Jaký je váš názor na to, jet s 10m dítětem k moři?

petka28
19. mar 2009

Prosím podělte se se mnou o své zkušenosti. Náš malý má ted 5 měsíců a má Atopický ekzém každý mi radil jet k moři že je to nejlepší lék, ale dnes jsem byla u kožní lékařky a ta mi řekla že mám jet až tak ve 2 letech a strašila mě rakovinou kůže a že by malý vůbec nemohl na sluníčko atd:( Ted nevím jak se rozhodnout, měli bychom pro malého plážový stan, slunečník plavky s UV Factorem a vše nezbytné byli jste taky s tak malým ekzémovým mimčem u moře? jo a chceme jet do chorvatska autem. Díky za vaše názory

uci
19. mar 2009

sirinka: a kam chodievate? niekam juznejsie alebo sa da aj na severe aj ked nie je leto?

briketa
20. mar 2009

Peta, moj syn sa pri mori narodil, po 24 hod sme opustili porodnicu a odvtedy sme pri vode kazdy den. Spreje so 70 faktorom pri mori bezne dostat, tak isto kombinezky s klobucikmi a okuliare (cela suprava Baby Banz, vrele odporucam). Na priame slnko niesiel medzi 11-15 hod. Na vas ekzemik nepomaha len slnko, ale hlavne slany morsky vzduch a ina klima, takze aj ked bude obleceny a pod slnecnikom, pomoze mu to.
Rakovina koze zo slnka sa tyka najma nas, co pri mori byvame a sme slnku vystaveni denne po cely rok. Ked si na dvojtyzdnovej dovolenke, dieta je chranene vsetkym spominanym vyssie, len mu to prospeje 🙂

petka28
autor
20. mar 2009

Vše to o čem se tu píše samozřejmě dodržovat budem, nechystáme se dávát malého na sluníčko🙂) jen jsem potřebovala zkušenosti maminek dětí s AE jestli jim to neuškodilo🙂

sturnus_vulgaris
20. mar 2009

K tomu "nás rodiče nemazali". To je pravda, nemazal se jaksi nikdo, nebylo totiž čím 🙂. Ale spíš bych řekla, že se s NÁMI NEMAZALI. S kým se mazali, z toho byl neurotik.

Ale teď se snad mažeme všichni ne? V létě bych nenamazané nenachala běhat dítě ani tady v těchto končinách, protože i tady je slunce sakra ostré (zejména v červnu). Nedovedu si však představit, že ho budu pořád jen sekýrovat, ať neleze na slunko, ať neleze do vody, ... No a jak jinak chcete,aby se pokožka dítěte na slunko navykla než tím, že ho budete postupně a v rozumné míře slunci vystavovat?

Jinak o "opalovani" u ditete nemuze snad ani byt rec. Uz vidim batole, jak se ochotně smaží s maminkou na slunku na dece 🙂... Ty děti ani přímé slunce nevyhledávají, každé, které znám, je otrávené už jen z toho, že jim svítí do očí... Pokud na něm setrvají, tak proto, že jsou třeba u vody nebo proto, že si hrají a jsou zabrané hrou. No a to je namazeme a na hlavu dáme čepicu a postaráme se o přísun tekutin. Nic, co by průměrně inteligentní člověk nezvládl. A chybička se občas vloudí - ostatně skoro každý z nás někdy měl úpal (já teda ne) a přežili jsme to taky. Nebo snad vaše dítě se nikdy například z něčeho nepřejedlo? Nasledne nepozvracelo? Nikdy mu nic nezaskocilo? Neupadlo někde? Neodrelo si koleno? Jestli jo, jste možná dokonalé matky, ale mě je trochu líto takových dětí.

kacka.va
20. mar 2009

u malých dětí jde o to, že nemají vyvinutou tu ochrannou vrstvu kůže, jako má dospělý. Jinak dost často je problém i v používání opalovacího krému, protože si hodně lidí myslí, že když ho namaže, tak se už o to dál nemusí starat, ale opalovací krémy mají určitou dobu ochrany, např. 30 minut, hodinu a po té době už je to, jako kdyby se člověk nenamazal. :(
sturnus: v něčem s tebou souhlasím, ale přirovnávat působení sluníčka k odřenému kolenu,s tím teda ne. Ať si dítě spadne a nabije si kokos, tak se udělá strup, maximálně poteče trochu krve, ale je dokázané, že když se dítě spálí na sluníčku, tak se zvyšuje riziko, že v budoucnu bude kůže "nemocná". Prostě chce to uvážit a podle toho se k tomu se zdravým rozumem stavět.

