Jaký je váš názor na to, jet s 10m dítětem k moři?

petka28
19. mar 2009

Prosím podělte se se mnou o své zkušenosti. Náš malý má ted 5 měsíců a má Atopický ekzém každý mi radil jet k moři že je to nejlepší lék, ale dnes jsem byla u kožní lékařky a ta mi řekla že mám jet až tak ve 2 letech a strašila mě rakovinou kůže a že by malý vůbec nemohl na sluníčko atd:( Ted nevím jak se rozhodnout, měli bychom pro malého plážový stan, slunečník plavky s UV Factorem a vše nezbytné byli jste taky s tak malým ekzémovým mimčem u moře? jo a chceme jet do chorvatska autem. Díky za vaše názory

vanish1
23. jún 2009

samotná cesta (autom) je záťaž nielen pre dieťa, ale aj pre dospelého, lietadlom je to iné, ďalej som myslela stravu, horúčavy, spálenie, choroby a pod. Táto diskusia je myslím o tom, aký je náš názor, tak môj je taký, že ja by som s takým malým dieťaťom nešla, vy môžete mať samozrejme iný.... Radšej niekde u nás do hôr..

kristi
23. jún 2009

vsemu tomu, co jsi uvedla se da bezu porblemu predchazet....

ia.
23. jún 2009

ahoj, zdravím vás přímo od moře, právě tady trávíme 3 týdny v chorvatsku, malý cestu zvládl naprosto bezvadně, jeli jsme autem přes noc, pohoda, občas pohladit, dudlík, jinak spal, ráno se normálně v 6h vzbudil, dostal na benzince mlíko (měla jsem horkou vodu v termosce), přebalit, a žádný problém, tady je naprosto spokojený, dodržujeme režim jako doma, má tady i svou jídelní židličku, postýlku, v moři se koupe, fakt supr, v pátek jedeme domů zase v noci a věřím, že cesta bude zase ok. A dr. se v tomto názoru rozcházejí. Moje pediatrička je mladá Mudra, má dvojčata a vykládala mi, jak s nima v 8M chodili s manžou po Alpách v krosnách a jak malému moře doporučuje kvůli vzduchu a vodě. Je fakt, že na týden bych sem nejela, ta cesta je náročná i pro nás, celou noc nespíme a pak se mu celý den věnovat, ale ty tři týdny jsme si fakt užili....

kucierka1
23. jún 2009

my sme boli s malou , ked mala 11 mesiacov v chorvatsku autom a bolo fantasticky 🙂 mala celu cestu prespala, isli sme na noc, samozrejme cez obed sme vobec vonku neboli, kristinke to len prospelo, mali sme AE a odvtedy ani naznak (klop klop), tak bolo dobre, ze sme isli o tri mesiace zas a teraz v piatok sa chystame znovu 😀

fiallinka
24. jún 2009

no já si myslím, že to problém není, pokud se všechno děcku přizpůsobí, nicméně znám sebe a vím, že bych si to moc s takhle malým mimčem neužila 🙂, takže my teď poznáme krásy naší země 😉 . Ale proč ne, hlavně je potřeba u toho myslet a nedělat nic na sílu...

angelik
24. jún 2009

boli sme a bolo fajn 🙂

tina_
24. jún 2009

ahojte,
my sa chystáme teraz v piatok...tiez sa toho obávam, ale verím, že to dobre dopadne. malá ešte nelozí, berieme kočiar, máme tú plážovú mušľu, slnečník...Cez obed sa tam ani nedá byť von, to je jasné,...
Práve sa skôr bojím tej cesty, ale chceme urobiť medzistop, prenocovať a tak dalej...Horšie to bude nazad...to ešte domyslím...

Práve sa chcem vás opýtať na tie plavky, čo spomínate s UV filtrom, to sú tie ako overalík? No a k tým krémom s vysokým UV filtrom, niekde som čítala, teraz neviem nájsť narýchlo link, že krémy s UV viac ako 30 sú u detí rakovinotvorné...Ja som i tak nikdy vyšší nedávala ani staršej, skôr som ju krémovala častejšie...
Kamoška napríklad dáva deťom čerstvú mrkvovú šťavu dvakrát denne, po 15 dňoch si koža sama vytvorí UV filter okolo 5-10...

jabber
24. jún 2009

tina - vysoké faktory nejsou zdravé ani pro dospělého, natož pro dítě 😒 My máme Microsun 30, osvědčený už z loňska. O tom overálku jsem taky kdysi uvažovala, ale klobouček, tričko a krém úplně stačí 🙂 Loni byla malá po 14 dnech skoro stejně bílá jako když jsme tam přijeli 🙂

hathor86
24. jún 2009

klidne bych s malym jela... chce to kvalitni kremy(nejlepe poradi v lekarne!) A klidne bych vyrazila... je treba akorat davat pozor na mistni jidlo, aby mu neco nedelalo problemy, treba ovoce(citrony, pomerance, mozna morske pldy), podle toho jestli jeste kojis by sis mela dat pozor co jis, ale takhle velke dite uz stejne urcite prikrmujes, nebo krmis uplne samostatne, takze by nemel byt problem... snad jedine dostatecne oestrovat ten ekzem, jestli mate nejaky kremik nebo neco takoveho... jinak by nemel byt problem... mozna jeste s vodou byvaji problemy, ale to spis u malinkych deticek, nektere pak muzou mit prujmiky... znami byli s 3-mesicnim miminkem na dovolene a uplnev pohode... taky jeli autem, stranu s miminkem zastinili tenkou dekou a pvlhkou plinkou a zastavovali co dve hodiny... udelali si i z cesty takovy vylet... v kazdem zajimavem meste se zastavili, udelali malinkou prochazku, nakrmili, napili se najedli a jelo se dal... prcek tak celou cestu prospal a dalo seto zvladnout.... sice staveli hrozne casto, ale i to se da spojit s necim pozitivnim... preju stastnou cestu vsem maminkam s miminkama (i nemaminkam nebo tem ktere jedou bez nich, samo 😀 )

hathor86
24. jún 2009

Susik, taky mam znaminka a na zadnou rakovinu neumiram 😀 😀 kdyz jsem byla mala, tak nas v decaku slunili o 106 a nikomu nevadilo ze budeme mit znaminka... niceho bych se nebala, pokud clovek udela dost preventivnich opatreni muze jet s ditetem treba na severni pol nebo na saharu.... dyt v africe se taky rodej deti a nikdo neresi jestli budou mit znaminka 😀

angelik
24. jún 2009

dobry krem, klobucik, biele tricko, to staci (a slnecnik a okolo obeda zaliezt dovnutra 😉 )
drzim palce, nech vam to vyjde

hathor86
24. jún 2009

jo, mam tip na dobry krem: DAYLONG KIDS

tina_
24. jún 2009

dobrý nápad s tou mokrou plienkou...

sirinka
24. jún 2009

mozete mi vysvtelit, co je rakovinotvorne na opalovacich kremoch z vysokym faktorom?

hathor to mas pravdu, ze ked sa clovek dostatocne pripravi, moze cestovat s babatkom kdekolvek... len to prirovnanie ako to bolo kedysi a ako je to dnes je na nic...dnes mame v nemocniciach ovela viac ludi s karcinomom koze a bohuzial zvysuje sa pocet mladych ludi s tymto ochorenim, takze by som to tak nepodcenovala....

jabber
24. jún 2009

sirinka - já jsem teda nečetla, že přímo rakovinotvorné (ale ani bych se nedivila), já jsem četla, že čím vyšší faktor, tím víc vlastně poškozuje a naleptává kůži, která po nějaké době jeho používání už ani není schopná se sama bránit (pigmentovat), takže nevydrží bez namazání ani to, co vydržela předtím a spálí se okamžitě 😖 Člověk se vlastně stane závislý. A naleptává proto, že jsou to chemikálie. Psali, že by se měl používat vždycky co nejnižší možný faktor, který stačí.

Teď jsem zjistila, že Microsun Baby se od letoška jmenuje Daylong Baby 😅

hathor - jenže opalování, když my jsme byli děti a teď nejde vůbec srovnávat. Si pamatuju, jak se naši smažili v Jugošce celé dny, mazali se Contraviolem s ochranným faktorem asi 1 a nespálili se nikdy. A mě tím mazali taky. Slunce je teď daleko agresivnější.
A máš pravdu, v Africe se taky rodí děti, ale řekla bych, že mají tak trochu jinou pigmentovou výbavu 😀

tina_
24. jún 2009

ja si tiez myslim, ze je to chemickym zlozenim tych kremov...

jabber
24. jún 2009

tina - právě proto používám pro malou ten Microsun alias Daylong Baby bez chemických filtrů 😉 😎

markiza
24. jún 2009

no neviem s tymi kremami, tu v spanielsku bezne deti natierame 50+, hlavne teda take bielka ako mame my. ten link by ma zaujimal.

my o par dni pojdeme 2000 km na dovcu autom, pocitame, ze na ceste stravime dva mozno viac dni, zastavovat budeme kazde 2-3 hodiny, nieco v style ako pisala hathor86, nebudeme sa hnat co najrychlejsie, ale prisposobime tempo detom...

gtver
24. jún 2009

jak píše jabber, tahle informace o nevhodnosti vysokých faktorů, se týká typu krémů s chemickými filtry, proto jsou vhodnější (a pro děti především) krémy s minerálními filtry

jabber
24. jún 2009

markiza - link ti nepošlu, protože to byl papírový časopis a navíc už je to tak aspoň 3 roky. Ale uvízlo mi to v paměti z toho důvodu, že náš kamarád má alergii na slunce a kupuje si faktor 70 😅

markiza
24. jún 2009

jabber, moze byt, tu kupis v lekarni aj 90 pre ludi s totalnou slnecnou intoleranciou... skusim nieco vygooglit.

molnarovak
24. jún 2009

Mozno ma za to odsudite, ale ja som bola pri mori so 7 tyzdnovym babatkom. Bolo to uz koncom septembra, kupat sa nedalo. Ani som sa nemohla, ved som bola po porode. 🙂
Malicka bola fantasticka! Strasne dobre jej robilo to ovzdusie. Ked sme dali kocik na plaz k moru, tak v momente spala. Vlastne spala skoro stale a bola neskutocne kludna.
Doktorke som sa priznala az po navrate domov. Najskor sa trocha zarazila, ale ked malu vysetrila tak priznala, ze vyzera ovela lepsie, nez predtym. Bola ovela kludnejsia a zacalo jej viac chutit jest.
Co sa mna tyka, ja som si tam neskutocne dobre oddychla. Cele dni som sa vyvalovala, o malu sa staral manzel. Stale sme chodili na prechadzky a malinka iba spala a spala a spala. Bola to jedna z najlepsich dovoleniek. 😉

nicolkarin
25. jún 2009

molnarovak - preco odsudime? ja som bola s mojou pri mori , ked mala tiez len 7 tyzdnov. a priznala som sa pred odchodom aj pediatricke a nemala s tym ziadny problem. na prudke slnko sme nesli a mala vsetko prespala, cestu, nase obedy a vecere, mali sme aj takeho trojrocneho certika so sebou (prvu dceru), takze som az tolko nelezala ako ty, ale aj tak to bola super dovca.

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smardik
25. jún 2009

já bych jela, malý má 8 měsíců a pokud budu jet kvůli těhu tak v září chceme k moři jet, do toho chorvatska asi. Sluníčko je přece i tady a je jasné že na sluníčko nebude, že bude natřený krémem, něco na hlavě, přes poledne v chládku na ubytování apod

molnarovak
25. jún 2009

Ked som doma niekomu povedala, ze som bola s tak malym babom na dovolenke, tak vsetci zalamovali rukami, aka som len nezodpovedna matka. Preto cakam skor negativne reakcie.
Ked sme boli na dovolenke, tak kazdy cudzinec, ktory sa pri nas pristavil sa rozplyval, ake to je nadherne ist s takym malym babatkom na dovolenku. Ale ked sme stretli Slovakov, tak len krutili hlavami, ze aki sme nezodpovedni.

zuzpolka
25. jún 2009

molnarovak,,,,nič si z toho nerob 😉 niektory su taky bohužial 😖 robia z toho vedu a pritom tomu dieťaťu je uplne jedno kde je,,,,ono nema žiadne starosti ani stresy z tej dovolenky ako mi dospely 🙂 😉

markiza
25. jún 2009

molnarovak, na tom, ze ste si uzili spolocnu dovolenku nie je nic odsudenia hodne 😵 dobre ste urobili. ja mam zasa najradsej take komentare ako sa s detmi neda nikam ist, vsetko je komplikovane... prd makovy, len sa treba vediet zariadit. 😉

erikasadek
25. jún 2009

markiza asi tak.. 😉 ten prd makovy ma rozosmial.. 😉

markiza
25. jún 2009

ahoj erika, no nemam pravdu? 🙂