Kam na letnú dovolenku k moru s detičkami?

zuzka111111
12. feb 2007

ahojte maminky chceli by sme ist na letnu dovolenku k moru , lilka bude mat 10-11 mesiacov a ja neviem kam ist 😒 ak ste uz niekde boli kde ste boli velmi spokojny dajte vediet pripadne nejaky link , destinaciu, hotel ,cestovku ..... 😀

hanka274
13. jún 2007

taliansko je cele ako stvorene pre deti...oni sami su take velke deti, miluju bambina...
mne sa na Chorvatsku paci krasne more, to je bezkonkurencne /aj ked aj v taliansku sa najdu miesta, ale su asi dalej ako je chorvatskoň/, ale inak nic ☹

leva
13. jún 2007

Tak som rada ako sme sa rozhodli,budeme byvat 400m od mora a centra 🙂 to je tak akurat,ked vezmem do uvahy zeberieme na plaz detom nafukovacky a kopu ineho,pojdeme ako vesiak 😀

hanka274
13. jún 2007

no uvidis tu srandu...obzvlast ked je viac deti ako jedno, taliani takmer vsetko prisposobuju detom.
Joj dost uz chvali....keby to tak citali cestovky v taliansku ako ich tu ospevujeme...
ale nieco maju na prd-znacky za krizovatkou...na druhej strane...sme boli pred 2 rokmy na ceste: Caorle-1 den, Firenze-Florencia-1 den, Pisa-1 den, Lido di Ostia-pri Rome-3 dni, Neapol-1 den, presli sme na druhu stranu cizmy a isli sme hore do Rimini-1 den-fuj, tam je to des, tam je to pod Benantskym kanalom, tam more je spinave, smrdi...a potom este do San Marina, spat na 1 noc do Caorle a domov. A ti poviem, cim juznejsie, tym blaznivejsie sa jazdi, z 3 prudov na krizovatke si spravia 5, skutre medzi autami este, policajti sami predbiehaju cez plne ciary. A ani jednu nehodu sme nevideli!!!!! Zo zaciatku sme trubili-klasika Slovaci, ale zistili sme, ze sa na nas usmievaju a kyvu nam, to u nich trubenie je pozdrav. A napriklad Rimania, oni maju rodina minimalne 2 auta, po meste chodia fiatmi-pobuchanymi, oskretymi....a von na hory, na dovolenky si nosia fara ciste, vylestene...V meste oni, oskru, obuchaju, nestaraju sa. To je u nich normalne...
mile, vsak???

leva
13. jún 2007

No ti poviem ze su to dobry blazni 😕 to aby sme si auto a deti strazili ked tam tak jazdia ako splaseny zrebci 😀

hanka274
13. jún 2007

na severe nie, len znacky maju smiesne "osadene".

leva
13. jún 2007

tak esteze tak,tieto info su fajn,uz viem toho viac a posielam dalej znamim,co snami idu. 😉

hanka274
13. jún 2007

aj s detmiiii??? to bude zabava, to bude zlate pozret na vas, vela deti...my ideme iba so svokrou, na buduci rok snad pojdeme tiez s detmi a znamymi...

leva
13. jún 2007

Ideme piati dospeli a 4 deti a mozno dojdu este 2 kamarati za nani na tyzden,mi ideme na 2 tyzdne,tak bude veselo 😀

leva
17. jún 2007

Ahojcek,neviete niektora o poplatkoch na dialniciach...rakusko,taliansko?vdaka 🙂

nera
23. jún 2007

Ahojte chcela by som sa spýtať kto bol v Chorvátsku, či v Talianku, kde ste boli - v ktorej lokalite a či ste si objednávali nocľah už vopred alebo ste išli len tak naslepo.
My by sme chceli tiež k moru , no obávame sa či jej neuškodíme a vôbec kde by bolo preň najlepšie.

leva
23. jún 2007

nera,vraj taliansko je pre deticky lepsie ako chorvatsko,z dovodu ze v taliansku su piesocnate plaze a je tam vetcinou pozvolny vstup do mora,co je pre deti ako stvorene.Co sa tyka oblasti ideme do lignana,to je pre deti paradne,kedze su tam pre ne vselijake atrakcie ako aqapark,zoo a rozne detske preliezacky a pod.No ale ja mam aj stasiu dceru tak to hlavne pre nu,mam aj 11 mes syna a ten sa pohra v piesku rad,preliezky este samozrejme nie.Malej urcite neuskodite 😉

leva
23. jún 2007

a noclah sme si objednavali vopred,kedze ideme dve rodiny,respektive 9 ludi,ale vraj nieje problem si tam ubytko najst.

nera
24. jún 2007

leva veľká vďaka za informácie a ešte by som sa chcela spýtať, ak môžem - kde ste si objednali nocľah? v hoteli či na priváte?
Kde je to lepšie? A aké ceny sú približne na privátoch?
A ak ste si objednali cez cestovku, ktorá má dobrú ponuku?
My totiž nevieme či si to objednať cez cestovku, lebo etše teraz nevieme či pôjdeme a kedy pôjdeme, všetko závisí od toho kedy manžel dostane voľno, tak sme sa nechceli viazať.

leva
24. jún 2007

ahoj,nemas zac 😉 tak mi sme si objednali cez cestovku Ludor,ma dobre ceny,pozerali sme tuto dovolenku aj v inej cestovke a vyslo to priblizne rovnako.Ideme do apartmanu,kvoli detom,je tam aj dvor,gril a travnik,co sme radi.Len ono to je tak ze strasne vela toho bolo uz obsadeneho,mi sme povodne chceli ist od 1,7 do 14,7 no nebolo nic take co bi sa nam pozdavalo uz volne,tak nakoniec ideme 14,7 do 28,7,boli tam krasne bungalovy,ktore sme povodne chceli,no tie sa objednavali uz v januari 😅 nera na stranke www.ludor.sk si mozes pozriet,vsetko o ubytku,cene ,tam mas potom v sk a cz,klikni na cz maju toho viac na stranke aj fotky ubytovania su detajlnejsie 😉 Vela stastia pri hladani.Aha este cena,tento apartman ktory ma 7 lozok je na tyzden cca 25,000,plus poplatok poistenie,to uz nieje moc.

nera
24. jún 2007

Si zlatučká 😵 😵 😵 ešte raz veeeeľka vďaka, idem si to naštudovať a popozerať si to a večer sa ešte s manželom porozprávame, lebo teraz je v práci a uvidíme, potom dám vedieť 😉

nera
24. jún 2007

Ešte by som sa chcela spýtať tie ceny sú uvedené na osobu, či na celý apartmán, tj. pre 2 osoby?Teda ak tam píše ....Sk/apartmán.
Aby sme vedeli koľko máme rátať.

leva
24. jún 2007

neri,az teraz som sa sem dostala.Tie ceny su za apartman vetcinou udane,neviem ako hotely,to asi na osobu,ale tam bi to malo bit napisane,no vetcinou je tam cena na tyzden za ubytovanie,este raz vela stastia v hladani 😉

leva
24. jún 2007

vam staci niaky 2 lozkovy apartman,vtedy by to malo bit lacnejsie samozrejme,no ved pozriete.mi mame pre najmladsie deti cestovne postielky,pre ne sa lozko ani nerata.

leva
24. jún 2007

ja len pisem kvoli tomu,ze keby sme chceli ist do apartmanu so 4 lozkami,kedze ideme 4 dospeli a ze starsie deti by spali medzi nami tak sa neda,oni uz musia mat vlastne lozko.