aponchie
20. mar 2009

jela bych 😎

jittuss
20. mar 2009

Petko mame stejný problém jako vy, ale ja s manžou jsme rozhodnutý jen na 100% pokud finance dovolí určitě vyrážíme k moři, malá má taky AE a moře je jidiný zaručený preventivní lék. Určitě jí nebudu vystavovat slunci ale důležité je to slané moře takže si s ní kydnu na břeh a budu klidně držet slunečník 🙂

petka28
autor
20. mar 2009

jittuss taky si myslím že nám moře a ten vzduch pomůže.. jsem taky rozhodnuta na 100 % 🙂

kyri
20. mar 2009

jj, dovči s mimišema a batolatama u moře jsou super 😵
my měli let v pohodě, pobyt taky. doporučuju. 😉 (a něco odtamtud mam v albíku)
nevim, jak by to šlo autem - to by asi bylo větší maso, ale tak s pauzama tam taky dojedete 😀

susik77
20. mar 2009

baby a co si myslite o slnecnych okuliaroch pre batolata? mm mi stale tvrdi, ze pre malu je to blbost kupovat, ze stejne si ich bude stale davat dole. ale myslim, ze snad teraz ked bude mat uz skoro 2 roky bude mat uz "rozum", minule leto nechcela v lete ani klobucik 😒

aponchie
20. mar 2009

proc blbost? 😎 ja bych je koupila no a co ,ze si je semotamo ze startu dunda rozhodne lepsi nez si palit do oci ne?kor u more

sylvar
20. mar 2009

tak malá teda brýle nechtěla, jsem zvědavá toto léto,ale známí měli u moře o rok starší holčičku a ta brýle v poho nosila, bylo jí 2,5roku ale...
jinak s mimi k moři určitě, s náma v letadle letělo dalších 14dětí- rozmezí 3týdny-5let

susik77
20. mar 2009

tento rok budeme doma, ale som tak rozmyslala, ze nech si na ne zvyka 😎 asi budem nosit aj ja, deti radi opakuju 😎

sylvar
20. mar 2009

tak mě malá před dvěma dny sluneční brýle rozbila 😝 takže vzor jak prase 😀

sirinka
20. mar 2009

uci my chodime na more na plachetnicu, takze brazdime to tam hore dole...a na jesen sa da kupat aj severnejsie bez problemov, vodicka je vyhriata...
ja som uz malej kupila tiez slnecne okuliare, vacsinou si ich da dole, ale neva...raz sa anuci chranit si ocka, hlavne, ked ich ma svetlo modre...

kacka.va
20. mar 2009

já myslím, že když si batole na brýle zvykne, tak to bude jedině dobře a pak mu to přijde přirozené je mít na nose.

angelik
20. mar 2009

boli sme s malou 9.mesacnou v Grecku a bolo super
ale izba s klimou je nutna, krem s vysokym faktorom, biele dlhe tricko, alebo ine lahke svetle oblecenie na plaz
von sme chodili dopoludnia a k veceru, mala kludne spala aj pod slnecnikom

najprv som tiez chcela kupit plavky s UV aj okuliarky, ale prezili sme to v pohode bez nich
(znami sa pytali, ci sme mali zle pocasie, ze sme taki bieli 😀 )

a autom by sme nemohli, ani autobusom, to by mala nezvladla
letecky to bolo akurat

jasumat
20. mar 2009

Aj ja môžem potvrdiť- tiež mám ekzém, že vždy po príchode k moru sa mi to hrozne zhorší, ale len na 3-4 dni, potom je to ok a niekedy celý rok neviem, že mám ekzém.
Inak my sme boli s chalanmi, keď mali 6-7 mesiacov v HR a bolo super. Ale vždy sme mali pláž, kde bol dostatok prírodného tieňa- borovice. Neudržala by som ich iba pod slnečníkom. Takto mohli behať po celej pláži a boli v tieni. Takéto pláže sú hlavne v oblasti Makarskej.

