Kam na letnú dovolenku k moru s detičkami?

zuzka111111
12. feb 2007

ahojte maminky chceli by sme ist na letnu dovolenku k moru , lilka bude mat 10-11 mesiacov a ja neviem kam ist 😒 ak ste uz niekde boli kde ste boli velmi spokojny dajte vediet pripadne nejaky link , destinaciu, hotel ,cestovku ..... 😀

leva
21. máj 2007

Ahoj kocky,my ideme s detmi tento rok na dovolenku do talianska oblast Lignano Pineta,vraj tam je pekne a je tam vsetko po ruke,rozne atrakcie pre deturence,aqapark,zoo,atd...bola ste tam niektora?

radoslava
2. jún 2007

Ahoj Leva ja som tam bola ale uz davno to som bola este slobodna a pekne 🙂
😉
Je tam prekrasne Lignano je proste uzasne a ten ranny sobotny trh tiez nema chybu. Prajem krasnu dovolenku

leva
9. jún 2007

radoslava,dakujem pekne,potesil ma aj ten sobotny trh,ja strasne rada chodim po obchodoch,trhoch a pod...Manzel bude zas nestastny ze ho budem vlacit po obchodoch 😀

hanka274
9. jún 2007

trh??? joj, uzasny je v Roma, tam sa zbehnu vsetci typicky taliani, hucia o sto dvesto. Zjednavaju, rano zacinaju s trickami po 2 Eura, potom sa zrazu postavi na cely stol a huci, uno Euro, uno Euro...
inde, aj aj tu na SK by mi to vadilo, proste nechodim na trhy. Ale tam-to patri k tomu veselemu, blaznivemu narodu. Su uzasny... 🙂

leva
9. jún 2007

Hanka Roma to je kde?

leva
9. jún 2007

Taliansko,oblast len Roma?

hanka274
9. jún 2007

leva, prepac...po nasom Rim... 😔

leva
9. jún 2007

Vdaka,tiez ma to mohlo napadnut 🙂

zdenka3
11. jún 2007

Jeejda , len nie Benatky s kocikom!!!!! Absolvovali sme minuly rok, vazne smrt!!! vsimli stre si niekedy, ze vsetky tie mostiky cez vodu zacinaju a koncia aspon tromi schodikmi??? A dalsia vec je, ze hned na zaciatku vas doslova dotlacia auto odstavit na parkovisku pekne daleko od centra mesta a davt kocik do lodneho taxika je tiez zazitok, skratka do Benatok pojdme s manzelom este raz asi tak o 15 rokov, ked uz deti bud velke.
CAORLE ale super,ubytko skus mrknut na www.caorle.com su tam aj wecamery, pekna stranka.

hanka274
11. jún 2007

No zdeni, ty mas recht! uprimne, tak na toto som vobec nemyslela...ty brdo co teraz? dame si deli, snad to zvladneme. Ideme so svokrou, to chce manzel ju tam vziat urcite a ja si tiez nenecham ujst...takze budeme sa musiet rano riadne najest, inak to nevidim. Ale dobre, pripravim muza na to...
Parkoviska mimo centra? My sme zatial len tam parkovali, nazvy neviem. Na jedno vsak nezabudnem San Marco, vysoke parkovisko...po odparkovani odovzdavate kluce...uz to pozname. ale mali ste vidiet prvykrat...tomu by nepochopil nikto co odo mna chcu...

hanka274
11. jún 2007

zdenka, dik za adresu. Je perfektna...ja som chodila len po talianskych webstrankach a oni maju dost neprehladne stranky. Mala som co robit ked som pozerala na nete PortaPortezze-to je nieco ako u nas Avizo...

a tie webcam su super, normalne som zobudila muza, tak kukame jak puci, snazime sa tam dostat cez ten monitor notebooku, nejde, este sme furt tu 😅

masinka
11. jún 2007

ahojte
v sobotu sme sa vratili z Bibione, takze mozem poskytnut najcerstvejsie info 🙂)))
pocasie bolo dost onicom, kazdy den nam aspon trochu poprsalo, ale zase so 6 mesacnym krpcom sa aj tak moc slnit neda, tak sme sa chodili aspon spacirovat a dychat dobry morsky vzduch
plaze aspon na pohlad vyzeraju ciste a upravene
byvali sme v uplnom centre (na via Maia nad hrackarstvom Berti), ale pokial akurat domaci nefandili futbalu, bola uroven hluku znesitelna
Pineda je pokojnejsia, ale dost odruky, ja som radsej ked mam vsade blizko
ten supermarket pri vjazde do Bibione oproti minulemu roku dost zdrazel, teraz vysiel nakup lacnejsie v Diskonte na rohu ulic Via Perseo a del Cigno
cesta z Blavy nam trvala 8 hodin - ale to len preto, ze prvych 300 km sme isli pomalicky, lebo auto bolo este v zabehu, naspat sme to zmakli za 7 hodin
pripravte sa ale na to, ze medzi Grazom a Klagenfurtom opravuju dialnicu takze sa ide 60kou v jednom prude ohradenom betonovymi zabranami, takze je to ako na tobogane
a ak by vas boleli nahodou zuby, urcite nechodte k doktorovi Balichovi, je to podvodnik
a ked je pocasie nevhodne na kupanie, oplati sa ist na vylet na zamok Miramare - cca hodinka jazdy z Bibione

hanka274
11. jún 2007

masinka, dakujeme. Super info.
O tej dialnici nevies viac?? Dokedy zhruba...
ako ste riesili stravu? Ci kojis?

masinka
11. jún 2007

dialnicu maju opravovat do oktobra
niekde na strankach ADAC najdes podrobne info

presne tak, kojim, aj preto sme isli na dovcu teraz a s prikrmami sme zacali vcera 🙂

inac este ma napadlo, v utorok su tam trhy, ale oproti minulym rokom aj ti sikmoockovia su nejaki predrazeni (a hlavne maju tam drahsie veci ako v obchodoch - presne tie iste), takze ak tam chcete nieco kupit, najprv si to omrknite v normalnych obchodoch aby vas potom slak netriafal ked to tam uvidite za polovicu
a s vacsinou z nich sa da vyjednat aj nejaka zlava

hanka274
11. jún 2007

trhy v Bibione??
joj, ta dialnica 🙄 🙄 musime nieco vyspekulovat....
tak drzim palce s papkanim...si ta pamatam este ked si mala brusko, vy ste tusim taky milovnici hor, mylim sa? 😉

hanka274
11. jún 2007

masinka, ma napadlo ked si pisala, ze tam 8 hodin, spat 7. A co dialnica...ste to spat nejak slusne obisli...nemam teraz o 1 v noci prehlad o rakusku, da sa nejako...ci nas to neminie?? dik! 🙂

masinka
11. jún 2007

spat je ten usek dlhsi ako cestou tam, akurat sme este cestou tam zabiehali auto, tak sme isli pomalsie aj na rychlych usekoch
manzel nevedel do coho ide, tak to cele absolvoval, ale povedal ze nikdy viac aj keby to mal obchadzat po polnej ceste. treba pozriet nejake routenplanery, urcite sa to da nejako obist, otazka je ci sa to oplati

este ma napadlo, benzin v Rakusku je lacnejsi ako v Taliansku, takze treba natankovat este pred hranicami

a keby ste sa vybrali na vylet do Portogruara - tam inac tiez byvaju trhy - vo stvrtok - (urcite je to vhodnejsie s kocikom ako Benatky), a chceli by ste ist na WC (verejne tam nenajdete), tak chodte do nemocnice - ked vojdete cez hlavny vchod, tak hore po schodoch a na prvom poschodi dolava

