Ísť na dovolenku s dieťaťom autom alebo lietadlom?

zuzana19851
29. mar 2008

Mile mamicky mam 2 rocneho synceka a chceme ist v lete na dovolenku k moru.Napiste mi prosim vase skusenosti co sa tyka cestovania s takymto drobcom dakujem

junovka
29. mar 2008

my sme cakali pokial Timka nemala 4 roky.Netrufla by som si ja osobne ist s 2 -rocnym dietatom , tak daleko.Nakolko aj neodporucaju deti do 3 rokoch vystavovat slneniu 😉 Tot moj nazor.
Katdy rodic musi zvazit sam. 😉

ankam
29. mar 2008

my ideme tiez autom do chorvatska,mala bude mat 19mesiacov vtedy........chodia aj s mensimi detmi-nebudem prva ani posledna
ked bude zle-dalsi rok nepojdeme

vanila
29. mar 2008

My sme isli autom vlani do chorvatska a to mal maly 8 mesiacov a 3 tyzdne bolo to v pohode, robili sme caste prestavky. 😉

vroni
29. mar 2008

Naša malá nevydrží v aute sedieť viac než dve hodiny. Liedadlom som ísť nechcela, predsa len - ak sa čosi stane, s autom si pohyblivejšia. Takže my chodíme na dovolenky autovlakom (s dojazdom maximálne dve hodiny...)

lante
29. mar 2008

Ja by som chcela ísť v lete lietadlom ak nám to finančne výjde. Najradšej na Krétu, kde to dobre poznáme. Pred tromi rokmi sme tam bývali s jednou rodinou babka, dedko, mamina, ocino a mali so sebou 3-ročnú Lucku a 6 mesačného Janka. A bolo to v pohode. Pre malého im domáci zložil postieľku a oni mali so sebou kočík. Nezdalo sa žeby to bol problém. Môj malý bude mať v júni 8 mesiacov, ale už teraz si viem predstaviť, že by sme cestovali. Tých 2,5 hodiny v lietadle na Krétu nie je až také katastrofálne.Tiež si nemyslím, že by som bola prvá alebo posledná. Ale každý sa nato nemusí cítiť. Ja osobne som viac za cestu lietadlom ako autom, teda čo sa týka cesty k moru.

spantex
29. mar 2008

Ahojte.
My sme boli minulý rok v Chorvátsku. Malý Mal vtedy 4,5 mesiaca. Všetko bolo O.K. Aj tento rok sa chystáme do Makarskej. Patrik rád cestuje v aute. Tak uvidíme.Cez obed netreba byť na slnku, a natierať sa 50 faktorovým krémom. Ešte tričko, klobúčik, slnečné okuliare.
Lietadlom by sme chceli ísť na budci rok, ak sa to podarí.
To, či ísť na dovolenku s malým dieťaťom závisí hlavne od toho,že ako rád cestuje v aute. A podľa mňa treba dodržiavať taký režim, na aký ste doma zvyknutí.

leva
29. mar 2008

Tiez sme boli min.rok na kraji Talianska,maly mal vtedy rok,uplne v pohode prespal,sli sme na noc,ideme aj tento rok,bude mat tiez dva ako tvoj,tak uvidime,no zasa ideme na noc,tak si myslim ze to prespinka.

ifrimka
29. mar 2008

my sme s nasim kubkom cestovali prvykrat pred 2tyz.(ma 4mes.). cestovali sme lietadlom na slovensko za rodinou....cesta tam bola super. leteli sme rano, odchadzali sme o 3:30, maleho sme vecer okupali, nakrmili ako zvycajne, ale neobliekli sme mu pyzamko, ale body s dlhym ruk. a cosi ako elastaky+ponozky. rano sme ho potom nemuseli budit. len sme ho obliekli do kombinezy a dali do autosedacky...zobudil sa, ale za par minut v aute zaspal....zobudil sa az v lietadle o 3hod. neskor...po cele 2hod. letu bol celkom dobry, zamrnkal len, ked chcel jest.
cesta spat uz tak ruzovo nevyzerala. leteli sme vecer, lietadlo malo vyse hodinove meskanie a maly bol nervozny a unaveny.... takze pre nas sa osvedcilo cestovat v noci alebo rano, ked je dietatko dobre vyspate....ale generalizovat sa asi neda, kazde dieta je ine, kazda mama musi usudit, co asi bude najlepsie.

kangaroo
3. apr 2008

Lietadlom si tam relatívne rýchlo, no horšie je ak dieta ochorie a musíte sa náhle vrátit
Autom je to pomalšie,ale môžeš zastaviť kedy chceš, v lete je dost teplo, i ked máš v aute klímu, čakáš na hraniciach/ napr. do Grécka/ - ale malé deti sú velmi prisposobivé

xxmargaretka
4. apr 2008

ahojky..my sme este na dovolenke s annou neboli bo v aute obsedi max hod a potom vystraja a v lietadle ked stupa hore je strasny tlak a na kazdeho to vpliva inak a anna je dost citliva a ked ju daco boli tak prestane aj dychat takze na to odvahu nemam..

janinah
4. apr 2008

minulé leto mal malý 20 mes.,manžel a staršie dcéry šli autom do grécka, ja s malým lietadlom a manžel nás čakal na letisku,je dobré mať tam auto k dispozícii,dá sa ísť aj na výlety, inak v aute nevydrží ani 2 hodky do tatier,tak rozmýšľam ako to vyriešime toto leto,možno riskneme cestu do Chorvátska na noc

filipa
9. apr 2008

z vlastnej skusenosti odporucam auto, ste flexibilnejsi, zastavis kde chces, kedy chces. nabalis si nepomerne viac veci, ako do lietadla, a pre dieta toho potrebujes ozaj dost...cestovali sme uz po dva roky napriec celou Europou az na fran-spaniel hranicu, sice nam to trvalo 3 dni, ale po ceste sme 2x nocovali, videli sme vela zaujimavych veci, maly to zvladol uplne v pohode, prisposobili sme sa jeho potrebam. ale suhlasim, ze sa neda generalizovat, kazde dieta ma ine poziadavky a rodicia moznosti. a hlavne je, ako pise spantex, treba dodrziavat zabehany rezim, na aky ste zvyknuti. urcite by som auto za lietadlo nemenila