Ísť do Dubaja s ročným bábom?

ewellin
1. júl 2008

ahojte mate niekto skusenost s touto destinaciou? boli ste tam niekto s malym dietatom? mame tam vybratu dovolenku a stale sa nevieme rozhodnut ci nasu malu zobrat ci nie..

ewellin
autor
1. júl 2008

napiste aj tie ktore absolvovali podobnu exoticku dovolenku.. ci by znova isli s mimcom..

shura
1. júl 2008

Ahoj ewellin.

ja som bola v Dubaji síce pred troma rokmi, ale pokiaľ viem, veci sa tam hýbu len k lepšiemu. Kamoška mi tam žije. Nebola som s mimčom, ale sama, ale nemala by som absolútne strach s malou ísť. Veľa ľudí má skreslenú predstavu, že tam sú zaprášené uličky ako v Egypte, ale je to moderné mesto a krásne čisté. Žiadne choroby ti tam vlastne nehrozia, voda sa dá krásne piť aj z vodovodu, aj keď je hnusná 🙂 odslanená 🙂 🙂 Je to tam super, až teda na to počasie, neviem kedy sa chystáte, ale teraz v lete je to tam bieda. strašne horúco a vysoká vlhkosť. Kľudne napíš čo ťa zaujíma. Ale vôbec nemaj obavu tam ísť 😉

ewellin
autor
2. júl 2008

ahoj dakujem za odpoved.. netrpezlivo som cakala kym mi niekto odpise.. 😀 ideme tam 17jula na 10 dni.. do ras al khaimah.. chceme zobrat nasu malu ale vsetci nas odhovaraju ze to bude pre nu utrpenie.. ze si to neuzijeme a tak.. pritom si nasu dovolenku predstavujem ako rodinnu dovolenku, mala aby sa clapkala v mori a hrala sa v piesku 😎 no neviem.. viem ze to je civilizovana krajina a ziadny egypt.. troska mi teda odlahlo ze nie je problem s crevnymi chorobami.. to by ma mrzelo keby celu dovolenku pres....me.. 😀 😀 😀

a kde ste boli vy? cez aku cestovku ste sli a do akeho hotela? ake vylety ste absolvovali? joooj velmi sa tam tesiiim 😵

shura
2. júl 2008

Ahoj ewellin. som rada, ze som pomohla. je pravda, ze je tam teraz strasne teplo, ale zase vecer maju teraz okolo 24- 25 stupnov. som vcera volala s kamoskou. ja som nesla cez cestovku, ale kamoskina sestra tam robila a teraz je tam aj kamoska, takze mi sme byvali normalne v byte a fungovali sme ako doma. Chodili sme na verejnu plaz, alebo sme len tak odbocili z cesty a kilometer nadaleko nebolo nikoho 🙂 ale teraz je tam vraj viacej ludi. Urccite treba ist na Goldsouk - zlate trhy, aj muzeum je celkom pekne, ale malinke. da sa ist do puste, byvaju tam rano preteky a cvicenie koni a tiav... obchodov koooopec a Karama je stvrt, kde su male obchodiky a rozne darecky. Najlepsie je ist s taxi, alebo hotelovym busom, domaca doprava sa normalne nepouziva cudzincami. Ak by si zatuzila po voni domova, tak je tam aj Carrefoure 🙂 🙂 Doporucuje sa pit v bytoch kupovana voda, ani nie tak pre infekciu, ale preto, ze ta z vodovodu je fakt fnusna odsolena voda. 🙂

ewellin
autor
3. júl 2008

ahoj shura dakujem za info 😉 mam obavy z tych teplot ako to mala bude znasat ale myslim ze sa to bude dat zvladnut.. ved nebudeme nonstop na slnku.. na obed s nou pojdeme na izbu kym si pospinka.. viem ze to s nou bude zlozitejsie ale myslim ze za ten usmiaty stastny ksichtik ked sa bude clapkat v mori to bude stat.. 😵

napis mi prosim este nejake info co sa tam oplati a co nie a co este je tam take zaujmave.. dakujem.. 😉

shura
3. júl 2008

co sa oplati - zlato, rozne caje a handry... oblecenie ale aj vsetky obliecky ozdobne a deky a prehozy.. tie su super. ale aj drobnosti a rozne lampy a ozdoby. pri muzeu je aj trh s latkami, tie tam mali krasne a aj celkom lacne. vsade kde sa ide, je klima. aj v najmensich obchodoch. robia tam zabavny park a je tam aj nejaky uz spraveny. tam to funguje asi tak, ze das auto do podzemky a ides do obchodov kde je klima a potom do auta, kde je zase klima. mozno by sa vam oplatilo aj prenajat auto a ist pozriet do puste. je tam park, kde sa da prejst, koooopa obchodov ale nie je tam zial nieco ako stare mesto alebo tak... je to mesto moderne a plne novych domov... takze ked sa aj pojdete prejst, tak jedine medzi sklo a ocel 🙂 😉

danona
3. júl 2008

ewelin - bola som v ras al khaimah, v hoteli bin majid.. bola som pred 4 rokmi, dcerka mala vtedy 8 rokov.. myslim ze aj s babom to zvladnes.. od mora tam vzdy fuka prijemny vetrik.. 🙂 jedine minus je veelky rozdiel medzi teplotou vonku a vnutri v hoteli, taxiku - vzdy veelmi tam klimu nasilno mali pustenu.. 😒 Carrefour je od tohto hotela par minut cestou taxikom, taxi tam boli pomerne lacne.. 😎

ewellin
autor
4. júl 2008

Dakujem baby.. pomaly sa teda prestavam obavat.. 😀 my sme mali povodne vybraty tiez bin majid ale potom sme nasli vyhodnejsiu ponuku do al hamra.. mali ste all inclusive alebo polpenziu? my sme polpenziu zobrali..dufame ze nam to bude stacit.. 😔 pitie si kupime v nejakom tom supermarkete a nieco si zoberieme aj do kufra nejake mineralky, dufam s tym nebude problem.. malej zoberiem vyzivky.. 😖

shura
4. júl 2008

ewellin- ja by som si mineralky ani nebrala. nema to vyznam, lebo nozaj sa to da kupit na kazdom rohu a je to zalacaka.
neviem ako je to s vyzivou pre malu, to som nekukala po obchodoch vtedy, ale v carrefoure ich urcite budu mat. a najest sa da tiez na kazdom rohu. su tam rozne restiky a stanky. ale my sme jedavali v restikach skoro stale, lebo sa nam neoplatilo varit.

ewellin
autor
5. júl 2008

este sa chcem spytat.. nie je problem cestovat taxi alebo ak si prenajmeme auto bez autosedacky? ci to taxi mavaju a auto ak si prenajmeme tak dostaneme aj autosedacku ? alebo u nich neplatia zakony na autosedacky..? 😕 nie ze nas tam este zatvoria ze cestujeme s babom bez sedacky.. 😅

ewellin
autor
6. júl 2008

a ak mate niekto skusenosti s prezitim exotickej dovolenky a dlheho letu s babom tak mi napiste prosim ako ste to zvladli 😅 .. dakujem.. 😉 😀

renca3
6. júl 2008

ewellin...ako som pocula od znamych, Dubaj je dost civilizovana oblast. az moc prebudovana. nemusis mat strach. vlani sme boli v Egypte, ked mal mensi 7 mesiacov a zvladli sme to aj s 2 detmi. len sme boli v aprili, ked neboli take horucavy. ved cez obed budete na izbe. my sme mali all, ale vy tam budete mat moznosti nakupu nejakych potravin, ci jedenia v restauraciach mimo hotela. leteli sme cca 4 hodiny. dalo sa. 😉 kazde dieta to znasa inak ten let. jednoduchsie je to v lietadle s este kojenym dietatom. prijemnu dovolenku.

slaviq81
6. júl 2008

ahoj ewellin, ja som bola v Emiratoch (Dubai, Sharjah) 7 rokov. Urcite nemusis mat ziadne obavy, je to krajina s rapidne rastucou ekonomikou a v urcitych veciach nam napreduju. Je tam takmer nulova kriminalita, i ked pozor si treba davat. Auto si mozte prenajat bez problemov, autosedacky pre dieta asi nezozenies, nie je to tam zauzivane. Vodu na pitie by som ale odporucala kupovat.
Takze prijemnu a bezstarostnu dovolenku. Len sa trochu obavam ci zvladnete tu horucavu, lebo fakt je to tam hrozne, najma v juli a auguste.

ewellin
autor
6. júl 2008

este stale kojim tak aspon taka vyhoda trosku 😵

a ako ste riesili vecer ked ste s manzelom niekde chceli ist posediet? aj z toho mame obavy ze co vecer.. berieme si kocik ale dufam sa nam mala v nom nebude velmi budit ked budeme lobzovat.. je skoda taku dovolenku premarnit uz od 8 vecer na izbe.. 😔 ako ste vy fungovali ? 😕

renca3
7. júl 2008

samozrejme, ze sme chodili von so spiacim malym v kociku. horsie to bolo niekde sa posadit, lebo sa zvykol vtedy zobudit.

ewellin
autor
7. júl 2008

ved to.. posadit sa niekde lebo aj nasa mala je taka ze kym sa kocik hybe spinka ale akonahle zastaneme tak uz sa budi.. 😠 uz ma aj take veci napadaju ze si tam nejaku partiu podchytime aby nam aspon par krat na malu dozru aj cez den 😀 😀 😀 no len neviem to by sme si najskor nejakych dochodcov museli 😅 😀 😀
ach joj no tazsie to bude s nou no ale co uz.. bez nej by som neodisla.. este nikdy sme od seba neboli a ona navyse este zaspava na ceciku a v noci sa viac krat budi a to by bola asi katastrofa ju takto zosokovat ze mama a cecik nikde zrazu 😅 😖 mozno by si odvykla ale ja by som celu dovolenku myslela na nu ze ci neplace ci nie je hladna smedna.. predsa len mama je mama a nikto sa o nu lepsie nepostara ako ja.. aspon ja si to tak nahovaram.. 😅 😀 😀

a navyse sa tesim ako tam budeme spolu stavat hrady z piesku a clapkat sa v mori.. 😵

renca3
7. júl 2008

ewellin...deticky sme si urobili preto, aby sme sa s nimi tesili ci doma, ci na dovolenkach. uz to samozrejme nikdy nebude to pohodlicko na lehatku a vecer pri drinku. ale zvykli sme si a ked podrastu, snad nas nechaju aj trochu si vydychnut a posediet. dovolenku bez deti si my uz nevieme predstavit. i ked poznam pary, co to praktizuju. 😉

shura
8. júl 2008

ewellin - v meste si moc von nesadnete. Ak sa to nezmenilo, tak na ulici sa neje ani nepije. take klasicke posedenie pod slnecnikom je len v hotelovom komplexe, alebo v podnikoch napr. na streche, alebo tak. nie kllasicky na ulici

ewellin
autor
8. júl 2008

ano to mas pravdu reni ze deticky mame aj preto aby sme mali take krasne spolocne zazitky.. a to viem ze vonku mimo hotela si nikde nesadneme.. ja som skor myslela bar alebo restiku v hotel. komplexe co budeme mat.. hadam.. 😅

no ved uvidime.. dufam to v pohode prezijeme a budeme mat len dobre zazitky a spomienky.. 😀

my inak letime cez amsterdam.. z mnichova.. cez KLM spolocnost.. to mame 8 hodin letu.. uff 😅 🙄 😖
aj z toho mam obavy.. ci malicka nebude nervozna ked tak dlho budeme cestovat .. dufam nam aspon miesto vedlajsie daju volne..

ewellin
autor
28. júl 2008

ahojte, tak uz sme sa vratili.. Dubaj je naozaj krasny bola to najsuper dovolenka aku sme si mohli predstavit a nasa mala vsetko super zvladala.. aj let aj tie neznesitelne teploty 😝 ale nabuduce ak tam este pojdeme tak urcite na jesen alebo jar lebo teraz je to fakt katastrofa.. ako v skleniku.. 😀 😀 😀

tak dufam toto vsetko tu napisane este raz niekomu pomoze.. 😉

sartira
24. feb 2012

@ewellin mne to pomohlo, mozno by som brala aj viac info od teba, keby si si este pamatala 🙂 my sa chystame tiez s rocnou dcerkou teraz na jar,dakujeeeeeeem

sartira
25. feb 2012

teda hlavne ma zaujimaju zaludocne problemy, je tam riziko?

elinka84
9. apr 2012

@sartira ahoj, aj my sa chystáme začiatkom mája do Dubaja...už sme tam boli pred tromi rokmi, ale teraz máme malú dcérku a tiež váham či ísť s ňou...alebo bez. Bojím sa hlavne tých veľkým teplotných rozdielov, ale spolieham sa aj na to, že veď v máji tam nebudú také extrémy. My sme tam boli na konci septembra a to bol brutál....nikdy viac....50 stupnov vonku (nepreháňam) a v taxíku, v obchode všade vo vnútri 19 st.
Vy už ste tam boli? Ak áno tak prosím napíš ako ste to zvládli...či sa tam dajú kúpiť bežne nejaké výživy a hlavne plienky...lebo sa mi nechce niesť celé balenie - sme obmedzený batožinou....
Ďakujem za akékoľvek postrehy a rady... 🙂

sartira
16. apr 2012

@elinka84 no my sme sa nakoniec rozhodli neist, nakolko nam mala zatial nechodi uplne a stvornozkovat po lietadle by asi velmi neslo, asi to presunieme na jesen... ale co som si citala, tak vsetko bezne kupis, nase znacky samozrejme nie,ale take znamejsie vraj v pohode ano.. drzim palce,nech je vsetko v poriadku

elinka84
17. apr 2012

@sartira No tak nakoniec sme dopadli rovnako...aj my sme sa rozhodli neísť. Naša mala tiež nevie ešte chodiť a povedali sme si, že pôjdeme o rok, keď už bude malá chodiť a bude nám stačiť len nejaký mini golfáč ...a bude to proste jednoduchšie. Tento rok pôjdeme asi len do nejakej "zlatej klietky" do Egypta na jeseň.... 😅 , ale aj tak ďakujem za odpoveď, pa

anazetka
18. apr 2012

vobec by som sa nebala, zdravotnictvo je tam na super urovni a krajina je bezpecnejsia nez nasa...

oliverceky
20. aug 2014

@anazetka Boli ste v Dubaji? Prosím bližšie info, diky.

bubabubo
31. jan 2015

Vrátili sme sa práve z Dubaja so 7 mesačnou dcérou a skoro 3 ročným synom a všetko bolo super, niet sa čoho báť !

petraalexa
6. feb 2015

Ahoj bubabubo, prosím napíš v akom hoteli ste boli, my sa chystáme v marci s už 6 a pol mesačnou dcérkou, v podstate mám obavu len z letu, nakoľko ja ho zle znášam, ale malá možno bude v poho...a boli ste cez cestovku? Čítala som, že si treba u leteckej spoločnosti vopred nahlásiť kočík, miesto na palube a ešte nejaké veci okolo pohodlia pre bábo. Napíš prosím podrobnejšie, ďakujem petra

bubabubo
8. feb 2015

Ahoj Petraalexa my sme tam boli u znameho na byte tak ti neviem odporucit hotel a let sme si objednali amirates priamo na nete....len po objednani letu som tam volala aby som si zarezervovala tu ich vanicku pre babo neviem ako sa to povie je to do 11kg sa mi zda mne tam mala aj spala alebo lezkala....tym pádom keď budete mat tuto vaničku pre malú budete mat dobre pohodlne miesta aj pre vás pretože vás musia dať do prvej rady kde sa vlastne upevňuje tá vanička .... Tak ze tym padom rezervujes aj miesta pre vas. Je tam viac miesta pre nohy...a letu sa neboj môžeš pozerať filmy trochu podpis to ujde. Kocikov máš na letisku všade nemusíš rezervovať, to sú ale skôr take buginy skladacie, neviem ci to je ok pre tvoju malu. Ak mas ine otazky nevahaj a pis ;) pa