Kam na letnú dovolenku k moru s detičkami?

zuzka111111
12. feb 2007

ahojte maminky chceli by sme ist na letnu dovolenku k moru , lilka bude mat 10-11 mesiacov a ja neviem kam ist 😒 ak ste uz niekde boli kde ste boli velmi spokojny dajte vediet pripadne nejaky link , destinaciu, hotel ,cestovku ..... 😀

olinka6226
12. feb 2007

zuzi ja este sice nie som mamina, ale kolegyna bola uz 2x so synom v chorvatsku. 1x mal 5 mesiacov a potom toto leto. Boli velmi spokojni. Boli tam vsak az koncom augusta, zaciatkom septembra,aby sa vyhli najvacsim horucavam.

eri44
17. feb 2007

Zuzi,ak môžem poradiť tak Chorvátsko,Makarska,hotel Meteor.Budeš spokojná.

katkada
19. feb 2007

My sme tiez boli s detmi V Chorvatsku a bolo to vyborne. Byvali sme v sukromi, v takom malom penzioniku. Ale vybavovali sme to cez cestovku. Cez internet. Nechceli sme ist do hotela, lebo sme si chceli sami varit. Hlavne teda pre deti. Nebolo tam tak horuco ako v Grecku, kde sme boli rok predytm. Na plazi boli hojdacky a preliezky. Bola sice kamienkova, ale boli tam aj pieskoviska na hranie. V Crikvenici.

hanka274
19. feb 2007

Ahoj Zuzi, pre deti ako stvorene je podla mna Taliansko....my chodime hore nad Benatky- Caorle, Lido di Jesolo, v Bibione sme neboli....
Pod Benatky, teda okolie San Marina, Rimini nechod, tam je moje spinave a aj zapacha, kvoli Benatskemu kanalu....taha sa to niekolko 10-tok km pod benatkami. Alebo potom na opacnu stranu Talianska, tam su aj vlny a more podobne Chorvatskemu.
Mne osobne sa na Chorvatsku paci len more. V Taliansku su tie plaze ovela krajsie, samozrejme ako kde, ale mala som predovsetkym na mysli, detske ihriska, hojdacky, tie bufetiky, hotely pri mori, zamkova dlazba popri plazi, kde mozes kocikovat, pripadne nad ranom aj s korculami a kocikom....Neviem ale ja lepsiu dovolenku ako v Taliansku si neviem predstavit, ked hovorime o najblizsich miestach.
A cenovo je tusim lacnejsie ako Chorvatsko....
Aj do Benatoch sa da ist, pozriet si s kocikom Benatky....hm, na to sa chystame tento rok aj my, minuly nam nevislo, a aj mala bola asi moc mala este. Ale tento rok a ani kazdy rok dalsi (ak si budeme moct dovolit) si Taliansko nenechame ujst. Manzel rok zil v Roma a pochop....Taliansko je nase nr.1

Mimo Europu by som urcite nesla, obzvlast s mimi, ine bakterie, ina vlhkost, proste velka zmena....

lucqa
19. feb 2007

Ahojky, my este nemame maleho na svete, ale uz teraz planujeme dovolenku na buduci rok. Tiez som za Taliansko: Bibione - cast Pineda. Cesta trva cca 8 hodin po autostrade, kde je kopec odpocivadiel, takze sa da pomerne casto stat. My chodievame na noc, aby sme sa vyhli zacpam. Plaz je tam pieskova, cista a more je dlho plytke. Na plazach su preliezky, sprchy aj s rozprasovacmi "vodnej hmly" pre najmensie deti.
Pineda je taka ticha stvrt plna borovic, robia tam rozne podujatia pre deti, je tam detsky lekar. Je tam cyklisticky chodnik, ktory vedie az do hlavnej casti Bibione. Tam je aj krasny lunapark, na promenade je kopec detskych atrakcii. A chodi tam aj kopec domacich s malinkymi detickami.
Caorle je tiez velmi pekne, ale tam sme boli len na vylete, takze tam to nepoznam.

lucqa
19. feb 2007

Hanka: moj manzel studoval taliancinu v Perugii 🙂 Asi preto aj u nas plati, ze Taliansko je nase nr. 1 😀

mario
19. feb 2007

Baby to Taliansko znie veľmi dobre, upresnili by ste to? Bibione časť Pineda? Je to v nejakej cestovke? 😅

lucqa
20. feb 2007

My sme boli minuly rok cez Koalu. Neviem teraz ci aj nejaka ina cestovka ponuka zrovna Pinedu, ale Bibione ponukaju viacere cestovky. V tej Pinede je ta vyhoda, ze nie je taka prepchata ako ta hlavna cast Bibione. Pre rodiny s malymi detmi sa mi zda Pineda idealna. Sefova dcera chodi tiez s detmi do Bibione uz niekolko rokov a su spokojni 🙂

mario
20. feb 2007

Ako dlho tam trvá cesta ,autom či dá sa aj letecky?

hanka274
20. feb 2007

mario, da sa aj letecky, ale je to zbytocne, pretoze cez Austriu ides len po dialnici, takze je to v poho. My sa striedame s manzelom....takze v poho.
Ahoj lucqa!!! 🙂 🙂

Ja pridam to Caorle-my chodime na blink, dokonca neni problem ani v auguste. Vzdy sa niekde nieco najde. Ten hotel Royal mam inak foto v albume tam na plazi, taky zelenkavy, tam sa nam dokonca podarilo nechtiac usulat ako lucqa vravi malu nasu Hanulku....
Je tam vsetko co lucqa vravi, tie plaze su podobne vsade ci ides do Bibione, caorle, Lido di Jesolo...ja som v Bibione nebola. Ale ako uz stary fajnsmejker som zistila, ze sa mi Caorle viac paci ako Jesolo. V jesole je inak aj perfis Aquapark s veeeelkou smyklavkou, osobne mam odskusane, skoro som sa posr..la.
cez cestovku nechodim, je to zbytocne drahsie. Dojdes do Bibione, alebo Caorle alebo hocikam a rucim, ze vzdy najdes volne. Vzdy. Takto si aj terminom viazana na cestovku....my si ideme kedy chceme....

hanka274
20. feb 2007

lucka, akurat som dnes doobeda pisala kamoske, ci nechcu toto leto s nami do Caorle....pomaly planujeme....
lucka a boli ste na vylete v Porte S. Margherita? My sme tam boli asi pred 5-6 rokmi, to sme byvali v Caorle a tam je taka kompa s ktorou sa dostanes tam, ak nechces po ceste s autom ist. No ale tam mi to pripadalo take puste, prazdne. Zivot je v Caorle, Jesole a asi v Bibione, mozno skusime raz aj to. Vy skuste zase Caorle alebo Jesolo. Chcete aj tento rok ist tam? Ci kvoli mimi nie? My sme chceli ist, tiez sa narodila v aprili. No a chceli sme ist tak v sept. trosku sa okupat a hlavne sa poprechadzat po Benatkach. Nechceli sme cez taky hic. aj ked pre mna ta spravna dovca letna je: Taliansko, 35 stupnov, potim sa jak hova..do, hram voley, ten kokos co predava kokosy na tej spajdle, okolo teba ti krovaci naobliekany a prikryty s tymi osuskami ako keby bolo 10 stupnov, more sumi, krik deti, a hlavne pocuvat krasnu neodolatelnu, vzrusujucu taliancinu. Joj ako by som rada vedela perfis po tal...manzel ma uci, ale vies ked si tam neni, vela pozabudas....

lucqa
21. feb 2007

Mario, ako pise Hanka, autom je to pohoda, stale po autostrade cez Rakusko. My chodime na noc, okolo 00:00 odchod z domu a prichadzame okolo 8:00 rano.
My sme boli minuly rok 1x cez cestovku, inac chodime na blink, ako pise Hanka a fakt sa najde vzdy nieco volne 🙂 A ked sa Ti nepaci, tak len prejdes o agenturu dalej a oni Ti ponuknu dalsie volne. A da sa tam dobre prestravovat, su tam normalne potraviny (I.d. je tusim najlacnejsie a je hned pri vjazde do Bibione).

Hanka, my sa tento rok nechystame kvoli mimi. Termin mame koncom aprila, tak nechcem ist s takym malinkym babom. Na buduci rok sa chystame v juni a tiez ukecavame manzelovho kolegu nech idu s nami, oni maju 2 chalanov, tak by aspon bolo viacej deti a vacsia sranda 😀 My sme minuly rok rozmyslali nad Caorle, ale nakoniec mala Koala dobry Last Minute, tak kvoli nizsej cene sme boli cez cestovku a boli sme velmi spokojni. Koala (zastresuje ju ag. Europa) nam dala zlavu na parazol, nejake kupony do Aquaparku (my chodime do Lignana), do ZOO a este Europa mala uvitaci spagetovy vecer, tak sme sa boli pozriet 🙂 Boli sme milo prekvapeni 🙂
Minuly rok bolo prilis teplo na vylety, tak sme boli len jeden vecer v Lignane, aj ked sme sa chystali znovu do Benatok.
Ti kokosaci, cernoskovia naobliekani v osuskach chybaju aj mne. A zmrzlinove auticko, a ta taliancina... to je lahoda pre ucho 😀 Boze, asi si pustim videjko z minuleho roka, nech sa aspon na chvilku prenesiem do tej atmosfery 😀

majka35
21. feb 2007

Dievčatá, tento rok som vôbec nechcela ísť k moru, pretože mám ešte malé bábetko, ale takú atmosféru ste tu vytvorili, že ste ma normálne presvedčili a idem prezerať zájazdy do Talianska ... už mi ostáva len presvedčiť manžela ... a aj mojou výhodou je, že taliančinu veľmi ovládam ... nedám na tú reč dopustiť ... 🙂 a vôbec na celé Taliansko ... 🙂 🙂 🙂

majka35
21. feb 2007

ako to je veľmi ovládať? ... bez toho veľmi ... samozrejme ... 🙂

lucqa
21. feb 2007

Tusim raz spravime stretko v Taliansku na plazi a zidu sa tam same slovenske maminy s detickami a domaci budu len zirat 😀

hanka274
21. feb 2007

ano, ano, ano!!!!
ak by som nahodou sa stratila raz v tejto teme, napiste IP, a prideme na stretko....

lucka, tak to hej, ked toto ponukali, to hej, to sa urcite oplatilo a este zlava na Last minute....to musela byt cena sita na mieru.... 🙂

ja idem mrknut na foto.
Cocobelo! ci co to vravia. Muz vie, ja nie. Doteraz to neviem zopakovat....