masinka
11. jún 2007

jaj hory, manzel je zatazeny na Dolomity 🙂
a ja pokial nemusim niest ruksak tak vyleziem tiez hocikam 😀

leva
12. jún 2007

ahoj masinka,vdaka za info,velmi nam to pomohlo,co sa tyka tej dialnice aj ten benzin sme nevedeli ze je v rakusku lacnejsi. 😉 Ideme do lignana,no vraj je tam aqapark,ci zoo blizko,tak dufam ze to tak je 😉

leva
12. jún 2007

Ahoj,este sa chcem opitat,kedy je najlepsie vyrazit?rano asi nie,v tom horku 😅 vecer? zas tam dojdeme v noci,tak asi v noci a dojdeme rano?

leva
12. jún 2007

A asi piatok,sobota su cesty najplnsie.? 🙄

hanka274
12. jún 2007

hej my ideme bud v nedelu alebo pondelok, ale asi v nedelu, pondelok su asi plne cesty TIRakov....
leva my pojdeme v noci, aby sme tam okolo tej 10 boli, max. 11. Aj kvoli usetrenemu dnu. A hlavne horucavach...
benzin lacnejsi v rak, to by som teda nepovedala vobec...ale super vdacne info!
masinka, Portogruaro je krasne, vela vela kvetov tam maju krasnych...ako napriklad uzasny vstup do Caorle 😵 😵
Ale venezia je venezia....som to hovorila muzovi, ze sme na to nepomysleli-kocik, zhrozil sa, ale mam tusaka, ze pojdeme. Pozname sa navzajom, takze ideme do toho ☹ 😀 😀

leva
12. jún 2007

no pojdeme asi v noci.14 tam mame bit,to je tusim sobota,no dufam ze manzela stej cesty neklepne a nebude mi frflat aka to bola cesta 😅

leva
12. jún 2007

Masinka nevies nahodou ake su poplatky dialnic v rakusku a taliansku?vdaka 🙂

hanka274
12. jún 2007

no prave dnes vecer som sa dozvedela, ze az v auguste ideme...koncom, v strede. Takze sa to posuva, o to viac sa tesim!! 😀 😀 😀

leva
13. jún 2007

Ahoj hanka,kam idete,do Bibione?

hanka274
13. jún 2007

Ahojky, no nepisala som ze do Caorle, alebo Jesola?? som si s viacerymi pisala, vies kolko dievcat ide do It? Tak som myslela, ze uz vies... 😅 😅
ale asi Caorle...
vy do Bibione??
kazdy den kukam na tie web cam v Caorle....mnaaam!!!
mozno aj bibione ma take...skus bibione.com, alebo bibione.it

leva
13. jún 2007

mi ideme do Lignano pineta,vraj to tam je fajn pre deti,atrakcie,aqapark,zoo,tak sa tesime 😉

hanka274
13. jún 2007

jejda, jasne, uz si pametam, niekto ide do Bibione, a som si ta zmylila 😔 😕

aj v Jesole je super aquapark, osobne som vyskusala tie najvacsie divociny...to som este mala na to zaludok, teraz by som asi nesla, aj ked ja som za kazdu blbost...a hlavne adrenalinovu, okrem kolotocov. Tam som poverciva velmi, kvoli nehodam co vidim v TV. Tomu uz neverim, maximalne tak autickam alebo labutiam 😅 😅

leva
13. jún 2007

kolotoce nemusim veru ani ja,no ked ide manzel s malou na labute mam srdce v krku,mne mamina vravela o nehode ktora sa stala ked ma cakala prave na labutiach,tak to mam v pameti a mam strach 😕 manzel bol v Jesole zaslobodna a velmi sa mu tam pacilo,no mozno buduci rok 😉 Rozhodovali sme sa medzi talianskom a chorvatskom,kedze v chorvatsku su kameniste plaze a co obrazok to skala tak nas to odradilo.Taliansko ma piesocnate plaze a vetcinou pozvolny vstup do mora,co je pre deti parada 🙂