hanka274
25. jún 2007

ahoj nera, tiez ako leva odporucam Italiu!!! 😵 😵 😵 😵
my chodime na blink, kvoli tomu, ze nejde nas taka partia ako leva, takze platime len ubytko+collezione-ranajky-to mas vacsinou vsade v taliansku v cene ubytovania na den. Mne cestovky nevonaju, nechce sa mi platit tie ich zvysene poplatky, no ale ved aj oni musia z niecoho zit. Ale ked sme boli pred niakymi 5-6 rokmi ako partia, tak sme sli do apartmanu-nie hotel-to su take vilky...tak sme sli cez taliansku cestovku-Lampo.
No a oblast-Caorle, Lido di Jesolo...
myslim si, ze ak chcete ist v juli, mozte ist na blink- v auguste tam je viac ludi-to neviem-zatial sme chodili len v juli.
No a este kvoli tvojmu manzelovi, ze nevie kedy bude mat volno...v juli by som sla tak...
kukni si www.caorle.com, najdi si hotel Royal alebo aj iny-tam mas cenniky na apartman.
ahoj, ak by si chcela ceny predminule leto, daj vediet, minuly rok sme neboli ☹
ahoj!!

sylvie
25. jún 2007

ja som pocula, ze taliani si beru dovolenku v auguste a vacsinou dovolenkuju doma a tak sa neoplati vtedy ist do talianska, lebo su aj vyssie ceny.. tak radsej v juli..

hanka274
25. jún 2007

pravda... 😉 a aj cela EU maju zavodne dovolenky...

leva
25. jún 2007

Tak fajn 😉 Zas som sa nieco nove dozvedela 😀

jankamanikova
25. jún 2007

Nie som velmi este v obraze v tejto teme, ale v Chorvatsku je pre deti priatelnejsie more, koli tomu, ze je cistejsie a tam aj staraju o plaze, kdezto v Taliansku nie.
Chorvatsko sa nam velmi osvedcilo, nie je tam problem s nicim, ani s ubytko, strava je dostupna vsade a aj pre deti.
Toho roku chceme experiment - ideme do Grecka. Ale bude dobre, lebo sa velmi tesime.

fifa
25. jún 2007

ahojte, som tu nahodou, vyššie som čítala, leva písala, že pre deti je lepšie taliansko ako chorvatsko, to nie je pravda, treba si vediet vybrat, aj v Chorvatsku je pozvolný vstup do mora, je čistejšie more a ked daš dietatu topky do vody tak je všetko OK 🙂

leva
25. jún 2007

No znami boli aj v chorvatsku aj taliansku a sami povedali ze taliansko je pre deti lepsie,co sa tika ludi ked im poviem kam ideme tak povedia ze je dobre ze sme sa rozhodli pre taliansko,no aj v taliansku c sa tyka plaze si treba vediet vybrat.1000 ludi 1000 chuti.

fifa
25. jún 2007

to je pravda, ale neviem prečo ja mam pocit, že v taliansku nie je také čisté more, len ak dolu nižšie, neláka ma Taliansko vobec, bola by som rada, keby ma niekto presvedčil, že Taliansko je nádherné a že tam nie je hlava na hlave

leva
25. jún 2007

Viem ze si treba vediet vybrat aj v chorvatsku,ale co sme pozerali fotky cez cestovku tak plaze boli sama skala a sutre,no nikde nebolo pisane ze pozvolny vstup do mora,tak to by sme museli hladat a hladat.

leva
25. jún 2007

co sa tyka vody tak to je tym pieskom ked sa rozviri,tak je kalna voda,kdezto v chorvatsku su kamene tak tam to je priezracnejsie.Ja aj preto ten piesok radcej,lebo ked sme boli v spanielsku na kamienkovej plazi,tak ma tie kamene dost stvali a to som nemala deti,mozno ked budu deti starsi tak sa pozrieme do chorvatska no teraz sa tesim,ze sa mali zahraje v piesku 😉

fifa
25. jún 2007

leva v horvatsku je to tak, že na každom letovisku maš aj "šutre" aj pieskovú pláž, teda z jemnulinkého štrku