Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ísť na leteckú dovolenku s 12/13 mesačným dieťaťom?

mary841
22. dec 2019

Ahojte mamičky 🙂
Chcela by som sa vás opýtať na skúsenosti s leteckou dovolenkou (do Grécka/ostrov Rhodos, takže žiadny Egyp atď.) s 12-13 mesačným dieťaťom. Samozrejme, že budeme mať priplatené poistenie storna na celý zájazd, ak by sa čokoľvek stalo...
Máme ho prvého, takže ma zaujíma všetko okolo balenia, cestovania, pobytu, stravovanie malých detí a čokoľvek, čo vás napadne k tejto téme.
Nemávajú detičky problémy napríklad s ušami pri cestovaní lietadlom, ako to je keď ešte bude iba sedieť, prípadne už nám bude pobehovať? 😊 Zatiaľ je to kľudné dieťa.
Ďakujem vám za podelenie sa o vaše cenné skúsenosti 🤗

matapo
22. dec 2019

...moj maly letel 1x ked mal mesiac aj dva dni, vsetko zvladol v pohode bez problemov, ziadne bolesti usiek, prespal a prepapal cely let, to uz stvorrocna dcera horsie znasala pristavanie. Do dvoch rokov stihol letiet lietadlom 28x je to maly cestovatel uplne v pohode zvlada vsetko a aj jeho starsi surodenci. Ale kazde dieta je ine no rozhodne sa toho netreba vobec bat. Cim mladsie dieta tym sa vsetkemu lepsie prisposobi, hlavne ze ma pri sebe mamu 🙂

inulienka29
22. dec 2019

Staršia letela 1.x 9mesacna a maly 6mesacny, pohodicka

lucilaines
22. dec 2019

Aj my mame maleho cestovatela, nam uz v tych 12 mesiacoch veselo chodil a behal a lety lietadlom su teraz o hubu, lebo nespi, len beha hore dole, vsetko ho zaujima a vsetko riesi. Takze makacka pre mna a manzela. Ale to iste je aj doma😅kazdopadne za mna urcite chodte, nebojte sa toho, su to krasne zazitky. Moja najvacsia rada asi je nerobit si velke plany a nemat velke ocakavania, ze to bude dovolenka a oddych ako bez dietata. Nebude. Pravdepodobne tam toho oddychu bude velmi malo 😀Takze tam chod s tym, aby si nebola sklamana alebo vystresovana a len si to uzite 🙂 balenie ziadna veda, zbal o polovicu veci menej, ako si myslis, ze potrebujes. Jedlo to uvidis, ako a ci ti bude vtedy jest, ci mixovane, vasu stravu alebo co, to si doriesis potom.

nicolle1000
22. dec 2019

@mary841 my sme boli keď mal maly 8m na Cypre , bola to super dovolenka aj sme si oddýchli čo som moc nečakala. Na letisku aj v lietadle som mala nosič čo mi dosť pomohlo keďže sme mali cestou tam nočný let, tak som malého mala cely čas v nosiči kde spinkal. Ja som mu dávala sunarek hotové jedlo kapsicky, z ich stravy mal len ovocie a jogurty, na večeru som mu zarábala instantnú kasu. Malého sme vždy okolo tej ôsmej večer uspali v kočíku a potom sme s manželom išli na večeru, potom na víno na izbu keď sme prišli cca o 23.00 malého som len s kočíka preložila do postieľky a spal ďalej :D. Odporúčam hlavne nezabudnúť lieky a veľa cumlíkov aj do lietadla ak používa.

oliali
22. dec 2019

@mary841 my sme boli s rocnym v Turecku, cesta super... bol kojeny takze sa bud krmil alebo spal... z all inclusive stravy okrem suchych spagiet a peciva nechcel nic, takze som len kojila ked bol hladny 🙂 bola to ovela jednoduchsiA dovolenka ako tento rok s uz 2 rocnym 🙂 takze smelo do toho!!!

syvina
23. dec 2019

Myslím si, že kratšie lety v pohode 🙂

evaili
23. dec 2019

Ja by som mala strach, ale ako to tu čítam, tak to asi nie je problém.

