som to pisala vyssie , pojdem ja mama a jej priatel a budu to platit oni

autor
3. aug 2020

@montemotherone ten kamarat maminho priatela chcel ist na dovolenku, mamu nema, s otcom nema dobry vztah, s priatelkou sa rozisiel a predavaju ich dom,mamin priatel mu je dobry kamarat, viac krat si pomohli,tak navrhol ci by nesli vsetci spolu,povodne ani moja mama nechcela ist, kvoli situacii s koronou, ale kedze som tam bola pozvana aj ja, povedala ze pojde ak aj ja.lenze ja som jej povedala ze mi je blbe ist ked tam bude chlap v mojom veku, nakoniec sa ten mamin priatel porozpraval s jeho kamaratom,nejako mu tu vysvetlil, to uz ja neviem ako, a dali navrh, ze mozme ist len my traja.zatiahol by to mamin priatel.a zarobi dobre ako kedy, je to nepodstatne a nechcem to tu ani velmi rozmazavat, proste to by tak neslo.navyse mame macku kto sa o nu postara :D je to komplikovane, ale riesim tu ci ist vobec, a manzela nechat doma. ako truba budem vyzerat tak ci tak, ak pojdem, budem mat vycitky ze si uzivam a muz robi, ak nie , bude na mna nahnevany mamin priatel lebo mama bezomna nepojde.

autor
3. aug 2020

a ako tak citam, asi si mi v tom nikto nepomoze sa rozhodnut, len ja sama :D moj muz je taky, ze sice povie ze mu to nevadi, ale vnutri si mozno bude o mne mysliet ze som sebecka, ked som sa ho opytala z co by robil keby bol on na mojom mieste, povedal ze nevie, tak teda super.

autor
3. aug 2020

a manzel mi nepovedal hned napriamo,ze jasne laska, kludne chod, o mna sa netrap,mne to nevadi.povedal mi ze ked chcem nech idem :D

gelifil
3. aug 2020

takze velmi dobre chapes medzi riadkami, ze chce, aby si ostala doma....tak preco to silit??

autor
3. aug 2020

@gelifil hm super, da sa to povedat aj priamo...

marca12
3. aug 2020

Aj ja som tak bola s kamoskami. S mojim nebolo mozne ist,tak som isla. A nelutujem. Boze ved si mlada,uzivaj zivot a ber,co ti ponuka. Pojdete raz aj spolu

diusqa761
3. aug 2020

Vždy sa správaj v živote tak ako chceš aby sa k tebe správali druhý. 😇 Odpovedz si , že či keď povieš áno a pôjdeš a neskôr sa podobná situácia naskytne tvojmu manželovi a ty ho budeš musieť pustiť lebo však ty si tiež bola, na dovolenku bez teba s dákou mladou babou a rodičmi ako sa Ty budeš cítiť v tej chvíli. Ak vieš že by mu to nevadilo a v istej situácii by to ani tebe neprekážalo tak do toho 👍

lulu0123
3. aug 2020

Ja by som isla.Preto ze ste manzelia,nemusite byt spolu 100%casu.Ja bezne chodim k nasim s detmi na tyzden,dva a manzel je doma a pracuje.On zas chodi na teambuildingy z prace, kde je cely vikend.

matapo
3. aug 2020

...keby to mojmu muzovi nevadilo a povedal by mi chod ak chces, oddychni si, uzi si more, nikdy si pri nom nebola,...tak by som asi sla 🙂 Rada by som takto stravila aj cas so svojou momou a spoznala lepsie jej partnera. samozrejma ze s manzelom by to bolo este lepsie, ale ked sa neda tak sa neda...

kassandra25
6. aug 2020

Nie, nie, ty chod s manzelom na dovolenku. Takto ta chcu mama s partnerom vyuzit do poctu,aby tam neboli s platicom sami. Aby rec nestala a tak. A manzel tymto sleduje,ako sa zachovas, neboj, on ti to potom spocita neskor.

adkoalauri
6. aug 2020

nie,nešla by som

luulinkaa
13. aug 2020

Určite by som nešla, predstav si to naopak keby tvoj muž ide na dovolenku, kde bude nejaká spabajzna o 3 roky staršia, ktorá mu to ešte aj zaplatí :D a aj keby mi niekto povie, že mi to zaplatí bolo by mi to dosť blbé sa neopytat, či som dlžná a dat mu nejakú alikvotnu čiastku koľko to môže zhruba vyjsť.