sturnus_vulgaris
22. mar 2009

kacka.va: Urcite souhlasim, ze to spaleni neni banalita. Ale presto si myslim, ze pokud se dodrzi jista pravidla, o kterych tu evidentne panuje shoda, tak nejaka katastrofa nehrozi. Holt na to maly musi byt clovek opatrnejsi nez je na sebe. Nehody se stavaji ale vzdycky a vsude, ruzneho druhu, proto taky to prirovnani s rozbitym kolenem, atp. Nemyslim si, ze je nutne sebe (a dite taky) pripravit o vsechny radosti zivota jen ze strachu, "aby se nahodou neco nestalo".

Kazdopadne je vidno, ze co clovek, to nazor... Nikomu ho neberu. Nicmene mam v planu s tim nasim, jestli se toho chudatko male zatim druhotrimestralni dozije, urcite nekdy k vode/mori zajet, protoze my mame more radi a min. stoji za pokus zkusit, jestli i to nase male nebude nadseni sdilet taky.

rezetka
19. jún 2009
katrin21
19. jún 2009

uplne v pohode... moj byvaly manzel bol s terajsou partnerkou a dietatom pri mori ked malo 10 mes, a teraz idu aj s nasou dcerou a dalsim ich dietatom a ma len 6 mesiacov... ide len o správny výber miesta.. aby dieta mohlo lezkat v kociku a pospat si niekde v tieni.. a cez obed pripadne pospi na izbe 🙂)

soanpe
19. jún 2009

naší Sofii jsme brejle koupila ve 3 měs. a pohoda.Sice si "vybírala" z několika modelů, ale až chicco si nechala na očích 😉

nicolkarin
20. jún 2009

isteze treba ist k moru, aj s 10mes. ja som bola s 2mes. a nic sa nestalo, von sme chodili rano do 10h a potom az po 16h a pekne sme si to uzili. hotel mal aj vnutorny bazen, tak cas medzi tym sme travili vo wellness a v bazenikoch.

mkr
20. jún 2009

ahoj, byla jsem s naší půlroční holčičkou, vše v pohodě, jen jsem teda kojila, teplo zvládala líp jak my 🙂 let byl taky v pohodě, prostě supr, používala jsem krém od daylongu a na malý nebylo znát, že byla u moře, brýle měla takový ty na pásku, měla pořád na sobě košilku a klobouček, moc si to tam užila, i když byla takhle malá 🙂

aponchie
20. jún 2009

ja budu mit 3mesmimi tak zvazuju jestli teda jet nebo ne,ale lekarka rikala,ze je dulezite aby mela aspon prvni hexu za sebou a pak jo,ale neznam nikoho kdo s tak malickym mimcem jel.. 😝

bets
22. jún 2009

ked syn mal 8 mes. tak som sa stretla s roznymi nazormi. alergologicka mi vsak vyslovene odporucala ist. maleho som nemusela ani natierat, cely cas sme ho drzali v chladku, bud mal tien v kociku, alebo na plazi sme sedeli pod stromom. doktorka nam odporucala slanu vodu miesat so sladkou, tak sme mali malicky bazenik kde sa clapkal.
lenze maly dostal jeho prvy laryngitidovy zachvat, nastastie uz na Slovensku a tak sme v den navratu skoncili v nemocnici na infuzii a tam doktorka na nas pozerala ako na najnezodpovednejsich rodicov pod slnkom. dakovali sme bohu, ze zachvat neprisiel o den skor. pri druhom dietati som uz nemala odvahu ist skor ako pri 2,5 rocnom.

vanish1
22. jún 2009

ja by som teda do 2-3 rokov určite nešla, veď nejde len o spálenie, ale o plno iných vecí, myslím, že taká dovolenka je poriadna záťaž aj pre dospelého a nie to ešte pre dieťa.. a autom už vôbec nie....

markiza
23. jún 2009

a v com je to zataz, okrem teda toho spalenia?

zuzpolka
23. jún 2009

tiež by ma to zaujimalo, že aka zaťaž??? 😕 🤐