yanni
23. dec 2019

S tak starym dietatom na prvy let ti velmi neviem povedat, ako bude reagovat ale my sme nikdy nemali problem. S babami lietame prakticky od pocatia a to veeeeeelmi vela a aj dlhe lety nie toto hodina-dve, to je malina. Do styroch hodin cisty len je uplna pohodicka. Ale ako vravim, nase su zvyknute uplne od pociatku, neberu to vobec nejak zvlastne. jednoducho sa ide a bodka. Starsia ma takmer 4,5 roky, mladsia bude mat rok a nas posledny let 6 hodin plus prestup plus dalsi let hodinu bol pred tyzdnom a nebol problem. Ono zalezi aj na vasom rezime, na case odletu (pre mna osobne je zabijak odlet o druhej v noci, ale deti to maju na haku, v aku dennu ci nocnu hodinu). Tiez ako dieta celkovo znasa cestovanie, ci vydrzi sediet/lezat. Ja neznasam, ked decka behaju po lietadle, Na WC a dost. Priplat si pre neho extra miesto, zober autosedacku povolenu mat v lietadle a mas po probleme. Rocna bud spala, alebo sa nejak prehrala, pokukali sme z okna, knizky, potom sa jedlo atd. S usami problem nebol a to najmladsia ani flasu ani cumel nikdy nemala. Ale ten tlak tak ci tak nikdy nevies dopredu odhadnut. Ja sama som za 10 rokov velmi casteho lietania len raz pocitila fakt ze hnusny tlak v usiach ale inak vobec nic.
Co sa tyka ubytka a stravy na danom mieste, to sa moze aj v tom istom hoteli z roka na rok menit. Nik ti v tom adekvatne neporadi. Tie to, ci to dieta bude jest alibi nie. Rocne dieta by uz malo jest vsetko a aj mate svenske stolt, tak sa vzdy sa nieco vybrat aj pre tak male dieta. My sme momentalne tiez na dovolenke, sice nie letecky a nie pri mori ale lyzujeme a s nasou talmer rocnou nie je problem, co sa jedenoa tyka.

ludka44
23. dec 2019

My sme boli s 9m na mallorke a úplna pohoda. Znášal to super, papať som mu vždy niečo vybrala z all inclusive, spinkal nám pekne, oddýchli sme si.

saskia_98
23. dec 2019

My ideme teraz po novom roku do Ománu (prestup v Dubai) a uprimne uz teraz ma boli zaludok ze ako to dame s malym, ma rok 😀 takze sa pripnem. 😁

kristina2412
23. dec 2019

My sme tiež boli, mala 13 mesiacov, už chodila, jediný problém bol udržať ju na zadku, najprv sa hrala,potom stala v uličke , hlavne treba zabezpečiť nejaké nové neokukane hračky, figúrky ,drobnosti a veľa chrumiek 🤣🤣🤣

yanni
23. dec 2019

@saskia_98 to date. To je v pohode. Do dubaja je to ca. 5,5 hodiny, v Dubai trosku pobeha a potom je to uz len hodinka. Mys lietame pravidelne Riyadh-Frankfurt-München a spät a vzdy sa dalo. Aj so starsou a aj teraz s krpatou. A to je tato najmladsia dost narocna.

saskia_98
23. dec 2019

@yanni pfuuu to si ma ukludnila aspon trosku 😅 lebo ja mam strach z lietania a ako to manzel da s malym, to neviem 😁

lianika
23. dec 2019

Nebála by som sa

jaris84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary841
autor
29. jan 2020

@saskia_98 ahoj, no ako vam dopadla dovolenka? Ako ste to všetko zvládli? Balenie, let, pobyt? Som zvedavá, my sme vtedy kúpili dovolenku do Grécka 🙂

saskia_98
29. jan 2020

@mary841 vies co celkom pohode. Len pobyt sme skratili len na 5 dni lebo maly dostal 40tky teploty, zacali mu ist stolicky, cize sme museli ist domov. No co sa tyka balenia, tak nejako som nas pobalila 😅 let bol o hubu. Maly pozeral Mira Jaroša videa (mam nastahovane v mobile) alebo spal. Pobyt bol super. Kupovala som si este Greentom kociar lebo mam street na doma ale ten je take hovadko velke a potrebovala som nieco male skladne. Co sa tyka jedla, maly sa najedol v pohode, my tiez. Mne sa velmi pacilo. 🙂 keby mam ist zas, pojdem az ked drobcovi vyjdu vsetky zuby 😅😅

mary841
autor
30. jan 2020

@saskia_98 tak super, az na tie zuby, ale to si človek nevyberie, ze kedy to pride na dieťa.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli