Ísť s dvojročným dieťaťom na výlet do Prahy?

bobulka34
24. aug 2009

ahojte, aky je vas nazor ist s dvojrocnym dietatom na vylet do prahy, spojeny s navstevou safary a atrakcii. Volaju nas znamy , su to dve rodiny a maju deti od 5-13 rokov. Dost sa divily ked som povedala, ze s malou sa mi to zda ist skoro. Navyse som na materskej a zijeme z muzovho platu, ktory nepatri k vysokym. Oni su na tom velmi dobre a poviem po pravde aj ked som neni vobec sporovliva, zda sa mi dost vyhodit na 4 dni 8tis.

emilyz
24. aug 2009

bobulka preco 8 tis? 😕 neviem, kde byvas, ale z KE do Prahy stoji cesta okolo 20 eur na osobu
Ak Vas ti znami ubytuju, tak ubytko odpada, tak uz len ta strava a ZOO.
2-rocne deti Slovakov tu cestuju na Slovensko...

katuskapd
24. aug 2009

ahoj je to na tebe, ked ti to nevyjde financne nechod, a keby na to mas tak s 2 kludne mozes cestovat. my sme boli letecky s 15 mesacnym 😉

fyalynka
24. aug 2009

neviem posúdit, ci je to skoro ist s 2-rocnym dietatkom, lebo deturence este nemame.
Ale tych 8 tis. sa mi zda vela na 4 dni 😕

katuskapd
24. aug 2009

malo byt s 2 rocnym 😅 , a ta cena sa mi tiez zda prehnana

bambi09
24. aug 2009

bobulka,my sme boli s našou dcérou v Prahe prvý krát,keď mala 5 mesiacov,z BA 😅 😅 a v pohode,len s kočíkom sme pochodili menej,ale super bolo 🙂 😉
a ubytko sme mali zadarmo,to je pravda,služobný byt,ale 8 tisíc je dosť,nedá sa zohnať niečo lacnejšie??poznám dobrú ubytovňu,síce až v Horních Počernicích,ale je tam blízko metro aj zastávky MHD-busy a dá sa rýchlo dostať do mesta,žiadny super luxus hotel,ale zrekonštruovaná ubytovňa s vlastným WC a sprcháčom 🙂 😉
bývali sme aj v hosteli,ale to bol des,blízko centra,ale hrôza,nikdy viac 😒 😝

angua27
24. aug 2009

no, mne sa tiež zdá 8 tis. na 4 dni dosť.
ale čo sa týka výletu s 2-ročným dieťatkom. tak choď do toho. ja mám dvojročného a ten si cestovanie vždy užíva. pospí si, pohrá sa,... chodíme síce iba autom a najdlhšia cesta bola 4 hodiny, ale v pohode sme zvládli a trúfla by som si aj na dlhšiu. keď sa začal moc mrviť, spravila som prestávku, pobehal si, pohrali sme sa, najedli a šli ďalej. a to s ním cestujem vždy sama, ako vodička a bobáčik je vzadu v autosedačke. čo sa týka zvieratiek, tak by bol môj malý v siedmom nebi. myslím, že dvojročné deti sú radi, ak vidia zvieratká naživo. čo sa týka presúvania v Prahe, určite by som zobrala kočík, aj keď Tvoje bábo už veľa v ňom nenasedí. dá sa v ňom odviezť kopec vecí (napr. na prezlečenie, hračky, jedlo, pitie,...) a keď sa dieťatko unavý, bude rado, keď si bude môcť sadnúť a voziť sa a Ty a manžo budete radi, keď ho nebudete musieť nosiť na rukách. daj vedieť, ako ste sa rozhodli a ako potom dopadol výlet, ak by ste išli. 😉

dai
24. aug 2009

bobulka,
my sme sa malou precestovali uz polku sveta 🙂 letecky , autom...
2 rocky je uz velke dietatko, ono to urcite zvladne...

ak to financne nezvladnete, nechod... ak mas ubytovanie zadarmo, tak to urcite 8k nevyjde...ak su tvoji znamy normalny tak ta nebudu nutit chodit do drahych restauracii ked vedia ako natom ste...

emjee
24. aug 2009

co sa tyka veku, tak je to uplne v pohode
co sa tyka financii, to musis zvazit sama, ci na to mate alebo nie

trixi
24. aug 2009

bobulka, my sme sa vratili pred tyzdnom z vyletu do Prahy so skoro 2 rocnym synom. Boli sme tam 2 noci (t.j. 3 dni), isli sme hlavne kvoli ZOO. A teda zdaleka nas to nestalo 8 tis.

sue
24. aug 2009

My sme prvýkrát boli keď mal Macko 4.mesiace, druhýkrát o rok neskôr... ale to Maci má zas najazdené 50 000km autom... ale je to o tom, aké bábo je , či je zvyknutý na cestovanie a tak... inak platí, že čím menšie dieťa, tým lepšie sa cestuje 😅

