Je dovolenka v Taliansku vhodná pre tehotné ženy?

emapol
28. aug 2011

Rada by som sa opýtala, či nie je riskantné ísť autom k moru na dovolenku do Talianska - blízko Benátok, ak je žena tehotná- v 2.trimestri, bez problémového tehotenstva. V Taliansku je podľa mňa dosť špinavá voda... a tak nie je to problém pre tehotné kúpať sa v takomto mori, poprípade ako dlho sa odporúča či neodporúča byť na slnku?

lucka1987
28. aug 2011

no co viem, tak blizko benatok je ozaj spinava voda.. vsetok sajrajst ide do mora.. mesiac dozadu sa odtial vratila segrenka.
co sa tyka slnka.. obmedzit ho treba koli zvyseniu tvorby pigmentovych skvr ( a tie asi nikto z nas nechce) a tiez koli prehrievaniu babatka.. ono sa pred tym slnkom nema kam schovat. inak dovolenka v bezproblemovom tehu je ok, aj tie benatky, aj trosku slnenia, ked sa brusko bude prekryvat ... ale to kupanie sa v mori...
keby to je inde, tak v pohode, kedze more je vzdy bezpecnejsie ako bazeny... ale zrovna more v casti Venezia by som neriskovala 😅

melpomene
29. aug 2011

ahoj...my sme prave prisli z dovolenky v Taliansku a som na zaciatku siesteho mesiaca...boli sme cca 30 km od Benatok...cestovali sme autom 12 hodin tam a 11 hod. naspat aj s prestávkami...more bolo ovela cistejsie ako napr. v Bibione...v oblasti, kde sme boli bola hadam kazda druha zena tehotna...kupala som sa aj v mori aj bazene uplne v pohode a nemala som a nemam ziadne problemy...dokonca som sa aj poopalovala...podla mna ked mas dobry opal. krem tak sa pigmentovym skvrnam da vyhnut...ani jednu tehotnu som tam nestretla flakatu od slnka...my sme boli v Taliansku kvoli malemu a piesku...ale nabuduce sa uplne v pohode vyberiem na strkovu plaz napr. do Chorvatska...to more v Taliansku asi ani od toho piesku ciste byt nemoze

vefi89
29. aug 2011

@emapol píšeš, že máš bezproblémové tehotenstvo, tak prečo nie? 🙂 nie je to choroba 😀 viac prestáviek a myslím, že to zvládnete 😉

sorciera24
29. aug 2011

nie je spina ako spina, ja som uz bola 6krat v Taliansku a spinave more som tam nezazila, more ja tak akurat zakalene, lebo logicky, piesok sa viri, ale nie je spinave 😉 urcite ist lepsie k moru ako do chloroveho bazena 😉 my sme boli tento rok v Lignane a plaz aj more bolo ciste, tehotne tam boli normalne, v6-7mesiaci, je to blizko, takze podla mna to isto zvladnes, ak nemas nejake rizikove alebo co, kludne by som sla 😉

maryanna
29. aug 2011

ja som bola v taliansku v Lignane, teda asi 70 km od benatok, bola som v 5tom mesiaci, a pohoda...
vmori sa kúpať môžeš, niesú tam mikróby, ako v inde nap v bazénoch a podobne......takže pokojne chooĎ

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre