Kam na dovolenku s ročným dieťaťom na Slovensku?

annamivo
15. jún 2017

Mamky poraďte kam ísť s drobcom, ktorý práve začal chodiť (občas ešte aj po 4)na dovolenku na SK. Máme radi vodu, tak sme rozmýšľali nejaký aquapark ktorý by mal aj ubytko. Niečo kde by sme boli spokojný aj my aj náš synátor a za rozumné peniaze. Budem vďačná za každý tip 🙂

emi16
15. jún 2017

Tatralandia, Tatravilage.
Je tam aj kontaktne ZOO
Hurricane factory
Maju aj svoju mini zoo
Ihriska po areali
Odporucam samostatne stojace chatky
V spojenych je pocut susedov

katrinka8
16. jún 2017

Ja by som asi Tatralandiu neriešila, pretože ročné bábo z toho nič moc mať nebude - z tých atrakcií, za ktoré vlastne platíte to drahé vstupné, a celá dovolenka Vás celkovo vyjde drahšie ako dovolenka pri mori. Tatralandia je neskutočne predražená.

Ak máte chuť ísť niekam do aquaparku, zvolila by som napr. Štúrovo alebo tieto aquaparky na južnom Slovensku. Pre takého malého drobca je tam ideálny detský bazén, lebo je celý krytý takou plentou, či ako to nazvať, proti slnku (čiže dieťatko je v bazéne vonku a nepraží naňho slnko), pomerne veľký, je tam pár atrakcií pre detičky (v tom bazéne), šmýkačky - aj také malilinké pre takéto najmenšie deti, vodná jaskyňa a pod... plus je tam (okrem iných) aj väčší bazén s umelými vlnami, ktorý ma hneď pri schodíkoch malilinkú vodu po členky, kde nie je prehriata voda, Je tam detské ihrisko, ostrov, kde sa dá povoziť na koňoch, tobogany a iné atrakcie. V prípade horšieho počasia sa dá ísť na výlet vláčikom do Ostrihomu, previezť sa loďou po Dunaji, príp. "zabehnúť" do Budapešti napr. do Tropicaria... Hlavne Vás nezruinuje vstupné. Je tam aj hotel, aj apartmány v areáli. Plus jeden pán tam má priamo v areáli kúpaliska prevádzku, kde varí domácu stravu - máme ho odskúšaného už niekoľko rokov, nepoužíva žiadne polotovary, všetko robí čerstvé z čerstvých surovín, a je to vhodné aj pre takéto maličké detičky (žiaden fast food). Pozri si Vadaš kúpalisko.

emi16
16. jún 2017

@katrinka8
Nas vysla dofca 4 noci 4 osoby aj celodennym vstupom do Tatralandie cca 900 eur
Nemam pocit, ze by sme za to zaplatili dovolenku pri mori
Mali sme sukromie, chatku co ja preferujem pri dvoch detoch
Malej som varila lebo ja do dvoch rokoch neakceptujem ani vegetu v jedle
S nami cestuje avent uz 4 roky
A nam som vecere varila
Spagety , opiekli sme si klobasy nieco vonku na grile
Chladnicka ficala a nekupovali sme hotelove
Ale kazdy komu co vyhovuje

emi16
16. jún 2017

A tu krpatu som v tej slanej vode naucila aj ponarat a splivat za 4 dni
Co by som v chlorovej nerobila
Sol dezinfikuje lepsie ako chlor

alami
16. jún 2017

@emi16 len pre porovnanie, my chodíme do Chorvátska 4-členná rodina na 7 nocí a vždy sa zmestíme do sumy 1000eur. Varím si sama (jedli by sme aj doma, tak to nerátam) ale inak mám v sume zarátanú cestu, ubytko aj zmrzky a hovadinky, čo si tam pokúpime. Ubytko v peknom apartmáne, žiadny stan😀.
Dovolenky na SK sú veru drahé :-/

katrinka8
16. jún 2017

@emi16 - no my sme za 15 dní v Taliansku dali cca 1200€ 4 osoby na prelome júla a augusta, pláž cca 5 minút chôdze pre pešieho 2,5-ročného chodca, bazén, klima, práčka ... Tiež sme si varili.

jasminet
16. jún 2017

@emi16 apartman v taliansku na tyzden pre 4-6 osob v pohode najdes od 650 - 900€...

petjka
16. jún 2017

@katrinka8 a kde v Taliansku ste boli? Dakujem

emi16
16. jún 2017

@jasminet
Hej, ale letenky plus batozina?
Ja s dvoma hyperakt. detmi jedny autom nejdem
😱

jasminet
16. jún 2017

@annamivo liptov je super volba - aspon za mna - aj blizko do tatier, aj teda ten aquapark, aj zvieratka, aj prechadzky v prirode, mara...rocnemu dietatu je vcelku jedno kde je, hlavne, ze je pohoda a su tam rodicia...vyberajte podla vas dospelakov, dieta sa prisposobi

jasminet
16. jún 2017

@emi16
autom- platis len benzin + myto - ale to musis aj do tatralandie nejak ist... v noci deti spia, rano ste tam... my chodime s 3 detmi a cez den a da sa to. len treba chciet. mne by osobne bolo luto dat 900€ za 4 dni v bazene, ked za tu cenu mozeme tyzden sunky valat v mori

khkt
16. jún 2017

Liptovský Ján- je tam kúpalisko+ blízko je Bešeňová aj Tatralandia a dá sa nájsť ubytovanie aj v apartmáne za slušnú cenu.