jasumat
25. aug 2009

My sme sa včer vrátili z Prahy, bola som s deťmi a s otcom sama, bývali sme síce u sestry, ale aj tak sa mi zdá 8000 veľa. Cesta nás vyšla ani nie 2000,- MHD v Prahe, jednodňová pre dospelých 100Kč, deti 6-15--50Kč, ak si kúpi dospelý trojdňový, stojí 330Kč, ale k nemu má dieť od 6-15 zadarmo. Deti do 6 rokov, aj v kočíku sú zadarmo. A platí to na celú MHD autobusy, električky, metro. A pre deti úplne stačí prejsť po meste, Karlov most, Staromestské námestie. My sme boli aj na Hradčanoch, ale to ich veľmi nezaujalo. Vlani sme boli aj na plavbe po Vltave- 6 členná rodinka 700Kč. Deťom sa to veľmi rátalo.
Včera sme ešte absolvovali Aquapace v Čestlicích- je to hneď pri dialnici asi 15km pred Prahou, od Brna.
Boli sme na tri hodinky a platili sme rodinnú vstupenku 2dospelí + až 3 deti 750Kč. Od septembra majú v pondelky akciu že za tých 750,- tam môže byť rodinky celý deň. A poviem vám, je to tam supeeer. Čistučké, udržiavané , všade veľa plavčíkov, veľa veľa atrakcií- aj pre bábätká, aj pre dospelákov. Určite sa to s ničím na SK nedá porovnať.
A zoo je určite tiež super, strávili sme tam asi 6 hodín. Je tam veľa občerstvenia, lavičiek v tieni, detská farma, ihriská, dokonca taký malý bazén na kúpanie pre deti...

Určite sa tam oplatí ísť.

verulka
25. aug 2009

jasumat, my sa chystame do prahy vo stvrtok 😀
podla mna 2r dieta zvlada a aj uziva si veci uplne nadherne 😵 co sa prachov tyka- vela zavisi, co vsetko je v tom zahrnute 😉

denisocka
25. aug 2009

my zas velmi zle znašame cestovanie, neviem či ja horšie jak maly,či maly je zo mna nervny .... ja by som nešla 😀 ja mam problem 100km s ním

jasumat
25. aug 2009

Verulka- super, tak si to užite, a určite nevynechajte ten Aquapark🙂
Naši sa tan poriadne vybláznili.
Majte sa pekne.

jeliska
25. aug 2009

tak my pendlujeme medzi Ph a Trnavou od Eliskinych 4 mesiacoch a niekedy zvlada cestu v pohode inokedy nie.Zatial sme chodili vacsinou na aute a raz som s nou isla vlakom sama to ked mala rok 😅 Dalo sa i ked som ju mala stale na rukach a ona este nechodila a vsade chcela lozit 😀 😀
Co sa penazi tyka tak Ph nie je taka draha jedlo je este lacnejsie ako na Slovensku a ubytko sa da najst aj lacne podla toho co chces.Dopravu ako spominla jasumat tak deti do 6 rokov maju zdarma co je super, lebo my ked sme v Trnave tak som musela platit polovicny a este aj za kocik 🙄
Vsetko zavisi od toho co ocakavas a kam chcete ist 😉 ALE 8000 CZ na 4 dni tak to je strasne vela 😕 Je tu vela hotelov kde je 300 cz na noc dieta zdarma a mas k tomu ranajky jasne ze to nie je centrum ale napr. ceskomoravska co je nejakych 15 min. od centra.Skus si pohladat na nete.

jeliska
25. aug 2009
akejka
25. aug 2009

my sme tiež boli na výlete v Prahe s Miškou, keď mala 2 roky. Veľmi sa jej páčilo, hlavne behať po Karlovom moste... 😉
Takže určite odporúčam. Čo sa týka ubytka, vždy sa ubytujeme v hoteli Glóbus. chodíme totiž do Prahy aj každý rok...nakoľko ju milujeme...Miška má rada hlavne vozenie sa v metre 😀

penny13
25. aug 2009

Tá cena sa mi zdá pritiahnutá za vlasy 😔
Ako hovoria aj ostatné baby, nie je problém ísť s dvojročnou dcérkou.Ako znáša cestovanie? Cez víkend sa tam chystáme aj my. 😕
Verulka- užite si to.

verulka
26. aug 2009

diky baby,
jasumat, my aquapark isto vynechame, kedze ja ich neznasam 😅 a asi ani nebude cas 😉
mne Ron zvlada cestovanie vselijako, ale jednoducho sa to musi zvladnut...ak by sme sa riadili iba Ronkom, tak trcime len doma 😉

ada11
26. aug 2009

bobulka, čo sa týka fakt veku dieťaťa, tak nemáš čo riešiť, my sme boli toto leto s ešte ani nie ročnou dcérou a nemali sme s ňou problém 😉 no a finančne je to dosť, tých 8 tisíc na 4 dni, skús to zredukovať 😉 pokiaľ nechceš nič kupovať, čo sa týka oblečenia a pod, tak sa mi to zdá veľa 😕

zuzidr
26. aug 2009

kde by ste odporučili ubytko v prahe blízko centra mesta?

chceli by sme ísť 23-25.10,MM sa síce nechce ale ja Prahu chcem vidieť.....malá ječ zvyknutá cestovať 😀 ale asi pôjdeme vlakom 😕 😅

dea
26. aug 2009

ahoj, tak ja by som do toho urcite isla 😉 ja som bola s 2a polrocnou dcerkou sama v londyne na 5 noci a bolo vyborne, aj sme vsetko videli, aj nakupy stihli, mala si to tam cele uzila 😉 tiez som sa najprv bala ze ako to zvladneme, sice sme byvali u kamosky,takze sme to mali jednoduchsie, ale cez den sme boli same, lebo ona chodila do roboty 😉
urcite do londyna este pojdeme, ale uz minimalne na 2 tyzdne, lebo 5 noci bolo malo 😉

ivmila
26. aug 2009

ja by som tiez isla s malou..ja osm za kazdu sreandu a dobrodruzstvo, nielen sediet doma...

mracik
26. aug 2009

zuzi, my vždy v Prahe bývame na intrákoch na Strahove, len neviem, či tam neubytúvajú len cez prázdniny.
Je to veľmi lacné (za tri noci sme platili dvaja 1500KC), aj celkom komfortné, len si treba vybrať izbu s weckom (je tam na bunke aj kúpelňa a kuchynka), lebo inak sú sociálky len na chodbe 😝