Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kam do Talianska s dvoma malými deťmi?

evitana
3. apr 2013

dobry den, deticky maju jedna rok druha dva apol rozmyslame zeby sme sli na dovolenku k moru.preto rada uvitam vase navrhy a skusenosti ci vobec sa podujat na takuto akciu a ak ano tak nejake konkretne miesto, vhodne pre deticky -nie prihlucne, nie privela ludi, pekna plaz, ci hotel alebo apartmany,...ak mate nejake skusenosti s konkretnymi miestami tak sem s nimi 🙂))dakujem

k_a_j_k_a
3. apr 2013

@evitana mame ten isty rozdiel medzi detmi 🙂 my ideme tento rok uz po tretikrat do Jesola 🙂. Prvykrat sme boli, ked mali deti tolko, co teraz vase. Chodievame autom, deti cestu zvladaju v pohode. Nam to tam vyhovuje, apartmany priamo na plazi - plaz nie je velmi siroka, v tom mieste, kde chodievame je v Jesole najuzsia. Blizkost plaze je u nas dolezita, lebo na plaz chodievame dvakrat do dna - cez obed spia vo vnutri a ja odmietam pocuvat na dovolenke unavene a uplakane deti. Stravu sme mali svoju, ranajky sa daju v pohode, kusok je pekaren, na obed ovocie, kusok je zelovoc a vecere ideme tento rok riesit uz restauraciami. Minuly rok sme boli aj v Benatkach, ale s kocikom, v nasom pripade dvojkocikom, neodporucam. MM nic ine nerobil, len prenasal kocik cez schody.

Inak, isli sme na priamo, MM kontaktoval priamo domacu cestovku.

evitana
autor
3. apr 2013

nieco som odpisala ale nieje to tu.....no ze je to super priamo na plazi, ci nemas nejake fotecky aby sme to omrkli🙂)))a ako s kocikom sa dalo pri mori ci kupit nejake golfky alebo co??ja mam britax b smartci je tam aj nejake vecsie centrum v blizkosti 🙂))idem si to vyguglit🙂
a nemas nahodou link na tu cestovku co ponukaju?ja mam rada istotu 🙂)))

k_a_j_k_a
3. apr 2013

@evitana neviem, ci mozem dat linku, ale toto je ono http://www.jesolo.it/search/search.php?filter[t...

My sme brali nas normalny kocik, tym, ze sme byvali na plazi, nepotrebovali sme ho stale. Brali sme ho len na dlhsie prechadzky. Cca 15 min dospelou chodzou (s detmi je to na dlhsie) je obchodne stredisko a aj lidl. Cize s tym problem nie je a na tej dlhej obchodnej ulici je obchodikov dost.

evitana
autor
3. apr 2013

jooj krasne a kedy chodite??ak sa este mozem opytat ,ja by som chcela ist tak v juny kym nieje priliz teplo,,,?treba nejake specialne tabletky?balenu vodu???

kacena4
3. apr 2013

@evitana urcite nechodte v letnych mesiacoch je tam VELMI teplo pre take male deticky a budete musiet byt vacsinou dna vnutri a aj tam je teplo ale mam velmi dobre skusenosti s palmovou rivierou ale je to dost daleko pre male deti. my tento rok ideme s 3 rocnou na palmovu je tam nadherne palmy vlnolamy krasne plaze apartmany aj pre deti ihriska som velmi spokojna ciste more. palmovu ponuka akurat ceska cestovka ceske kormidlo mi ideme cez nich na osobu v sezone to vychadza bez ubytka a stravy cca 60€/tyzden

kacena4
3. apr 2013

@evitana ak ides do talianska vsetko je ok nie je to exotika, ak chces kupis vodu aj tam balenu. my tam kupujeme normalne v obchodoch potraviny nenosim moc z sk cena cca rovnaka

evitana
autor
3. apr 2013

myslela som tym ze ci pouzivat tam specialne balenu vodu,alebo ci su ine veci na ktore si treba dat specialne pozor.bola som dvakrat v chorvatsku, dvakrat v bulharsku a aj v tunise ale nie s malymi detmi a to je myslim ze uz uplne ine ako ked ide clovek sam a nemusi sa az tak ohliadat ,
..aj v juny je priliz teplo?o tej palmovej som rozmyslala najskor lebo som sa niekde docitala ze je tam prekrasne
hm a cesta ako dlho trva?nemali ste problemy v aute?spali deti?v autosedackach?ja sa asi toho bojim najviac

k_a_j_k_a
3. apr 2013

@evitana my sme vodu nekupovali, robili sme si ladovy caj, inak sme pili normalnu vodu. Detom som prvy rok kupovala balenu, no minuly rok uz nie. Nic nam nebolo. Inak, tovar vo velkych obchodoch taky ako u nas, ceny rovnake, niektore dokonca lacnejsie. Akurat maso maju veeelmi drahe, ale to my moc nejeme, cize nam to ani nevadilo. My sme sa snazili jest prave tie ich veci, kt. je u nas problem dostat- morske plody, ovocie, zelenina a pod. Inak som nebrala nic specialne. Balila som nas akoby sme isli na SR a dokonca som malu prvy rok aj latkovala ( mali sme aj pracku).
My chodievame prvy septembrovy tyzden- nie sme viazani na skolu, je este teplo a aj tam byva kludnejsie ako cez prazdniny. Tento rok som dokonca uvazovala, ze by sme isli aj v maji, aj v septembri, no nevychadza nam to - ja nemozem z roboty a ak chceme ist este aj do hor, tak to nejde. 😒

k_a_j_k_a
3. apr 2013

@evitana inak, ked sa bojis cesty, chodte v noci. My chodievame okolo tretej z domu a deti sa krasne vyspia v aute v sedackach. Este sme s tym problem nemali.

