Kam ísť s dieťaťom do Tuniska?

janaliptakova
4. aug 2008

Cystame sa na dovču ale nevieme kam pozeram už ma s toho aj hlava boli aj recenzie ale ten vravi tak iný onak poradte ak ste niekto boli čoho sa vyvarovať alebo poradte hotel pripadne cestovku leteli by sme z Košic mame jedno dieťa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Dakujem

sharlotta
4. aug 2008

Ahoj, bola som v Tunisku, vsetko bolo fajn, az na otravnych Tunisanov a ked by som tam este raz niekedy isla, tak len s chlapom. Ceny su take ako u nas, pripadne aj lacnejsie. Vyberte si nejaky last minute do 5* hotela...More je tam dost teple, takze velmi neosviezi, ale aspon sa v nom da stravit aj dve hodinky v pohode. Meno hotela si nepamatam...takze v tomto ti nepomozem. Moja mama je momentalne v Tunisku s kamaratkou a paci sa im.

jonatanka
4. aug 2008

ahoj janka bola som z drahym v tunise minuly rok a v pohode taxiky su tam sialene lacne takze mozes behat kade tade v pohode sa dohovoris ang.,nem., a tal., ak mas all incl. je to prijemna dovolenka a je fakt pravda ze domaci su trosku otravny

janaliptakova
autor
4. aug 2008

velmi by mi pomohli nazvy hotelov 😖

m311293
4. aug 2008

Jani my byli v Tunise lon s dvoma dětma. Nyla jsem moc spokojená. Byli jsme v Nabeulu, hotel Prince. Pokud pomineme že z Monastiru kde jsme přistálijsme jeli autubusem hodinu a půl.
Hotel byl skromný, ale my stejně celý den byli u moře. Měli jsme polopenzi, výborně vařili, ochutnej jejich speciality, ale vařili i evropsky, ale hranolky najdeš všude, kdežto výborně upravené jehněčí málokde.
moře bylo mělké, takže pro děti ideál, teplé. měli přopraveny i různé programy přes den.
Jinak je tam levně, v pohodě se domluvíš nejlépe francouzsky, na trhu jsme se domluvili i česky.
Já můžu Tunis jen doporučit

liliandax
4. aug 2008

Ja osobne som v Tunise nebola, ale bol tam moj brat so zenou a z jeho rozpravania by som ho jednoznacne odporucila.. on bol v Mahdii, hotel Mahdia Beach..

vraj by tam siel zas 😉

zuzla2
4. aug 2008

my sme boli v Tunise, presnejsie v Sousse pred 2rokmi...isli sme cez Kartago a tiez sme leteli z KE...
boli sme spokojni a v buducnosti sa do Tuniska urcite planujeme vratit 🙂

my sme boli iba v 3hviezdickovom hoteli (nazov si teraz nespomeniem),ale boli sme spokojni..

zuz11
4. aug 2008

ako tehu som bola v Tunise v Mahdii a to bolo super a urcite by som tam sla aj teraz s malou 😉 bolo tam super ale iba do 5 hviezdiciek by som sla ( teda ja tak chodim 😀 ) a urcite nie cez sezonu ale bud pred alebo po.....

emjee
4. aug 2008

ja som bola v tunisku 3x
prvy krat v 2* hoteli - uplne super vymakane jedlo, animacie, ... akurat ubytko trosku skromnejsie, ale dalo sa - to bolo este v r. 1997, ten hotel sa uz neponuka
druhy krat v mahdii vincci nour palace - super, myslim, ze 4* ma, akurat animacie sa s tym prvym nedaju vobec porovnat, ale od r. 2002 sa to mohlo zmenit
treti krat v mahdii thapsus v r. 2003 - 3*, strava mi trosku nechutila, my sme mali pp, ale dalo sa aj ai, animacie vynikajuce

celkovo pre tunisko odporucam - hotel na plazi, co najviac *, ak je moznost tak si radsej priplatit AI (pit musis, s AI nemusis rozmyslat, ci si vodu pojdes kupit do supermarketu a snazit sa prepasovat ju do hotela, co sa ti aj tak nepodari)

emjee
4. aug 2008

a ked pojdes v septembri rataj uz aj s chladnejsim pocasim - obcas sprchne alebo zafuka vietor 😉 aj cez den, ale inak je september idealny

zuz11
4. aug 2008

emjeee, my sme bez problemov pasovali vodu do hotela, pit sme museli a tie ceny v hotely, radcej som sla oproti hotela do potravin 😀 nebol problem nic prepasovat 😀

emjee
4. aug 2008

my sme pasovali tiez, cez plaz 😀 ale nechcelo sa mi 😝

sstefi
4. aug 2008

aha, ozaj aj my sme museli pašovať pitivo, aj som na to už zabudla 😵 . boli sme pred 4 rokmi, ale nejak ma ten hotel neoslovil. nebolo to zlé ale bolo už aj lepšie.
Bol to inak trequi club, išli sme z KE cez kartago.
more tam bolo zatial najslanšie(zatial myslím v proovnaní s tými krajinami, kde sme už boli) je to fajn, ale ked vyjdeš z mora tak šup do sprchy, lebo štipe aj v ..... 😅 😵 😀

stvura
5. aug 2008

Mi sme boli v Tunise 2x a dva krat az na konci sezony, lebo sme s manzelom oba velmi blede typy a moc na slnku behat v horucavach nemozeme.

Prvykrat sme boli na konci septembra-zaciatok oktobra v Prima Life Garden Parku a mozem len vrelo doporucit. Jedlo, obsluha, izby fajn, akurat plaz bola troska dalej. A bol tam vynikajuci zabavny program a fakt vela veci co mozes s dietatkom robit.... i ked si fakticky na ostrove...

Druhykrat sme boli v Thapsuse asi v polovici septembra - i napriek tomu ze ho vychvalovali do nebies sa nam az tak nepacilo, kuchyna bola otrasna a neviem veru co by som z toho dietatu dala jest. Nevyhoda bolo ze vsetko bolo vzdy pozatvarane v jedalni - vetranie nula bodov {neviem ci sa bali ze prechladnu}, cistota nebola az tak koser, ale more zasa bolo uplne fajn a cistucke. A zaujala ma i ich mala ZOO kde somar furt behal medzi opalujucimi sa...

Na oboch zajazdoch nebol problem s "pasovanim" vody ani inych potravin 😀
Pre Tunis by som ale s dietatom urcite zvazila aspon 4 hviezdicky

kluara
5. aug 2008

my sme boli v tunise vlani, v polovičke augusta - hammamet, hotel caribbean world.
z našej strany spokojnosť, akurát sme schytali izbu bez klimatizácie 😖 pláž bola čistá, blízko hotela, bazény, rôzne športové aktivity, detský klub, strava pestrá, bohatá.
okolie hotela už nebolo také udržiavané, ale centrum áno. v centre je zábavný park Carthageland

lenadka
5. aug 2008

Ja by som do Tunisu s dietatom nesla 😝 boli sme v Souse v Nuar Justinii-akoze hotel bol fajn, klima isla-mala som tepelne soky, klima na 25 a vonku 40, jedlo bolo dobré, hlavne tie vseliake kolaciky akoby z listkoveho cesta mnam...ale vsade svaby-myslim vonku vecer, plaz sice cistili kazde rano ale dost tam domorodci pohadzu zahrabu oni nemozu prejst 5m ku smetnemu kosu /na hotelovu plaz nesmeli ist, ale ked s clovek chce romantisn prejst dalje po plazi narazi na kopec odpadkov/,a kopec prachu, dusno, strasne teplo... domoroci boli strasne dotieravy, vobec som sama nemohla ist na plaz 😝 🙄 a co sa tyka penazi snazia sa cloveka oklamat aj supermarketoch 🤐 treba si dobre prepocitavat vydavky a skontrolovat ci dali spravne mince-nam zamiesali medzi dinare franky 😠...na ich trh ist len v pripade ze mate pol dna casu, vsade vas doslova nasilu tahaju obzriet si ich tovar ak sa na to podujmete-ja som bola zvedavaaaa tak zjednavat a zjednavat z 20 dinarov ma zrazu vec na konci cenu 1 dinar😀 ...a hlavne nepit ich vodu z vodovodu ani dzusy v restauracii- take v tych nadobach velkych ako boli volakedy u nas-pripravuju ich z ich vody 😅. Ziadnu vodu ani potraviny sme pasovat nemuseli??? To ako co? Normalne sme si kupili v obchode a vzali na izbu, ani by nas nenapadlo ze sa to nesmie alebo co, vyslovene nas delegatka varovala vodu s kohutika nepit kupit v supermarkete balenu! 😲 Mali sme polpenziu co bohate stacilo a cez den sme viac menej pili a jedli ovocie /hlavne melony, tie sa vsade predavali/. A pribalit si treba flasu nejakeho alkoholu a kazdy vecer a rano preventos dezinfikovat zaludok 😀 ked nam na konci 11 dnoveho pobytu na 2 dni neostalo, normalne sme mali mierne prehanky 😅 v obchodoch tam alkohol predavaju len niekde aj to pod 3 zamkami a priserne drahe.
Popripade treba ist do tych lepsich casti, kde je uz po rekonstrukciach miest v pristavnom meste Port etien /neviem ci sa to tak pise.../ bolo super, ani na trhoch nikto neotravoval, vsade vyupratovane, fontanky, parciku, zelen, palmy.... Fakultativne vylety boli zaujimave-take exoticke /vylet na tavach na pust-tam sa da vidiet kus domacej chudoby po ceste, tie ich dedinky...😒 , lodou, do Kartaga - do velkeho muzea...aj aquaparky su tam pekne akurat soknu tie zachody-len diera v zemi - samo sebou keramicka s naslapkami na nohy-ale ziadna misa a splachuje sa tak ze pouzijes hadicu 😀/ale pre male deticky naaaaarocne-dlha cesta a teplo. Ako slobodnym alebo bezdetnym je to zaujimave miesto ale s detmi neviem 😅

lenadka
5. aug 2008

bola som tam este za slobodna s mojim terajsim manzelom, vadili mi tie rozdiely luxuxne hotely a na predmestiach chudoba a spina a tie dedinky 😖 a tiez som sa nemohla pozerat na tie zeny v ciernych habitoch od hlavy az po paty ako tak napr. jedna sedela na plazi-muselo jej byt fuj teplo a potom v tom celom vliezla do mora a ked mokra vysla vsetko sa to na nu prilepilo ale nemohla si to dat dolu tak tam tak sedela...pritom na 50% tam uz zeny zahalene nechodili a tiez som bola svedkom incidentu ked mlade dievca domace na plazi zmlatil nejaky chalan-asi jej brat lebo tam bola v plavkach...asi preto som nemala dobry pocit s tej krajiny, zeny tam boli dost diskriminovane a podcenovane, schovavane doma a chlapi tam sedeli v skupinkach cele dni sa povalovali a fajcili vodne fajky, popripade otravovali turistov 🙄

elise
5. aug 2008

my sme boli v tunise bez detí a ako slobodná bez manžela iba s rodičmi a bráchom. bolo tam super ale rozhodne by som si vybrala služby all inclusive.ale v hoteli boli aj rodinky s novorodeniatkami vonku boli v tieniku snimi tak 5 minút. jedna vec sa mi nepáčila že na letisku mali chaos. 😉 aj autobusi jednotlivých cestoviek do hotelov boli chaotikcky postavené. dvojka do nášho hotela bola prii 9 a tak...
my sme mali so sebou biely alkohol (slivovicu pre istotu) strava bola super všetko sme ochutnali. v našom hotely fungobvali animátory od 9 ráno do 11 do večera tam mohlo byť dieťa nonstop zadarmo. len v nedelu nefungovali. boli sme cez fischer a v hoteli Houda (monasti/skan)

erikasadek
5. aug 2008

ahoj ja som bola s malym ked mal 16 mesiacov na DJERBE v 5 hviezdickovom vsetko bolo fajn je ti to prd platne ked sa kupes v mori, bolo krasne len nevies ake svinstvo tam plava den pred odchodom zacal mat horucky a hnacky tie mu trvali skoro dva tyzdne trvalo 5 dni pokial sa zistilo v kulturach ake su to bakterie a ake mu treba antibiotika. no hroza ked prisli vysledky boli tam 3 bakterie jedne z najhorsich a moja lekarka mi povedala len jednu vetu na ktoru nezabudnem do smrti co ste sa kupali v kanalizacii. nie voda bola krasna, len neskor sme si uvedomili ,ze vsetky hotely su na plazi , a nezainvestovali do kanalizacii takze vsetko ide do mora . my sme tiez boli trochu chori s manzelom ale to preslo rychlo, horsie je to u deti
v tom je u nich problem v tychto krajinach na oko vsetko pekne al e z blizka je to ina historia

emjee
5. aug 2008

lenadka no nam v jednom hoteli posledny den asi hodinu pred cestou zhabali vodu a cukriky nakupene na cestu domov 😀 dali nam ich sice spat, ale az pri uplnom odchode - pokial viem, vo vacsine hotelov je zakazane prinasat si vlastne jedlo a napoje

peta1510
5. aug 2008

My sme boli asi 3 roky dozadu,ale urcite by som sa uz nevratila,alebo nie na to miesto.Boli sme v Hammamete a vsetci v 3oj hviezdickovom hoteli,co je na taku krajinu rozhodne malo! Jedlo nic moc,vela spolucestujucich sa stazovalo,dokonca nas tam vsetkych prehanalo a to sme pili len kupovanu vodu...Tunisania vazne otravni a mimo rekreacny komplex a centrum fakt bieda,ako u nas ciganske stvrte 😒

peta1510
5. aug 2008

A Emjee ma pravdu,ani my sme si nemohli kupovat potraviny inde ako v hoteli,sice nas neprehladavali,ale keby nas videli,tak neviem,asi by to zabavili.

emjee
5. aug 2008

preto ak do tuniska, tak jedine vela hviezdiciek, hotel na plazi (aby tam nemali pristup domaci chlapci) a podla moznosti s AI 😉

peta1510
5. aug 2008

Presne tak,Emjee,tiez som povedala,ze do Tunisu s vela hviezdickami,lebo od nich sa odvija nielen ubytko,ale strava,okolie,pristup na plaz,sluzby,vsetko....

tretulka
5. aug 2008

my sme boli tento rok v Yasmine Hammamete, hotel Zodiac, AI, boli sme spokojni, jedine co nas nepotesilo bol presun z letiska v Monastire do hotela, cca 1,5 hodiny 😖 ... jasne ze 4* v Tunise a napr. na Malorke nie je to iste 😀 , ale dalo sa, strava vynikajuca, personal mily, usmievavy, najviac "zrali" nasho maleho...pred dovolenkou som sa bala, ako to zvladne drobec, vidina hnaciek a vracania mi nahanala zimomriavky, ale nastastie bolo vsetko ok, maly si to uzival na 100%, vodu sme si kupovali, robili sme z nej malemu mlieko a umyvali si zuby, tie ich robene dzusy sme pili v pohode, pomarancovy bol uplne super 🙂 ...obchodnici neboli az taky otravni, az na niektore vynimky 😠 ...ked to mam zhrnut, tak ako hovori emjee, vela hviezdiciek, AI, hotel na plazi 😉

kathynka
20. jún 2010

ahojte...tato tema je uz trosku zapadnuta prachom, tak by som sa rada opytala z nanovsich skusenosti, do ktorej casti Tuniska sa oplati ist?

lubiva
20. jún 2010

Pytate sa kam sa oplati, ale ja Vam poviem, kam sa neoplati. Boli sme v Tabarke, hoci hotelovy komlex bol pekny, ubytovanie tiez super, strava taka priemerna. Nocna zabava minimalna. More bolo krasne, ciste a aj plaz vyborna. My sme boli v septembri, takze pocasie - z 15 dni nam 10 prsalo a z toho asi 3 dni tak, ze sa nedalo ani vyjst, lebo lialo cely den, az nam vytopilo izbu - byvali sme na najvyssom 3 poschodi. A mesto Tabarka - dalo sa to porovnat s Lunikom lX. Inak priroda tam bola prekrasna, vela zelene. Ale aj tak som rada, ze som tam bola, aspon viem, v aj akych podmienkach ludia ziju. To by bol v skratke moj zazitok z Tunisu.

kathynka
20. jún 2010

fuha...a pre povzbudenie, ma niekto pozitivny zazitok a miesto, kam sa oplati ist?

bianka234
20. jún 2010

bohužial Hammamet radšej nieeee!

kathynka
20. jún 2010

@bianka234 a preco nie hammamet? nad tym sme prave rozmyslali...

bianka234
20. jún 2010

my sme mali síce 3 hv. ale strava bola v 4hv.hoteli, ale málo a ked sme neprišli hned na začiatku, tak ostali už len tie ich klepetká a oči z ryže. Mimo hotela katastrofa, voda krásna, ale strašne veľa sťažností , my sme boli Club Bousten.