Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jet lag - bábätká a malé deti

juju
6. júl 2012

baby ktore mate s tymto skusenost ako ste to riesili a zvladli vase deticky? my ideme do Australie, cize komplet zmena noc a den a maly bude mat 2.5 roka a malicka 3 mesiace. Keby sme isli do Ameriky, viem si predstavit, ze minimalne maleho udrzim hore par hodin a riesim len babo ale celkovy obrat dna? ufff...

juju
autor
6. júl 2012

@katren vdaka ale skusensoti s lietanim mas az az a okrem prvej temy, ktora ma 57 str. som ostatne preletela a nejako to tam neriesili a tie temy su stare. Toto je vyslovene o jet lagu nie o lete, to by sme mali zvladnut, kedze lietame non stop 😉 ale aj tak vdaka za tipy!

albireo
7. júl 2012

@juju pred mesiacom sme boli na dovolenke v Indonezii.Na dovolenku sme odlietali popoludni s prestupom vo Frankfurte. Lietadlo do Singapuru odlietalo o 22.00.Mala sa navecerala,pozerala rozpravky a zaspala.Zobudila sa ca 2.5hodiny pred pristanim. V Singapure bolo neskore popoludnie, po ubytovani sme sa stihli este okupat a uz bola tma. Malej sme povedali,ze slniecko slo spat ,navecerala sa a okolo 22.00 miestneho casu uz bola vytuhnuta. Nasledujuce rano uz fungovala uplne normalne.
Pri ceste nazad sme opat leteli neskoro vecer.Mala sa navecerala este na letisku. V lietadle okamzite zaspala. Zobudila sa az 2 hodky pred ocakavym priletom do Frankfurtu. Naranajkovala sa ,opat zvladla prestup a let do Kodane zase prespala. Den priletu sme mali velmi oddychovy, boli sme vonku a spat sme sli vsetci velmi skoro,asi okolo 21.00. Nasledujuci den sla mala do skolky a ucitelky hovorili,ze sa spravala ako zvycajne.
Male deti su velmi prisposoblive. V nasom lete ich bolo obomi smermi dost,niektore plakali trochu na zaciatku, ale celkovo to slo. Vas maly bude urciye nadseny,najma ak je zvyknuty lietat. Budu hracky, specialne detske jedlo a samozrejme rozpravky len na jeho vlastnej obrazovke🙂
Na prevenciu jet lagu niektori odporucaju jest v lietadle v rovnakych casoch ,ako je clovek zvyknuty . A samozrejme pit vela vody a vynechat alkohol.

juju
autor
8. júl 2012

@albireo super! vdaka za povzbudenie, maleho by som mozno zvladla ale co s malym babatkom 😅 ale mozno to bude este najlahsie kedze babatka by mali spinkat aj ked v 3 mesiacoch to uz neni len o spani

albireo
8. júl 2012

@juju predpokladam,ze na dve deti budete na tak dlhu cestu asi dvaja. My sme s nasou malou prvy raz leteli(3 hod v ramci Europy) ked mala 3 mesiace. Po prilete bola vtedy cele popoludnie nervozna zo zmeny,ale potom to rychlo preslo.
V lietadle pre babo dostanete postielku, ak bude kojena, mas o starost menej, bude mat aku taku istotu pocas letu,no a ked budete na mieste uvidite,ako bude reagovat. Asi nejdete do AU na predlzeny vikend, ono sa to rychlo utrasie.

juju
autor
8. júl 2012

@albireo o lietanie sa nebojim, to mam zvladnute, a rozmyslam ze pojdem s nimi sama a manzel vopred pripravit byvanie, bojim sa o to ked sa jet lag prejavi na mieste. a budem na deti sama, kedze manzel je pohotovostny lekar a hned nastupi do prace, v ktorej je stale ☹ rozmyslam o nejakej bejbysitterke

albireo
9. júl 2012

@juju tazko dopredu povedat.Ale aj hladanie spolahlivej babysitterky zaberie nejaky cas, ak budes doma,decka budu aj tak visiet na tebe. Ak ide manzel dopredu, mohol by okrem byvania zabezpecit napr. nejaku pani na upratovovanie,aby si sa mohla venovat len detom. Pomaha vam so stahovanim nejaka relokacna agentura? nemozes so sebou na prve tyzdne zobrat nejaku blizku osobu napr. mamu alebo svokru,ktoru deti poznaju a vies, ze ti pomoze? Co sa tyka prace tvojho manzela, som si ista,ze by mu povolili par dni volna, az pridete. Sama som lekarka a manzel je vo vlastnej praci tiez dost vytazeny, nemame tu ziadnu blizku rodinu. Ked musi nahle odcestovat niekam na druhy koniec sveta, vzdy mi sef vyjde v ustrety a najdeme nejake riesenie. Naopak ,ked mala ochorie a ja viem,ze v praci musim byt, pracuje manzel napr. 1-2 dni z domu a schodzky presunie. V kazdom pripade zacni cez internet hladat v meste,kde budete byvat nejake spriaznene duse,ak bude manzel stale v praci, aby si si rychlo vytvorila siet kontaktov a zapadla.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli