Kam idete tento rok na dovolenku k moru?

cukroska
21. jún 2015

Kam sa chystáte tento rok na dovolenku k moru? Respektive kde ste boli?Podeľte sa o svoje dojmy,zážitky,pridajte recenzie, tipy na výlety a miesta ktoré sa určite oplatí vidieť a spoznať.Akú ste mali cestu autom,v akom termíne je najlepšie ísť,aby ste nezastihli na hranici Turkov.Ďakujem za každú recenziu,zážitky,dojmy,poteší každá rada či skúsenosť a prajem všetkým tú najkrajšiu a zároveň pokojnú dovolenku 🙂

tilly
22. jún 2015

@nevelyn neboj, este sa nacestujete aj s detmi... my vela cestujeme s detmi

ena70
22. jún 2015

my ideme do Španielska v júli....oblasť Roquetas de Mar 😉

filipal
22. jún 2015

@tilly jasne, som za eroticke predlzene vikendy 🙂
len to je rozdiel planovat hlavnu letnu dovolenku k moru bez deti. a maloktora rodina si moze dovolit, dovolenky tri. dovody nielen financne, ale ani volne dni nie su...
myslim, ze sa chapeme.

dynnora
22. jún 2015

@bubelko Ahoj, prosím a kam presne do Francúzska? Dá sa objednať dovolenka cez nejakú cestovku? Pretože všade som našla len poznávačky :(

sense
22. jún 2015

my ideme na Malu Rolku 😀 😀 😀 😀 😀 nejdeme nikam muz pracuje a ja idem s malou na Slovensko, takze nam bude stacit, aj Galandia, Sturovo, Sladkovicovo a pod....a po dovolenke pride s nami svokra tak mozno pojdeme niekde k Lago Maggiore na par dni ale to tiez nie je more

bubelko
22. jún 2015

@dynnora objednavala som cez booking.com . Ideme do presqu'ile de giens, hyeres 😉

lulana79
22. jún 2015

@ena70 tam sme boli 2 roky dozadu 🙂

lulana79
22. jún 2015

@cukroska ideme do Marathonskeho zalivu, 25km od Aten je to. Nechcela som dlhy transfer z letiska a nechcela som ani ziadnu "masovku"... Zaroven byt priamo na plazi a mat v cene AI aj slnecniky a lehatka na plazi. A aby bola dlha promenada lebo vecerne prechadzky na nasich dovolenkach nesmu chybat 🙂 Najst toto vsetko v jednom bol dost problem

cukroska
autor
22. jún 2015

@lulana79 dobre ste vybrali,palec hore 😉 Atény aj mňa veľmi lákajú...krásnu dovolenku želám 🙂

oli18
22. jún 2015

Turecko, už nikdy inde 🙂

lulana79
23. jún 2015

@cukroska Dakujeme... Ja som mala vybraty jeden hotel na Zakynthos-e... s plazou, kde chodi Caretta Caretta klast vajicka... To by bol zazitok, hlavne pre Jakubka, vidiet hned vedla seba korytnacku, alebo plavat vedla nej v mori... no parada proste... Ale v nasom termine uz boli volne posledne dve letenky z BA, takze tento rok nam to uz nevyslo... Nevadi, na rok... My si to uzijeme aj tu 🙂
Jednoznacne najkrajsie more, plaz a piesok, co som ja zazila, boli v Mahdii minule leto; dva roky dozadu - Spanielsko, Andaluzia ma neoslovila a uz vobec nie spanieli ako narod. V Bulharsku som bola este ked som chodila do skoly a Chorvatsko je klasika. Boli sme zatial iba na Krete, ale chcela by som z Grecka vidiet co najviac, len sa snazim vyhnut takym TOP hotelom, najviac ospevovanym, lebo to su masovky, takze napr. ked sa vyberiem na Rhodos, tak viem, ze do Lindos princess nepojdem 🙂 aj ked ho odporucaju z kazdej strany (a navyse je to aj daleko od letiska)....

lulana79
23. jún 2015

A samozrejme krasnu dovcu aj vam... Kedy idete? Kolko vam bude trvat cesta?

ena70
23. jún 2015

@lulana79 a pacilo sa? citam ze nie, ale ja som bola v Andaluzii cca pred 20 rokmi a bolo mi super 😉 ..teraz ideme ako rodinka ...po dlhsej dobe zmena, lebo my sme taky grekofyly 😀 ..zvacsa Kreta, Rhodos, Korfu...na Chorvatsko nemam dobre spomienky a to ma vôbec nelaka, sak to je ako u nas doma a je to za rohom. to si nechavam na dôchodok 😀 ...a drazoba to je hoci je to len chorvatsko. Este sme boli na Mallorce, Djerbe, Tunis, Egypt, Turecko...ale moslimov moc nemusim, takze uz tym smerom nepôjdeme..je tam spina, hnus myslim mimo hotel...najviac vzdy vyhravali grecke ostrovy...ponukaju toho najviac co sa tyka aj atrakcii pre deti , sluzieb, vybavenia a transfery z letiska su kratke, aspon ja tak vyberam...vzdy bereme all inclusive...lebo nosit jedlo so sebou nemusim....poznam takých typkov co straaasne akoze usetrili, ale plne auto zradla, mineraliek a tak....no bleee...a varit na dovolenke? to isto nie 😀

tilly
23. jún 2015

@filipal tak niekto moze aj na tyzden k moru a aj s detmi... my by sme tiez mohli aj casovo aj financne, ale tyzden je dlho pre nich este, starsi ide so starymi rodicmi na rodos, maleho este nechcu brat, ze je este maly na tyzden, po dvoch dnoch tam uz mrnci, ze chce maminku, tak tyzden by sme nemohli dat bez stresu a stresovat dieta by uz nebolo prinosom, tak len tie eroticke vikendy nam zostavaju 😀

iljanka
23. jún 2015

@mamee Korzika 🙂

lulana79
23. jún 2015

@ena70 nie, mne sa v Andaluzii nepacilo... mozno som len zle miesto vybrala, takze na Spanielsko som nezanevrela... Ale napr. u mna velky dojem z dovolenky urobia aj ludia, domaci... V Grecku, okrem mileho a usmiateho personálu, boli aj domaci velmi priatelski, pustali sa do reci, oslovovali deti... V Spanielsku sme toto nezazili... Ofucani vsetci v hotely, ak nepozdravime my, tak oni nas prvi nepozdravia... A potom mi hrozne vadili psie vykaly vsade... Akoze super, ze su to taky milovníci psikov, aj ja ich mam rada, ale proste mi to vadilo, ked sme vecer isli po promenade popri plazi a vsade boli hovienka... Radsej znesiem asi papieriky a ine smeti, lebo tie su zvacsa od nevychovanich turistov _ aspon teda v nasich európskych krajinach (africke krajiny to uz je zas o niecom inom)

0silvia0
23. jún 2015

@lulana79 pripadá mi to, akoby si písala o Slovensku a nie o Andalúzii 🙂

lulana79
23. jún 2015

@0silvia0 nie, píšem o Andalúzii, konkrétne o oblasti Roquetas de Mar a boli sme v hotely Colonial mar... okrem barmana, ktorý bol pri bazénoch, celý personál na mňa pôsobil veľmi nepríjemne... pánkovia v bare v hotely večne namosúrení... rovnako aj obsluha v jedálni... Plus bolo ale veľké nákupné centrum asi 10-15 min. chôdze (niečo ako Avion v trošku menšom), morské akvárium, kde sme boli a krásna dlhá promenáda (nebyť tých hovienok, samozrejme)...

lenka0283
23. jún 2015

Shojte. Chceme ist s dcerkou na dovolenku v auguste. Do talianska do Bibione alebo do Carloe. Vlastnym autom aj s vlastnou stravou.Viete mi niektora poradit co tam uz bola nejaky cenovo dostupny apartman?? dakujem 🙂 🙂

lulana79
23. jún 2015

@ena70 Inak to aj ja tak, že vždy AI... variť na dovolenke, resp. už len rozmýšľať nad tým, čo dať na raňajky, kam ísť na obed a čo na večeru by ma nebavilo a to by bolo 100% na mojej hlave - vyberať a rozmýšľať nad stravou 🙂

lenka0283
23. jún 2015

@lulana79 dakujem 🙂

onlika
23. jún 2015

@lulana79 my sme boli v Roquetas, hotel Protur roquetas (http://proturroquetashotelspa.com/) a boli sme spokojní. Je to 3 roky, čo sme tam boli, pláž krásna, veľká, more plytké, personál v hoteli milý, dokonca sme mali českého čašníka 😀.

deniss111
23. jún 2015

@ena70 tam presne aj my🙂 ktorý hotel?

deniss111
23. jún 2015

@lulana79 akurat čítam tvoje príspevky, tak ma to trochu zneistilo,lebo Andaluzia bola vždy moj sen,tak sa tešíme...zajtra letíme,ale iný hotel..Tento hotel colonial mar nemá na nete moc dobre recenzie...

deniss111
23. jún 2015

@onlika a nebolo more moc burlive? Vlny a tak?a studene?

lulana79
23. jún 2015

@onlika casnika slovaka ci cecha sme mali aj my... ale az na konci dovolenky sa tam objavil. Plaz sirokanska, hej, ale napr. my sme vobec nemali pozvolny vstup do mora... Akoze to more bolo tak studene v polke jula, ze ja som sa cela namocila za celych 11 dni co sme tam boli, asi iba 3x... Pozicali sme si v jeden den auto a isli sme do oblasti Cabo de Gata - more tam bolo 100 raz krajsie aj teplejsie ako v Roquetas... a aj piesok tam bol uplne iny... Pri hotely sme vobec nemali pieskovu plaz, ani hrubozrnny piesok, ako je to prezentovane, ale boli vyslovene kamienky - male vacsie... no proste tam by som uz viac nesla

deniss111
23. jún 2015

@lulana79 kolko stalo prosím ťa požičanie auta?

lulana79
23. jún 2015

@deniss111 je hodnoteny ako vyborny, no ale tak to je velmi individualne... ved som aj pisala, ze som zle vybrala... navyse, ten hotel bol orientovany predtym len na domacich, tak to tam bolo dost citit... ale tak za tie vykaly, studene more a kamienkovu plaz hotel nemohol... 🙂

ena70
23. jún 2015

@lulana79 a kedy si tam bola? my ideme tiež do toho hotela čo sa volal predtým zrejme Colonial de Mar ale teraz uz je premenovany, bol minuly rok rekonstruovany, pribudli tam tobogany to bude dobre pre syna, a kolegyna tam bola pred 2 rokmi a bola spokojna. Teraz sa ten hotel vola ATH Salinas Park...takto nejako, nepamatam z hlavy. My ideme 15.7. kedy ste tam boli vy?