Kam na letnú dovolenku k moru s detičkami?

zuzka111111
12. feb 2007

ahojte maminky chceli by sme ist na letnu dovolenku k moru , lilka bude mat 10-11 mesiacov a ja neviem kam ist 😒 ak ste uz niekde boli kde ste boli velmi spokojny dajte vediet pripadne nejaky link , destinaciu, hotel ,cestovku ..... 😀

leva
25. jún 2007

no,len skoda ze tie fotky co sme cez cestovky pozerali mali tam pri plazi same betonove tabule alebo skaly a to sme pozerali rozne oblasti,to je faj n ze tam su aj taketo plaze aspon viem a nabuduce sa na to rovno opitam.

hanka274
27. jún 2007

Jankamanikova, ako vies, ze sa v taliansku o plaze nestaraju, skus ist rano o 6 na plaz ako to tam cistia takymi smiesnymi strojmi, a aj si vsimni na chodniky zo zamkovej dlazby ako to striekaju a cistia, krasne poukladane lehatka, poupratane KAZDY DEN!!
😉
a co sa tyka stravy a ubytka je dostupne takisto ako mozno chorvatsko, a aj pre deti 😉 ja som toho prikladom-my chodime na blink 😉

fifa, mne ta hlava na hlave, rusny zivot by chybal na dovolenke...
no a s topankami kupat sa, to tiez mi neni po chuti...
to ze ci je tal, alebo chorv. lepsie, to je pre kazdeho ine,
len nepiste o taliansku ako keby tam bol humus a ja neviem co este.
Jedinou nevyhodou na taliansku a vyhodou na chorvatsku je MORE, pre mna nic ine. Ale je to tym pieskom ako pise leva.
Samozrejme su miesta v Taliansku, napriklad tesne pod Veneziou, napriklad Rimini, kde neodporucam nikomu, hlavne kvoli moru, spinave, smrdi, ale to kvoli Benatskemu kanalu, par kilometrov pod Benatkami je takto. Inak je to uplne uzasna destinacia, hlavne juh, alebo smer Tyrenske more, teda opacny smer ako Jadran. tam je more porovnatelne s chorvatskom... 😉

leva
29. jún 2007

hanka 😉 😉 😉 Tiez mam rada rusny zivot 🙂

leva
2. júl 2007

Ahoj kocky,este otazocka,neviete ci je tak potrebny v taliansku kedze ideme autom medzinarodny vodicak?Nestaci nas?

hanka274
2. júl 2007

leva urcite nie ☹
musis mat medzinarodny, uz pri bergu ta otocia 😉
😔

leva
2. júl 2007

Tak ze treba 😒 vdaka hani za radu.Teraz nam prisli prospekty a papiere z cestovky a tam bolo o tomto medzinarodnom vodicaku,no este ze je cas ho vybavit.

hanka274
4. júl 2007

no ale sup sup, vybavuj, nech nemas stresy. a aj poziadaj v zdravotke o europsky preukaz zdravotny...ti poslu do 30 dni a skor. Je to zadara...a ak by daco, hlavne s detmi, tak na zaklade toho preukazu ta osetria....viacmenej.

leva
4. júl 2007

Hani,ten zdravotak uz mame davno, 😉 aj medzinarodny uz dnes vybavil manzel,chvalabohu uz mame klud 🙂 no ale sfukli ho ze ide si vybavovat medzinarodny vodicak a ma nas este ten ruzovy stary vodicak,ten nas,no ale co uz 😒 vraj to nemaju radi v zahranici,tieto ruzove stare vodicaky,ale ved tu ukaze nas a tam medzinarodny a ked budu chcet oba tak snat nas neposlu naspet,ked este ten ruzovy plati 😉

hanka274
4. júl 2007

plati, ale naco budes mat 2. Tu ten stary ruzovy a vonku novy. No ti staci 1 novy-plati aj tu aj vonku...
joj, klasika, tie ruzove...,. 😀 😀

certica
6. júl 2007

leva, ten medzinarodny ti vydaju normalne na policii, kde normalne vodicaky? a aky kolok je treba (500,-?)

certica
7. júl 2007

ozaj, uz som medzicasom zistila 😀

sweetberry
7. júl 2007

jej super tema tak aj ja by som rada vedela co je najvhodnejsie
ako k moru
kazdy tvrdi co si ine a ja si uzz neviem vybrat niekto vodice chorvatsko
iny bibione taliansko mu chce len taliansko ide o to ze chceme ist autom blizo takze jedine chorvatsko alebo taliansko
bibione nepoznam ani neviem kam tam presne
last minute asi ale stale nemame nic vybrate chcela by som sa uz na nieco konkretne tesit

poradteeeeeeeeeeeeeee 😅

certica
7. júl 2007

sweet, my chceme takisto autom niekde na dostrel (t.j. max. do tych 700-800km), takze ako hovoris CROA (istria, sev.dalmacia) alebo IT. chorvatsko som ja osobne vylucila, jednak sme tam uz viackrat boli od severu az na juh, po ciernu horu... a potom, chceme tu dovolenku prisposobit hlavne nasmu malemu, aby z toho mal co najviac, nebol otraveny atd., lebo myslim, ze od jeho spokojnosti sa bude odvijat potom aj ta nasa. no a z tohto pohladu mi vychadza lepsie taliansko (aj ked skusenost nemam osobnu), hlavne koli piesoc. plazi, pozvol. vstupu do mora s piesoc. dnom, ako aj vybaveniu, resp. detskym atrakciam (zabavne parky, aquaparky, zoo, urcite nejake tie ihriska, smyklavky atd.)
chceme ist na blind mozno s decom trocha risk, ale ja verim, ze nejake fajn ubytko zozenieme. skusime bibione alebo lignano, prip. caorle. nejake konkretne apartmany mame vytypovane, uvidime na mieste. do hotela moc nechceme 😅

leva,
je dost mozne, ze sa tam stretneme. pojdeme nieco po vas okolo 20.7., predtym mame este nieco tu na SK vybavene. mohli by sme si vymenit cez IP kontakt 😅 😀

ada78
8. júl 2007

Caute kocky.
Ja tiez uprednostnujem Taliansko. Bola som tam aj tam, takze viem porovnavat. Pre mna je okrem vyssie spominanych vyhod ako piesok, pozvolny vstup a ustretovost talianov k "bambinam" 🙂 dost dolezita aj cena. To sa fakt neda porovnat. Ked ste v IT autom, tak si vybehnete za mesto a v supermarketoch nakupite za rovnake ceny ako u nas a vela veci aj lacnejsie. V chorvatsku sme stale ratali, ci mame na 2 alebo 3 kopceky zmrzky. ☹
Clovek si tam skoro vsetko radsej dovezie. Do talianska vam staci zbalit potraviny tak na den-dva a zvysok dokupite. Samozrejme, ze pisem o apatrmanoch, kde su minikuchynky. Situaciu na hoteloch nepoznam.

leva
9. júl 2007

Ahoj ada,dobre vediet ze je tam taky supermarket a take fajn ceny,vdaka za info.Zobrali sme si potraviny,no nie az tak moc,reku ked tak tak prikupime,no nevedeli sme o tomto supermarkete,len o potravinach co tam su a ze to tam je drahsie,no tak sme radi,ked bude treba skocime tam 🙂

hanka274
9. júl 2007

leva, ano supermarkety maju porovnatelne ceny ako nase 😎
ada, presne ako pises, pre mna tiez ustretovost k bambinam-tie oni miluju nadovsetko, ved sami chlapi su do tridsiatky take male maminkovske bambina...no a tie ceny v chorv...to neni nic pre mna, to nech si strcia....

