Kam na letnú dovolenku k moru s detičkami?

zuzka111111
12. feb 2007

ahojte maminky chceli by sme ist na letnu dovolenku k moru , lilka bude mat 10-11 mesiacov a ja neviem kam ist 😒 ak ste uz niekde boli kde ste boli velmi spokojny dajte vediet pripadne nejaky link , destinaciu, hotel ,cestovku ..... 😀

ivush
10. jún 2008

maminy, akurát som si prečítala vaše "veľmi aktuálne" príspevky ešte z leta 2007 😀 a väčšina z vás tu odporúča ako dovolenkovú destináciu CAorle v Tal. Neviete mi náhodou poradiŤ nejaký konkrétny hotel, ktorý je na úrovni, je tam fajn strava + nie je ďaleko od pláže a v blízkosti sú i nejaké obchody ? (potraviny, drogéria, lekáreň a pod...) Najradšej by som asi išla cez nejakú CK, hoci to je o čosi drahšie, ale keďže už máme bábo tak je to väčší pocit istoty, že je tam delegát, ktorý vie jazyk a v prípade potreby i pomôcť čo-to vybaviŤ...tak ak viete aj CK ktorá ponúka zájazdy tam, tak mi to prosím napíšte sem alebo do IP...

ĎAKujem....

tweety22
7. júl 2008

ivush, my sme sa vratili tento vikend z eraclea mare pri caorle... hotel eraclea palace hotel... izby krasne, jedlo uzasne, more teplucke, super detske ihriska... velmi sa nam pacilo 🙂

ikaika
24. júl 2008

caute maminy mna by tiez zaujimali nejake konkretne tipy vhodne aj pre 8 mesacne mimino,
no tak maminy podte sa pochvalit ako ste tento rok dovolenkovali 😉
aby sme sa my "pred dovolenkove" navnadili 🙂

monrad
24. júl 2008

Trochu Vám preruším Taliansko.... Čo vy na Turecko? Chystáme sa prelom augusta a septembra s 9 roč. a 19 mes. deťmi. Aj sa teším, aj mám obavy.

petaba
24. júl 2008

Ahojte nevedeli by ste mi poradit ako to je s prepravou dojcenskej vody a hippiek lietadlom? dakujem

zoja
25. júl 2008

petaba pre deti bez obmedzenia, mala som horucu vodu v termoske a malu ružovú lucku, hippky susené mlieko a bez problemov, pri detoch nerobia caviky dospelákom to všetko kázali vyhodit, takze si to nabal do tašky pre malú a vlož priamo do toho koša čo ide na kontrolny pas, čaj ti dajú ochutnať a aj mlieko ak maš zarobené pre malú 😉

potravu pre kubka som mala nabalenú v kutri brala som prenho všetko z domu - ovocné zeleninové hipp, lucky, kekse

majula
4. sep 2008

Ahojte...tie čo ste cestovali autom na dovolenku, mi určite budete vedieť poradiť o koľkej sa vydať na cestu. Totižto ubytovať sa môžme až po 17.00 hod, teraz v sobotu, ideme do Talianska. Myslíte, že by sme predsa len mali ísť na noc, alebo ráno? Keby mám istotu, že malý prespí noc v sedačke, tak idem na noc, lenže ja si myslím, že či bude deň, alebo noc tak nebude spať viac ako dve hodiny...hmmm...ako Vám spinkali v noci v aute?

filipa
4. sep 2008

majka, isli sme autom do Fr cez Taliansko. z BA sme vyrazali rano okolo 9.30h, nechceli sme sa hned od zaciatku dovolenky stresovat. je sice pravda, ze sme vyrazali v nedelu, kedy boli cesty uplne v pohode, ale myslim, ze ak ides niekam na sever (oblast Benatky, pripadne rimini), tak cesta netrva viac ako 7 hodin aj s prestavkami. my sme v tu nedelu dorazili do Pietra Ligure, co je cca 960 km od BA (pod Janovom) a to nam trvalo 10 hod aj s prestavkou na obed a dvoma pauzami na kavu... neviem, kam cestujete, ale cez den sa to da, navyse, uz je po sezone, takze cesty by nemali byt zaplnene dovolenkarmi... a ked sa mozete ubytovat az po 17h, ja by som na noc nesla...

xxmargaretka
4. sep 2008

ahoj..
vela zalezi od toho ako daleko idete a teraz uz niesu preplnene cesty ani cez den takze koly tomu by som sa neponahlala..pises,ze maly tak ci tak nepospi viac ako 2h takze je lepsia volba asi den nech sa mu nenarusi nocny spanok..
my sme isli do lignana a z domu sme sli o polnoci a dorazili sme tam rano o 6h a ubytko sme mali od 14h,ale auto sme mohli nechat uz tam takze sme sa naranajkovali a isli na plaz a bolo to v pohode iba manzelovy sa chcelo spat..
ako na potvoru sa anka prebrala nez sme ju dali do auta a kedze sedela v strede tak potom skoro celu cestu kukala na auta a rozkazovala si,ze este kamion atd..neplakala,ale bavila sa a aj den zvladla v pohode ako keby spala celu noc..
no ked ideme na vychod tak ideme s domu vecer o 20h a pekne spi celu cestu..

majula
5. sep 2008

Aha zabudla som, ideme do Lignana...zatiaľ som sa stále nerozhodla, ale veľmi zvažujem, že pôjdeme o druhej v noci 😒

pepies
26. jan 2009

Chcem sa opytat, nieviete mi poradit nejaku destinaciu v Chorvatsku? Chceli by sme ist cez leto s 10mesacnym babom do Chorvatska.

matac
26. jan 2009

apartmany ZATON HOLIDAY RESORT.su 3* aj 4*super pre deticky.

pepies
27. jan 2009

super typ, uz to pozeram a davam si to ako dalsku alternativu 🙂

pepies
28. jan 2009

ak mate este tipy na destinaciu a ubytko v Chorvatsku prip. v Taliansku, piste babulky ...... Zatial mam toho malo .... 🙂

petrulla
30. jan 2009

Ahojte, ja by som sa chcela pridat k pepies a tiez vas poprosit o nejake dobre tipy na miesto a ubytko v Chorvatsku.
Kedze sme este v HR nikdy neboli a z cesty mam vaznu obavu, asi by mi pomohla nejaka sobna skusenost od skusenejsich mamiciek 😉 - nejaku destinaciu - co najbliusie od Slovenska !? 😎
Cakame - dakujeme

pepies
2. feb 2009

Petrulla, kaslu na nas tie ostatne baby ...... 😝

levik82
2. feb 2009

tak som uz aj ja tu a cakam tipy 😉
pepies, dakujem za tip ze mam kuknut sem 😉 peniazky nazvys nemame co som pisala ze all inclusive a ty si mi napisala ze tal. je drahe v tomto smere. takze asi ostavame pri tom chorvatsku. ja som tam este tiez nebola, takze vobec netusim...
ale v novej emme je rozhovor s nejakou sefkou ck satur a ona pre rodiny s detickami odporuca v taliansku kalabriu rezort Le Castella a v bulharsku Tiara Beach. stalo by mozno za to mrknut, ja som este nestihla...

pepies
2. feb 2009

levik, no vitaj 😀 ak nieco vhodne najdem, poslem Ti nejake tipy, a kedy chcete ist? autom to mas najlepsie na Benatsku rivieru, Lignano je najlepsie. My hladame nejake apartmany s bazenom 😉 . uz mam nejake tipy, ale len v katalogu zaskrtnute, ked to najdem na nete, poslem Ti link 😅 V Kalabrii je nadherne - biely piesok, zelene more, ale je to daleko, to sa odporuca lietadlom 😉 Do Bulharska sa bojim ist autom, letecky nechceme este s 10-mesacnym. A bojim sa, aby v Bulharsku maly nejako neochorel, vela znamych, co tam bolo s detmi, mali kadejake hnackove infekcie 🙂
co sa Chorvatska tyka, kukni Zaton Holiday Resort cez Satur, to mi odporucili tu baby na fore 😀 😀 😀 to sa mi paci celkom .......

deni032
2. feb 2009

ahojte,paci sa mi tato vasa tema v tomto zimnom case.minule leto som bola v chorv 2x,maly uz nie je babo,mal dva roky.Chcem len opisat tu cestu.Prvykrat busom o siestej vecer z Ba,novy zazitok,pozeral z okna na svet,potom im pustili rozpravky a zaspali.O pol siedmej sme boli pred hotelom,vsetci vylozeny a nam deti spali este hodinku v odstavenom buse.Bolo to uplne v pohode.Druhykrat autom,tiez v pohode,ked sme prekrocili Chorvatske hranice,na benzinke v bare mi zohriali flasu s mliekom,nema sa to ale ulozila som ho na zadne sedadlo a zobudil sa az rano na mieste.Takze to bolo uplne vpohode a to sme boli oba razy na makarskej a cenovo v hoteli a na sukromi nas to vyslo rovnako.

pepies
2. feb 2009

babulky, mam celkom dobry tip na Taliansko - Lido di Jesolo - apartmány Vianello ***, ak náhodou niekto pozná, napíšte prosím, akú máte skúsenosť !!!! 😵
Na nete som našla len výborné recenzie, jedinú nevýhodu, ktorú uvádzali, bolo zákaz kúpania sa v bazéne cez obedňajšiu siestu, ináč všetko bolo super. Apartmány ležia v kľudnej uličke, síce iba 200m od centra ale v recenziách písali, že je to kľudná časť.
Výhody: 280m pláž, modernejšie klimatizované apartmány, veľká chladnička s mrazničkou, mirkovlnka, sporák, TV so SAT, trzezor, balkón, v cene posteľná bielizeň, záverečné upratovanie, uteráky a toaletné potreby 😀 ., samozrejme sprcha + WC. Čo je super, je i možnosť polpenzie v hoteli Vianello hneď vedľa !!! 😵 Apartmány sú pre 2 až 6 osôb, cena je super, v termíne, ktorý chceme my, tjs. 13.-20.06.09 je to 439 EUR /apart /týž. To som pozerala cez CK Pegas.
V cene je tiež delegát, plážový servis, pobytová taxa a záverečné upratovanie, takže žiadne ďalšie poplatky na mieste !!! 😀
Celkom sa mi to pozdáva, aj možnosť polpenzie je super !!! 😉
Tu je link:
http://www.pegastour.sk/pegas/pegas.asp?KRAJ=41...

levik82
2. feb 2009

jeeeej, pepies, ty sa cinis 😵
ten zaton holiday resort som si uz predtym vypisala na papierik. sa mi tu kopia papieriky co chcem pozriet 😅 a my by sme asi niekedy v juli-auguste sli, manzel je dost viazany terminovo co sa tyka dovolenky 😖 a my mozno aj lietadlom. nazory na lietadlo su tiez rozne. tak neviem. este som nepocula ziaden nazor ktory by ma uplne od neho odradil...

pepies
2. feb 2009

deni032, to si ma potesila, ze si mala vzdy taku super cestu so svojou ratolestou !!!! Uvidime, ako to zvladneme my !!! 🙂
levik, ak chcete ist lietadlom, tak to je "skoda" ist tak blizko do Talianska alebo Chorvatska, cena sa Ti riadne predrazi a je to zo SR relativne blizko.... Byt na vasom mieste, tak letecky by som sla radsej dalej - napr. grecke ostrovy s all inclusive...... Taliansko a Chorvatsko sa daju v pohode zmaknut autom 🙂 to je moj nazor 🤐
Segra bola v Turecku s 11-mesacnou dcerkou, uz v aute cestou na letisko bola nervozna, potom Check-in a 2 hodiny v hotelovej hale + samotny let min. 2hodiny. Tak im revala celou cestou - na cele lietadlo skriekala 😵 Preto ideme radsej autom, v noci, maly bude spat - teda aspon dufam 😀, s muzom sa prestriedame za volantom...... 😉

levik82
3. feb 2009

grecke ostrovy chceme urcite absolvovat ale az na dalsi rok. v lete sa mi tam zda byt strasne horuco pre take male babo. boli sme tam pred 2-ma rokmi a velmi sa pacilo. mojim snom je precestovat vsetky gr. ostrovy, takze to si urcite nenechame ujst 😵
co sa tyka toho check-in-u mas asi pravdu. akurat ze my by sme sli asi 2-3 rodiny tak by sa hadam tie deticky medzi sebou nejak zabavili. ale rozmyslam ze ci by sme sli aj samy kebyze ti znami nemozu. vy idete sami???
a este rozmyslam ze skocime aj do csetovky priamo sa opytat na nazor ohladom prepravy. ved pre nich je podstatne aby zajazd predali a doprava im moze byt suma-fuk. a skusenosti a postrehov budu mat asi oni najvias. ci?

pepies
3. feb 2009

levik, v grecku je nadherne, to mas pravdu, bola som tam viac krat a rodicia chodia kazdy rok, aj tento rok idu na Kefaloniu 🙂 . My radsej niekam blizsie, po skusenostiach s neterkou, no vies si predstavit, ked Ti dieta place na cele lietadlo 🙂 clovek nikdy nevie, ako dietatko zareaguje na let 😨 my sme mali ist so svagrinou a jej rodinkou, uz som mala aj predrezervovany apartman, ale nakoniec mi povedala, ze si to rozmysleli 😠 😒 ☹ . Rozhodne nechceme ist sami, to by nam bolo smutno 😝 A Vy kedy chcete ist? 😎 😎 Kolko ma Tvoje babo?

pepies
3. feb 2009

levik inac v cestovke Ti rozhodne odporucia lietadlo, som z tejto brandze, takze viem, co by som odporucila ja 😀 na letenkach zarobis viac ako iba na sprostredkovani ubytovania bez dopravy !!!!!!!! 😎

pepies
3. feb 2009

dalsi tip, dovolenka Taliansko, pri Caorle, Villagio Ai Pini **** Porto Santa Margerita, ak niekto poznate, piste !!!!

http://cp.traveltainment.de/content_page/index....

pepies
3. feb 2009

našla som to aj po slovensky, Rezidencia Ai Pini ****. Ale cez rakusku cestovku Terra Reisen som to nasla az o 200 EUR lacnejsie !!!!!
http://www.cestujeme.sk/ponuka.php?idK=174

pepies
7. feb 2009

takze uz som na 99% rozhodnuta, Taliansko, Grado, camping Villaggio Europa **** cez Satur alebo Terra Reisen

http://www.satur.sk/villaggio-europa/p=dG91cl4y...

co poviete ?????? 😉

matap
19. feb 2009

Severovýchod Talianska je autom blízko, ale pláže a more tam nie je také pekné. A potom pláže sú preplnené ako na kúpalisku. Krajšie to je na západe Talianska od Janova smerom ku francúzskym hraniciam, alebo juh - Calabria a o ostrove Sardínia ani nehovorím - to je niečo úžasné. Ani Sicília nie je zlá. Len do týchto destinácií myslím cestovky nemajú až toľko ponúk. Skôr sa orientujú na ten východ. A potom s detičkami je to dosť ďaleko.

pepies
19. feb 2009

matap to je jasne, ze juznejsie je krajsie, ale s takym malym babom nepojdeme 1600km autom a lietadlom ho nechcem trapit.
mozno ked bude vacsi.
a plaze su plne cez hlavnu sezonu, koncom juna je to este v pohode.
talianske ostrovy su nadherne, ale ak ostrovy, tak rozhodne letecky 🙂