Je pre dieťa lepšie all inclusive alebo varená domáca strava?

jespera
25. jún 2011

Nemozem to nikde najst - mozno taka tema aj je.. Podelte sa so svojimi skusenostami, aky typ ubytovania pri mori vybrat prre 20 mesacne d.: hotel kde je all inclusive, alebo nejaky penzion s kuchynkou - kde drobcovi dokazete pripravit jedlo sama...?

usiko
25. jún 2011

moj nazor....All inclusive je varena strava v cudzom prostredi, kde nemas moznost pozriet do kuchyne, kto a kde to vari....aj ked je to 5 hviezdickovy hotel, tak kuchar moze mat nadchu, chripku a byt napriklad v inkubacnej dobe...toto prenesie na jedlo a mas pruser...alebo mozu krajat ovocie a zeleninu na tej istej, alebo v tesnej blizkosti dosky na ktorej sa kraja surove maso...nevies, co chytis a zaludok dietata a jeho imunitny system je vovyvoji, takze nevies ako ono by zareagovalo na nieco, co na to/v tom jedle je a nevidno...nechcem vytahovat E.colli, ale aj napriklad taka toxoplazmoza nie je nerealna.......pri nedobre umytej zelenine, alebo nedovarenom mase, alebo [po kontakte surovej zeleniny a suroveho masa.......dalsia vec, to jedlo je tam vystavene a nech mi nimto nehovori, ze kazdy dovolenkar tam do neho ide s cistymi rukami od umyvadla....viem, su tam pribory, ale aj tak...prostre tieto hromadne stravovania nezavanaju hygienou....

ja osobne som za to, ze ak idem na dovcu tak jedine tam, kde mam kontrolu nad jedlom, co moje dieta dostane...a to je varena strava v ap[artmane....

ale mozno tu narazis aj na iny nazor.....ale ja mam o tomto dost nastudovaneho, takze mozno aj ty by si mala trosku posurfovat po spolahlivych zdrojoch...

mirka285
25. jún 2011

tak ja mam iny nazor...na dovolenku si ide clovek oddychnut a vypnut 🙂 a aky je to oddych ked budem stat pri sporaku a vymyslat co uvarit dietatu??? na dovolenku s dietatom si treba vybrat kvalitnejsi hotel a potom sa netreba nicoho bat 🙂 vacsinou je ponuka jedal taka bohata,ze nie je problem vybrat nieco pre dieta 😉 moj syn bol na dovolenke dokonca vacsi jedak ako doma,takze nicoho sa neboj a dajte si all inclusicve a poriadne si to uzite 😉

evabb35
25. jún 2011

Pri výbere ubytovania si všimni polohu ubytovacieho zariadenia. Penzióny sú málokedy umiestnené na pláži, skôr sú viac v centre mestečka a ku moru je od nich ďalej. Všimni si, či v blízkosti nie sú aj nejaké zábavné podniky, kde sa organizujú diskotéky do rána, nákupné centrá, rušné cesty a pod. Niektoré hotely majú aj nočný bar so živou hudbou, ale pri objednávaní izby môžeš požiadať balkón na opačnú stranu, aby zvuky z nočného baru Vás v noci nerušili. Samozrejme, čím drahší hotel, tým lepšia kuchyňa a profesionálnejší prístup. V dobrých hoteloch Ti pre dieťa pripravia špeciálne upravené jedlo na požiadanie. Hotely sú väčšinou priamo na pláži. Hotely mávajú vlastnú pláž,čistejšiu, pokojnejšiu ako mestská pláž....niektoré majú aj vlastný park, prípadne sú v blízkosti lesoparku, kde si dieťatko môže v tieni spinkať a Ty oddychovať na lavičke. Hotely sú skôr umiestnené v tichej lokalite, ďalej od rušného centra. Aj niektoré penzióny majú vlastnú pláž. Ak sa rozhodnete pre varenie na dovolenke, tak treba ku vareniu prirátať aj čas venovaný nákupom potrebných surovín, ovocia, zeleniny či už na trhu alebo v obchode. Vtedy je blízky trh, obchod veľkou výhodou. V apartmánoch zvykne byť aj hlučnejšie - dosť záleží od temperamentu ubytovaných hostí. V hoteloch personál na dodržiavanie poobedňajšieho a nočného kľudu viac dohliada.

lucula73
25. jún 2011

ja by som kludne šla all incl.,ale keďže moj malý / 18 mes./ absolutne v stoličke neobsedí a potom ho naháňame po celej jedálni,tak sme zvážli za a proti a ideme tento rok bez stravy,budeme si variť sami.Ale raz sa teším,že si all incl. vyskúšam,nič nerobiť,len leňošiť 😀
Takže kludne choď 😉

lara75
26. jún 2011

Vyber si zlatý stred, tj tzv. "aparthotel", kde máš aj all inclusive stravu ale zároveň je aj malá kuchynka na izbe (štúdiu) na prípravu jedla pre mimi. My sme raz boli (ešte bez malej) v takom hoteli na Ibize (Tarida beach 4*), síce som okrem čaju nič nevarila, ale bola tam malá dvojplatnička, chladnička, konvica aj nejaké kuhynské nádobie.....obchodík na blízko.......a bola tam strava ultra all inclusive, mňam všetko na jedničku....odporúčam, neviem, či sa odvtedy kvalita nezmenila, boli sme v 2008🙂