petjka
16. jún 2017

My s sme boli keď mal syn 1.5 roka týždeň v Štúrova a týždeň v patinciach. Štúrovo je dosť preplnené, je potrebné si ráno o deviatej odstáť frontu na lístky aby ste vychytali flek v tieni, ktorého tam nie je veľa. Výhodu majú tí ubytovanie v areáli kúpaliska no tam je už ubytko o niečo drahšie. Pre porovnanie mimo areálu 250 týždeň a v areáli od 400. No už je v tomto vstupné. To je cca 7 e na dospelú osobu. Patince sú oveľa oveľa kludnejsie, nepreplbene kúpalisko veľa miesta v tieni, môžte si vyberať aj keď prídete na obed. My sme boli ubytovaní v apartmánovom dome Majami, čo je hneď pri vstupe do kupka. Cena 230 na týždeň za apartmán. Ostatné apartmány sú drahsie avsat kvalitou a zariadením porovnateľné. Zároveň, myslím že na lokality pri ak aparkoch na južnom Slovensku je už neskoro na rezerváciu ubytovania, to je najlepšie rezervovať koncom zimy. Teraz už bude veľa obsadené no možno ešte nájdete. A zohnať ubytko v apartmáne viete len od soboty do soboty. Známi si pochvaľujú aj veľký Meder. Tohto roku ideme na 5 dní na Liptov a potom do Hajdusoboslo na týždeň. Ešte také dva roky sa k maturite zrejme nedostaneme keďže mladšia dcérka má teraz rok a pol a tretie máme na ceste 🙂 a tiež sme v Taliansku mali apartmán ešte ako trojčlenná rodina za necelých 700 eur, novozrekonstruovany priamo pri plazi

emi16
16. jún 2017

@jasminet
Ver mi, ze moje deti by si nechcela v aute ani cez den ani v noci
Metro, vlak, lietadlo super
Auto max 2 hodiny starsia 1 hodina mladsia a to ma dobru naladu

petjka
16. jún 2017

K moru nie maturite 🙂

katrinka8
16. jún 2017

@petjka - v Caorle 😉

petjka
16. jún 2017

@katrinka8 ďakujem 🙂 my sme boli neďaleko, lignano sabiadoro

guiseppinka
16. jún 2017

Ja by som tiez volila more ako aquaparky... predsa len je tam jednak ina klima, ina kvalita vody, nie je tam v uzavretom priestore tolko ludi ako v parkoch... My sme boli v zatone pri zadare, mala mala 14 mesiacov a este sama nechodila... mali sme apartman, varili sme si sami, aj tak mala spala cez obed...

jasminet
16. jún 2017

@emi16 to mas pravdu, nechcela by som tvoje deti v aute, mne stacia moje 🙂

katrinka8
16. jún 2017

😂

missdiva
16. jún 2017

@annamivo vramci dovolenky na Slovensku by som sla do aquaparku na jeden den a ubytovanie by som hladala skor v hoteloch s bazenmi, ktoré su situovane blizko nejakych atrakcii - take male dietatko si tobogany neuzije a v bazenoch v aquaparkoch je v lete vzdy strasne vela ludi.

Odporucam:
- hotel Permon v Podbanskom (tam by som sla cez pracovne dni, cez vikendy sa priprav na kopu ludi, dobre varia, robia rozne aktivity pre deti, autom môžete ísť na Štrbské pleso, lanovkou na Skalnaté pleso ⛰ ),
- hotel Družba Ski & Wellness v Jasnej (v lete tam nebyva tolko ludi ako v zime, blizko máš Tarzaniu, bobovú dráhu, Demänovskú jaskyňu slobody, Demänovskú ľadovú jaskyňu, Liptovskú Maru, Tatralandiu, kontaktnú ZOO - momentalne v bazari predavam do tohto hotela aj poukaz pre 2 osoby s polpenzoiu a vstupom do wellness ak by mal niekto zaujem),
- hotel Rozsutec v Terchovej (neviem ci je bazen dostatocne teply pre rocne dieta, inak je to skvele miesto na lahku turisku, blízko sú Jánošíkove Diery a jeho socha),
- hotel Šport na Donovaloch (malý bazén, no viackrát sa nám stalo, že v nom nikto nebol, v blízkosti sú Habakuky a bobová dráha).
Ak chcete mesto a nie prírodu, hladala by som hotel s bazénom v okolí Bojníc 🐻 🐘 🏙.

blacknigga
19. mar 2019

Dobrý deň môžete nám odporučiť konkrétne hotely ktoré sú vhodné pre ročné dieťa v lete , najlepšie Liptov , nízke Tatry aby tam mali na izbe postieľku, detské bazény ihrisko prípade detskú zoo