Inak lucka to zmrzlinkove auticko som uz pocula z dialky, ono tak zvlasne vrzgalo a este aj tie pneu na piesku....joj, normalne mi sumi v usiach Italia....

raz tam budeme!
aj ked o 5-10 rokov, aj o 15, ale raz hej. To sme si slubili potichucky pri oltary....oltari....asi mekke i.

katkada
22. feb 2007

Babenky, tak ste ma nazhavili, ze aj ja asi pojdem do talianska. Bola som tam este ako sestnastrocna a pacilo sa mi . Len moj muz bol proti, vraj je tam v tych strediskych privela ludi. No, ale ked skusime tu tichu cast, snad sa da presvedcit. On neznasa davy. 😲 Viete poradit viac tichych miest?

lucqa
22. feb 2007

hanka, mne doteraz znie v usiach jedna pesnicka co spievali taki klauni detom o zvieratkach. A vsetky deti opakovali po klaunoch a ja s mojim muzom, sice bez deti, tiez 😀

Na to stretko staci dohodnut termin dovolenky, aby sme tam boli vsetci naraz, a uz sa da aj tam skontaktovat 😉

Katkada, my sme boli len v tej Pinede v Bibione, ale myslim, ze Caorle je tiez take tichsie pristavne mestecko. Ale to Ti zasa viac napise Hanka 😀

hanka274
22. feb 2007

hej, Caorle je tichsie ako Jesolo, aj nasim sa zda, aj krsnym....tiez su taky taliansky manici.
Napis ak budes chciet nieco, dake info, foto....
ak chces fest tiche-skus Porto Santa Margherita, ale to je fakt tiche. Je to take opustene. Nic pre mna. Je to hned vedla Caorle.
Ja potrebujem vecer ulice plne ludi, bzuciace skutre a vela vela kricavych Talianov.

Lucqa, hej, oni robia take krasne programy, cvicenia pre deti. A aj my dospelaci sa tam neraz stratime....
Juj, uz tesim na leto. Hroooozne.
Luci, no ale stretko-vy tento rok nejdete....

lucqa
23. feb 2007

Hanka my tento rok nie, ale na buduci chceme ist v juni, kym este nie je az tak horuco a este je vsetko cistucke 🙂

certica
14. apr 2007

caute, tak my chceme ist tento rok (po 2 roc.pauze 😝 ) niekedy v 2. pol.juna a uvazujeme tiez nad talianskom alebo chorvatskom, aj ked osobne som naklonena skusit tal. nakolko sme tam este neboli. kto sa prida? 😀

vavka33
14. apr 2007

My sme boli s dvojrocnou Vaneskou v Taliansku a bolo to super,celu nekonecnu cestu busom prespala,len papala a cikala-do nocnika a pri kazdej prestavke som to vylievala 😀

paska
14. apr 2007

čerti a idemne autom? 😉

certica
14. apr 2007

jasneeee!!! 😎 😀 (ved kam by sme tie veci vsetky napchali 😅 )

wladka
14. apr 2007

certi, naozaj je italia super.. ale v polke juna neodporucam.. vlastna skusenost.. studene more.. ani sa neokupete poriadne.. idealne je v auguste.. naozaj!..bola som tam 4x, v roznych casovych obdobiach, a najviac a najlepsie bolo v auguste 😉

certica
14. apr 2007

cau wladi, super foto 😉
presne o tom sme dnes diskutovali, ze v juni este nie je vobec prehriate more, len ked ja som sa chcela vyhnut najvacsej sezone a september mi uz moc nevyhovuje, je to pre mna neskoro, aj ked uz sme tak boli v span. aj turecku, lenze to bolo za inych podmienok

wladka
14. apr 2007

dikes.. to emuska kazdeho tak zdravi.. jak "hitl.r" 😀 ..

to je pravda, ze bolo vela ludi v auguste, ale vychyrenich letoviskach.. bola som v auguste aj v Porto santa margherita, malicke mestecko, krasna plaz, krasny apartman, bazen, a maaaaalo ludi.. s muzom sme sa skoro unudili, tak sme laskovali cele dni 😀 ..odrana do nevidim.. od nudy 😅

hanka274
18. apr 2007

jo porto S. margherita je prazdne, preto sa mne nepaci, iba kvoli tomu. Inak je to italia a mnam.
Certi urcite jul-august ak chcete kupat. Jun je more chladne, ale na Rim napriklad akurat, aj september. Ale hore je uz v septembri par dni z dovolenky "chladno".

certica
19. apr 2007

diky za rady baby 😉