Jaký je váš názor na to, jet s 10m dítětem k moři?

petka28
19. mar 2009

Prosím podělte se se mnou o své zkušenosti. Náš malý má ted 5 měsíců a má Atopický ekzém každý mi radil jet k moři že je to nejlepší lék, ale dnes jsem byla u kožní lékařky a ta mi řekla že mám jet až tak ve 2 letech a strašila mě rakovinou kůže a že by malý vůbec nemohl na sluníčko atd:( Ted nevím jak se rozhodnout, měli bychom pro malého plážový stan, slunečník plavky s UV Factorem a vše nezbytné byli jste taky s tak malým ekzémovým mimčem u moře? jo a chceme jet do chorvatska autem. Díky za vaše názory

erikasadek
25. jún 2009

mas moja.. mas// 🙂

mirustek1
9. júl 2009

markiza-mas uplnu pravdu

my sme boli v juni v Tunise,aj s malou a vsetko zvladala upne super.Natierala som je castejsie kremom,spavala v chladku alebo som prikryla kociar plienkou,cez obed sme nechodili k moru,isli sme na obed a na kavu.Takze chce to len odvahu,my sme chodili aj so starsiou vsade,tak sa nebojte a vsetkym peknu dovolenku,

marse
10. júl 2009

male deti zvladaju niekedy cestu a celkov odovolenku ako niektori dospeli. my sme boli na Kanaroch ked mala mladsia 11 mesiacov, leteli sme 5,5 hodin a nebol ziadny problem, polku cesty prespala. a aj na mieste bola super. netreba sa bat, treba pozerat na zdravotny stav babatka a vsetkomu prisposobit aby mu bolo co najlepsie 🙂

cessy
10. júl 2009

ahojte
stale sa rozhodujeme ci ist alebo nie....nas maly bude mat 11mesiacov.
dost sa obavam toho, ze by mohlo meskat lietadlo, ako ste to riesili potom??deticky neboli nervozne, uplakane??viem ze vela zalezi aj od rodicov, ako ich dokazu zabavit ale aj tak si rada precitam co napisete

marse
10. júl 2009

cessy pri ceste tam nam meskalo lietadlo 6,5 hodin 🙄 ale mali sme zo sebou kocik, hracky pobehali sme cele letisko nebol problem, hlavne je vymyslat program a nejako tie deti zabavit 😉

cessy
10. júl 2009

marse ved prave to......ale tiez si myslim ze sa to da, no ved uvidim ci nieco s tou dovolenkou poriesime 😅

leiluska
10. júl 2009

ahojte,
manzel je z Maroka a tak sa patrilo ukazat svokrovcom vnucatka - ved boli az dve odrazu ;))
Yasminka a Leiluska mali 4 mesiace, ked sme s nimi leteli do Maroka. My sme neboli v hoteli, ale doma a na plaz sme chodili s kocikom, slnecnikom a velkymi bavlnenymi plienkami (tie sme upevnili na kocik, aby im tam nesiel piesok). Aj zadocky sme im na sekundu namocili do atlantiku ;)
Let bol super - ovela lepsi ako ked ides bez deti, tolko okolo mna neskakali este na ziadnej dovolenke ;)) V CK kde sme kupovali letenky sme rezervovali 2 kosiky pre babätka do lietadla. (V lietadle moze byt v 1 rade na 1 strane len 1 babätko, takze sme mali cely rad vlavo aj vpravo len pre seba.) Na spiatocnej ceste, nam zabudli (??) poslat z Viedne Kosiky, tak nam letuska doniesla specialne pasy na priputanie pre babätka. Vlastne babo mozes mat cely cas na rukach, ked su turbulencie, musis ho priputat alebo ulozit do kosika ak je v lietadle (kosik sa umiestni na prednu stenu za kabinkami stewardiek a rodicia dostanu uplne prvu radu). Kym sme sa na cestu vybrali, recherchovala som na nemeckych weboch a precitala si vela nazorov. Po 3. mesiaci cestuje velmi vela mamiciek s babätkami. (Len 1 tyzden staci az az ;)) Takze ziadne obavy.

zelmirka1
10. júl 2009

ja si myslim ze s takym maly babom nema moc zmysle chodit k moru, babetko si to este neuzije
a nemalo by chodit do roka vobec na slnko, aj ked natierate 50 faktorom tak sa opali a to velmi skodi
pokozke lebo este nema ochrannu vrstvu a neskor sa to moze prejavit vo vyssom veku. Lietanie niektore
deti zvladuju dobre, niektore nie, ale celkove je cesta velka zataz aj pre dospeleho tak pre takeho drobca
je to dost.Ja tiez strasne rada chodim k moru ale jeden rok sa to da vynechat ci nie ?

karenina
10. júl 2009

osobní zkušenost s tím nemám, jen co jsem slyšela od známých, ale napadá mě, zda z toho tak malé dítě něco má a zda by mu nebylo líp někde jinde ... určitě se dá zajistit, aby dítě pobyt ve zdraví přežilo (jak už bylo zmíněno: mazání krémem s vysokým faktorem, vyhýbání se pobytu na slunci, atd.), ale mně by to určitě za to nestálo, neužila bych si to a myslím, že ani moje dcera ne.