leva, inak som sa minule pytala muza, o tom vodicaku ruzovom...a on, ze jasne do rakuska ta pustia a tak, asi aj cechy, madarsko....ale ze v rakusku ich pytali....ja som vtedy nesoferovala ked sme boli naposledy-zvladol to muz, tak mi to dajako neutkvelo v pamati....
no ale co som chcela povedat, ze to, ze podla mna keca....podla mna bude lepsie ak budes mat medzinarodny. Ten ruzovy je predsa len na SK, tak preco riskovat, a podla mna neplati...podla mna moj muz keca....v tomto...keby to tak videl co pisem 😕 😔

inak ideme nakoniec 2 septembra v noci, teda zo soboty na nedelu....sme sa rozpravali s muzom, cakame v lete nejake fakturky este vacsie, tak sa to urcite zide, poplatit co mame a ist s kludnym svedomim na dovcu...a aj kvoli horucavam, aj ked ja sa potrebujem potit na dovolenke, to je pre mna ta prava dovca, ked sa mi lytka potia, a aj zapaluju 😀 😀 😀 😝 , ale kvoli Hani, ked chceme ist do Venezie a tak, tak je pre nu lepsie ist v sept. ako teraz v teple. Tak pockame chvilku, myslim, ze sa este vykupeme urcite...a Hani aspon nebude mrzuta a ja si mozno oddychnem z polovice mozno....
tak ahoj, inak sa tesim este viac kazdym dnom....juchuuuuu!!!

leva
10. júl 2007

Ahoj hanka,veru aj ja mam obavu ako to Romanko zvladne,tie teploty 😅 V septembri je ozaj idealna dovolenka pre take male deti,aj more je este teple,ceny mozno klesnu 😉 No veru sa velmi tesime...uz za par,v piatok o 21,00 odchadzame 😀

hanka274
10. júl 2007

ak by sme si uz nepisali...tak stastnu cestu a krasnu vydarenu dovolenku a nech vyjde vam pocko!!

leva
10. júl 2007

vdaka hani 🙂

kreola
11. júl 2007

Ahojte diskutujuce. Planujeme dovolenku k moru - tento rok hlavne kvoli financiam blizsie k SR a autom. Je jasne, ze vyberame medzi Talianskom a Chorvatskom. Popisalo sa tu na fore uz vselico, pozitiva aj negativa Talianska, ako aj Chorvatska. Ale kedze je tento rok pre nas dolezita cena, tak jednoznacne vyhrava Chorvatsko.
Ked som doteraz hladala ubytovanie v Taliansku, tak pokial to boli apartmany pre 3 osoby, tak cena v auguste na tyzden sa pohybovala okolo cca 15 tisic korun a bez stravy s tym, ze si treba niest zo sebou uteraky, postelne pradlo atd, takze k tomu si mozem priratat okolo 10 tisic na potraviny a tak no a teda treba varit, alebo sa stravovat po restikach - co teda lacne nie je.
Ked hotel s ranajkami, tak cena na osobu v auguste vychadzala orientacne okolo 45-50 Euro. Takze by bolo treba dokupovat si vecere, alebo sa chodit najest, tak si cenu na tyzden spocitajte.
Chorvatsko. Pokial nehladate luxus, ale chcete si dovolenku uzit bez varenia, tak hotel s polpenziou (konkretne v severnej dalmacii) a blizkou pieskovou plazou v auguste na 8 dni stoji 8500,- na osobu a dieta zadarmo. Takze dvaja dospelaci + dieta - to by sme boli akoze my 🙂 by sme zaplatili 17 tisic a + cesta autom + vreckove (na ovocie, pripadne lahky obed).
Zda sa mi to urcite lacnejsie, ako v tom Taliansku.
Ale mozno som pozerala len zle cestovky a stranky. Ak sa mylim, prosim, opravte ma, samu by ma to zaujimalo. Dakujem 🙂

hanka274
11. júl 2007

kreola, kludne to tak moze byt, a ked pozries nejake last minuty tak su este nizsie, az zarazajuce.

