Jaký je váš názor na to, jet s 10m dítětem k moři?

petka28
19. mar 2009

Prosím podělte se se mnou o své zkušenosti. Náš malý má ted 5 měsíců a má Atopický ekzém každý mi radil jet k moři že je to nejlepší lék, ale dnes jsem byla u kožní lékařky a ta mi řekla že mám jet až tak ve 2 letech a strašila mě rakovinou kůže a že by malý vůbec nemohl na sluníčko atd:( Ted nevím jak se rozhodnout, měli bychom pro malého plážový stan, slunečník plavky s UV Factorem a vše nezbytné byli jste taky s tak malým ekzémovým mimčem u moře? jo a chceme jet do chorvatska autem. Díky za vaše názory

sirinka
19. mar 2009

petka uplne v pohode...ved von, k moru mozete chodit iba skoro rano a potom az podvecer, natierat kvalitnym kremom, vzdy zakryt pod striesku kocika...ja nevidim dovod neist a chorvatsko ma prijemne podnebie pokial si vyberiete napr, koniec leta - zaciatok jesene...more je este vyhriate, vzduch prijemny... 😉
my chceme ist tak v septembri na par dni...a nase male bud mat asi 4 mesiace 🙂

sirinka
19. mar 2009

inac sme boli sme boli s klarou ked mala 8 mesiacov v chorvatsku, to bol zaciatok maja na plachetnici...cestu zvladla uplne v pohode a slniecko jej nijako neuskodilo 😎

bibula
19. mar 2009

ak,tak iba kde nie je velmi teplo

tvarohacek
19. mar 2009

asi bych to o rok odlozila, bude mu lted lepe nekde v prirode... 😉

petka28
autor
19. mar 2009

sirinka: to ráda slyším. Nevím proč ti doktoři tak straší:( Vždyt přece doma by byl taky na sluníčku, nebo ho mám zavřít doma?🙂)

alon111
19. mar 2009

ked som bola pred dvoma rokmi v chorvatsku tak tam bolo kvantum nemiek este s uplne drobatkami,tak nevidim dovod preco nie.tak ako pise sirinka kvalitny krem striesku na kociarik.ved ani tu na slovensku ak niekam ides v lete tak niesi z drobcom na slnku medzi 12 hod a 15 hod. a ako vam tak aj vasemu drobcovi more urcite prospeje.a pokial si si ista ze tu cestu drobec vydrzi tak kludne chodte a krasne si to uzite 😉

lovaa
19. mar 2009

petka...jeďte! My taky jedem. Malá bude začínát 10. měsíc, jak pojedem. Bude to Chorvatsko.
Máme v plánu všechny ty věci jako vy...stan, plavky s UV filtrem apod. Přes poledne venku nebudem.

Tady budeš mít pořád dva tipy názorů...jedny maminky ti budou tvrdit, jak je to nebezpečné apod. Druhé maminky, že bude vše ok a že máte jed 🙂 Rozhodnout se budeš muset stejně sama...s manželem 😉

sirinka
19. mar 2009

petka no vystavovat take male deti slnku a vobec hocijake deti a aj dospelych je skutocne nebezpecne...ale pokial sa dodrziavaju iste zasady, tak je to podla mna ok, ved donekonecna sa slnku vyhybat neda...

kubinkov
19. mar 2009

My byli loni v Chorvatsku a malému bylo necelých 8 měsíců. Byli jsme koncem srpna a neměli jsme žádný problém. Na pláži jsme měli deštník nebo seděli ve stínu. Hodně jsem ho mazala a koupal se 😀 na jeden zátak tak 10 minut maximálně. Já v tom nevidím žádný problém. Jen jsme před ním museli schovávat menší oblázky, aby je nepolkl. 😀 Větší s chutí okusoval, až si prokousl druhý zub. 😕

bambusko
19. mar 2009

boli sme minuly rok v septembri s 8-mesacnym synom 3 tyzdne v taliansku autom. doobedu pospal v kociku na plazi, cez obed sme sli dovnutra a potom sa az do vecera tulali po vonku. este nelozil, tak to bola uplna parada. absolvovali sme aj vylety do zoo a zabavnych parkov 🙂 bola to krasna dovolenka

emamamamu
19. mar 2009

kladny, mam to v planu...😀

tasha8
19. mar 2009

citam ze ste to celkom zvladli, co je fajn, nakolko aj my sa rozhodujeme nad dovolenkou pri mori a zvazujeme za a proti...maly bude mat okolo roka tak to by sme hadam mohli zvladnut 🙂

petka28
autor
19. mar 2009

Byla jsem tak na 90% rozhodnutá že pojedem jen jsem potřebovala těch zbylých 10🙂 taky si myslím že když budem ve stínu a přes poledne uvnitř tak že to zvládnem🙂

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataly7
19. mar 2009

ja by som to doporucala tiez ked som bola mala aj nasi nas bravali k moru tiez som mala vtedy 10 mesiacou a zvladli to aj mi sme sa odhodlavali ci ist alebo nie nakoniec sme isli a bolo super musis davat vacsi pozor na slnko ale to musis aj tak uvidis bude super uz len ten vzduch a more robia svoje hlavne si nezabudnite zobrat kocik aby ste aj nieco pobehali mi to uz mame za sebou maly ma 8 a uz ideme kde chceme

kacka.va
19. mar 2009

já myslím, že se to dá zvládnout v pohodě, akorát bych měla pocit, že by to pro mě nebylo moc odpočinkové. něco jiného to bude, až malá bude baštit všechno jídlo a nebudu muset jí řešit příkrmy. 😉

petka28
autor
19. mar 2009

A máte někdo dítě s ekzémem? Není to nebezpečnější?

nataly7
19. mar 2009

muzova sesternica ma malu a ta ma ekzem boli v grecku a na niaky cas mali pokoj teraz neviem more lieci tak neviem ci sa to strati navzdy alebo sa to vrati spat pokial nema alergiu na slnko tak to nevadi ze ma ekzem aspon si myslim opytaj sa doktora ten ti poradi vie presne aky ekzem mate

niki2
19. mar 2009

Urcite jedte, jinak je tu nekde diskuze s rocnim ditetem k mori...
Na ekzem more a slunicko pomuze, ale na nejaky cas, vetsinou to neni navzdy.
U nas je uz slunicko taky dost silne, chce to nechodit pres poledne, coz stejne rozumny clovek nejde a deti taky spi. Vyhnete se hlavni sezone.

petka28
autor
19. mar 2009

Doktorky kožní jsem se právě ptala a ta mi to nedoporučila že prej až od 2 let 😒

bihan
19. mar 2009

Nechápem, prečo tí lekári tak strašia.. keby som mala čakať do 2r, tak sa asi ani nepohneme z domu.

Určite choď, pekne si to užijete 😉

susik77
19. mar 2009

mala mala 11 m. ked sme boli v taliansku v bibione. a v poho. mali sme klimu na izbe, takze po obede tam spala. cez den sa hrala v piesku al. kupala v bazene na terase 🙂 teplo je tam ovela znesitelnejsie ako v Cechach al. na Slovensku, vzduch uzasny. myslim, ze to moze detom prospiet lepsie ako ked su doma 😉

sturnus_vulgaris
19. mar 2009

Nemůžu si pomoct, ale ten strach před sluncem už je skoro chorobný. Co třeba vitamín D? Kosti, zuby? Konec konců i ta kůže si na to slunce musí zvyknout... Jasně, nepolezu s ním ven přes poledne, nenechám ho smažit na slunku, namažu ho určitě vyšším faktorem než sebe (aspoň 30), ale proč proboha strašit a vyhrožovat nějakým nebezpečím???

Spíš by mě odradilo nepohodlí cestování (auto bez klimatizace a riziko uvíznutí někde v koloně), ale na to jsem možná zase přecitlivělá já.

Já bych teda skleníkovou květinku, bílého upírka, který se spálí pomalu přes okno, doma mít nechtěla...

emamamamu
19. mar 2009

a jako decka narozene teba v Chorvatsku nechodi nikdy ven?😀

sturnus_vulgaris
19. mar 2009

😀

emamamamu
19. mar 2009

mi pripomnelo kamosku, ktera mi rikala, kam se jako chystam na prochazky s kocarkem, kdyz minimalne pul roku budu muset byt s deckem doma, aby si zvyklo na ten vzduch 😀 😀 😀 😀 😀

petka28
autor
19. mar 2009

ema: taky jsem se na to doktorky ptala 😀

sturnus_vulgaris
19. mar 2009

Proboha, co je to za kamošku? Michaelka Jacksonová? 😀

Lidi jdou v poslední době fakt z extrému do extrému. Od totálních smážek ze solárka po fobiky ze slunečního záření. Když si vzpomenu na všechny ty rybí tuky, poučení o tom, že si máme hrát na sluníčku, abysme neměli křivici... Dnes se raději děcko narve chemickýma sračkama včetně vitamínu D, protože je z másla a slunce by ho rozpustilo.

sturnus_vulgaris
19. mar 2009

petko, na co? na ty deti v chorvatsku?

emamamamu
19. mar 2009

sturnus me mamka snad chudak nikdy nemazala a jaka jsme sumna divka...zatim bez rakovinky..😀
no nejlepe zabalit dite do bavlnene deky a sedet doma, aby nas treba neco nesrazilo na prechode..😀