některé jste psaly, že vaše dítě spí někde ve stínu, ale co dělají, když nespí (a přijde mi, že v deseti měsících už toho moc nenaspí), utíkají z deky a cpou si písek do pusy, ne 😀 ? mně i dceři vyhovuje pro letošek napuštěná vanička na travnatém dvorku na chalupě, k moři ji vezmu za rok, za dva ...

luckahr
10. júl 2009

proc by z toho dite nemelo nic mit? Jak uz jsem psala nekde vyse, my jsme byli, kdyz bylo malymu necelych sest mesicu (dve rodiny se stejne starymi detmi) v Recku a nadherne jsme si to uzili vsichni. Malej byl hodnej, spokojenej, dobre spal. A ten druhej taky tak. Ja si spis myslim, ze se nechce tem samotnym rodicum a oni maji pocit, ze si to neuzijou, takze si to neuzije ani dite............ Jo a kdy si to teda dite UZ uzije, jaky mate na to holky meritko😉? Jinak chalupu mame taky moc radi.

laculik
10. júl 2009

my sme boli prvy krat ked mala malá 9 m, boli by sme isli skor ale nebola sezona 😅 . uplne v pohode a super to bolo. Jasne ze ist, ved nejde o to, ci si to uvedomuje dieta, ale o to, ze sa nadycha zdraveho vzduchu a pokupe v zdravej morskej vode. Je to makacka pre rodicov, ale ved sa da ist potom aj na dovolenku bez deti 😉 . My minimalne raz rocne chodime s detmi k moru. Aj nasi to tak praktizovali s nami a boli sme malo chori. Podla mna aj vdaka kazdorocnemu pobytu pri mori.

aponchie
10. júl 2009

pojedeme s 3mesicni 😎

gabrianka
10. júl 2009

ahoj.ja osobne bych s tak malym mimineckem nejela i kdyz by mu to urcite pomohlo.ale mohlo by jet treba ve dvou,trech letech taky...navic z toho nic nebude mit a ty ne.nechala bych to o rok pozdeji nejdrive,ale samozrejme rozhodnuti je stejne jen na tobe 🙂

zuzpolka
10. júl 2009

ahojte 🙂

luckahr, suhlasim s tebou 😵
detičky si to určite užiju 🙂 skor je to zaťaž pre rodičov ako pre deti a preto si možno niektory myslia že to deti zle znašaju 😖

karenina
10. júl 2009

těžko říct, kdy si to dítě UŽ užije, ale myslím, že každá to u toho svého tak nějak vycítíme ... té mojí by určitě vadila dlouhá cesta autem (zakladatelka tématu psala, že by chtěli jet autem), klimatizace (už máme špatnou zkušenost) a to že bych jí asi musela bránit jíst písek a kameny (trávu na chalupě ji dovoluju) 😎

simi.w
10. júl 2009

Letos jsme byli s naší malou v Řecku, měla roček a užili jsme si to všichni tři. Vybírali jsme vhodnou zemi a období mimo sezónu a vyšlo to krásně. Taky jsme si vyslechli názory, že s takovým malým dítětem se nehodí cestovat letadlem a do ciziny, že ti co byli s miminem u moře si to neužili, že je to o ničem, že nám zničí kočárek v letadle, že malá onemocní a spoustu dalších blábolů. Jenže to byly jen řeči a pokud to nevyzkouším, nemám zkušenost, myslím si svoje. Rozhodli jsme se jet a nedat na ty kecy a byla to nádherná dovolená, příští rok jedeme znovu, to jsme si řekli hned po příjezdu domů.
A myslíte si, že u nás je sluníčko v srpnu méně agresivní, než u moře. Ano, možná nepatrně, ale to podnebí a mořský vzduch má obrovské pozitivum 😎

laculik
10. júl 2009

Niekedy si tu pripadam ako v stredoveku. Ze nehodi sa cestovat v lietadle s malym miminom (maminky maju s tym vacsi problem ako deticky, mam to nie raz vyskusane), alebo ze slnko skodi (tak bude babenko v tieni cely cas, nalejem morsku vodu do bazenika malinkeho nafukovacieho a clapka sa tam o sto6 cele dni), alebo klimatizacia (vypnem , prepnem), alebo dlha cesta autom (neverim, ze ked dam dieta 10m do pyzama a flasku do ruky, tak nezaspi na noc v aute - tiez odskusane), alebo neviem co vsetko este.... uz je toooooooolko moznosti na vsetko! Jedine co je na family dovce "negativne", ze je to makacka pre rodicov.

zuzpolka
10. júl 2009

laculik, presne tak 😉 ale ja som pripravena aj na to 😀 😝

laculik
10. júl 2009

jasne, ze je to super, aj taka family dovca! ved vzdy sa na nu tesim a vzdy po nej hovovrim, ze bolo super. ved to ma svoje caro! 🙂 a ake 🙂 🙂 🙂 .

simi.w
10. júl 2009

Ano, je to makačka pro rodiče, přiznávám...... jediné mínus, jinak vše se dá vyřešit a není třeba se strachovat dopředu.

cessy
11. júl 2009

laculik presne toto som potrebovala pocut, velmi dobry prispevok a hlavne od toho kto to vyskusal.....a tie reci ze s malim dietatom sa to nehodi....a podobne to tak moja stara suseda hovori. v zivote neletela lietadlom, ale mudruje a potom druhych odsudzuje.
dakujem dievcata, uz som rozhodnuta, v pondelok poslem muza do cestovky a letime 😅

radka.m.
11. júl 2009

ahojda,tak my jsme se vrátili ve čtvrtek z chorvatska a jsme spokojeni všichni,jsme zvyklí jezdit s dětmi odmala a nikkomu z nás to problémy nedělá,ani mně a manželovi,ale zároven ani dětem,řekla bych,že jenom některé hledají úplně zbytečné problémy tam,kde nejsou,je úplně jedno,jestli dítě uložím večer na spaní do postýlky,nebo do pohodlné autosedačky a to,jak tu někdo píše,že i když se používá krém,tak se dítě opálí,to je blbost,předpokládám,že to napsal někdo,kdo nemá absolutně žádnou zkušenost,my jsme malého mazali faktorem 50 a přijel stejně bílý,jako když jsme odjížděli na dovču,ale jinak doma se nám přes léto obličeje taky opálí,ne???nebo nechodíte s dětmi přes léto vůbec ven? 😲 jo a ještě-mám takovou zkušenost,že malé děti jsou u moře právě víc hodné,než doma,daleko více toho při mořském vzduchu naspí,než doma,kde je teplo a hlavně sucho,u moře člověk ani nepocítí,že je tak vysoká teplota.

karenina
11. júl 2009

nevím, co je na názorech, že je slunce škodlivé středověkého 😎 tak to prostě je a určitým způsobem do určité míry se tomu dá bránit ... předpokládám, že zakladatelka založila téma, aby slyšela pro a proti, věci na které si má dát pozor a naopak kvůli čemu si nemá cenu lámat hlavu atd.

každé dítě je individuální - některé snáší cestu letadlem levou zadní, jiné ji propláče (manžel co se něco nalétal a kamarádka letuška by mohli vyprávět o uplakaných miminkách v letadlech), některému dítěti stačí dát flašku a prospí celou noc, jiné je třeba každé 2 hodiny nakojit, klimatizace na pokoji se vypnout dá, ale co v restauraci, v obchodě, atd.

beru názory pro i proti, ale nemám ráda, když někdo nevěří, že dítě někoho jiného nezvládne to, co jeho dítě ...

aponchie
11. júl 2009

cim mensii dite tim lepsi..alespon u nas 😎

romcatko
11. júl 2009

četla jsem část této diskuse a přidám jenu otázku - plánujeme s roční dcerou dovču v Bulharsku letecky na 10 dní- můžete mi napsat, co se vám OSVĚDČILO určitě vzít sebou k moři a nezapomenout a co naopak NEOSVĚDČILO- co jste třeba vezli zbytečně? Jedeme do hotelu, stravu jen snídaně. Díky.

janka_pn
11. júl 2009

romcatko, my v nedelu odlietame na dva tyzdne do primorska. tak mi potom pisni ip, aby som nezabudla a podam dake infosky, ak chces 😉

janka_pn
11. júl 2009

a pripajam sa k diskusii tym, ze nasa mala je strasny nespavec, ale odkedy chodime aspon na kupalisko... k vode, na vzduch... odvtedy tam prespi v kociku aj 4 hodiny, ked to zratam, co sa doma este nikdy nepodarilo. cim som chcela povedat, ze to pri mori bude urcite este lepsie a to neratam priaznive ucinky primorskeho vzduchu 😵

romcatko
11. júl 2009

ahoj Janco, tak to se budeme akorát míjet... 😉

martas123
11. júl 2009

ahojky, my jsme se ve středu vrátili z turecka, máme 9-ti letou dceru a 18-ti měsíční. dovolená byla naprosto v pohodě, malá chodila přes poledne spinkat s tatínkem na pokoj, většinou odcházeli po 12h a vraceli se až skoro k 16h. ve vodě se jí moc líbilo, ale teda víc v bazénku. akorát let teda skoro prořvala, cestou tam se asi 30 min vztekala a pak usnula (letěli jsme brzy ráno) a cestou zpět teda neusnula vůbec, a to jsme letěli v 1h v noci
😝 , řvala skoro celou cestu. to bylo teda jediné negativum 😉 jinak OK

mobina
11. júl 2009

Marti a jaká byla teplota v Turecku teď v sezoně? Váháme kam vlastně vyrazit, protože můžeme jedině v srpnu a netuším kam, abysme se neupekli 😅