Osobne ja som pisala, ze Chorvatsko je drahsie ako tal. kvoli tomu, lebo som to pocula, tak vseobecne ze je proste drahe. A z mojej skusenosti-cena ubytovania ma nezaujimala-bolo to v takom veku, ze ma to netrapilo, ale viem, ze chorvatsko ma drahe obchody...proste potraviny,drogeria, zmrzliny, v restauraciach....a tak, o hoteloch neviem, takze nemozem ani povedat.
😒 🙂

kreola
11. júl 2007

Ahoj Hani, vies, trochu sa bojim nechavat si to na last minute - aj ked ako pises, su velakrat vyhodne, len to nevies ci to vazne vyjde a beries len to co zostane - aj ked, za slobodna som to zopar krat vyuzila s kamoskami a obcas sa zadarilo aj nieco spickove 🙂 Lenze to som sa nemusela na nikoho a nic viazat a prisposobovat sa.
Drahota v obchodoch - viem, ze je v tomto Chorvatsko drahsie, preto uprednostnujem polpenziu. Je to lacnejsie a bez starosti s varenim, alebo hladanim restauracii, aj ked v minulosti s rodicmi sme veru takto chodili a skoro vsetko na papanie sme si brali v aute a pri mori kupovali len pecivo, zeleninu, ovocie a zopar krat napoje a zmrzku. Proste na to neboli prachy, more a kupanie bolo najdolezitejsie 🙂
Ved uvidim co zozeniem ked manzelovi potvrdia tu dovolenku.

susik77
29. dec 2007

ahojte, zacinam rozmyslat kam pojdeme v lete s malou na dovcu-v auguste bude mat 1 rok.uvazujeme o chorvatsku.ale zatial si neviem predstavit, ako to budeme robit so stravou. ci nakupit vyzivy a zohrievat-prip.kde? keby sme byvali v hoteli, zohriali by nam to niekde, al.si mam kupit ten ohrievac detskeho jedla?
al. ci je lepsie ist do apartmanu s kuchynkou?ale ak mam pravdu povedat, nechce sa mi stravit celu dovcu varenim ☹
poradte, ak mate skusenosti...

julia225
29. dec 2007

najlepsie je ist all inclusive... my chodime s malou od 4mesiacov asi... po dovolenkach a kade tade... nakupim hippky... a ide sa, od pol roka moze babo jest uz vsetko, takze bez problemov, nie?
ak budes chciet radu napis mi... poradim so vsetkym ohladom dovoleniek, ci noci mimo domu... 😉

susik77
30. dec 2007

a odkedy sa podla vas da ist s detmi do exot.krajin-ako napr.thajsko a pod.?

leva
1. mar 2008

Ahoj,chcem sa vas opytat,ci ste niektora nebola na dovolenke v Taliansku oblasti Caorle,pozerali sme niake fotky a je to tam pekne,je tam vraj aj najviac vybaveny aquapark,nemate niektora skusenost odtial,vdaka.

froschka
9. mar 2008

Ahojte...no tu to moc nezije ehm a novu temu mi zrusili cize skusim ci sa niekto ozve 😀

chceme ist na dovcu s detmi, v maji budu mat rok, a z destinacii uvazujeme nad
Tuniskom-ostrov Djerba
Marokko
Portugalsko-ostrov Madeira
Kanarske ostrovy ale nie Malorca ani Ibiza!

podmienky su aby mal hotel 4xxxx All inclusive a nejaky program pre deti a moznost babysittingu.
Jasne ze zabky si budeme pocas dna uzivat aj chodit na vylety ale vecer by sa zisla pohodicka pri vinku...viem ze si to lahko predstavujem,mozno nam to ani deti neumoznia aby sme sa vecer uvolnili no rada si precitam vase typy kde ste boli a co odporucate.

certica
10. mar 2008

froshi,
mna len tak napadlo, ze ja by som na ostrovy s deculami asi nesla z jedneho dovodu, ze tam hrozne fuci, predsa len je to otvorene more

froschka
10. mar 2008

certica a jeeeej ty uz zachvilku budes 2x mamina wooow ten cas leti...

no na to som nemyslela ze by tam moc fukalo ale ved to bude teply vzduch tak to by nemalo vadit?

melory
10. mar 2008

certica...to to , ideme na ostrov a rozmyslame stelku nehat u starkej.