Jaký je váš názor na to, jet s 10m dítětem k moři?

petka28
19. mar 2009

Prosím podělte se se mnou o své zkušenosti. Náš malý má ted 5 měsíců a má Atopický ekzém každý mi radil jet k moři že je to nejlepší lék, ale dnes jsem byla u kožní lékařky a ta mi řekla že mám jet až tak ve 2 letech a strašila mě rakovinou kůže a že by malý vůbec nemohl na sluníčko atd:( Ted nevím jak se rozhodnout, měli bychom pro malého plážový stan, slunečník plavky s UV Factorem a vše nezbytné byli jste taky s tak malým ekzémovým mimčem u moře? jo a chceme jet do chorvatska autem. Díky za vaše názory

sturnus_vulgaris
19. mar 2009

Rakovinu podceňovat nechcu, ale tady snad opravdu nikdo nechce dítě vědomně spálit. Nicméně nejvíc spálených nacházím obvykle mezi lidma, kteří na slunko vůbec nechodí a pak se na něm náhodne objeví, nedejbože nemají úniku a ve výsledku se spaří jako prasátko. Nebo takoví ti, co jsou celé dny v kanclu a pak se smaží o 106 někde na pláži do stopoření mysli.

sturnus_vulgaris
19. mar 2009

sakra hrubka, "vědomě".

petka28
autor
19. mar 2009

sturnus: jj na děti v chorvatsku, sklonila hlavu a říkala že to je něco jiného 😨

susik77
19. mar 2009

ja neviem, mne sa mala nespalila, natierali sme ju detskou biodermou-photoderm faktorom 50+, na slnko sme chodili bud doobeda al. po 17.h.

sturnus_vulgaris
19. mar 2009

A nijak to nerozvedla...??? To by mě teda neuspokojilo.
Kdyby aspoň uvedla, že někdo je fototyp jedna a někdo čtyři a víc 🙂. Na tvém místě bych ho sluníčku trochu vystavovala už tady, ať tam nejede jako úplný sejra a pak se opravdu nespeče naráz. Možná o tom je to "něco jiného".

diddi
19. mar 2009

petka, asi z toho nic nebudete mat...my sme boli min.rok s nasimi dvojkami na Rhodose, vtedy mali 16m. a poviem ti, ze bolo to horsie ako doma...let prerevali, aklimatizovali sa asi 5dni...jest moc nechceli, k moru a k bazenom sme chodili az okolo 15.00, dovtedy len na izbe, pripadne po hoteli....nuz nie je to ako dovolenka....mozno tento rok to bude lepsie

lenkabu
19. mar 2009

Copak děcka z jihu házejí ze skály aby neměla rakovinu kůže? Proč nejet.......

iinuska
19. mar 2009

Petka, my mame termin v maji, a na konci augusta by sme chceli ist na par dni do Chorvatska.Jasne ze maleho nebudem vystavovat priamemu slniecku.Ale ten vzduch mu urcite urobi dobre. Ved aj doma chodime na prechadzky. A vzduch je tu ovela suchsi, nez pri mori. 🙂

emamamamu
19. mar 2009

lenko 😀 😀 😀 😀
ja taky pojedu...jestli Buh da..co tady machruju, kdyz ani nevim, jestli budou penize...😀
ale uz se na to tesim...vezmeme kloboucek, kremicek a jdem..nebudu nutit dite, az se opaluje se mnou na dese, ze? 😀

susik77
19. mar 2009

mne to vysvetlila moja kozna, ze ak budem vystavovat malu silnemu UV ziareniu do 3 rokov, urobia sa jej znamienka a tie su potom nebezpecne...

sturnus_vulgaris
19. mar 2009

ale znaminka (aspon mne teda) se delaji porad v prubehu zivota nova a nova 😖

iinuska
19. mar 2009

No mne ich teraz v tehotenstve dost pribudlo. A to nie je ani leto

kacka.va
19. mar 2009

no, já to taky brala pořád na lehkou váhu, dokud mi bývalá sousedka neřekla, že ona rakovinu kůže měla a nynější sousedka, že měla pár znamének, ze kterých by rakovina mohla začít, takže ta si musí každé další znaménko nechávat hned vyndat :(

susik77
19. mar 2009

kacka.va: aj ja som mala nebzpec. znamienko ☹ nastastie mi ho vybrali vcas 🙂 na histol. potvrdili, ze bolo rizikove.
ta suseda sa vyliecila?ze vraj melanom je dost nebezpecny...ja si odvtedy nechavam kontrolovat znamienka aj 2x rocne

kubinkov
19. mar 2009

Jídlo je určitě jednodušší zajistit malému ani ne ročnímu mimču než většímu batoleti. Koupené příkrmy jsou bezpečnější než ochutnáváníé z talíře rodičů. A jedna sklenička na den nám stačila. 😉 A V. to kupodivu přežil bez újmy.

kacka.va
19. mar 2009

susik: no má to nějak pod kontrolou, snad je to teď dobré, ale na sluníčko nesmí.
kubinkov: tak u nás by jedna nestačila, takže buď bychom neustále kupovali a nebo jeli s kufrem skleniček. 🙂

sirinka
19. mar 2009

jojo baby...robila som styri roky na onkologii...slniecko je dobry doktor, ale netreba to prehanat a velmi zalezi od typu koze, mnozstva znamienok a tak...

a hlavne sa neporovnavajme, ked sme deti boli my, ze nas mami tolko nemazali...rakovina za prve niekedy zreje roky rokuce kym vyplave na povrch, za druhe nam kazdorocne stupa vyskyt rakoviny a za tretie ozonova vrstva je stale slabsia a slniecko pali nebezpecnejsie...
urcite babatkam neuskodi pobyt pri mori a ani trochu slniecka, to je super, ale treba si rozmysliet v akom case a ako dlho nechame deti behat po slnku...a samo kvalitny opalovak nesmie chybat.

petka28
autor
19. mar 2009

a žádná maminka s mimčem co má atopický ekzém??

lovaa
19. mar 2009

Já mám akorát brášku, kterýho letos berem s sebou, ale tomu je už osm...to ti moc nepomůže...a má teda atopák. Každopádně na atopák je moře přeci nejlepší 🙂 To nám bylo řečeno na kožním 😉
Jestli chceš jed, tak jeďte..dneska se všechno moc řeší. Já už to dělám tak, že si zjistím víc názorů a pak jdu zlatou střední cestou...po svým 🙂

sirinka
19. mar 2009

petka nasa mala nema ale ja mam od narodenia... a more mi robi velmi dobre, ale je pravda, ze nie natrvalo...

danciacik
19. mar 2009

Petka určite choďte, podľa mňa to môže len prospieť. 😉

uci
19. mar 2009

ahoj holky, no nechem tu nejako mudrovat - chcem len vyjadrit svoj nazor na to co som tu citala lebo vystavovanie tak malickeho dietatka slnku povazujem za naozaj nebezpecne aj navzdory kremom a dalsim opatreniam (mame v rodine kozneho lekara takze z rozpravania co to viem):
ad "nas nemazali": suhlas so sirinkou, to bolo ale pred xy rokmi ked este ozonova diera nebola taka velka ako dnes a ovzdusie tak znicene, dnes je slnko niekolko nasobne nebezpecnejsie ako ked sme my boli male
ad "a co deti v chorvatsku": pokozka ludi sa vyvojom prisposobuje tomu prostrediu, v ktorom zijeme, cize deti v chorvatsku maju prirodzene vacsiu autoochranu ako ludia zo severnejsich oblasti (preto su napr. cernosi cierny a svedi biely blondaci - teda povacsine samozrejme, dnes je to uz migraciou pomiesane)
ad "doma tiez budu deti na slnku": slnko u nas nie je natolko agresivne ako v juznejsich oblastiach + niekolkokrat znasobene odrazom od mora atd... ale samo ze treba deti co najviac chranit pred slnkom aj u nas, radsej mat "biely pudincek" ako prckovi znicit zivot
ad "aspon ochranny faktor 30": tak ten by som minimalne pouzivala pre dospeleho a pre deti min. 50ka
takisto suhlasim so susik, koza ma neuveritelnu pamat a najhorsie je to v malickom veku, ked koza nema ziadnu autoochranu, ked ju vystavite slnku (a nemusi ist ani rovno o spalenie) vsetko si zapamata a postupne to bude pripominat aj v starsom veku, preto sa tie znamienka budu robit cim dalej tym viac

tak, dufam, ze to nezoberiete ako nejake mudrovanie 😉 ale podla toho co som pocula, citala by som fakt neriskovala more s dietatom minimalne do 2 rokov
a slovo "opalovanie" by som uplne vylucila z nasho slovnika, na to mozeme uz zabudnut ked sme si tak donicili zivotne prostredie 😖

sirinka
19. mar 2009

uci vo vsetkom s tebou suhlasim...najme fakt, ze nasa koza si skutocne pamata uplne vsetko...

