Jedlo do aquaparku

adik64
9. máj 2015

Maminky, chystáme sa na celý deň do aquaparku a poprosím si nejaké tipy, čo so sebou na jedenie - aby to vydržalo mimo chladničky, zasýtilo (aj chlapa), ideálne niečo zdravé a ľahko stráviteľné. Minule som robila cestovinový šalát a slaný cuketový koláč, malo úspech, ale chcelo by to zmenu 🙂 Ideme dvaja dospelí bez detí. Vopred ďakujem za inšpiráciu.

bonaqa2013
9. máj 2015

@adik64 Keď výlet tak výlet so všetkým. Aj so stravou. Išla by som do rešt.
Alebo tesne pred vstupom do areálu aqua. by som navštívila supermarket a kúpila rožky, paradajky, salámu trvanlivú a minerálku. ešte možno ovocie. a to je všetko. Troška pohladova´t tiež nie je zlé.

evelynm
9. máj 2015

v aquaparkoch byvaju moznosti najest sa. Vôbec by som neriesila stravu. To, co vezmes so sebou, tiez musis kupit, pripravit, nieco to stoji. A za tu cenu sa najete aj tam, vyberiete si podla momentalnej chuti,

pribinak
9. máj 2015

Arabsky chlieb, náplň zeleninou a kuracím narezom, nejaky tvrdý syr a hotovo

adik64
autor
9. máj 2015

Radšej by som vzala jedlo so sebou, v aquaparkoch mávajú väčšinou fastfoody a to nám moc nechutí.

evelynm
9. máj 2015

@adik64 , veru nesuhlasim, su tam fastfoody, ale aj normalne varene jedlo. Ale vsak kazdy podla seba, samozrejme, nevnucuem svoj nazor 🙂

zuzana612
9. máj 2015

@adik64 neviem do akeho aquaparku idete, my chodime do Besenovej a Tatralandie. A veru si vzdy bereme jedlo so sebou, lebo dost ze dame 40 euro za vstup, nie som ochotna dat dalsich 50 euro za stravu pre 2 dospelych a 3 deti. Ked si to zoberem z domu, tak ma to stoji max. 10 euro. Ak tam nieco kupime tak nejaku zmrzlinu. ALe my chodime len na par hodin takze mna a mm neriesim a detom zobereme nejake croisanty atd.

horana
10. máj 2015

Rezen vyprazeny ci na stave masko v alobale/prepravke ti od rano do obeda v pohode vydrzi. K tomu zeleninu nakrajate donesenu priamo na mieste. A vobec riesit dospelych bez deti preboha, ved to zjete hocico, este ked kvoli decku treba vymyslat, ale dospelaci ze nevedia co zjest? Ved s detmi bez urazky zahyniete 😠..
Hocico co mate radi, v prepravke pol dna, rizoto, kuskus so zeleninou...
Inak na vacsine aquap. (schvalne kam idete konkretne) ani fast foody niesu skor normalne jedalne s beznymi cenami, da sa dokonca rozne kombinovat, minule dcera vymyslala a kupili sme jej tam iba prilohu na tanier, kopceky ryze poliate jemnou nemastnou stavou s moracacieho maska, kludne nam vyhoveli ani tu stavu neratali. K tomu zhryzla uhorku z domu. Urcite sa da naskladat podla chuti hoc co 😉

mirage
10. máj 2015

To akoze pri bazene si vybalite svoj rezen ? 😀 Kokos toto je otazka, idu dvaja dospeli, a ze co budu cely den jest..

bianca
10. máj 2015

ja som clovek sporovlivy ale prepadla by som sa pod zem keby som v aquaparku mala vytiahnut ešus alebo dozu z jedlo.Je rozdiel dat si nieco male ako kolacik ale isto by netrepala so sebou hlavne jedlo a radsej sa najedla tam oficialne.Hoc obycajny smazak hold ked idete len dvaja dospely.

horana
10. máj 2015

No zase tej sporovlivosti sa musim aj zastat...
To zas podla mna v principe ziadna hanba nie je. Tak ako hocikde na hociakom inom kupku, ved to tak robi nadpolovicna vacsina ludi, tak ake hanbenie. Okrem toho aj to ma svoje caro, na travicke vybalit.. Niekomu fakt moze chutnat viac z domu, ma dietu roznu, toto nesudim.
Jedlo v aquap. nie je ani tak drahe pre 2 dosp. samych to som len chcela povedat a byt bezdetni radsej si dame cerstve v restike ze by sa mi s tym ani babrat nechcelo, pre rodinu s viacerymi detmi by to vzhladom k tomu ze aj vstupne je pre nich dokopy palka uz casto neumerne navysilo este pre vsetkych navysit jedlom z restik, uz aj tak je nekrestanske - to vstupne a hlavne oni sami by sa ho mali hanbit vyberat. Ked sa oni nehambia vyberat tolko za vstupne - za rodinu na den priemerne 50E si porovnajte s priemernymi platmi na SK, tak taka rodina si x krat rozmysli ci vsetci pojdu do restiky, alebo radsej usetria jedlom z domu a radsej si zajdu viackrat za leto vobec do aqp. ako takeho. Hoc by si mozno aj radi zasli a netreposili vzdy len s domacim jedlom ale aj nakombinovali, len to by musel byt pomer platov/vstupov asi ako v Rakusku a to zdaleka nie je.

zuzana612
10. máj 2015

my ked sme boli naposledy asi pred mesiacom v tatralandii tak veru rodiny vytahovali nabalene rezne, k tomu chlebik, zeleninku a tak 🙂 Ja len pekne detom croisanty, najmladsiemu vyzivu, nejake vody. ALe tiez som toho nazoru ze radsej pojdem do toho aquaparku so svojou stravou a pojdem tam viac krat ako tam nechat za jeden den 100 euro 😝 Tiez si myslim ze pri tom vysokom vstupnom by mohli mat aspon ceny jedla normalne. Keby tam dali napr. bezny obed za 3.50 ako je to pri gastracoch, nik by neriesil ci si jedlo zobere alebo sa naje tam. Ale ked len par. za jednu pol litrovu colu tam chcu 2.50 😝 tak kolko stoji asi taky obed. Kamoska sa isla s rodinou najest, ona, muz a 8 rocny syn. Nevedeli ako to tam funguje, objednali si na co mali chut a ked isli platit a povedali im cez 40 euro, tak to je podla mna uz fakt na hanbu. Ale to je cisto slovenska nenazranost, zarobit najrychlejsie ako sa da. To vstupne je tiez vysoke, ale to sa da pochopit. Postavit taky aqupark stoji nemale prachy. Ja kym mam male deti tak sa to da, ked budu vacsie nebudem ochotna dat 70-80 euro za vstup pre celu rodinu. Budem striehnut na tie 9 eurove akcie 🙂

ena70
10. máj 2015

@adik64 my ked ideme kamsi aj s malym, a nie je tam moznost sa najest, tak berieme kuracie rezne, chleba, zeleninka do lunchboxu a vybavene. ale ked ste sami dvaja dospeli, tak nechapem naco riesit stravu. najete sa bez problemov. napr. v tatralandii sa da v pohode...ved ste dospeli tak co riesite..... 😉

fra
10. máj 2015

hanba? nechápem- prečo hanba? hanba je kradnúť, podvádzať, osočovať, ohovárať, klamať, závidieť (s tým má žiaľ skúsenosti veľké percento Slovákov) ... a nie vytiahnuť si kus vlastného jedla v aquaparku 😎

tenerifka
10. máj 2015

U nas je aquapark, co sa stravy tyka, otrasny. Nebolo to tak vzdy, pamatam casy, ked mali aj cerstve ryby a salaty, ale kedze prevazne ficia na anglickej klientele, postupne sa to zuzilo na jeden fast food bar a jednu fast food restauraciu(hambace, hranolky, cestoviny s cervenou omackou,mrazena pizza, nejake krokety a koniec).
Kedysi nebol problem sa tam kvalitne najest, dnes to riesime tak, ze prideme okolo 10,00-10,30, deckam zoberieme z domu ovocie+nejaky chlebik (to zjedia okolo 12,30-13,00) a okolo 14,30 odchadzame a naobedujeme sa niekde po ceste(tu sa obeduje okolo 15,00-15,30). A vobec sa nehanbim zobrat to jedlo so sebou, lebo inak by boli o hlade.....

meluela
10. máj 2015

@adik64 lasagne mozes vecer upiect, vychladit a dat do chladnicky v krabicke, rano zoberiete krabicku a do obeda budu mat akurat teplotu .. a mozte kupit k tomu aj taky ten umyty salat v sacku a do poharika vinargette si zarobit

mne by sa asi nechcelo chystat do aquaparku ked tam idem raz za dva roky, ale ta strava tam je fakt dost bee podobne ako vlaky a zoo .. takze kebyze chodim castejsie tak asi tiez rozmyslam nad alternativou

natalym
10. máj 2015

Ja som teda vôbec nie sporovlivý typ, ale jedlo v aquaparkoch je podľa mňa strašne drahé.
My sem tam ideme sami dvaja s manželom, ale nám to stačí na 2 hodiny, neviem čo by sme tam robili celý deň, príp. potom sa ideme niekde po ceste domov najesť a nám to bohato stačí. Celý deň - by som sa nudila.

horana
10. máj 2015

Som schvalne pozrela a nejake tie menucka su aj volne na nete, napr. aquacity poprad ma denne menu za 3,80 - co teda pisem pre tych dvoch dospelych to nie je ziaden vydaj naviac, kedze pochybujem ze v praci bezne obeduju za menej
napr. v pondelok tam mali brokolicovu polievku s opazenymi mandlami a k tomu na vyber
gril.kur.krsia , pec.zem. s cibulkou, salat coleslaw alebo
losos v sojovo-zazvorovej marinade na listovom spenate s limetkami
atd..
+ teda ked si niekto navysi o euro, za 4,80 tam bolo tzv. K-vital menu (akoze zdravsie) konkretne plnene kuracie rolky spenatom, sparglou a susenou paradajkou s ryzou natural
dalsie 2 aquaparky mali podobne denne menu za 3,90 alebo 3,30
chapem ze dieta si mozno nevyberie, alebo tak, ale myslim ze ked su dvaja dospeli sami ze skoda vymyslat

katinka71
10. máj 2015

my chodime aspon 1x do mesiaca do aquaparkov,a nosime si stravu so sebou ,mm vari den predtym kremovu polievku davame do termosky stale je tepla,este nejaky rezen,s chlebom a zeleninou,do restiky chodime na peceny zemiak v alobale,pitie tiez berieme,a nielen slovaci tak robia chodime hlavne do nemecka a veru si kazdy vybaluje z domu jedlo

renab
10. máj 2015

v tatralandii robil sused a povedal, že on by tam určite v reštaurácii nejedol.... ☹

steinarka
10. máj 2015

@renab kazdy, kto robi v nejakej restauracii zvycajne hovori, ze tam by nikdy nejedol 😀

ale zeny, povedzme si úprimne - niet nad domace jedlo - viete, co jete.. nejde ani tak o peniaze, ako o to, ze pripravim si co chcem, hygienicky a tak ako to mam rada.. aj v praci mame jedalen, chodila som tam jest mesiac.. ten pocit plneho brucha a neuveritelne tazkeho zaludku bol pre mna dostatocnym na to, aby som uz tri roky vstavala o hodinu skor a pripravila si to, na co mam v ten den chut.. zijeme s manzelom zdravo, a to malokde sa da zohnat take jedlo za normalne peniaze a aby bolo skutocne ZDRAVE, bez kadejakych glutamanovych prisad..

ale tym sa nechcem nikoho dotknut, len chcem povedat, ze ak dotycna chce brat jedlo, nech si berie, nerieste peniaze.. mozno to fakt robi pre peniaze, mozno pre nieco ine, ved koniec koncov to je jedno.. chcela len poradit CO je vhodne vziat si sebou, aby to vydrzalo 😉

pekný deň

jennifer
10. máj 2015

holky my chodíme teda do aquaparku do aqualandmoravia, a jídlo je tam hnusný ( rýže rozvařená, maso mastný a třeba já jím jenom kuřecí, tak tam mají jeden druh, a třeba jak tu bude otevřený venku tak tam bude třeba lepší jídlo), dáme si ho tam, protože jiná možnost není, na mně je tam strašný teplo, takže bych měla strach že se nám to zkazí, ale co jsem viděla tak lidi mají sebou řízky s chlebem, zeleninu v krabičkách i ovoce a ještě rohlíky s trvanlivým salámem.

miskap2111
10. máj 2015

@adik64 ak jete vśetko a nie ste na diéte, tak super sú domáce hamburgre- doma urobené fašírky, alebo krokety z mletého maska, do veľkej žemli, s kopou zeleniny, ktorú možeš dať zatiaľ zvlášt a tam to do tých žehlí naklásť. Potom ovocie do miesiek a upiekla by som nejakú bublaninu, alebo podobný typ koláčiku.