evitana
autor
3. apr 2013

🙂)) no dufam ze to vyjde 🙂ja budem rada ked sa dostanem aspon raz🙂)) meso nam tiez chybat nebude lebo my ryby zboznujeme a ked sme pri mori,tak ani nic pomaly ine nejeme 🙂myslis ze v maji by bolo este lepsie??veru sa chcem vyhnut bejakym horucavam a navalom ludi...
ak by si mala nejaku fotecku bolo by pekne keby si nas trosku navnadila🙂)no ale ja idem spat lebo uz na oci nevidim🙂)a dakujem za odpovede🙂)))dobru

evitana
autor
3. apr 2013

ja ratam s tym ze pojdeme vecer aby spali v aute , a vydrzali v autosedacke?a ako dlho trvala cesta?

lubina
3. apr 2013

@evitana V Italiansku Le caorle. My sme tiez boli s detmi a isli sme autom, super to bolo. Daju sa tam prenajat apartmany alebo akomy sme mali domcek s malou zahradkou. More bolo cca 150metrov, cize uplne super. A najviac sa mi pacilo, ze sme sa stravovali sami, urobila som vzdy to co maju deti radi a vela ovocia a zeleninky. Urcite odporucam Le Caorle.

evitana
autor
3. apr 2013

@lubina ten domcek sa mi tiez pozdava a mali ste klimu? ako dlho ste sli autom?

dana33
3. apr 2013

@lubina dobry večer mohli by ste mi prosim poslat do IP cez aku cestovku ste išli? a LE Caole je nazov apartmanoveho komplexu,kde ste byvali? alebo nazov mesta? ďakujem pekne.

lubina
3. apr 2013

Autom asi 8 hod, ale s prestavkami. Bola aj klimatizacia v domceku, ozaj super. A mozes si ho objednat na tyzden, alebo dva.Je to na severe Talianska, Blizko, asi 60 km su Benatky. A to Jesolo je este kus na juh do Caorle

lubina
3. apr 2013

@dana33 Le Caorle je mesto. A cestovnu kanc. sme mali z Holandska lebo to bolo lacnejsie ale je to v ponuke aj v slovenskych cestovnkach. Ja mam mm holandana-byvane na SR 😉

lubina
3. apr 2013

@dana33 sorry az teraz som si vsimla, ze som to neposlala so IP

dana33
3. apr 2013

@lubina Ďakujeeem.

lubina
3. apr 2013

@dana33 niet za co, treba pozriet na internete, urcite je to v Rakusku alebo ceskych cestovkach lacnejsie, nase boli dost predrazene

dana33
3. apr 2013

@lubina naše su teda dost drahe,ale neviem po nemecky,takže...:((

jarmila1977
3. apr 2013

caorle odporucam aj ja,boli sme tam pred 3 rokmi s cestovkou.

swety1
3. apr 2013

my sme boli v Bibione a bolo super

sonagolisova
3. apr 2013

Lignano , uz 2x a je to 6 hodin autom... tiez vyrazame o 3 v noci a o 9 sme tam

stellamiapiccola
3. apr 2013

ohladom stravy, v Italy sa dá kúpiť všetko a je to kvalitnejšie ako u nás na Sk.

lubina
4. apr 2013

@dana33 hej nase boli drahe aj ked sme to pozerali my, preto sme isli zo zahranicnou cestovkou.Ale mozno to zavisi aj od terminu. S detmi je tam super aj zaciatkom sept.Hlavne s takymi malickymi. My sme boli v polovici augusta, ale bolo az horuco.....ak deti nemusia este ist do skoly je to super aj na konci sezony........

ivulik413
4. apr 2013

Lignano pre deti ako stvorené. Aj pláže more zábava. Úplná nádhera. Nie je to ďaleko je tam veľa obchodikov ale aj lidl. A my sme nebrali žiadnu stravuvlen na cestu všetko kupis v tom lidli . Odporúčam aj cenovo

dada1307
4. apr 2013

ja odporucam toto http://www.immobilservice.net/en/rental/jesolo-... (je to v Lido di Jesolo). Boli sme tam ked mali chlapci cca 1,5 roka a bolo vyborne 🙂

k_a_j_k_a
4. apr 2013

@evitana v maji by to nebolo o kupani, to by sa este podla mna nedalo, teda aspon moje deti by tam nevliezli 🙂. V maji by som tu dovolenku brala cisto len oddych. V septembri byva este teplo, nie moc, ale tych25-30st. urcite. A prsalo nam za tie dva roky iba jeden den.
V aute sa deti v pohode vyspali. Nie je to sice to iste ako po leziacky, ale zvladli to lepsie ako ja 🙂. Najhorsie bol na tom chudak MM, kt. to cele odsoferoval.
Fotky asi nebudu, mali sme novy fotak a MM nevie najst CD k tkmu, cize ich mame v nejakom divnom formate a nie v jpg 🙂 ak nejaku najdem, tak poslem

@dana33 my hladame na priamo. Cez maps.google.com pozrieme kam chceme ist, su tam aj ubytka alebo potom priamo hladame bud na stranke mesta. Inak je to dost drahe. Ked pojdeme letecky, tak je to ine, ale do Talianska alebo Chorvatska, Slovinska- proste kusok cestou autom, sme isli vzdy na priamo.