ale na druhej strane si myslim, ze pobyt pri mori sa da zariadit aj s mensim babatkom...ako som uz pisala, ist radsej v septembri alebo zaciatkom oktobra ( mame skusenosti, ze sa da v pohode kupat v HR) a k moru s babom len rano do tej desiatej a potom az okolo piatej...
ked si vsimnete domacich, ako to praktizuju, cez den by ste ich tam nenasli...oni sa inac veeelmi cuduju preco tam my vsetci chodime prave v lete, ked u nich je najkrajsie na jar a maju pravdu...vsetko je zelene a krasne zakvitnute a najprijemnejsie na jesen.... 😉

dzany
19. mar 2009

ahoj my jsme byli min.rok v Itošce 😉 malá měla 9měsíců a rozjetý atopický ekzem (to jsme vtedy ještě nevěděli) co se týče věku - to bych se s ní bála spíš teď 😀 vtedy to přece bylo jenom klidnější lezoucí dítě (teď je to malý zvědavý a neposedný průzkumník 😝 ) a co se ekzemu týče - jestli budete mít klidové období tak určitě nemůže pobyt u moře uškodit (ale spíš je to potěšení pro rodiče 😉 ) na atop. ekzem se doporučuje min. pobyt 14dní a déle (čiže ani od klasické dovolenky nečekej že se ti miminko u moře uzdraví).
Nám se to tam ještě zhoršilo - neměli jsme správne mastičky, cesta, vlhko a pod. se na rozjetý atopák taky špatně podepíšou 😝

uci
19. mar 2009

jj sirinka, ak tak asi radsej nie v tom najvacsom lete, ja sice s mimosezonou nemam skusenosti - vzdy sme sa trepali k moru v tom najvacsom hice, tak ale to bolo kovoli tomu, ze pri mori tie horka lepsie clovek znesie, tak ale co uz? s malou si tohto roku zalezieme niekde do vnutra do vane a k moru az neskor 😉

bambusko
19. mar 2009

petka, nase dievcata maju atop a potravinovu alergiu s koznymi prejavmi a im na to more velmi pomaha 🙂

sirinka
19. mar 2009

uci my tam jazdime celkom pravidelne na jar a na jesen a priznam sa, v lete som este ani nebola v HR...ale inac si taku klasicku dovolenku nenecham skoro nikdy ujst...

jabber
19. mar 2009

petka - moje dcera měla atopák od 3. měsíce, mudr nám moře jednoznačně doporučila. Takže jsme hned - přes 7 měsíců dopředu - objednali na 14 dní Kanáry. Doktorka tvrdí, že aby byl vidět efekt, je nutné být u moře alespoň 3 týdny. Ale dcera se zároveň léčila homeopaticky, takže než jsme na dovču odjeli, tak už byla několik měsíců čistá 🙂 Takže nemůžu z vlastní zkušenosti říct, co by udělalo moře s ekzémem, ale myslím, že určitě pomůže 😉 🙂

sirinka
19. mar 2009

inac u mna z vlastnej skusenosti sa vacsinou prve dni ekzem zhorsil, cesta, zmena podnebia a tak, ale z dovolenky som odchadzala vzdy cista...bez ekzemikov 😉

evicka7
19. mar 2009

myslím, že je důležité dodržet několik věcí: nepouštět dítě vůbec ven (i třeba na pár minut - přechod na jídlo) bez namazání,kvalitní opalovák, nevycházet na slunce "přes poledne" to je u každého moře jinak, viděla bych to tak 11-15 hodin, pokud se nekoupe, důsledně dodržovat lehké oblečky a ne jen plavky, my jsme to takhle s hlídacíma klukama dělali na doporučení mudry a mám pocit, že žádné následky nemají

mě osobně jak píše sirinka se u moře ekzém vždy zhoršil, a i teď když jsem zaléčená, tak po příjezdu k moři se mi vždy rozjede, ale je to přechodný stav, po týdnu už je to dobré